Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz


Tadeusz      Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

     Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM
Modlitwa w ciężkim strapieniu

     O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

     O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.
   

Wasze komentarze:
 Ania: 20.10.2012, 21:34
 Św.Judo Tadeuszu,proszę pomóż mi i mojej rodzinie wyproś łaski zdrowia,przedstaw je przed oblicze PANA. Opiekuj się nami.....
 Zbysław: 23.09.2012, 11:16
 Proszę Cię kochany Apostole święty Judo Tadeuszu uproś mi u naszego Pana Jezusa Chrystusa łaskę uzdrowienia z choroby raka i módl się za mnie abym okazał się godnym łaski naszego Boga. Amen.
 Margerita: 03.08.2012, 19:40
 Dziekuje za okazane łaski. Amelka jest Juz zdrowa. Czuwaj nad nia i nad nasza rodzina. Dziekuje.
 Tadeusz: 03.08.2012, 11:09
 Św Judo Tadeuszu dziękuję za tyle łask i opiekę na de mną całą moją rodziną i miej Nas dalej w swojej opiece i wyproś łaski u Pana Boga o dalszą opiekę i BOGOSŁAWIEŃSTWO dla moich spraw
 anonimowy: 19.04.2012, 15:36
  Dziękuję z całego serca kochany Św.Tadeuszu za otrzymane za Twym pośrednictwem łaski dla mnie. Pokornie proszę módl się nami do BOGA i wypraszaj potrzebne łaski ,a szczególnie proszę CIĘ o łaskę aby moje wszystkie sprawy przebiegały pomyślnie i zakończyły się korzystnie dla mnie. Święty Judo módl się za mną i moimi dziećmi którzy się do Ciebie uciekamy. Opiekuj się nami. Św. Tadeuszu Judo, błagam Cie, uproś u Pana Jezusa cud, bez którego nie ma szans nic się zmienić w mojej ciężkiej sprawie . Uproś Św. Tadeuszu szczęśliwe dla mnie rozwiązanie tej beznadziejnej sprawy, która odbiera mi radość życia. Dziękuję
 anonimowy: 26.03.2012, 22:42
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Św.Tadeuszu błagam Cię o pomoc dla nas i syna aby nasze wszystkie sprawy przebiegały i zakończyły dla nas korzystnie. Proszę Cię także dla nas i syna , pomóż nam w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajdujemy. Proszę o zdrowie dla mnie ,męża,moich synów i wnucząt.Błagam zdejmij z nas klątwę.Odsuń od nas i syna nieszczerych,fałszywych ludzi.Uproś mi łaskę o która proszę.
 Jadwiga: 26.03.2012, 18:46
  Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 Anna: 26.03.2012, 18:16
 Św.Tadeuszu pomóż naszemu synowi i nam w tych ciężkich dla nas chwilach,wspomagaj nas,ratuj nas z opresji, wspomóz w kreatywnym myśleniu i pozytywnym dla syna i dla nas zakończeniu spraw. Św.Tadeuszu Judo Błagam Cie otaczaj nas i moja rodzine swoja opieką. Pomóż nam przejsc ten trudny okres naszego zycia.Daj nam siły byśmy mogli przetrwac.Błogosław nam w kazdej chwili .Tobie powierzam siebie i moja rodzine , wyjednaj nam łaski u Pana.
 Karolina: 07.02.2012, 16:28
 Sw Tadeuszu pomoz mi znalesc mieszkanie Dla mnie I Dla mojej coreczki Alusi sprawa jest ciezka I trudna prosze Cie o pomoc I miej nas pod swoja opieka Dziekuje
 Beata: 06.02.2012, 10:56
 Prosze o zdrowie duszy i ciala ,o uzdrowienie z nerwicy lekowej i depresji. prosze o pomyslnosc w egzaminach dla Piotra.Prosze o zdrowie dla rodzicow ,tesciowej i cioci Jadwigi .
 elzbieta: 03.02.2012, 17:16
 prosze Cie Swiety JUDO TADEUSZU aby zycie mojej coreczki Martusi wreszcie moglo sie ulozyc. Przeszla wiele trosk i utrapien, oraz by mogla uwolnic sie ze smutnej historii z przeszlosci . Wypros prosze ta laske u PANA JEZUSA.
 Margerita: 05.09.2011, 07:05
 Swiety Judo Tadeuszu bardzo prosze o zdrowie dla naszej coreczki Amelki. Ma dopiero kilka dni i jest bardzo chora. Bardzo prosze o laske zdrowia dla naszej corci.
 Jolanta: 29.08.2011, 15:24
 Św. Tadeuszu Judo, patronie spraw beznadziejnych błagam Cię wstaw się za mna do Pana Jezusa, uproś dla mnie ślub koscielny z moim ukochanym. Nie odejdę od sto Twoich i nie przestanę prosić Boga za Twoim cudownym wstawienniectwem póki nie zostanę wysłuchana. Tylko Ty możesz sprawić, że będę szczęśliwa do końca, a nie tylko trochę.
 grażyna: 09.06.2011, 19:39
 dziękuję za uratowanie malutkiej Julki od amputacji nózki, to był cud dzięki Twojemu wstawiennictwu!!!Błagam o pomoc w naszym trudnym położeniu materialnym!!módl się za nami
 Agnieszka: 03.06.2011, 14:19
 Prosze Cie św. Tadeuszu Judo o pozytywne zdanie trudnych egzaminów 13 i 15 czerwca
 Barbara: 26.04.2011, 14:59
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 Barbara: 26.04.2011, 14:58
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 EVA 12 4 2011: 12.04.2011, 10:58
 JUDO TADEUSZU PROSZE ZANIES MOJE CICHE PRAGNIENIA KTORE NOSZE W SWYM SERCU PRZED OBLICZE PANA
 Magda S.: 06.02.2011, 17:03
 Święty Judo Tadeuszu, uproś Boga Trójjedynego aby moje cierpienie duchowe i psychiczne zamienił na ból fizyczny. Przyjmę go z radością. Święty Judo, błagam, nie opuszczaj mnie, uproś u Boga siłę, wiarę, ufność i nadzieję dla mnie, i dużo odwagi i męstwa...
 Marek: 02.01.2011, 19:46
 Swiety Judo Tadeuszu dziekuje Ci ze jestes naszym cudownym oredownikiem.Powierzam Ci z wielka nadzieja w sercu moja intencje.Pomoz odnalezc skradziony samochod jesli Taka jest wola Boza.Jesli ma sie nie odnalezc prosze Cie o pomoc w zakupie innego samochodu.O Sw. Judo Ty jestes moja ostatnia nadzieja.Wysluchaj mnie prosze o obiecuje Cie czcic i szerzych Twoja Czesc i Twoje cudowne wstawiennictwo wsrod przyjaciol i znajomych.Amen
[1] (2) [3] [4] [5] [6]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej