Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przez nią uprosisz wszystko

     Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

     Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

     Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

     Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

     Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

ks. Mieczysław Piotrowski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2001

   

Wasze komentarze:
 magda: 08.07.2012, 16:40
 Jezu proszę pomóż mi jutro, wiem że nie zasługuję na Twoją pomoc ale błagam ulituj się nade mną. Wskaż mi też dalszą drogę, którą chcesz żebym szła. Jezu ufam Tobie
 ...: 18.06.2012, 19:25
 Panie Jezu pomagałeś mi całe życie a ja nigdy nie byłem wdzięczny. Trwałem w grzechu, który w końcu mnie zniewolił. Dziś znalazłem się na życiowym zakręcie i tylko do Ciebie (po raz kolejny) mogę zwrócić swoją prośbę, choć wiem, że nie zasługuje na najmniejszą nawet pomoc. Panie, jeśli to tylko zgodne z Twoją wolą pomóż mi wyjść na prostą i uchroń mnie przed samym sobą. Dziękuje za wszystko co dałeś mi do dziś, na nic w pełni nie zasłużyłem.
 Tomek: 31.05.2012, 16:56
 Jezu pełen miłosiernej miłości do takich nędznych grzeszników jak Ja! ufam w twoje niezgłębione miłosierdzie w twoją miłość do nas i wierzę że w godzinę śmierci Ty sam przyjdziesz po moją duszę i nie oddasz jej szatanowi, tak bardzo pragnę Cię kochać Amen
 aga: 24.05.2012, 18:32
 Ludzie nie zdają sobie sprawy z daru jaki otrzymaliśmy!
 E...............: 17.05.2012, 14:43
 PANIE JEZU UDZIEL MI TWEGO MIŁOSIERDZIA,WYSŁUCHAJ MOICH MODLITW,WYJEDNAJ POTRZEBNE ŁASKI I POMOC W ROZWIĄZANIU PROBLEMÓW.JEZU POMÓŻ BO CAŁA SYTUACJA MNIE PRZERASTA.
 Basia: 07.05.2012, 12:11
 Jezu Miłosierny błagam o cud uzdrowienia i szczęśliwą operację dla mojego taty. Panie Jezu już tyle razy wysłuchałeś moich próśb, pocieszałeś w smutnych chwilach. Kolejny raz gorąco proszę "Jezu pomóż"- Jezu ufam Tobie.
 Bozena: 29.04.2012, 13:30
 Jezu miłosierny błagam o cud uzdrowienia dla mojej chorej mamy. Proszę o pommyślna operacje i wyzdrowienie dla tej, która całe swoje życie poświęciła dla rodziny. Jezu ufam Tobie - błagam o cud. Kocham Cię i wierzę w Twoje miłosierdzie. Amen
 bogdan: 29.04.2012, 08:31
 Panie Jezu Miłosierny okaż miłosierdzie Beacie którego tak potrzebuje.
 Elżbieta: 27.03.2012, 15:26
 Jezu Miłosierny błagam Cię o Twoje Miłosierdzie dla mojego małżeństwa które się rozpada i które sięgnęło dna w przykrościach i poniżaniu.Jezu, Ty kiedyś pobłogosławiłeś nasz związek , wierzę, ze nie odmówisz mi tej łaski o którą Cię proszę i błagam już od stycznia tego roku.Błagam, przemień serce mojego męża które jest nieczułe i niedobre dla mnie. Uzdrów go i przemień żebyśmy się bez problemów dogadywali, żebym była ważniejszą osobą dla niego niż inne osoby. Napal go ogromną miłością do mnie i otwórz oczy jego duszy, niech małżeństwo będzie najważniejsze dla niego. Proszę Cię o Jezu Miłosierny, niech Twoja Miłość tak jak dotknęła mnie , tak i niech dotknie jego . Niech pokocha Ciebie , o Jezu i się nawróci. Zrozpaczona żona błaga


 Halina: 13.02.2012, 13:55
 Jezu Ufam tobie i wierzę ,że uzdrowisz moją mame Kazimiere,aby mogła chodzić , ruszać rękami , mówić , logicznie myśleć
 mama: 17.01.2012, 13:45
 Proszę aby Madzia moja córka zaliczyła dzisiejszy egzamin-jest to jej druga szansa
 Krzysztof: 15.08.2011, 11:46
 Jezu kocham Cie,przepraszam zem w Ciebie tyle razy zwątpił,a Ty mnie wciąż kochasz-mnie nędznego alkoholika.
 Sebastian: 29.06.2011, 22:02
 Panie Jezu Chryste Miłosierny, jutro mam wyniki matur, bardzo proszę abyś wysłuchał moje prośby i abym zdał tą maturę szczęśliwie ;)! Kocham Cię Panie Jezu ! Ufam Tobie!
 Sylwia: 11.02.2011, 22:41
 Panie Jezu Kochany i Miłosierny. Proszę wysłuchaj modlitwę moją i spraw żeby mój mąż wrócił do mnie. Przepraszam że nie było Cię w naszym życiu. Proszę pozwól nam to naprawić. Kocham Cię Jezu i ufam Tobie.
 janusz: 30.12.2010, 21:31
 Panie Boze wysluchaj tych wszystkich ktorzy tutaj prosza Cie o pomoc w odpowiedniej kolejnosci, i na koncu niezapomnij o mnie , mojej rodzinie i moich problemach z ktorymi niedaje sobie rady. Szczeze dziekuje Panie Boze za najmniejsza pomoc dla mnie i dla innych.
 L.: 19.10.2010, 18:37
 Jezu Miłosierny!!!Tak bardzo mi pomogłeś w mojej beznadziejnej sprawie!!! Teraz staję ponownie przed Tobą i proszę w bardzo ważnej sprawie mojej córki.
 BEATA 14.09.2010: 14.09.2010, 14:45
 Panie Jezu blagam Cie o cud dla mnie mojego kochanego dzieciatka ,mojego meza i moich bliskich.Pomoz nam w naszych problemach miej nas wszystkich w swojej opiece ,pozwol nam zyc spokojnie ,bez tych problemow ,chce sie modlic i dziekowac Panie Jezuniu za wszystko i Najswietszej Maryi Pannie w szczegolnosci za moje upragnione dzieciatko ktore jest cudowne ,zdrowe i upragnione.Dlatego blagam Cie o milosierdzie boze dla nas i pomoc ,bo tylko Ty mozesz nam pomoc swoja moca i sila mozesz zdzialac wszystko i o to cie prosze .Pozwol mi Panie Jezuniu przyjechac z moja rodzina na Jasna Gore i serdecznie podziekowac i pragne bardzo isc na pielgrzymke nz Jasna Gore daj mi Panie Jezu tego doczekac.Powierzam Tobie w opiece moja rodzine i pragne dostapic milosierdzia bozego.Dziekuje za zdrowie ,za kazda opieke nad nami .
 przygnegiona : 16.06.2010, 01:00
 jezu pomusz mojemu mezowi znalesc dobre prace wiesz dobrze jak sie zadrecza przes to bo sie martwi jak nas ma uczymac jezu pomusz nam wtych problemach wiesz ze zwatpilam w ciebie i przestalam wierzyc ale pragne sie nawrucic do ciebie pomusz mi w tym i wtych problemach jakie mamy jezu ufam tobie jezu ufam tobie jezu ufam tobie
 grazia: 16.06.2010, 00:28
 Jezu milosierny zeslij na nas milosierdzie swoje pomusz mojemu mezowi w tych wszystkich problemach jakie go obarczaja pomusz nam w budowie tego domu o kturym marzymy niech twoje milosierdzie splynie na nas Jezu ufam tobie
 małgorzata: 19.05.2010, 11:45
 Panie pełen miłosierdzia,pomóż mi wytrwać w tych trudnych chwilach. Powierzam siebie,moich najbliższych i ludzi szukających ciebie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] (15) [16] [17]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej