Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Owoce morza


     Owoce Klaudii Carlos

     Dania proste w przygotowaniu i bardzo zdrowe - to sprawdza się w naszej kuchni najczęściej - mówi Klaudia Carlos, prezenterka telewizyjna. - Nieformalnym ekspertem w tej dziedzinie jest mój dwunastoletni syn Antek. Zawsze interesował się zdrową żywnością i teraz to on decyduje, co i jak powinno być podane, wszystko według zasady: jak najbardziej kolorowo i różnorodnie. Nasze dania zawsze są misternie udekorowane świeżymi owocami i warzywami, a wtedy każda potrawa zyskuje na wartości.

     W ten sposób można przemycić wiele mniej lubianych dodatków czy warzyw. Antek sam wie, które potrawy mają najwięcej składników odżywczych, a czasem zdarza się nawet, że sam je przygotuje. Wtedy jest to najbardziej oryginalne danie na świecie i wszystkim bardzo smakuje.

     - Naszym rodzinnym przysmakiem są owoce morza -mówi Klaudia Carlos. - Pierwszy raz jadłam je w Portugalii, wiele lat temu. Choć kazały na siebie długo czekać - aż godzinę! - to rozsmakowałam się w nich na dobre. Było warto! Północno-zachodnia część Hiszpanii, czyli Galicja, zachwyciła mnie nie tylko wszechobecnym duchem celtyckiej przeszłości, ale przede wszystkim symbolem regionu - pulpo, czyli ośmiornicą i wyśmienitymi małżami. I choć "tam" wszystko smakuje inaczej, intensywnie pachnie i inaczej pobudza nasze zmysły, to nawet po powrocie do kraju warto próbować nowymi przysmakami zarazić najbliższych. Teraz bardzo często przygotowujemy wspólnie owoce morza na różne okazje i pod wieloma postaciami. Takim najprostszym i najszybszym sposobem jest połączenie krewetek z makaronem, które wykorzystywałam nawet na przyjęciach. Czasami dobry pomysł może nam zastąpić długie godziny przesiadywania w kuchni - twierdzi Klaudia Carlos.

     Składniki:
      300 g owoców morza 300 g makaronu 3 łyżki kaparów natka pietruszki oliwa 2 ząbki czosnku przyprawy do smaku

     Sposób przygotowania:
     Makaron ugotować w osolonej wodzie z dodatkiem oliwy. Owoce morza podsmażyć na oleju z dodatkiem czosnku. Dodać do nich ugotowany makaron, wymieszać, przełożyć na talerz. Do dania dorzucić kapary, przybrać natką pietruszki lub bazylią.


Marta Trosczyńska


Tekst pochodzi z Tygodnika

22 marca 2009


   


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej