Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa przed rachunkiem sumienia

Zdarza się, że zasmucamy Boga - Dobrego Ojca, że nie słuchamy Go i grzeszymy Pan Bóg nie chce, abyśmy od Niego odeszli. Czeka z utęsknieniem na powrót grzesznika. Jeżeli zawiniłeś, odwracając się od Ojca, możesz do Niego wrócić przez żal za grzechy, postanowienie poprawy, szczerą spowiedź i zadośćuczynienie za swoje grzechy. Bramą powrotu jest sakrament pokuty. W dobrym przygotowaniu rachunku sumenia możemy posłużyć się niżej podanymi modlitwami.

Wybór modlitw przed rachunkiem sumienia

Modlitwa przed rachunkiem sumienia

Święty, Dobry Boże! Tobie polecam czas mej modlitwy poświęcony na ten rachunek sumienia, gdy przeprowadzam go przed Tobą w szczerości i prawdzie o mnie samym. Wiem, że mnie kochasz mimo moich słabości, grzechów i braków! Wiem także, że wszystkie one są tylko smutną częścią mego życia. Chcę w tym czasie modlitwy pamiętać też o dobru, które udało mi się z Twoją pomocą i z bliźnimi, z którymi żyję, zrealizować. Daj mi odwagę, abym umiał stanąć w prawdzie przed Tobą. Duchu Święty, proszę daj mi trzeźwy umysł i uczciwość wobec samego siebie w tej samoocenie. Dzięki Twemu światłu lepiej poznam siebie i mój grzech. Boże, daj mi łaskę żalu za moje grzechy, bym mógł je wyznać i naprawić wyrządzone bliźnim krzywdy. Amen.

* * *

Panie Boże, światłości duszy mojej! Bez Ciebie nic nie mogę dla zbawienia duszy mojej uczynić; oświeć rozum mój i wspomóż pamięć moją, abym mógł poznać, czym majestat Twój obraziłem, abym za grzechy moje serdecznie żałował i prawdziwie pokutował.

* * *

O Boże, zgrzeszyłem (zgrzeszyłam) przeciwko niebu i przeciwko Tobie, nie jestem godzien (godna) nazywać się dzieckiem Twoim. Pragnę szczerze się wyspowiadać ze wszystkich grzechów moich.

Przyjdź Duchu Święty, - oświeć mój rozum, ażebym grzechy moje dokładnie poznał (a) szczerze za nie żałował (a) i dobrze się z nich wyspowiadał (a)

Matko Najświętsza, dopomóż mi!

* * *

Najświętsza Panno, Ucieczko grzeszników, święty Aniele Stróżu i wszyscy moi święci Patronowie, wyproście mi łaski potrzebne do poznania, czym obraziłem Najświętszego Boga i najlepszego mego Ojca.

* * *

Przyjdź Duchu Święty. Oświeć mój rozum, bym poznał moje grzechy. Wzbudź w moim sercu żal i spraw, bym szczerze dążył do poprawy.

* * *

Duchu Święty, który oświecasz każdego człowieka. Dziś proszę Cię o szczególną pomoc: oświeć łaską swoją mój rozum, abym jasno poznał wszystkie moje grzechy, wzrusz moją wolę, bym za grzechy naprawdę żałował i szczerze je na spowiedzi wyznał.

* * *

Przyjdź Duchu Święty, Duchu światła i prawdy, który przenikasz tajemnice serca ludzkiego, przed którym nie ma nic skrytego, przyjdź i oświeć mój rozum, abym przypomniał sobie grzechy i poznał ich złość. Przyjdź i skrusz moje serce, abym za te grzechy szczerze żałował, a wolę umocnił do powzięcia skutecznego postanowienia poprawy.

* * *
Żałuję, o Nieskończona Dobroci, że Cię obrażałem i że tak nadużywałem Twojej cierpliwości. Dziękuję Ci, że aż do tej pory czekałeś na mnie. Od dziś nie chcę Cię już zdradzać, tak jak to robiłem w przeszłości.
św. Alfons Maria de Liguori

Modlitwy dziecka przed rachunkiem sumienia

Przyjdź Duchu Święty, oświeć mój rozum, abym dokładnie poznał(a) wszystkie grzechy moje, wzrusz serce moje, abym za nie prawdziwie żałował(a), wzmocnij wolę moją, abym się szczerze z nich wyspowiadał(a) i stanowczo się poprawił (a).

Ojcze Nasz...

Najświętsza Maryjo Panno - Matko moja wyjednaj mi u Pana Boga pomoc, abym się dobrze przygotował(a) do Sakramentu Pokuty...

Zdrowaś Maryjo...

Święty Aniele Stróżu mój i Święty mój Patronie, wyproście mi u Boga łaskę, bym dobrze odprawił (a) spowiedź i otrzymał(a) odpuszczenie grzechów.

* * *

Ojcze niebieski! Oto ja, grzeszne dziecko Twoje, przystępuję do Ciebie z całą pokorą serca, aby uprosić Twoje przebaczenie. Pragnę oczyścić moją duszę z licznych grzechów, którymi Cię obraziłem. Chcę odprawić dobrą spowiedź świętą i z Twoją pomocą szczerze się poprawić. Ześlij Ducha świętego do serca mego i wspomóż mnie swoją łaską.

Przyjdź Duchu Święty, oświeć mój rozum, abym grzechy swoje dokładnie poznał, wzrusz moją wolę, abym za nie serdecznie żałował, szczerze się z nich wyspowiadał i stanowczo się poprawił.

O Maryjo, Ucieczko grzesznych, wstawiaj się za mną! Święty Aniele Stróżu, święty mój Patronie, wyproście mi łaskę dobrej spowiedzi świętej. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo...

* * *

Wszechmogący i miłosierny Boże, oświeć mój umysł, abym poznał grzechy, które popełniłem i odmień moje serce, abym szczerze nawrócił się do ciebie. niech Twoja miłość zjednoczy mnie z wszystkimi, którym wyrządziłem krzywdę. Niech Duch Święty obdarzy mnie nowym życiem i odnowi we mnie miłość, aby w moich czynach zajaśniał obraz Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

* * *

Przyjdź, Duchu Święty, i oświeć mój rozum, abym przypomniał sobie to wszystko, czym Boga, mego najlepszego Ojca, obraziłem. Skrusz moje serce, abym za grzechy moje szczerze żałował, i umocnij moją wolę, abym wytrwał w dobrym.

Matko Boża, Ucieczko grzeszników, wyproś mi u Syna swego łaskę dobrej spowiedzi. Aniele Stróżu mój i Ty, święty Patronie, wstawcie się za mną u tronu Miłosierdzia Bożego. Amen.

* * *

Duchu Święty, Ty znasz wszystkie moje grzechy. Dopomóż mi je sobie dokładnie przypomnieć, abym mógł za nie Boga przeprosić, szczerze je na spowiedzi wyznać i z nich się poprawić. Matko Boża, Aniele Stróżu mój i Ty, - święty Patronie, uproście mi łaskę dobrej spowiedzi świętej. Amen.

* * *

Maryjo, Matko moja, Aniele Stróżu i święty patronie mój, wyproście mi łaski potrzebne do przyjęcia tego sakramentu.Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

św. Antoni z Padwyśw. Antoni z Padwy

Modlitwy do św. Antoniego z PadwyModlitwy do św. Antoniego z Padwy

Fenomen świętego AntoniegoFenomen świętego Antoniego

Droga św. Antoniego ku świętościDroga św. Antoniego ku świętości

Nazywano go młotem na heretykówNazywano go "młotem na heretyków"

Czy kolegowanie się ze świadkiem Jehowy to grzech?Czy kolegowanie się ze świadkiem Jehowy to grzech?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej