Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz


Tadeusz      Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

     Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM
Modlitwa w ciężkim strapieniu

     O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

     O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.
   

Wasze komentarze:
 Natalia: 01.12.2010, 09:52
 Tadeuszu!!Jest coraz gorzej, ludzie nie widza lepszego jutra, problem rodzi problem, pieniadz rządzi swiatem i bestia udająca dobro pożera naiwne dusze. Tadeuszu modle sie do Ciebie , ratuj nas z opresji, wspomóz w kreatywnym mysleniu i pomocy bliźniemu. Prowadź nas bezpiecznie do Boga, Jezusa i Maryjii bo sami cześto zbaczamy z właściwej drogi. Miej w opiece Nas wszystkich potrzebujacych, nasze dzieci.....bądź światełkiem w tunelu.
 MARCIN: 29.10.2010, 16:06
 DZIĘKUJĘ CI KOCHANY JUDO TADEUSZU ZA OTRZYMANE ZA TWYM POSREDNICTWEM ŁASKI. POKORNIE PROSZE MÓDL SIE ZA MNĄ DO BOGA I WYPROŚ MI ŁASKĘ ZDROWIA I ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEJ PRACY, MÓDL SIĘ ZA WSZYSTKIMI TYM, KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAJĄ
 bozena: 22.10.2010, 03:47
 sw.Judo Tadeuszu prosze Cie goraco o pomoc w mojej beznadziejnej sytuacji finansowej
 Ola: 24.08.2010, 04:25
 Proszę o nawrócenie Łukasza,łaski dla naszej zranionej miłości,dar przebaczenia.Módl się za nami i wstawiaj.Dziękuje
 m: 28.07.2010, 12:05
 Św.Tadeuszu Judo Błagam Cie otaczaj mnie i moja rodzine swoja opieką.Pomóz mi przejsc ten trudny okres mojego zycia.Daj mi siły bym mogła przetrwac.Postaw na miej drodze człowieka ,ktory bedzie mi mi wsparciem i podpora w kazdym momencie.Błogosław nam w kazdej chwili .Tobie powierzam siebie i moja rodzine , wyjednaj nam łaski u Pana.Amen!
 mama: 19.04.2010, 16:57
 sw.Tadeuszu Judo wstawiaj sie za nami do Pana Jezusa a szczegolnie za corka Agusia, gimnazjalistka przed jej koncowym egzaminem w dniach od 27-29.o4.br. Modl sie za nami sw.Tadeuszu Judo i chron nas od wszelkiego zlego.Amen Blogoslaw nam Panie Jezu prosimy.
 MARCIN: 27.03.2010, 11:41
 DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA TOBIE ŚWIĘTY TADEUSZU ZA OTRZYMANE ZA TWYM POŚREDNICTWEM ŁASKI. BAŁAGAM CIĘ WYJEDNAJ MI ŁASKĘ ZDROWIA I ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEJ PRACY. BŁAGAM CIĘ POMÓŻ MI
 wanda: 25.03.2010, 13:31
 Sw. Tadeuszu tyle lat mnie potrzymujesz dzieki Tobie sie nie zalamuje.Prosze jutro o pomoc i modlitwe i sszczera wiare.
 Jadwiga: 04.01.2010, 18:09
 O Św Judo Tadeuszu Ty jesteś naszą nadzieją, przyjdź nam z pomocą,módl sie za nami grzesznymi.
 jerzy: 04.01.2010, 17:12
 Św.Judo Tadeuszu,błagam Cię całym sobą i miłością ,kturą czuje podczas modlitwy do Ciebie. Udziel mi ratunku,bym mógł spłacic ludzi ,hurtownie, użędy.Pozwól mi osiągnoć spokuj duszy.Bym stał śię dobrym, potrzebnym człowiekiem. Uproś mi łaskę u Pana Boga naszego,błagam.Mam tylko Ciebie i całą rodzine świętą. Zostancie z Panem Bogim.
 MARCIN: 02.01.2010, 17:21
 dziękuję z całego serca tobie ŚWIĘTY JUDO TADEUSZU za otrzymane za Twym pośrednictwem łaski. błagam CIĘ wyproś mi u Boga łaskę znalezienia odpowiedniej pracy. módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy
 Hania: 15.12.2009, 13:46
 Św . Tadeuszu Judo Bardzo Cię proszę o łaskę dla naszej całej rodziny abyśmy wyszli z długów i abym znalazła prace Proszę Cię o zdrowie dla moich dzieci i chorego męża aby wyszedł z silnej depresji Dziękuje
 MARCIN: 30.11.2009, 11:44
 święty Judo Tadeuszu dziękuję za wszystkie łaski jakie już dla mnie wyjednałeś. błagam cię o łaskę znalezienia odpowiedniej pracy, żeby ruszył z miejsca, wyszedł z długów i pomógł rodzinie. módl się za wszystkimi, którzy się do Ciebie uciekają
 Krystyna: 11.11.2009, 19:43
 Kochany świety Judo Tadeuszu, błagam Cię na kolanach,proszę pomóż mi wyjść z długów.Nie mam z nikąd pomocy, tylko Ty mi zostałeś.Jestem w desperacji, nic mi się już nie chce,z dnia na dzień tracę nadzieję na zmianę na lepsze.Mąż mój jest lekomanem, syna zwolnili z pracy,i pozostały mi tylko długi.Proszę pomóż mi, tak bardzo Ci ufam, że mi pomożesz.
 ania: 28.10.2009, 22:09
 Św.Tadeuszu Tobie zawierzam,siebie,moją rodzinę proszę o łaski zdrowia,opiekę,prowadż nas drogą przez Maryję do Boga,chroń od złego...
 ania: 27.10.2009, 20:03
 Św.Tadeuszu,błagam CIĘ pomóż mojej siostrze KRYSI żeby mogła związać koniec z końcem,aby nie brakowało jej srodków na życie,aby mogła utrzymać rodzinę,wychowuje dwoje dzieci sama,mąż ją opuścił dla innej kobiety,została z długami musi sama sobie radzić. Pomóż Jej aby się nie załamała,wyproś łaski u Pana dla Niej bardzo CIĘ proszę,spraw aby na jej twarzy zapanowała radość,nadzieja,wiara...Módl się
 EWA: 23.10.2009, 07:21
 Sw.Tadeuszu Judo w Twoim sercu szukam schronienia, w nim skladam moj lek i bezradnosc naszej rodziny wobec Krzysztofa, ktory zagubil droge zycia. Przychodze do Ciebie z pokora i ufnoscia proszac o wstawiennictwo do Jezusa Milosiernego, by dal Mu laske zdrowie i sile do pokonania wszystkich trudnosci i odmienil Jego zycie. SW.TADEUSZU JUDO MODL SIE ZA NAMI.
 aza.: 22.10.2009, 22:22
 Św.Judo Tadeuszu,proszę CIĘ wstaw się za mną i moją rodziną,wyproś łaski zdrowia,nawróć grzeszników z mojej rodziny,wyzwól z nałogu alkoholizmu męża,szwagra,bratową,będę wdzięczna za to.Módl się za Nami,którzy się do CIEBIE uciekamy!!!
 Aleksandra: 21.10.2009, 00:19
 Św. Judo Tadeuszu dziękuję że wstawiasz się za nami!.Proszę w dniu Twojego i św.Szymona święta liturgicznego 28.10 aby Alicja zdała egzamin dodatkowy który w tym dniu ma zdawać oraz,aby nie utraciła pracy.Polecam Ci sprawę trudną: wiarę mojego męża.Proszę aby nasze córki jeśli zgodne z wolą Boga wyszły za dobrych ludzi i utworzyły katolickie rodziny.Polecam Ci Monikę i Ewelinę oraz ich rodziców. Polecam Ci siebie.
 MARCIN: 08.10.2009, 11:49
 dziękuję ci święty Judo za wszystkie łaski, jakie już dla mnie wyjednałeś. proszę nadal módl się za mną i wypraszaj potrzebne łaski a szczególnie łaskę znalezienia odpowiedniej pracy i wstawiaj się za moimi bliskimi
[1] [2] (3) [4] [5] [6]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej