Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz

Tadeusz Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana.

Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM

Modlitwy

Modlitwa do św. Judy TadeuszaModlitwa do św. Judy Tadeusza

Litania do św. Judy TadeuszaLitania do św. Judy Tadeusza

Nowenna do św. Judy TadeuszaNowenna do św. Judy TadeuszaWasze komentarze:
 Beata: 06.02.2012, 10:56
 Prosze o zdrowie duszy i ciala ,o uzdrowienie z nerwicy lekowej i depresji. prosze o pomyslnosc w egzaminach dla Piotra.Prosze o zdrowie dla rodzicow ,tesciowej i cioci Jadwigi .
 elzbieta: 03.02.2012, 17:16
 prosze Cie Swiety JUDO TADEUSZU aby zycie mojej coreczki Martusi wreszcie moglo sie ulozyc. Przeszla wiele trosk i utrapien, oraz by mogla uwolnic sie ze smutnej historii z przeszlosci . Wypros prosze ta laske u PANA JEZUSA.
 Margerita: 05.09.2011, 07:05
 Swiety Judo Tadeuszu bardzo prosze o zdrowie dla naszej coreczki Amelki. Ma dopiero kilka dni i jest bardzo chora. Bardzo prosze o laske zdrowia dla naszej corci.
 Jolanta: 29.08.2011, 15:24
 Św. Tadeuszu Judo, patronie spraw beznadziejnych błagam Cię wstaw się za mna do Pana Jezusa, uproś dla mnie ślub koscielny z moim ukochanym. Nie odejdę od sto Twoich i nie przestanę prosić Boga za Twoim cudownym wstawienniectwem póki nie zostanę wysłuchana. Tylko Ty możesz sprawić, że będę szczęśliwa do końca, a nie tylko trochę.
 grażyna: 09.06.2011, 19:39
 dziękuję za uratowanie malutkiej Julki od amputacji nózki, to był cud dzięki Twojemu wstawiennictwu!!!Błagam o pomoc w naszym trudnym położeniu materialnym!!módl się za nami
 Agnieszka: 03.06.2011, 14:19
 Prosze Cie św. Tadeuszu Judo o pozytywne zdanie trudnych egzaminów 13 i 15 czerwca
 Barbara: 26.04.2011, 14:59
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 Barbara: 26.04.2011, 14:58
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 EVA 12 4 2011: 12.04.2011, 10:58
 JUDO TADEUSZU PROSZE ZANIES MOJE CICHE PRAGNIENIA KTORE NOSZE W SWYM SERCU PRZED OBLICZE PANA


 Magda S.: 06.02.2011, 17:03
 Święty Judo Tadeuszu, uproś Boga Trójjedynego aby moje cierpienie duchowe i psychiczne zamienił na ból fizyczny. Przyjmę go z radością. Święty Judo, błagam, nie opuszczaj mnie, uproś u Boga siłę, wiarę, ufność i nadzieję dla mnie, i dużo odwagi i męstwa...
 Marek: 02.01.2011, 19:46
 Swiety Judo Tadeuszu dziekuje Ci ze jestes naszym cudownym oredownikiem.Powierzam Ci z wielka nadzieja w sercu moja intencje.Pomoz odnalezc skradziony samochod jesli Taka jest wola Boza.Jesli ma sie nie odnalezc prosze Cie o pomoc w zakupie innego samochodu.O Sw. Judo Ty jestes moja ostatnia nadzieja.Wysluchaj mnie prosze o obiecuje Cie czcic i szerzych Twoja Czesc i Twoje cudowne wstawiennictwo wsrod przyjaciol i znajomych.Amen
 Natalia: 01.12.2010, 09:52
 Tadeuszu!!Jest coraz gorzej, ludzie nie widza lepszego jutra, problem rodzi problem, pieniadz rządzi swiatem i bestia udająca dobro pożera naiwne dusze. Tadeuszu modle sie do Ciebie , ratuj nas z opresji, wspomóz w kreatywnym mysleniu i pomocy bliźniemu. Prowadź nas bezpiecznie do Boga, Jezusa i Maryjii bo sami cześto zbaczamy z właściwej drogi. Miej w opiece Nas wszystkich potrzebujacych, nasze dzieci.....bądź światełkiem w tunelu.
 MARCIN: 29.10.2010, 16:06
 DZIĘKUJĘ CI KOCHANY JUDO TADEUSZU ZA OTRZYMANE ZA TWYM POSREDNICTWEM ŁASKI. POKORNIE PROSZE MÓDL SIE ZA MNĄ DO BOGA I WYPROŚ MI ŁASKĘ ZDROWIA I ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEJ PRACY, MÓDL SIĘ ZA WSZYSTKIMI TYM, KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAJĄ
 bozena: 22.10.2010, 03:47
 sw.Judo Tadeuszu prosze Cie goraco o pomoc w mojej beznadziejnej sytuacji finansowej
 Ola: 24.08.2010, 04:25
 Proszę o nawrócenie Łukasza,łaski dla naszej zranionej miłości,dar przebaczenia.Módl się za nami i wstawiaj.Dziękuje
 m: 28.07.2010, 12:05
 Św.Tadeuszu Judo Błagam Cie otaczaj mnie i moja rodzine swoja opieką.Pomóz mi przejsc ten trudny okres mojego zycia.Daj mi siły bym mogła przetrwac.Postaw na miej drodze człowieka ,ktory bedzie mi mi wsparciem i podpora w kazdym momencie.Błogosław nam w kazdej chwili .Tobie powierzam siebie i moja rodzine , wyjednaj nam łaski u Pana.Amen!
 mama: 19.04.2010, 16:57
 sw.Tadeuszu Judo wstawiaj sie za nami do Pana Jezusa a szczegolnie za corka Agusia, gimnazjalistka przed jej koncowym egzaminem w dniach od 27-29.o4.br. Modl sie za nami sw.Tadeuszu Judo i chron nas od wszelkiego zlego.Amen Blogoslaw nam Panie Jezu prosimy.
 MARCIN: 27.03.2010, 11:41
 DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA TOBIE ŚWIĘTY TADEUSZU ZA OTRZYMANE ZA TWYM POŚREDNICTWEM ŁASKI. BAŁAGAM CIĘ WYJEDNAJ MI ŁASKĘ ZDROWIA I ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEJ PRACY. BŁAGAM CIĘ POMÓŻ MI
 wanda: 25.03.2010, 13:31
 Sw. Tadeuszu tyle lat mnie potrzymujesz dzieki Tobie sie nie zalamuje.Prosze jutro o pomoc i modlitwe i sszczera wiare.
 Jadwiga: 04.01.2010, 18:09
 O Św Judo Tadeuszu Ty jesteś naszą nadzieją, przyjdź nam z pomocą,módl sie za nami grzesznymi.
[1] [2] (3) [4] [5] [6]


Autor

Treść

Nowości

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

św. Franciszek Ksaweryśw. Franciszek Ksawery

Modlitwa do św. Franciszka KsaweregoModlitwa do św. Franciszka Ksawerego

Litania do św. Franciszka KsaweregoLitania do św. Franciszka Ksawerego

Tulipan dla Pana JezusaTulipan dla Pana Jezusa

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej