Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przez nią uprosisz wszystko

     Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

     Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

     Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

     Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

     Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

ks. Mieczysław Piotrowski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2001

   

Wasze komentarze:
 Adrian: 31.10.2015, 14:52
 Panie Jezu Prosze o dobra zone.O prace dobra,sily,cierpliwosc,wytrwanie,rozum bozy,zdrowie.
 Magda: 08.10.2015, 00:51
 Kochany Panie Jezu proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy, taty, siostry jej synka i męża oraz dla mojego męża i dla mnie tak bardzo Cię o to proszę Panie Jezu prosze o modlitwe za nas
 mama: 20.09.2015, 22:11
  Panie Jezu prosze cie z calych sil wysluchaj mojej prosby wolam do Ciebie juz drugi rokuslys moje wolanie i spraw cud w rodzinie mojego syna i przemie n przeklenstwo w jego zyciu w blogoslawienstwo
 JosephTef: 18.09.2015, 17:30
 Siemka Zerknął ktoś tą stronę i powiedział coś o jej wyglądzie? https://Awokado.co.pl/ - Awokado Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
 KRZYSZTOF: 08.08.2015, 19:38
 JEZU UZDRÓW MOJE CIAŁO I POMÓZ MI CUDOWNĄ POMOCĄ MATERIALNĄ KTÓRA POZWOLI MI URUCHOMIC FIRMĘ-A ODMIENISZ CAŁE MOJE ZYCIE-UZDROWISZ JE I DASZ STABILIZACJE ZYCIOWĄ
 Radek : 08.08.2015, 14:54
 panie boże proszę cie aby moja zona wróciła do mnie i żeby się ze mną nie rozwodziła
 Per: 04.08.2015, 16:26
 Panie Jezu proszę Cię o dar cierpliwości , o zdrowie dla mojej rodziny , o nawrócenie grzeszników ,a szczególności moją zone aby zaczęła się modlić (rozmawiać z tobą).
 edyta : 29.07.2015, 14:13
 Jezu tak bardzo proszę abym urosła...
 Romka: 26.07.2015, 23:17
 Jezu miłosierny proszę cię daj mi siłę abym przetrwala ciężkie rozstanie z chłopakiem obdarz mnie laska i mojego syna pomóż mi odnaleźć prawdziwą i kochajaca miłość i szczęście dla nas miej nas w opiece.


 Romka: 26.07.2015, 22:14
 Jezu miłosierny proszę cię daj mi siłę abym przetrwala ciężkie rozstanie z chłopakiem obdarz mnie laska i mojego syna pomóż mi odnaleźć prawdziwą i kochajaca miłość i szczęście dla nas miej nas w opiece.
 Romka: 26.07.2015, 22:10
 Jezu miłosierny proszę cię daj mi siłę abym przetrwala ciężkie rozstanie z chłopakiem obdarz mnie laska i mojego syna pomóż mi odnaleźć prawdziwą i kochajaca miłość i szczęście dla nas miej nas w opiece.
 basia: 28.05.2015, 23:41
 Jezu milosierny uzdrow mnie z mojej choroby duszy.
 ania: 15.05.2015, 15:22
 Proszęo niebo dla mamy w pierwsza rocznicę śmierci
 Łukasz: 22.04.2015, 20:04
 Godzina 15:00 jest najmniej odpowiednim czasem na odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, ponieważ godzina 15:00 jest czasem najbardziej uprzywilejowanym przez Boga, jedynie jeszcze Świeto Miłosierdzia Bożego ma taki przywilej choć nie powiedział Pan Jezus czy większy czy mniejszy. O godzinie 15:00 Pan Jezus zyczy sobie modlitwy uwielbienia Jego Miłosierdzia przez zjednoczenie się z Nim z jego opudszczeniem w chwili konania na Krzyżu. W tej godzinie modląc się i prosząc przez Mękę Jezusa można uprosić wszystko a Pan Jezus mówi iż niczego nie odmówi duszy która się tak do Niego zwraca jak polecił. Siostrze Faustynie zalecał odprawienie Drogi Krzyzowej, lub wstąpienia do kaplicy przed Najświętszy Sakrament lub tam gdzie jest zatopienia się w modlitwie choć krótką chwilę. Ma to być gdy zegar bije 15:00. Nie powiedział Pan Jezus że należy się modlić całą godzinę a jedynie że jest to czas Miłosierdzia i Łaski bo Miłosierdzie o 15:00 zwycięzyło Sprawiedliwość, i Pan rząda czci dla Jego Miłosierdzia od wszelkiego stworzenia, najpierw od siostry Faustyny. Koronkę dobrze odmawiać rano i wieczór, czy nawet w południe. Godzina 15:00 ma być zjdnoczeniem duszy z Jezusem w chwili opuszczenia i prośbą skierowaną do Niego przez załugi Meki Jego za grzeszników i we wszystkich intencjach, także dóbr doczesnych, przy czym trzeba uwielbiać to Jego Miłosierdzie. Nawet na stronie Faustinium jest to wyraźnie napisane po mimo że same siostry modlą się Koronką w godzinie 15:00, tym nie mniej nalezy o tym wiedzieć i powinno być to jasno rozróżnione. Kornoka to modlitwa do Boga Ojca ma swoje przywileje i obietnice. Godzina Miłosierdzia to kolejna forma kultu Miłosierdzia a sposób jej odprawiania Pan Jezus sam podyktował siostrze Faustynie. Jest i Obraz, Święto Miłosierdzia.
 Marta: 07.04.2015, 20:54
 Jezu miłosierny proszę Cię o uzdrowienie z choroby
  matka: 03.04.2015, 22:23
  prosze o laske nawrocenia dla syna i synowej uwolnienie z nalogow orazaby Pan Bog ulitowal sie nad nimi i darowal im wszystkie grzechy
 Basia: 16.03.2015, 17:43
 o dobry Panie Jezu pomóż nam, żebyśmy się nie poddali i nasze małżeństwo uratowali..tak bardzo go kocham..niech też to poczuje i nie pozwoli mi odejść..niech mnie zatrzyma przy sobie..niech nasze małzenśtwo przetrwa każdą próbę..niech Robert wreszcie przestanie być tak uparty i zrozumiał, ze powinniśmy dążyć do pojednania..pomóż mu zrozumieć, że powinień wybaczyć i dać nam szanse..błagam dobry Jezu..w Tobie nadzieja..niech jego rodzina nie będzie nam przeciwna..niech jego mama zaprzestanie złych słów..niech Robert wróci..niech dawny Robert wróci..pomóż mu kochany Ojcze..pomóż być nam razem.
 Beata: 07.03.2015, 22:36
 Kochany Panie Jezu dziękuję Ci z całego serca za okazane łaski i błagam Cię o dalszą pomoc w ratowaniu naszego małżeństwa, aby mój mąż mnie znowu pokochał i zapomniał o tamtej kobiecie. Spraw by nawrócił się i pojednał się z Tobą Kochany Panie Boże. Jezu Ufam Tobie.
 Krystyna: 11.02.2015, 18:20
 Panie Jezu Najdroższy błagam Cię pomóż mi w tej trudnej mojej sprawie o którą tak mocno cię błagam , nie każ mi tak długo czekać błagam Cię.Kocham Cię i ufam Tobie powierzam Ci swoje życie .
 justyna: 09.02.2015, 00:15
 Miłosierny Jezu błagam Cię ochroń mnie przed świrem z radomia ktory podstepnie marnuje moje zycie, swir rozbil mi zwiazek z czlowiekeim ktorego kochalam, swir "nastawia"przeciwko mnie za pieniadze ludzi,świr usiłuje doprowadzić mnie do załamania i samobójstwa. Jezuniu TY widzisz zło jakie świr z radomia mi wyrzadza, błagam Cię ukróć świra zło.Jezu Ufam Tobie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej