Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz


Tadeusz      Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

     Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM
Modlitwa w ciężkim strapieniu

     O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

     O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.
   

Wasze komentarze:
 Halina: 01.08.2014, 08:26
 Św.Judo Tadeuszu, proszę o łaskę zdrowia i wstawiennictwo za siostrę Zofię -miej ją w swojej opiece
 Jolanta: 30.05.2014, 09:51
 Święty Tudo Tadeuszu błagam ciebie o uzdrowienie mnie z ciężkiej choroby,wstaw sie za mna u naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa,Uratuj moje życie i zdrowie .
 maurice : 14.05.2014, 17:21
 odzywam się
 edyta: 06.04.2014, 17:06
 panie jezu prosze o milosierdze zaleczenie zranien i wykorzenienie zła u siostry marii
 edyta: 06.04.2014, 17:06
 panie jezu prosze o milosierdze zaleczenie zranien i wykorzenienie zła u siostry marii
 Aleksandra: 17.02.2014, 22:12
 Sw.Judo Tadeuszu blagam Cie o pomoc w mojej trudnej sytuacji finansowej.Pomoz mi wyjść z ldlugow.prosze Cie otocz opieka moja rodzine która przez dlugi wpedzilam wzycie a raczej w gehennę.
 iwona: 25.01.2014, 11:26
 Kochany Tadeuszu Judo dziękuje Ci wsparcie wilel lat temu , dzis znów bardzo potrzbuje Twojej pomocy ,błagam pomóz nam w pracy i w domu , wyproś dla nas łaske spokoju , zabierz od nas potworny lęk o przyszłość , pomóż nam zyć zwyczajnie i skromnie , ale szczęśliwie . Panie Jezu dziękuję Ci za całe mojeżycie , za dobre chwile , a szczególnie za cierpienia i upokorzenia , one nauczyły mnie pokory,pokazały co naprawdew życiu jest ważne, dziekuję i błagam o pomoc , jestem juz na skraju wyczerpania nerwowego , błagam !!!!!!!!
 halina: 12.12.2013, 23:54
 Święty Judo Tadeuszu Dziękuję za wszystkie dobro i proszę pomóż mi spłacić długi i żyć godnie i spokojnie a zwłaszcza miej w opiece biednych chorych i opuszczonych módl się za nami amen.
 Jasia: 19.11.2013, 20:46
 Św judo Tadeuszu proszę o czezwosc mojego meza


 Jasia: 19.11.2013, 20:45
 Św judo Tadeuszu proszę o czezwosc mojego meza
 ola: 19.11.2013, 13:55
 ŚW. JUDO TADEUSZU WIEM JAK WIELE RAZY ZAWIODŁAM CIEBIE BOGA I WSZYSTKICH DO KTÓRYCH MODLIŁAM SIĘ O POMOC. MIMO WSZYSTKO NADAL COŚ CIĄGNIE MNIE DO CIEBIE I NIEUSTANNIE KAŻE MI PROSIĆ CIĘ O POMOC. BŁAGAM ZLITUJ SIĘ NADE MNĄ, POMÓŻ MI PRZEBŁAGAĆ BOGA, ABY MOJE KŁOPOTY FINANSOWE SIĘ WRESZCIE SKOŃCZYŁY. ABYM MOGŁA SPŁACIĆ MÓJ DŁUG I W KOŃCU ODETCHNĄĆ Z ULGĄ. ABY NIE BYŁO ŻADNYCH KŁOPOTÓW KONSEKWENCJI I NIEPRZYJEMNOŚCI ZWIĄZANYCH Z TYM MOIM DŁUGIEM. BŁAGAM URATUJ MNIE
 Piotr: 10.10.2013, 15:50
 Proszę Cię Święty Judo Tadeuszu wstaw się za Jacka, mojego syna, aby stał się obowiązkowym, odpowiedzialnym i skończył szkoły i aby był szczęśliwy.
 EWA: 26.02.2013, 20:10
 ŚW TADEUSZU JUDO BŁAGAM CIE WYLECZ MNIE Z TEJ CIEZKIEJ IŻMUDNEJ CHOROBY BÓG ZAPŁAC!
 leokadia: 05.02.2013, 13:29
 Oredowniku w sprawach trudnych prosze o laske nawrocenia dla Krzysztofa i o trzezwosc w rodzinie.
 ja: 10.01.2013, 18:27
  Dziękuję z całego serca kochany Św.Tadeuszu za otrzymane za Twym pośrednictwem łaski dla mnie. Pokornie proszę módl się nami do BOGA i wypraszaj potrzebne łaski ,a szczególnie proszę CIĘ o łaskę aby moje wszystkie sprawy przebiegały pomyślnie i zakończyły się korzystnie dla mnie. Święty Judo módl się za mną i moimi dziećmi którzy się do Ciebie uciekamy. Opiekuj się nami. Św. Tadeuszu Judo, błagam Cie, uproś u Pana Jezusa cud, bez którego nie ma szans nic się zmienić w mojej ciężkiej sprawie . Uproś Św. Tadeuszu szczęśliwe dla mnie rozwiązanie tej beznadziejnej sprawy, która odbiera mi radość życia. Dziękuję
 Elżbieta: 05.12.2012, 06:42
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuję za otrzymane za Twoim pośrednictwem łaski i proszę Cię w sprawie Bogu wiadomej,spraw, aby zło i matactwa, które się dokonują w Sądzie "w świetle prawa" nie miały racji bytu. Miej opiekę nad maluczkimi i skrzywdzonymi przez Sądy.
 leo : 30.11.2012, 13:55
 Sw. Tadeuszu polecam Twojemu wstawiennictwu trzezwosc meza i synow.
 Ewa: 15.11.2012, 21:33
 Sw Judo niech to nie bedzie nic zlego u mamy...pomoz mi w mojej samotnosci
 Ewa: 14.11.2012, 20:05
 SW Judo niech Maurice sie odezwie...
 aga: 03.11.2012, 21:51
 Dziekuje, sw. Judo Tadeuszu, za tak wiele lask, ktore dla mnie wyprosiles. Gleboko wierze w Twoje swiete wstawiennictwo.
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej