Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz

Tadeusz Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana.

Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM

Modlitwy

Modlitwa do św. Judy TadeuszaModlitwa do św. Judy Tadeusza

Litania do św. Judy TadeuszaLitania do św. Judy Tadeusza

Nowenna do św. Judy TadeuszaNowenna do św. Judy TadeuszaWasze komentarze:
 Anna: 28.10.2022, 15:02
 Święty Tadeuszu Judo błagam o ratunek dla mnie i mojej rodziny. Ratuj !
 marzena aneta: 28.10.2022, 09:26
 Święty Judo Tadeuszu módl się za nami dziękuję kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Św. Tadeusz: 14.06.2022, 19:41
 <3
 m.: 25.03.2022, 00:37
 Święty Judo Tadeuszu miej w opiece moje dziecko , aby wyszedł jak najszybciej z choroby , błagam o pomoc i opieke jutro w pracy .
 Renata: 02.03.2022, 17:18
 Św. Judo Tadeuszu proszę o uzdrowienie duszy i ciała z choroby.
 Ewa: 18.01.2022, 12:45
 Sw Judo niech Ian sie odezwie i spotkamy sie niech powie czemu milczal?I opokaz mi kim on jest. Amen.
 Babcia: 11.01.2022, 19:05
 Św.Judo Tadeuszu wstawiaj się proszę u Boga Najwyższego ,wypraszaj potrzebne łaski dla Tomasza i Kuby.Miej w opiece ich rodziców.
 Mirosław: 28.12.2021, 15:20
 Ko Św. Judo Tadeuszu proszę o zdrowie dla żony
 Jan: 04.07.2021, 22:33
 Szanowna Pani Edyto. "Panie Jezu" to zwrot, który, gdy się go pisze, to pisze się go z dużej litery, przez szacunek do Niego, a w dalszej kolejności także języka polskiego.


 Babcia: 11.04.2021, 21:04
 Św. JUDOTadeuszu proszę o zdrowie dla Tomka
 Gosia: 10.04.2021, 16:05
 Proszę wstawiaj się za wszystkimi którzy w jakikolwiek sposób są związani z covid.
 Halina: 01.08.2014, 08:26
 Św.Judo Tadeuszu, proszę o łaskę zdrowia i wstawiennictwo za siostrę Zofię -miej ją w swojej opiece
 Jolanta: 30.05.2014, 09:51
 Święty Tudo Tadeuszu błagam ciebie o uzdrowienie mnie z ciężkiej choroby,wstaw sie za mna u naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa,Uratuj moje życie i zdrowie .
 maurice : 14.05.2014, 17:21
 odzywam się
 edyta: 06.04.2014, 17:06
 panie jezu prosze o milosierdze zaleczenie zranien i wykorzenienie zła u siostry marii
 edyta: 06.04.2014, 17:06
 panie jezu prosze o milosierdze zaleczenie zranien i wykorzenienie zła u siostry marii
 Aleksandra: 17.02.2014, 22:12
 Sw.Judo Tadeuszu blagam Cie o pomoc w mojej trudnej sytuacji finansowej.Pomoz mi wyjść z ldlugow.prosze Cie otocz opieka moja rodzine która przez dlugi wpedzilam wzycie a raczej w gehennę.
 iwona: 25.01.2014, 11:26
 Kochany Tadeuszu Judo dziękuje Ci wsparcie wilel lat temu , dzis znów bardzo potrzbuje Twojej pomocy ,błagam pomóz nam w pracy i w domu , wyproś dla nas łaske spokoju , zabierz od nas potworny lęk o przyszłość , pomóż nam zyć zwyczajnie i skromnie , ale szczęśliwie . Panie Jezu dziękuję Ci za całe mojeżycie , za dobre chwile , a szczególnie za cierpienia i upokorzenia , one nauczyły mnie pokory,pokazały co naprawdew życiu jest ważne, dziekuję i błagam o pomoc , jestem juz na skraju wyczerpania nerwowego , błagam !!!!!!!!
 halina: 12.12.2013, 23:54
 Święty Judo Tadeuszu Dziękuję za wszystkie dobro i proszę pomóż mi spłacić długi i żyć godnie i spokojnie a zwłaszcza miej w opiece biednych chorych i opuszczonych módl się za nami amen.
 Jasia: 19.11.2013, 20:46
 Św judo Tadeuszu proszę o czezwosc mojego meza
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść

NowościModlitwa do bł. ks. Bronisława MarkiewiczaModlitwa do bł. ks. Bronisława Markiewicza

św. Hiacynta Mariscottiśw. Hiacynta Mariscotti

św. Teofilśw. Teofil

Modlitwa do św. BatyldyModlitwa do św. Batyldy

Czy człowiek zwracający się do Boga z jakąś prośbą modli się nie po chrześcijańsku?Czy człowiek zwracający się do Boga z jakąś prośbą modli się nie po chrześcijańsku?

Wreszcie zrozumiałeś!Wreszcie zrozumiałeś!

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej