Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Zostań ze mną, Panie


Mój Boże, mój Zbawicielu, pozostań ze mną. Z dala od Ciebie musiałbym zwiędnąć i zginąć. Skoro mi się tylko ukazujesz, rozkwitam nowym życiem. Ale jak mogę Cię przy sobie zatrzymać? Nie inaczej, jak tylko przez modlitwę.

Panie, zostań ze mną, bo ma się ku wieczorowi. Pozostań ze mną do czasu, kiedy śmierć wyprowadzi mnie z tej ciemnej doliny ziemskiego życia. Tak, Jezu, zostań ze mną na zawsze. Kiedy moja ziemska natura załamie się całkowicie w swej bezsilności, wówczas pozwól, by Twoja łaska spłynęła na mnie. Ty jesteś światłem, które nigdy nie gaśnie, Płomieniem, który tli się nieustannie. Oświeć mnie blaskiem tego Światła, abym sam się stał światłością oświecającą innych. Ale to światło pochodzi wyłącznie od Ciebie. Ja jestem tylko przejrzystym szkłem, poprzez które Ty świecisz na innych. Oświecaj mnie Twoim światłem, a poprzez mnie innych.

Panie, pozwól mi ku Twojej chwale głosić innym Twoją Prawdę i Twoją Wolę. Pozwól mi mówić o Tobie nie przez pustkę moich słów, ale mocą czynnej miłości za przykładem Twoich świętych. Panie, przyjmij moją szczerą miłość, jaką Ci z serca ofiaruję.

Nie dopuść, Panie, bym kiedykolwiek poszedł w swoją stronę, a Ciebie zostawił. Nie chcę Cię nigdy opuścić. Do kogóż bym poszedł? Przecież Ty jeden masz słowa życia wiecznego. Bez Ciebie nic nie mogę uczynić. Ty mnie kochasz... Najdroższy Jezu, daj wytrwać... Czego ja szukam? Chcę zobaczyć, gdzie mieszkasz, chcę Cię ujrzeć własnymi oczyma, dotknąć własną ręką. Chcę się wsłuchać w Twoje słowo, bo Ty jeden wiesz dokładnie, co się kryje we mnie. A potem chcę czynić wszystko, co rozkażesz i iść za Tobą, dokądkolwiek pójdziesz. Chcę oddać Ci życie. Memu szukaniu błogosław.

Panie, proszę Cię o to, co jest najtrudniejsze: daj mi łaskę, bym rozpoznał Krzyż Twojego Syna we wszystkich moich cierpieniach i abym szedł swą drogą krzyżową tak długo, jak się Tobie podoba. Daj cierpliwie czekać tego Dnia, kiedy otrzesz z oczu wszelką łzę. Niech to ufne cierpienie będzie znakiem mej wiary w szczęście, które każdemu przygotowałeś. Panie, bądź mym wzorem i moim światłem w każdym mroku. Niech krzyż Jezusa nie będzie dla mnie złem koniecznym, lecz znakiem, że ja i Ty będziemy ze sobą na zawsze.   

Wasze komentarze:
 m: 18.01.2010, 19:43
 tylko Ty o Jezu wiesz jak to naprawic co zepsulam.Panie calkowicie poddaje sie woli Twojej. Chce dla Twej chwaly cierpiec. Tylko o jedno Cie prosze troszcz sie o moje dzieci i wnuki. Z Toba tylko sa bezpieczne.Niech sie dzieje wola Twoja.
 kamila: 18.01.2010, 12:11
 Panie Jezu proszę Cię o opiekę i o dar zdrowia dla mnie i całej rodziny. Pozwól mi uwolnić się z nerwicy. Chciałabym przestać się bać i odzyskać spokój duszy .Proszę Cię jeśli taka jest Twoja wola przywróć mi upragnione zdrowie. Chroń moją rodzinę,moich najbliższych przed niebezpieczeństwami. Daj im dobre zdrowie, radość i długie życie. Spraw przede wszystkim aby moje dziecko przyszło na świat w pełnym zdrowiu i opiekuj się nią Panie mój .Niech żyje długo w zdrowiu i zgodnie z Twoimi przykazaniami.Amen.
 Kazimiera: 18.01.2010, 10:58
 Proszę Cię Panie Jezu o życie w trzeżwości dla moich synów, dobrą pracę dla mojego syna zdrowie i błogosławieństwo dla wszystkich moich bliskich
 Kazimiera: 18.01.2010, 10:15
 Panie Jezu bardzo prosze byM nigdy nie zwątpiła w Ciebie nie pozwól mi się oddalic od Ciebie chociażby na pól kroku. Trzymaj mnie mocno za ręce .Ja wiem że jeśli Ci ufam to zawsze jest dobrze Ty nigdy nie zawodzisz i zawsze przebaczasz Chociaż tak często Ciebie ranię PRZEPRASZAM CIĘ , KOCHAM I WIERZĘ
 agnieszka: 11.01.2010, 19:04
 Proszę Cię pomóż mi, nigdy mnie nie zawiodłeś i ufam że teraz też mi pomożesz
 kamila: 05.01.2010, 11:25
 Zostań ze mną Panie.ópiekuj się mną zawsze i wszędzie.amen.
 zagubiona: 02.01.2010, 04:08
 Panie Boze prosze Cie w imieniu Jezusa o uleczenie mej duszy i ciala. Zebym przestala miec leki i zebym w koncu mogla przespac cala noc. Kocham Cie
 m: 01.01.2010, 19:27
 Panie nie pozwol bym zwatpila.Pomnoz nazieje,wesprzyj, bo upadam.
 x: 14.12.2009, 20:56
 Niech się dzieje tak jak ty chcesz


 D.D: 14.11.2009, 00:38
 Wiem Panie Boże że zbłądziłem ale chce się na wrócić i zejść na dobrą ścieżkę.Kocham cie Ojcze i Jezu nasz zbawicielu.
 człowiek Boży: 09.11.2009, 11:11
 Panie proszę postaw na mej drodze uczciwego człowieka w moich poczynaniach i pracy
 katarzyna: 28.10.2009, 19:52
 Panie Jezu zawsze bądź przy mnie i przy mojej rodzinie , nie zawiedziemy Ciebie.
 Beata: 08.09.2009, 08:34
 Panie ja znowu zbłądziłam. Zraniłam Ciebie, zraniłam mojego męża. Bardzo tego żałuję, jest mi strasznie wstyd.Wiem, ze Twoja miłość jest większa, niż wszystkie grzechy moje.Wiem, że Ty mi już wybaczyłeś.Proszę by wybaczył mi mój mąż. Przywróc Panie spokój i miłość w naszej rodzinie. Ciągle zaczynam od nowa i ciągle upadam. Dobry Jezu pomóż mi więej nie grzeszyć, nie ulegać pokusom i iść droga Twą o Panie. Wybacz, tak mi źle...
 AUREOLIA: 26.08.2009, 16:44
 Zostań za mną aż do śmierci ,proszę zostań .Ja bez ciebie nie potrafię żyć .
 Dominika : 22.08.2009, 22:40
 zawiodłam Cię Panie kolejny raz ale proszę cię ty ze mną bądź ja jestem słabym człowiekiem ,kocham cię Boże zmieniłam się na lepsze, dzięki tobie ale znów wszystko burzy szatan ,moja ludzka głupota ,Panie proszę Ty podtrzymuj mnie chcę pomagać ludziom nie chcę bogactwa zależy mi na innych ludziach i ich szczęściu staram się osiągnąć właśnie ten cel ale za mało się staram chciałabym nie grzeszyć Panie ja żyję dla Ciebie i pragnę pomóż mi ja też chcę być tak Święta jak JAN PAWEŁ2 ,JAK FRANCISZEK BLACHNICKI ,i nie tylko Panie nie poddam się tylko zostań ze mną pomóż mi.
 Dominika k: 30.06.2009, 22:21
 BOŻE POMÓŻ WSZYSTKIM KTÓRZY POTRZEBUJĄ TWOJEJ POMOCY .
 ASIA: 23.06.2009, 09:50
 PANIE MOJ DZIEKUJE CI ZA WSZELKIE LASKI I DOSWIADCZENIA KTORE CZASEM TAK TRUDNO MI PRZYJAC, POMOZ MI PANIE WTEDY GDY JEST MI TAK CIEZKO ZE ZYC SIE NIE CHCE ZE TRACE NADZIEJE, SPRAW BLAGAM PANIE CUD ABY MOJ MAZ PRZESTAL PIC ,ZYC WKLAMSTWIE RANIC SIEBIE I NAS JEGI BLIZSKICH,KTORZY MIMO WSZYSTKO GO KOCHAMY I CIAGLE STARAMY SIE POMOC A ON TEGO WCALE NIE WIDZI, MIMO ZE CO NIEDZIELA JEST NA MSZY ,BLAGAM NIECH TWOJ DUCH PODPOWIE MI CO DALEJ ROBIC JAK ZYC???
 Dominika Kolonko: 21.06.2009, 23:23
 tak naprawdę wieżę w to że Ty zawsze jesteś ze mną i nigdy mnie nie opuścisz wiem o tym że są ważniejsze sprawy o de mnie ale proszę wysłuchaj mnie.Kocham Cię.
 marzena.m.c: 20.06.2009, 20:42
 BŁAGAM O POMOC W CIĘŻKICH CHWILACH
 Marian: 18.06.2009, 15:45
 Jeśli mnie opuścisz - to znaczy,że myliłem się całym swoim życiem
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej