Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O Miłości i Szaleństwie

Powiadają, że pewnego razu spotkały się na Ziemi wszystkie uczucia i cechy ludzkich istot. Gdy Znudzenie ostentacyjnie ziewnęło po raz trzeci, Szaleństwo, jak zwykle obłędnie dzikie, zaproponowało:

- Pobawmy się w chowanego!

Intryga, niezmiernie zaintrygowana, uniosła tylko lekko brwi, a Ciekawość, nie mogąc się powstrzymać, spytała z typowym dla siebie zainteresowaniem:

- W chowanego? A co to takiego?

- To zabawa - wyjaśniło żywo Szaleństwo - polegająca na tym, iż ja zakryję sobie oczy i powolutku zacznę liczyć do miliona. W międzyczasie wy wszyscy dobrze się schowacie, a gdy skończę liczyć, moim zadaniem będzie was odnaleźć. Pierwsze z was, na którego kryjówkę trafię, zajmie moje miejsce w następnej kolejce. Podekscytowany Entuzjazm zaczął tańczyć w towarzystwie Euforii, Radość podskakiwała tak wesolutko, iż udało się jej przekonać do gry Wątpliwość, a nawet Apatię, której nigdy niczym nie dało się zainteresować. Jednakże nie wszyscy chcieli się przyłączyć. Prawda wolała się nie chować, w końcu i tak zawsze ją odkrywano. Duma stwierdziła, że zabawa jest głupia, ale tak naprawdę w głębi duszy gryzło ją, iż pomysł wyszedł od kogo innego. Tchórzostwo z kolei nie chciało ryzykować.

- Raz, dwa, trzy - zaczęło liczyć Szaleństwo.

Najszybciej schowało się Lenistwo, osuwając się za pierwszy lepszy napotkany kamień. Wiara pofrunęła do nieba, a Zazdrość ukryła się w cieniu Triumfu, który z kolei wspiął się o własnych siłach hen, na sam szczyt najwyższego drzewa. Wspaniałomyślność długo nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniego miejsca, gdyż wszystkie kryjówki wydawały się jej idealne dla przyjaciół:

- Krystalicznie czyste jezioro było wymarzonym miejscem dla Piękności, dziupla - w sam raz dla Nieśmiałości, motyle skrzydła stworzono dla Zmysłowości, powiew wiatru okazał się natomiast najlepszy dla Wolności. W końcu Wspaniałomyślność schowała się za promyczkiem słońca. Z kolei Egoizm znalazł sobie, jak sądził, wspaniałe miejsce: wygodne i przewiewne, a co najważniejsze - przeznaczone tylko, tylko dla niego. Kłamstwo schowało się na dnie oceanów, a może skłamało i tak naprawdę ukryło się za tęczą? Pasja i Pożądanie w porywie gorących uczuć wskoczyli w sam środek wulkanu. Niestety wyleciało mi z pamięci, gdzie skryło się Zapomnienie, lecz to przecież mało ważne. Gdy Szaleństwo liczyło dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć Miłość jeszcze nie zdołała znaleźć sobie odpowiedniego miejsca.

W ostatniej chwili odkryła jednak zagajnik dzikich róż i schowała się wśród ich krzaczków.

- Milion - krzyknęło na końcu Szaleństwo i dziarsko zabrało się do szukania.

Od razu, rzecz jasna, odnalazło schowane parę kroków dalej Lenistwo. Chwilę potem usłyszało Wiarę rozmawiającą w niebie z Panem Bogiem. W ryku wulkanów wyczuło natomiast obecność Pasji i Pożądania. Następnie, przez przypadek, odnalazło Zazdrość, co szybko doprowadziło je do kryjówki Triumfu. Egoizmu nie trzeba było wcale szukać, gdyż jak z procy wyleciał ze swej kryjówki, kiedy okazało się, iż wpakował się w sam środek gniazda dzikich os. Trochę zmęczone szukaniem Szaleństwo przysiadło na chwilę nad stawkiem w ten sposób znalazło Piękność. Jeszcze łatwiejsze okazało się odnalezienie Wątpliwości, która, niestety, nie potrafiła się zdecydować, z której strony płotu najlepiej się ukryć. W ten sposób wszyscy zostali znalezieni: talent wśród świeżych ziół, Smutek - w przepastnej jaskini, a Zapomnienie... cóż, już dawno zapomniało, iż bawi się w chowanego. Do znalezienia pozostała tylko Miłość. Szaleństwo zaglądało za każde drzewko, sprawdzało w każdym strumyczku, a nawet na szczytach gór i już, już miało się poddać, gdy odkryło niewielki różany zagajnik. Patykiem zaczęło odgarniać gałązki... Wtem wszyscy usłyszeli przeraźliwy okrzyk bólu. Stało się prawdziwe nieszczęście! Różane kolce zraniły Miłość w oczy. Szaleństwu zrobiło się niezmiernie przykro, zaczęło prosić, błagać o przebaczenie, aż w końcu poprzysięgło zostać przewodnikiem ślepej z jego winy przyjaciółki.

I to właśnie od tamtej pory, od czasu, gdy po raz pierwszy bawiono się na Ziemi w chowanego, Miłość jest ślepa i zawsze towarzyszy jej Szaleństwo.

Karolina Wójtowicz

Opowiadanie nadesłał
Krzyś - Dziękuje :)


   

Wasze komentarze:
 Spróbuj : 07.02.2021, 19:26
  Jeszcze raz. Jesteś moim przeznaczeniem. Nie mogę Cię zapomnieć na zawsze mam w ♥ tęsknoto moja. Przeskoczmy ten mur razem nową szanse stwórzmy
 nie udało się: 23.01.2019, 21:23
  próbowałam ><> <><
 Ja: 07.06.2018, 01:48
 Idź, idź, gdzie twe serce uwierzy Twoje wspomnienia czekają, a marzenia wychodzą im na przeciw Idź, idź do swojego przeznaczenia Wiesz, że będę z tobą na każdym kroku, idź
 ❤: 25.05.2018, 19:32
 Będzie wiedziała ... że ją kochałeś [...] bo ona to wie od Boga .
 ❤❤: 15.03.2018, 20:39
 Jeśli jutro nigdy nie nadejdzie Czy będzie wiedziała jak bardzo ją kochałem. Czy robiłem wszystko co tylko można by pokazać jej każdego dnia Że jest dla mnie jedyną [...] Więc powiedz temu kogo kochasz Co do niego czujesz Jeśli jutro nigdy nie nadejdzie.
 Kama: 31.10.2017, 04:25
 Wzruszające.
 tak: 07.03.2016, 19:07
 To prawda gdy nie ma nikogo kto kocha Cie ze wzajemnością...to nie masz nic :(((
 Uważasz: 02.03.2016, 22:18
 ... że wszystko masz, aby być szczęśliwym? Gdy nie masz miłości, to nie masz niczego...
 O Boże: 12.02.2016, 14:46
  wydobądź mnie bo,wpadam w coraz większe szaleństwo


 kasia: 18.11.2015, 20:37
 Ladne opowiadanie
 Czy ..: 11.10.2015, 13:10
 możesz mi to obiecać ,że będę zawsze w Twoim sercu? Dlaczego myślisz ,że nie zdążysz <>< czego się obawiasz?
 Tak (: 07.10.2015, 06:34
  Ja i tak będę czekać do ostatnich dni.. Bo miłość czuje w sercu choć zdaję sobie sprawę że mogę nie zdążyć
 To..: 04.10.2015, 22:39
 przykre ,nie ma już na co czekać ..Ile jeszcze sny będą karmić mnie ? :(
 za późno: 02.10.2015, 23:22
  patrzą tylko w snach na Ciebie... i romantycznie marzą o... lecz czar prysł skończyło się
 Ale,: 15.09.2015, 14:18
 teraz już nie patrzą na mnie? Chciałabym...jeszcze kiedyś spojrzeć w nie.
 Tak: 14.09.2015, 22:39
  Usta mówią wszystko...Oczy mówią prawdę...
 A ja: 06.09.2015, 20:11
  uwierzyłam tym oczom....
 faktycznie wyrył: 04.09.2015, 00:20
  oczom nie wierzę .
 .: 04.09.2015, 00:08
  Nie bój się, nie wstydź się, mówić, że kochasz. Nie milcz bo, miłość znów, Cię ominie. Nie bój się, nie wstydź się mówić, że kochasz. Będziesz wołał, nie usłyszy, zniknie w tłumie...
 to: 03.09.2015, 22:15
 Kiedy u mnie nastapi ten moment...bo czuje ze nigdy
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść

NowościMaryja - wzór świętości dla każdego z nasMaryja - wzór świętości dla każdego z nas

Ojcze, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemiOjcze, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi

Błogosławieni ubodzyBłogosławieni ubodzy

Jan Paweł II o Powstaniu WarszawskimJan Paweł II o Powstaniu Warszawskim

W czasie tego życia jesteś przechodniemW czasie tego życia jesteś przechodniem

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej