Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przez nią uprosisz wszystko

     Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

     Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

     Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

     Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

     Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.


ks. Mieczysław Piotrowski


Publikacja za zgodą redakcji

nr 11-12/2001
   

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 MAŁGORZATA : 09.01.2019, 10:14
 JEZU MIŁOSIERNY DZIĘKUJE ZA OPIEKĘ BŁAGAM O MIŁOSIERDZIE DLA MNIE I MOICH NAJBLIŻSZYCH ,UKOJ MÓJ BÓL FIZYCZNY I DUCHOWY ,USUŃ STRACH I NIEPOKÓJ ,BŁAGAM AŻEBY TO NIE BYŁO NIC ZŁEGO ,PROSZĘ O ZDROWIE I OPIEKĘ DLA MOICH NAJBLIŻSZYCH ,SZCZEGÓLNIE MOICH SYNÓW ,ŻEBY NIGDY NIE ZESZLI NA ZŁĄ DROGĘ I NIE ODWRÓCILI SIĘ OD CIEBIE ,ZA WSZYSTKICH CHORYCH CIERPIĄCYCH O ULGĘ ,ZA ZMARŁYCH O WIECZNY ODPOCZYNEK .JEZU UFAM TOBIE,
 Adam: 27.12.2018, 09:19
 Proszę o modlitwę za moją rodzinę o opiekę Bożą silniejszą wiarę i by wszystko się poukładało,Adam.
 Grzegorz: 11.12.2018, 18:11
 Proszę wszystkich o modlitwę za mnie i pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw. Potrzebuję wsparcia i prawdziwej gorącej modlitwy w moich intencjach. Panie Boże - obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończyło! Panie Boże proszę Cię, pomóż mi abym sobie z tym błogosławieństwem poradził i abym zawsze pamiętał, że mam je od Ciebie! Bóg zapłać wszystkim.
 Elżbieta: 28.11.2018, 20:47
 Jezu Miłosierny błagam o uwolnienie duszy i ciała mojej córki ,ochronę przed złem całej mojej rodziny i mnie,Dary Ducha Świętego,zdrowie i potrzebne łaski. Błagam oddal od nas złych ludzi i wszelkie nieszczęścia. Jezu ufam Tobie.
 Beata: 04.11.2018, 15:23
 Miłosierdzie Jezusa za dusze Mojej Mamy Melitty która zmarła 17 października 2018 .modle się do Pana Jezusa Chrystusa .Proszę o modlitwę za Moja Mame .I za mnie bardzo boli odejście Moje Mamy.Nigdy nie jest dobry czas .Jezu ufam tobie Swiety Ducha .prosze o wytrwałość w ciężkich chwilach bardzo potrzebuje.
 Paulina: 30.10.2018, 14:21
 Jezu Miłosierny błagam Cię o łaskę uzdrowienia dla mojej córeczki Nadii Marii K z podejrzenia choroby genetycznej oraz chorób jej towarzyszących aby była zdrowym dzieckiem zarówno fizycznie jak i umysłowo
 Elżbieta: 25.09.2018, 07:14
 Jezu Miłosierny błagam o uwolnienie duchowe,ochronę przed złem,dary Ducha Świętego dla mojej córki i wnuczki,by zrozumiały że Bóg jest najważniejszy na 1 miejscu,Bóg zapłać
 Proszę o modlitwę : 17.07.2018, 16:04
 Proszę cię Jezu z całego mojego serca, aby on mnie pokochał, abym doznała miłości
 Fryderyk: 22.05.2018, 07:06
 Jezu Miłościwy pomóż mi zapomnieć o niej i spraw abym mógł się cieszyć życiem i nie był sam.Proszę Cię Jezu.
 babcia: 18.05.2018, 19:31
 Jezu Miłosierny błagam za moją wnuczkę Łucję umocnij ją w wierze i miłości. Święty Michale Archaniele opiekuj się nią,daj jej spokój wewnętrzny.
 Aneta: 24.04.2018, 08:04
 Gorąco proszę o modlitwę w intencji uratowania małżeństwa Wioletty i Ryszarda oraz o nawrócenia i uzdrowienia Ryszarda oraz uzdrowienie dla Wioletty.
 Benita: 31.03.2018, 20:36
 Panie Jezu proszę cię o łaskę i miłosierdzie o uratowanie i uzdrowienie mojego małżeństwa z Tomaszem. Proszę o łaskę wiary chrześcijańskiej dla mojego męża i o uwolnienie od złych wpływów i wątpliwości
  Rodzice .: 17.03.2018, 18:05
 Jezu Miłosierny w Tobie ratunek ,spraw by syn poznał odpowiednią dziewczynę z którą założy Bogiem silną rodzinę .
  Rodzice .: 16.03.2018, 15:00
 Jezu Miłosierny w godzinie miłosierdzia wyjednaj nam łaskę , by syn poznał właściwą dziewczynę . Jezu ufamy Tobie pomóż.
 Anna : 26.02.2018, 09:04
 Proszę o modlitwę w intencji mojego syna o uwolnienie z nałogu alkoholowego ,o przemianę serca i o nawrócenie. Bóg zapłać
 Mama Z.: 15.12.2017, 19:22
 Jezu Miłosierny proszę o dar spokojnej pracy i uczciwość pracodawcy o dobre wynagrodzenie, i zatrudnienie na stały kontrakt, ześlij na córkę Dary Ducha Świętego.Postaw na jej drodze życzliwych ludzi,aby jej pomogli i znalazła spokojną i bezpieczną stałą pracę.Otaczaj Swoją opieką.Jezu proszę Cię o błogosławieństwo i potrzebne łaski,oraz ochronę przed złem Jezu,ufam Tobie. O radosc wieczną dla zmarłych rodziców Anne i Józefa i zm.z ich rodzin i za wszystkie dusze w czyscu cierpiące...
 Aleksandra: 12.12.2017, 15:09
 Z całego serca proszę o modlitwę do Bożego Miłosierdzia o łaskę pomyślnego wyniku egzaminu,który odbył się w dniu 8 grudnia 2017, przychylnych, łagodnych w ocenie egzaminatorów i dostania się na wymarzoną aplikację. Aby Bóg pozwolił mi rozmnażać talenty jakimi mnie obdarzył i pozwolił być narzędziem pracy w swoich rękach.
 Michał: 11.12.2017, 16:12
 Proszę o zdrowie i szczęsliwe wyniki badań
 Beata: 30.11.2017, 12:46
 Proszę o modlitwę w intencji odmiany mego samotnego życia, o to by Bóg miał miłosierdzie i odmienił je po tylu latach życia w samotności. Chciałabym spotkać właściwego mężczyznę, o którego od tak dawna się modlę i niestety... Chciałabym, aby miłosierny Bóg obdarzył mnie jeszcze łaska zdrowego macierzyństwa. Błagam o wsparcie.
 Paulina: 27.10.2017, 20:40
 Godzina śmierci Pana Jezusa, trzecia po południu, jest czasem uprzywilejowanym w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. W tej godzinie stajemy w duchu pod krzyżem Chrystusa, by dla zasług Jego męki błagać o miłosierdzie dla siebie i świata. O trzeciej godzinie – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny – błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (Dz. 1320). Trzeba tutaj od razu wyjaśnić, że nie chodzi o godzinę zegarową (60 minut), ale o moment konania Jezusa na krzyżu, czyli o modlitwę o godzinie trzeciej po południu. Pan Jezus nie podał gotowej formuły modlitwy o 1500, ale powiedział, że można odprawiać Drogę krzyżową, nawiedzić Najświętszy Sakrament, a jeśli na to czas nie pozwala, to w tym miejscu, gdzie nas zastaje trzecia godzina, choć przez krótki moment połączyć się z Nim, konającym na krzyżu. Przedmiotem tej modlitwy jest tajemnica męki Pańskiej. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia powinna spełniać określone warunki: należy ją odprawiać o godzinie trzeciej po południu (gdy zegar wybija tę godzinę), winna być skierowana wprost do Jezusa, a w błaganiach należy się odwołać do wartości i zasług Jego bolesnej męki. Często w praktyce i publikacjach powtarza się opinię, że o trzeciej po południu trzeba odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego i że Koronka odmawiana o tej porze ma szczególną moc. Takie myślenie wynika z nieznajomości nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w formach przekazanych przez Siostrę Faustynę i być może z potrzeby korzystania z gotowej formuły modlitewnej. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia jest osobną formą kultu Miłosierdzia Bożego, z którą Jezus związał określoną obietnicę i sposoby jej praktykowania. Nigdzie nie powiedział, że w tej Godzinie trzeba odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Oczywiście, że o trzeciej możemy odmawiać Koronkę, tak jak o każdej innej godzinie dnia i nocy, ale wtedy nie praktykujemy modlitwy w Godzinie Miłosierdzia (tylko odmawiamy Koronkę). Koronka do Miłosierdzia Bożego nie może być bowiem modlitwą w Godzinie Miłosierdzia, gdyż jest skierowana do Boga Ojca (Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci…), a modlitwa w Godzinie Miłosierdzia ma być skierowana wprost do Jezusa. Systematyczna praktyka modlitwy w Godzinie Miłosierdzia wprowadza w osobisty, bezpośredni kontakt z Jezusem, bo każe rozważać Jego miłosierdzie objawione w męce, zwracać się do Niego w sposób bezpośredni, jak do kogoś bardzo bliskiego, i dla zasług Jego męki błagać o potrzebne łaski dla siebie i świata. Od nas zależy, czy o trzeciej po południu chcemy praktykować modlitwę w Godzinie Miłosierdzia czy też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W przekazywaniu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i jego praktyce trzeba to jasno określać i nie mieszać Koronki z Godziną Miłosierdzia. ze strony Faustyna.pl
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej