Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przez nią uprosisz wszystko

Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

ks. Mieczysław Piotrowski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2001


   

Wasze komentarze:
 Stasia: 05.04.2021, 14:46
 Błagam Boga o pomyślne zakończenie szkoły i zdanie pomyślnie egzaminu z matematyki proszę o modlitwę wszystkich a Jezusa miłosiernego o wysłuchanie mojego błagania
 Iwona: 31.03.2021, 23:35
 Jezu Milosierny blagam Cie o to aby Tomek znow mnie pokochał i abysmy byli razem.Jezu ufam Tobie
 Mat: 29.03.2021, 20:34
 Prosze o modlitwe o zdrowie dla mamy Jezu ufam Tobie
 D: 21.03.2021, 18:23
 Boże Miłosierny, Wszechmogący Boże spraw aby EGB zakończył bezpiecznie misję pokojową w wojennej strefie w Syrii, aby ONZ zwolnilo go z obowiazków i odszedł w stan spoczynku po uzyskaniu prawa do emerytury. Jezu Chryste ufam Tobie ❣
 matka: 21.03.2021, 14:24
 PANIE JEZU BLAGAM CIE O POMOC. BLAGAM POMOZ W WAZNEJ URZEDOWEJ SPRAWIE, BADZ MILOSIERNY. ZANURZAM WSZYSTKICH URZEDNIKOW W TWOJEJ NAJDROZSZEJ KRWI. JEZU TY WSZYSTKO MORZESZ..... BLAGAM. AMEN.
 Agnieszka : 16.03.2021, 22:04
 Panie miłosierny błagam cię o uzdrowienie dla mojej mamy która właśnie walczy o życie z covidem i jej stan jest krytyczny, błagam tek każdego kto czyta o modlitwę za moją mamę Izabelę
 Halina Maria: 01.03.2021, 15:26
 Panie Jezu , oddaję Ci w opiekę moją rodzinę, pokieruj nami w trudnościach życia i zdrowia, zaopiekuj się Markiem jego zabiegiem jeżeli ono ma być także Grzesiem i mną, naszym zdrowiem. Dziękujemy za otrzymane już łaski i prosimy o pomoc. Dopomóż abyśmy zawsze byli w łasce uświęcającej. Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij.
 matka: 04.02.2021, 12:47
 Panie Jezu spraw,aby moj syn znalazl dobra,katolicka dziewczyne i zalozyl sakramentalny zwiazek oparty na milosci./jak tez w rodzinie/. W intencji zdrowia ,bezpieczesntwa i blog.Twojego Panie Jezu w Twojej Madrosci w pomyslnie rozwiazanych naszych wszystkich trudnych sprawach. Jezu Ufam Tobie.
 Maria: 27.01.2021, 10:41
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie o zdrowie dla syna oraz o pomoc Boza w jego wszystkich potrzebach:zawodowych i w zyciu/otocz jego dobrymi ludzmi daj dobre relacje w rodzinie,dobra wspomalzonka/.. Chwala Ci Jezu.


 matka: 24.01.2021, 20:39
 Bardzo prosze o modlitwe w intencji bagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji o pomoc Boza w pomyslnym rozwiazaniu jego i moich spraw urzedowych.O uchronienie nas od nieszczesc i wszelkiego zla/koronawirusa/. Dziekuje bardzo.
 Monika: 12.01.2021, 22:21
 Proszę Cię Panie Boże o uzdrowienie z moich lęków i pogodzenia się z samą sobą.
 Córka : 15.12.2020, 05:53
 Proszę Cię Miłosierny Boże uzdrów moja rodzinę od nienawiści obłudy i wzajemnego oskarżenia. Ty się tym zajmij. UFAM TOBIE
 Magda: 10.12.2020, 22:36
 Proszę o umocnienie wiary dla Krzysia, oddal ten gniew i żal który nosi w sercu i pomoz mu wygrać sprawę.....Jezu ufam Tobie zajmij się tymi sprawami......
 marek: 05.12.2020, 23:03
 pomoz mi upowszechniac koronke do milosierdzia bozego
  matka: 18.11.2020, 14:59
  Kochana Swieta Faustyno prosze Cie o zdrowie dla syna i pomoc Twoja w pomyslnym rozwiazaniu jego spraw urzedowych. W intencji pomocy Bozej i Darow Ducha sw dla syna.w zdaniu egzaminu bardzo waznego oraz o pomoc Twoja w odbyciu stazu zawodowego.O awans spoleczny i ekonomiczny dla dzieci. Uchron nas od niezczesc i wszelkiego zla/koronawirusa/, . Jezu Ufam Tobie.
 Monika: 14.11.2020, 16:04
 Proszę wszystkich o modlitwę za mojego Jarka, ktory walczy z chorobą, z Covidem, jest w ciężkim stanie. Błagam o łaskę zdrowia dla niego, żeby był silny, żeby wracał do nas, do kochającej rodziny . Proszę wszystkich o koronkę w intencji Jarka.
 Pala: 12.11.2020, 20:04
 Święta Faustyno wstaw się u Boga Ojca o zdrowie dla mojego dziadzia, aby jego krytyczny stan się polepszył i aby wrócił do nas bliskich. Miłosierdzie Boże, ufamy Tobie
 Adrian : 01.11.2020, 12:33
 Matko Boża Proszę pomóż rozwiązać trudne problemy finansowe. O dobrych ludzi którzy mogą mnie pomóc materialnie. O P.Basie żeby mnie pomogła finansowo na przyszły rok. O zdrowie,rozum boży,siły,jasność umysłu,cierpliwości.
 matka: 19.08.2020, 14:53
 Panie Jezu Milosierny proze Cie w intencji blagalnej o powrot do zdrowia dla syna i jego matki . W intencji pomocy Twojej we wszystkich potrzebach moich dzieci i ich matki: -o blog.Twoje w sprawach zawodowych dla dzieci -o zdanie egzaminu na prawo-jazdy dla syna- - o milosc i zalozenie katolickiej rodziny dla syna/w rodzinie/ -- o zdrowe potomstwo dla dzieci - o uchronienie nas od zla nieprzyjaciol i epidemii Jezu Ufam Tobie
 Urszula: 12.07.2020, 22:49
 Proszę o miłość dla mojej Córki. Panie spraw aby nie była samotna.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Autor

Treść

Nowości

Święto Miłosierdzia BożegoŚwięto Miłosierdzia Bożego

Obraz - moje wybrane wyczynieObraz - moje wybrane wyczynie

Nasz ratunek w Miłosierdziu BogaNasz ratunek w Miłosierdziu Boga

Miłosierdzie - najlepszy z darówMiłosierdzie - najlepszy z darów

Miłosierdzie Boże niewyczerpane źródło cudówMiłosierdzie Boże niewyczerpane źródło cudów

Najbardziej popularne

Nowenna do św. RityNowenna do św. Rity

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej