Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz


Tadeusz Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM
Modlitwa w ciężkim strapieniu

O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Jan: 04.07.2021, 22:33
 Szanowna Pani Edyto. "Panie Jezu" to zwrot, który, gdy się go pisze, to pisze się go z dużej litery, przez szacunek do Niego, a w dalszej kolejności także języka polskiego.
 Babcia: 11.04.2021, 21:04
 Św. JUDOTadeuszu proszę o zdrowie dla Tomka
 Gosia: 10.04.2021, 16:05
 Proszę wstawiaj się za wszystkimi którzy w jakikolwiek sposób są związani z covid.
 Halina: 01.08.2014, 08:26
 Św.Judo Tadeuszu, proszę o łaskę zdrowia i wstawiennictwo za siostrę Zofię -miej ją w swojej opiece
 Jolanta: 30.05.2014, 09:51
 Święty Tudo Tadeuszu błagam ciebie o uzdrowienie mnie z ciężkiej choroby,wstaw sie za mna u naszego zbawiciela Jezusa Chrystusa,Uratuj moje życie i zdrowie .
 maurice : 14.05.2014, 17:21
 odzywam się
 edyta: 06.04.2014, 17:06
 panie jezu prosze o milosierdze zaleczenie zranien i wykorzenienie zła u siostry marii
 edyta: 06.04.2014, 17:06
 panie jezu prosze o milosierdze zaleczenie zranien i wykorzenienie zła u siostry marii
 Aleksandra: 17.02.2014, 22:12
 Sw.Judo Tadeuszu blagam Cie o pomoc w mojej trudnej sytuacji finansowej.Pomoz mi wyjść z ldlugow.prosze Cie otocz opieka moja rodzine która przez dlugi wpedzilam wzycie a raczej w gehennę.


 iwona: 25.01.2014, 11:26
 Kochany Tadeuszu Judo dziękuje Ci wsparcie wilel lat temu , dzis znów bardzo potrzbuje Twojej pomocy ,błagam pomóz nam w pracy i w domu , wyproś dla nas łaske spokoju , zabierz od nas potworny lęk o przyszłość , pomóż nam zyć zwyczajnie i skromnie , ale szczęśliwie . Panie Jezu dziękuję Ci za całe mojeżycie , za dobre chwile , a szczególnie za cierpienia i upokorzenia , one nauczyły mnie pokory,pokazały co naprawdew życiu jest ważne, dziekuję i błagam o pomoc , jestem juz na skraju wyczerpania nerwowego , błagam !!!!!!!!
 halina: 12.12.2013, 23:54
 Święty Judo Tadeuszu Dziękuję za wszystkie dobro i proszę pomóż mi spłacić długi i żyć godnie i spokojnie a zwłaszcza miej w opiece biednych chorych i opuszczonych módl się za nami amen.
 Jasia: 19.11.2013, 20:46
 Św judo Tadeuszu proszę o czezwosc mojego meza
 Jasia: 19.11.2013, 20:45
 Św judo Tadeuszu proszę o czezwosc mojego meza
 ola: 19.11.2013, 13:55
 ŚW. JUDO TADEUSZU WIEM JAK WIELE RAZY ZAWIODŁAM CIEBIE BOGA I WSZYSTKICH DO KTÓRYCH MODLIŁAM SIĘ O POMOC. MIMO WSZYSTKO NADAL COŚ CIĄGNIE MNIE DO CIEBIE I NIEUSTANNIE KAŻE MI PROSIĆ CIĘ O POMOC. BŁAGAM ZLITUJ SIĘ NADE MNĄ, POMÓŻ MI PRZEBŁAGAĆ BOGA, ABY MOJE KŁOPOTY FINANSOWE SIĘ WRESZCIE SKOŃCZYŁY. ABYM MOGŁA SPŁACIĆ MÓJ DŁUG I W KOŃCU ODETCHNĄĆ Z ULGĄ. ABY NIE BYŁO ŻADNYCH KŁOPOTÓW KONSEKWENCJI I NIEPRZYJEMNOŚCI ZWIĄZANYCH Z TYM MOIM DŁUGIEM. BŁAGAM URATUJ MNIE
 Piotr: 10.10.2013, 15:50
 Proszę Cię Święty Judo Tadeuszu wstaw się za Jacka, mojego syna, aby stał się obowiązkowym, odpowiedzialnym i skończył szkoły i aby był szczęśliwy.
 EWA: 26.02.2013, 20:10
 ŚW TADEUSZU JUDO BŁAGAM CIE WYLECZ MNIE Z TEJ CIEZKIEJ IŻMUDNEJ CHOROBY BÓG ZAPŁAC!
 leokadia: 05.02.2013, 13:29
 Oredowniku w sprawach trudnych prosze o laske nawrocenia dla Krzysztofa i o trzezwosc w rodzinie.
 ja: 10.01.2013, 18:27
  Dziękuję z całego serca kochany Św.Tadeuszu za otrzymane za Twym pośrednictwem łaski dla mnie. Pokornie proszę módl się nami do BOGA i wypraszaj potrzebne łaski ,a szczególnie proszę CIĘ o łaskę aby moje wszystkie sprawy przebiegały pomyślnie i zakończyły się korzystnie dla mnie. Święty Judo módl się za mną i moimi dziećmi którzy się do Ciebie uciekamy. Opiekuj się nami. Św. Tadeuszu Judo, błagam Cie, uproś u Pana Jezusa cud, bez którego nie ma szans nic się zmienić w mojej ciężkiej sprawie . Uproś Św. Tadeuszu szczęśliwe dla mnie rozwiązanie tej beznadziejnej sprawy, która odbiera mi radość życia. Dziękuję
 Elżbieta: 05.12.2012, 06:42
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuję za otrzymane za Twoim pośrednictwem łaski i proszę Cię w sprawie Bogu wiadomej,spraw, aby zło i matactwa, które się dokonują w Sądzie "w świetle prawa" nie miały racji bytu. Miej opiekę nad maluczkimi i skrzywdzonymi przez Sądy.
 leo : 30.11.2012, 13:55
 Sw. Tadeuszu polecam Twojemu wstawiennictwu trzezwosc meza i synow.
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść

Nowości

Jak u ciebie wygląda symetria życia?Jak u ciebie wygląda symetria życia?

Dlaczego Kościół nazywamy świętym?Dlaczego Kościół nazywamy świętym?

Małgorzata Homan - Służebnica Niepokalanej w AngliiMałgorzata Homan - Służebnica Niepokalanej w Anglii

Jakub Verlinde po swych doświadczeniach życiowych przestrzega przed jogąJakub Verlinde po swych doświadczeniach życiowych przestrzega przed jogą

Matko Boża, strzeż dorobku całego życia moich rodzicówMatko Boża, strzeż dorobku całego życia moich rodziców

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej