Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

św. Tadeusz


Tadeusz Święty Juda Tadeusz, w Ewangelii św. Marka zwany tylko Tadeuszem, natomiast w Ewangelii św. Łukasza Juda Jakubowym, spokrewniony był z Chrystusem, ponieważ jego matka Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Św. Juda Tadeusz wymieniany jest w ewangelicznych spisach apostołów, a także w opisie Ostatniej Wieczerży (J 14,22). Jest znany jako autor jednego z listów skierowanego do gmin chrześcijańskich. W swym liście poucza chrześcijan, żeby nie dawali się uwieść przez przeciwników wiary chrześcijańskiej i przekazuje praktyczne wskazówki jak się wobec nich zachować. Tradycja podaje, że głosił Chrystusa w Mezopotamii i Persji, gdzie poniósł śmierć męczeńską, zabity pałkami. Ciało św. Judy Tadeusza zostało z czasem przewiezione do Rzymu. Znajduje się w bazylice św. Piotra, gdzie do dziś doznaje wielkiej czci.

Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach - także w Polsce. Odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw trudnych i beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Do dzisiaj w Warszawie - gdzie kult św. Judy Tadeusza szczególnie się rozwinął w okresie dwudziestolecia międzywojennego i drugiej wojny światowej - w Kościele Św. Krzyża gromadzą się rzesze wiernych na cotygodniowe nabożeństwo ku jego czci. Tu też znajduje się obraz przedstawiający Świętego z obrazem Pana Jezusa, bowiem według legendy miał on wizerunkiem Pana Jezusa uzdrowić króla Abgara w Edessie. Obraz św. Judy Tadeusza utrzymany w manierze malarstwa wschodniego ikonowego namalowany został przez Pię Górską około 1938 roku. Ikonografia przedstawia także Judę Tadeusza z pałką lub włócznią w ręku, od których miał ponieść śmierć męczeńską.

ks. Józef Jachimczak CM
Modlitwa w ciężkim strapieniu

O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Ewa: 15.11.2012, 21:33
 Sw Judo niech to nie bedzie nic zlego u mamy...pomoz mi w mojej samotnosci
 Ewa: 14.11.2012, 20:05
 SW Judo niech Maurice sie odezwie...
 aga: 03.11.2012, 21:51
 Dziekuje, sw. Judo Tadeuszu, za tak wiele lask, ktore dla mnie wyprosiles. Gleboko wierze w Twoje swiete wstawiennictwo.
 Ania: 20.10.2012, 21:34
 Św.Judo Tadeuszu,proszę pomóż mi i mojej rodzinie wyproś łaski zdrowia,przedstaw je przed oblicze PANA. Opiekuj się nami.....
 Zbysław: 23.09.2012, 11:16
 Proszę Cię kochany Apostole święty Judo Tadeuszu uproś mi u naszego Pana Jezusa Chrystusa łaskę uzdrowienia z choroby raka i módl się za mnie abym okazał się godnym łaski naszego Boga. Amen.
 Margerita: 03.08.2012, 19:40
 Dziekuje za okazane łaski. Amelka jest Juz zdrowa. Czuwaj nad nia i nad nasza rodzina. Dziekuje.
 Tadeusz: 03.08.2012, 11:09
 Św Judo Tadeuszu dziękuję za tyle łask i opiekę na de mną całą moją rodziną i miej Nas dalej w swojej opiece i wyproś łaski u Pana Boga o dalszą opiekę i BOGOSŁAWIEŃSTWO dla moich spraw
 anonimowy: 19.04.2012, 15:36
  Dziękuję z całego serca kochany Św.Tadeuszu za otrzymane za Twym pośrednictwem łaski dla mnie. Pokornie proszę módl się nami do BOGA i wypraszaj potrzebne łaski ,a szczególnie proszę CIĘ o łaskę aby moje wszystkie sprawy przebiegały pomyślnie i zakończyły się korzystnie dla mnie. Święty Judo módl się za mną i moimi dziećmi którzy się do Ciebie uciekamy. Opiekuj się nami. Św. Tadeuszu Judo, błagam Cie, uproś u Pana Jezusa cud, bez którego nie ma szans nic się zmienić w mojej ciężkiej sprawie . Uproś Św. Tadeuszu szczęśliwe dla mnie rozwiązanie tej beznadziejnej sprawy, która odbiera mi radość życia. Dziękuję
 anonimowy: 26.03.2012, 22:42
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Św.Tadeuszu błagam Cię o pomoc dla nas i syna aby nasze wszystkie sprawy przebiegały i zakończyły dla nas korzystnie. Proszę Cię także dla nas i syna , pomóż nam w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajdujemy. Proszę o zdrowie dla mnie ,męża,moich synów i wnucząt.Błagam zdejmij z nas klątwę.Odsuń od nas i syna nieszczerych,fałszywych ludzi.Uproś mi łaskę o która proszę.


 Jadwiga: 26.03.2012, 18:46
  Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 Anna: 26.03.2012, 18:16
 Św.Tadeuszu pomóż naszemu synowi i nam w tych ciężkich dla nas chwilach,wspomagaj nas,ratuj nas z opresji, wspomóz w kreatywnym myśleniu i pozytywnym dla syna i dla nas zakończeniu spraw. Św.Tadeuszu Judo Błagam Cie otaczaj nas i moja rodzine swoja opieką. Pomóż nam przejsc ten trudny okres naszego zycia.Daj nam siły byśmy mogli przetrwac.Błogosław nam w kazdej chwili .Tobie powierzam siebie i moja rodzine , wyjednaj nam łaski u Pana.
 Karolina: 07.02.2012, 16:28
 Sw Tadeuszu pomoz mi znalesc mieszkanie Dla mnie I Dla mojej coreczki Alusi sprawa jest ciezka I trudna prosze Cie o pomoc I miej nas pod swoja opieka Dziekuje
 Beata: 06.02.2012, 10:56
 Prosze o zdrowie duszy i ciala ,o uzdrowienie z nerwicy lekowej i depresji. prosze o pomyslnosc w egzaminach dla Piotra.Prosze o zdrowie dla rodzicow ,tesciowej i cioci Jadwigi .
 elzbieta: 03.02.2012, 17:16
 prosze Cie Swiety JUDO TADEUSZU aby zycie mojej coreczki Martusi wreszcie moglo sie ulozyc. Przeszla wiele trosk i utrapien, oraz by mogla uwolnic sie ze smutnej historii z przeszlosci . Wypros prosze ta laske u PANA JEZUSA.
 Margerita: 05.09.2011, 07:05
 Swiety Judo Tadeuszu bardzo prosze o zdrowie dla naszej coreczki Amelki. Ma dopiero kilka dni i jest bardzo chora. Bardzo prosze o laske zdrowia dla naszej corci.
 Jolanta: 29.08.2011, 15:24
 Św. Tadeuszu Judo, patronie spraw beznadziejnych błagam Cię wstaw się za mna do Pana Jezusa, uproś dla mnie ślub koscielny z moim ukochanym. Nie odejdę od sto Twoich i nie przestanę prosić Boga za Twoim cudownym wstawienniectwem póki nie zostanę wysłuchana. Tylko Ty możesz sprawić, że będę szczęśliwa do końca, a nie tylko trochę.
 grażyna: 09.06.2011, 19:39
 dziękuję za uratowanie malutkiej Julki od amputacji nózki, to był cud dzięki Twojemu wstawiennictwu!!!Błagam o pomoc w naszym trudnym położeniu materialnym!!módl się za nami
 Agnieszka: 03.06.2011, 14:19
 Prosze Cie św. Tadeuszu Judo o pozytywne zdanie trudnych egzaminów 13 i 15 czerwca
 Barbara: 26.04.2011, 14:59
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
 Barbara: 26.04.2011, 14:58
 Święty Judo Tadeuszu, dziękuje Ci za wszystkie łaski, które otrzymałam za Twoim wstawiennictwem. Proszę Cię także, pomóż mi w beznadziejnej sytuacji finansowej, w jakiej się znajduję. Uproś mi łaskę o która proszę.
[1] (2) [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść

Nowości

Zelia i Ludwik Martin - twórcy malej drogi św. Teresy od Dzieciątka JezusZelia i Ludwik Martin - twórcy malej drogi św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Wierność narzeczeńska jako konieczny zaczątek późniejszej wierności małżeńskiejWierność narzeczeńska jako konieczny zaczątek późniejszej wierności małżeńskiej

Życie to podróż do NiebaŻycie to podróż do Nieba

Świadomość własnych zalet pozwala ci poprawnie rozpoznać własne powołanieŚwiadomość własnych zalet pozwala ci poprawnie rozpoznać własne powołanie

Powrót katechezy do szkoły polskiejPowrót katechezy do szkoły polskiej

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej