Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O powołaniu...

"Głęboko wierzę w ideę powołania. Wierzę, że każdy człowiek otrzymuje od Boga powołanie. I nie tyle jest to powołanie do czegoś, co powołanie do istnienia. Jak widać z lektury Biblii, zagadnienia powołania i stwarzania są bardzo silnie ze sobą połączone. Rzeczy istnieją, ponieważ Bóg nadał im nazwy i imiona. "Powołał Mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię" (Iz, 49, 1). Jesteśmy wezwani do pełni życia.

I dlatego wierzę w ideę powołania. Bóg powołuje. Ale nie wygląda to tak, że odzywa się dzwonek telefonu, podnoszę słuchawkę i słyszę, jak po drugiej stronie Bóg mówi do mnie: "Pójdż Tymoteuszu". To kwestia znacznie bardziej ontologiczna, to coś, co dotyka głębi naszego jestestwa. Ja również nie słyszałem żadnego głosu, ale nie powiedziałem też sobie: "O tak, to jest zawód, który chciałbym wykonywać". Zrozumiałem, kim mam być i do czego zostałem powołany."

o. Timothy Radcliffe OP

"Wszystkie rzeczy mają swój szczególny cel. Wszystkie rzeczy są posłuszne jednemu prawu. Wszystko rozwija się ku z góry ustalonemu celowi. Także dla każdego z nas Bóg wytyczył drogę, powołanie i podarował oprócz życia fizycznego, życie łaski. Przychodzi dzień kiedy zauważamy, że wokół nas są inne stworzenia i gdy zauważamy to poza sobą, nowe stworzenie rozwija się w nas. Jest święty i tragiczny moment przejścia z dzieciństwa do młodości. Stawiamy przed sobą problem naszej przyszłości. Nie mamy go rozwiązywać w wieku 15 lat, ale jest dobrze ukierunkować całe życie ku tej drodze, na którą Bóg nas wzywa. Od podążania za naszym powołaniem zależy nasze szczęście na ziemi i w wieczności".

"Co to jest powołanie? Jest darem Bożym, czyli pochodzi od Boga. Jeśli jest darem Bożym to powinniśmy się troszczyć, by rozpoznać wolę Bożą. Musimy wkroczyć na tę drogę: jeśli Bóg chce, nigdy nie wyważając drzwi, kiedy Bóg zechce, jak Bóg zechce".

"Każde powołanie jest powołaniem do macierzyństwa, fizycznego, duchowego, moralnego. Bóg złożył w nas instynkt życia. Kapłan jest ojcem, siostry zakonne są matkami, matkami dusz. Biada tym młodym ludziom, którzy nie przyjmują powołania do rodzicielstwa. Każdy musi przygotować się do własnego powołania: przygotować się aby być dawcą życia przez poświęcenie jakiego wymaga formacja intelektualna; wiedzieć, czym jest małżeństwo "sacramentum magnum"; poznać inne drogi; kształtować i poznawać własny charakter"

"Wszystkie drogi Pana są piękne, byle tylko prowadziły do takiego celu: zbawić naszą duszę i doprowadzić wiele innych dusz do nieba, aby oddać chwałę Bogu".

Bł. Gianna Beretta MollaWasze komentarze:
 pytanie: 01.12.2019, 21:54
 A czy w Warszawie są jakieś Siostry, u których może samotna dziewczyna spędzić Święta na Adoracji w kaplicy i na wspólnej Eucharystii?
 Teresa: 24.11.2019, 22:55
 Jeśli jesteś zainteresowana życiem konsekrowanym w świecie, czuj się zaproszona na otwarty dzień skupienia w Instytucie Świeckim Caritas Christi w Krakowie, 14 grudnia 2019. Będziemy wspólnie modlić się i rozważać Słowo Boże. Zgłoszenia: tel. 668 703 970.
 Odp.: 19.11.2019, 11:51
 A spełniasz wszystkie wymagania odnośnie "należenia" do zakonu? Zdrowie? Czy zakon to nie jedynie ucieczka przed życiem? Jeśli szukasz naprawdę, zastanów się nad klauzulą... Klaryski? Karmelitanki?
 pytanie do Sióstr: 18.11.2019, 22:36
 Dlaczego Siostry narzekają, że nie ma powołań, że brak rąk do pracy, a jak proszę, żeby mnie przyjęły do pracy i wynajęły odpłatnie pokoik, żebym mogła u Sióstr wykupić wyrzywienie i móc po pracy pobyć spokojnie w kaplicy przed Najświętrzym Sakramentem, to Siostry się nie zgadzają. Dlaczego Siostry tak często odrzucają te dziewczęta, które się do Was zgłaszają i to bez podania przyczyn?
 s.Adriana CST: 04.11.2019, 21:35
 +JMJT Drogie Dziewczęta i Panie 17+ Zapraszamy na DNI OTWARTEJ FURTY 9 i 10 listopada, Podkowa Leśna koło Warszawy. Chcemy modlić się, rozmawiać i pobyć ze sobą... Pochylimy się nad tematem: ŚWIĄTYNIA BOGA JEST ŚWIĘTA, A WY NIĄ JESTEŚCIE. Gorąco zachęcam i zapraszam. cstadriana@gmail.com
 :-): 11.10.2019, 09:22
 Miłą dla Boga i miłą dla Maryi:-) To przecież Bóg wybrał Maryję na Matkę Swojego Syna a Jezus dał ją nam za Matkę. Ja można nie czcić Maryi a tym samym nie oddawać czci Bogu? Jedno z drugim się łączy.
 Pytanie: 10.10.2019, 12:27
 Czy różaniec jest modlitwą miłą dla Boga? W końcu w PŚ jak Jezus uczył uczniów modlitwy, to nauczał "Ojcze Nasz".
 Magda: 07.10.2019, 09:16
 Zachęcam ogromnie do odmawiania Różańca. To jest piękna modlitwa. Nie ma wymówki że nie mamy czasu, pracujemy, uczymy się. Bo na inne przyziemne rzeczy zawsze znajdujemy czas a na modlitwę nie. Dlatego proszę odmawiajcie Różaniec, może 20 minut wcześniej wstać, albo wieczorem przed spaniem? Każda pora jest dobra. A dzień bez Różańca to dzień stracony..!
 Magdalena: 04.10.2019, 08:47
 Szczerze mówiąc u mnie w sercu też budzą się podejrzenia, chcę widzieć świętych Kapłanów, dobrych, którzy pragną czystości. Mam głęboką nadzieję że tacy są pomimo wad, słabości i ułomności, nie poddają się i walczą z pokusami, bo wiem że oni jeszcze bardziej atakowani są przez złego ducha, ale ważne żeby w tym wszystkim się nie poddali, bo pokusy jak to pokusy kuszą bardzo. Módlmy się za Kościół, w szczególności za Kapłanów, którzy w swoim rękach, uświęconych, trzymają Samego Jezusa.


 Piotr: 03.10.2019, 11:13
 Przy obecnej sytuacji i skandalach ciężko w 100% zaufać Kościołowi... Może i jestem głupcem, ale nie chcę żeby ślepy mnie prowadził.
 s. Teresa do Tereski : 30.09.2019, 20:25
 Teresko my mamy dużo placówek. Ja akurat pracuję w Tarnobrzegu, kiedyś pracowałam w Brzesku ;) ale jesteśmy rozsiane po całej Polsce. Myślę że ok 150 placówek mamy w Polsce, reszta poza granicami. Zachęcam do rozmowy na e-mail bądź telefon 605474879 ;) bądź dzielna. Do usłyszenia ;)
 s.Adriana CST: 28.09.2019, 21:45
 We wtorek są imieniny św. Teresy od Dzieciątka Jezus, mojej Patronki, Jej zawierzam Wasze powołania, radości i krzyże, a także lęki i te zwykłe kombinowania... jak ominąć Boże plany... Teresa mówiła: ufność i tylko ufność prowadzi nas do miłości. Zatem życzę Wam ufności i odwagi... Życie to tylko chwila, zawierzcie swoje drogi Jezusowi. Niech św. Teresa zsyła Wam deszcz róż łask Bożych. Pamiętam. cstadriana@gmail.com
 Tereska : 27.09.2019, 00:37
 Tereska do siostry Teresy mam pytanie A gdzie siostry mają swoje zgromadzenie gdzie mozna siostre spotkać
 s. Teresa do Tereski : 24.09.2019, 21:11
 Witaj Teresko, witajcie moi Drodzy :) Kiedys tutaj częściej zaglądałam, później coraz rzadziej niestety. Ale wspieram Was, pamiętam i omadlam :) Teresko... Masz rację że osobom ciut starszym trudniej jest podjąć decyzję. Wprawdzie sama poszłam po maturze to jednak znam dziewczyny, które mają z tym trudności. Powiem tak... osoby znające swoje poczucie wartości i wiedzące czego chcą nie maja z tym problemu. Raczej jest to sprawa do rozgryzienia dla osób mniej pewnych siebie, mniej zdecydowanych. Dlatego ja bym bardziej szła w tym kierunku. Trzeba pomóc tym dziewczynom poprzez towarzyszenie i rozmowę (najpierw tę wirtualną, email a później może już częściej w tzw "cztery oczy" :)). By to pragnienie które mają w sercu oszlifowały, jak skarb zakopany w roli. Trzeba zrobić wszystko by go odkopać, wyciągnąć na światło dzienne i oczyścic jak diament :) Wtedy będzie błyszczał, będzie dawał blask. Bo powołanie to pragnienie, które Pan Bóg zaszczepił w sercu młodego człowieka. Przecież Bóg nie może zmniejszyć mocy swojego Głosu, swej potęgi. Ciągle mówi do serc młodych ludzi, ciągle powołuje... tylko coraz trudniej jest usłyszeć "iść sprzedać wszystko i pójść za NIM". Dlatego zachęcam do kontaktu tebe33@gmail.com - może uda się wspólnymi siłami :) Pamiętajcie Młodzi Przyjaciele... z rozmowy, relacji z człowiekiem powstaje znajomość, bliskość, zauroczenie, miłość... To samo w przypadku z Jezusem, w końcu jest OSOBĄ :) Czy jesteś blisko? Czy GO kochasz? Czy rozmawiasz z NIM? On czeka, jest zawsze GOTÓW. Nie dajcie się prosić... Bądźcie dzielni, gdyby ktoś chciał pogadać to jestem. Pozdrawiam :) Ps. Teresko tez jestem Służebniczką :)
 Magdalena: 22.09.2019, 12:31
 Szczęść Boże, może ktoś napisze coś dobrego, o pięknie powołania???
 Tereska: 20.09.2019, 22:01
 Witam wszystkich szczęść Boże zgodzę się z siostrą Adrianą że ludzie są słabi, mają problemy z podjęciem decyzji widzę to po mojej koleżance która chce iść do zakonu ale się boi teraz już ma 37 lat już o tym mówiła chyba od 30 roku życia może i szybciej nawet mi że chciała by wstąpić. Ale zawsze mi mówiła że ona nie ma ma matury ma tylko policealne wykształcenie a się boi bo nie wie czy podoła a z tego co wiem to też wsparcia nie miała w domu bo rodzice przeciwni choć katolicy praktykujący, a znajomi jej mówią nie idź bo nie damy cię na zatracenie itp więc tak jej minęło kilkanaście lat mówiła mi zawsze że jej się podobały służebniczki. Nie wiem co mam robić jak jej pomóc bo widzę że się w środku męczy
 Anna: 20.09.2019, 11:34
 Podobno teraz bardzo mało osób wstępuje do zakonów (najmniejsza średnia od wielu, wielu lat)?
 Do Gość: 03.09.2019, 14:03
 Wiemy, wiemy. Dzielą ludzi, bo chcą siebie kryć. Wiarę sprzedali za dostatnie życie, miłość bliźniego za układy i politykę. Ale wiesz co? Jeśli Bóg istnieje, to kiedyś ich o to zapyta. I nie będą mogli wytłumaczyć się pokrętnie, ich przełożony nie będzie ich krył, ani żadne łapówki nie przejdą. Buuum! Wszystkich, którzy zastanawiają się dlaczego tak jest, polecam sięgnąć do dobrych i neutralnych opracować historii kościoła. Przeanalizować żywota papieży. Historia zawsze wiele wyjaśnia, a przede wszystkim - potem już się na dziwisz, bo wiesz, że to wszystko od wieków trwa. A Bóg? Łatwiej zamknąć go w Piśmie, w Tabernakulum, a samemu bujać się po apartamentach.
 Gość: 01.09.2019, 16:53
 Polecam materiał Polsatu polsatnews.pl/wideo-program/interwencja-tajemnicze-zaginiecie-sprzed-cwierc-wieku-archiwum-x-odkrywa-nowe-tropy_6744217/ Mamy mafię nie do ruszenia, kanalie rządzą nami wspólnie i w porozumieniu. Nie wiem czy to dziwi czy nie dziwi.
 do s.Anny: 29.08.2019, 15:52
 Dlaczego Siostry wyrzuciły przez ostatnie 5 lat z pośród Siebie wszystkie dziewczyny przed ślubami wieczystymi łącznie z tą która Siostrą była przez 13 lat?
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Św. Juan Diego CuauhtlatoatzinŚw. Juan Diego Cuauhtlatoatzin

Modlitwa do św. Juana DiegoModlitwa do św. Juana Diego

Objawienia na wzgórzu TepeyacObjawienia na wzgórzu Tepeyac

Łazarz we wskrzeszonym mieścieŁazarz we wskrzeszonym mieście

Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej