Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przez nią uprosisz wszystko

Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

ks. Mieczysław Piotrowski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2001Wasze komentarze:
 Alina: 30.04.2024, 22:35
 O Miłosierny Boże proszę o łaskę uzdrowienia z bólu nóg. Błagam o możliwość powrotu do pracy. Daj mi siłę i otocz mają rodzinę swoją opieką.
 matka: 19.04.2024, 14:49
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza oraz madrosc i poyslnosc w jego i moich potrzebach.Pomoz nam. Z gory bardzo serdecznie dziekuje. Jezu Ufam Tobie.
 Ola: 02.04.2024, 07:57
 O ustanie drżenia i tego co jedt Ci Miłosierny wiadome
 Anna: 12.02.2024, 14:06
 Panie Jezu Miłosierny proszę Cię o szczęśliwą zmianę pracy i o pomoc w przeniesieniu służbowym do Urzędu, abym przeszła na warunkach finansowych zaproponowanych przez Dyrektora Departamentu. Proszę Cię Jezu pomóż mi. Jezu ufam Tobie.
 czcicielka: 12.02.2024, 12:11
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie w intencji cudownej Twojej pomocy we wszystkich potrzebach moich i moich dzieci:zdrowotnych,zawodowych,ekonomicznych,osobistych,mieszkaniowych/o oddalenie nieprzyjaciol,alkoholika/.. Jezu Ufam Tobie.
 Grazyna: 12.02.2024, 00:17
 Panie Jezu proszę o pogodzenie się z córką
 matka: 31.01.2024, 14:39
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Syna oraz o dobra prace i dobra,katolicka zone. Dziekuje bardzo.
 Asia: 10.01.2024, 08:58
 Proszę o zdrowie dla córki Zuzi, męża Adama oraz dla siebie. Proszę o szczęśliwe rozwiązanie dla Agnieszki oraz o zdrowie dla niej i jej dziecka. Proszę o zdrowie dla całej rodziny Friedrich, Musioł, Kowalczyk, Malcherczyk i dla babci Marii. Proszę o dobre i sprawiedliwe rozwiązanie naszej trudnej sprawy, w której zostaliśmy oszukani. Proszę o zgodę i pojednanie w naszej rodzinie.
 matka: 12.12.2023, 13:02
 Panie Jezu prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Syna oraz o dobra prace/o zdanie egzaminu,o podniesienie kwalifikacji zawodowych:informatycvzno-technicznych/. Jezu Ufam Tobie.


 Agnieszka: 27.10.2023, 14:08
 Ocud dla agnieszki
 Anna : 23.10.2023, 12:00
 Panie Jezu proszę cię o uzdrowienie mojego syna z choroby nowotworowej daj mu siłę i zdrowie w tym ciężkim czasie
 Anna: 25.09.2023, 09:50
 Panie Jezu Miłosierny proszę Cię o uratowanie mojego związku z Mateuszem którego bardzo mocno kocham, przezwyciężenie wszystkich trudności napotkanych na drodze oraz o wzajemne zrozumienie i miłość w Naszym związku, aby w końcu nastał spokój. Bardzo proszę z całego serca ze łzami w oczach o pilne rozwiązanie problemów finansowych oraz o łaskę nawrócenie Mateusza na drogę wiary chrześcijańskiej, a także o pomoc w rozwiązaniu zawiłych spraw. JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ
 Anna: 25.09.2023, 09:42
 Bardzo proszę o wysłuchanie mojej intencji o uratowanie mojego związku z Mateuszem którego bardzo mocno kocham, przezwyciężenie wszystkich trudności napotkanych na drodze oraz o wzajemne zrozumienie i miłość w Naszym związku, aby w końcu nastał spokój. Bardzo proszę z całego serca ze łzami w oczach o pilne rozwiązanie problemów finansowych oraz o łaskę nawrócenie Mateusza na drogę wiary chrześcijańskiej, a także o pomoc w rozwiązaniu zawiłych spraw
 Iza: 28.08.2023, 22:37
 Panie Jezu proszę Cię o pracę. Jutro idę na rozmowę kwalifikującą jeśli mam dostać pracę w Żłobku to poukładaj inne sprawy abym mogła zaprowadzić córkę do żłobka i żeby nie chorowała oraz abym się sprawdziła w nowej pracy i żeby przełożoni, koleżanki i dzieci byli że mnie zadowolone. Jezu Ty się tym zajmij. Jezu Ufam Tobie!
 Zbigniew : 22.08.2023, 14:45
 Jezu ufam tobie
 Mirà: 21.08.2023, 23:45
 Jezu ja prosze Cie tylko o zdrowie i opieke dla naszej rodziny i o to bym nie bała sie tego co mnie czeka dodaj mi Jezu Miłosierny siły i odwagi nie opuszczaj na
 Anna: 11.08.2023, 10:46
 Panie Jezu bardzo proszę Cię o wysłuchanie mojej modlitwy o uratowanie mojego związku z Mateuszem, którego bardzo mocno kocham, przezwyciężenie wszystkich trudności napotkanych na drodze oraz wzajemne zrozumienie i miłość w Naszym związku, aby w końcu nastał spokój. Bardzo proszę o naprawienie relacji w rodzinie i o zgodę w rodzinie.
 Kinga: 30.07.2023, 21:30
 Panie Jezu ,błagam ulecz mojego tatę z nałogu alkoholowego,a bratu pomóż wejść na dobrą drogę, odsuwaj od niego wszystkich złych ludzi,aby nie wkroczył na zła ścieżkę ...Błagam Jezu Miłosierny daj zdrowie moim ukochanym dzieciom i rozum...niech będą dobrymi LUDZMI.JEZU TY SIE TYM ZAJMIJ.
 Maria: 29.05.2023, 10:44
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie o pomoc Twoja,aby syn zostal zatrudniony na etat na czas nieokreslony. W intencji pomocy Twojej w pomyslnym rozwiazaniu naszych trudnych spraw zawodowych/o dotkniecie Przenajdrozsza Krwia serc nieuczciwych praqcodawcow,wspolkolegow oraz Z.S.K.R. ich rozproszenie/. Bog zaplaqc za modlitwe.
 Karolina: 11.05.2023, 13:34
 O powrót Mariusza, o odwagę, o miłość, szczerość, aby odciął się od przeszłości I abyśmy razem budowali wspolna przyszłość
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - dzień 9Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - dzień 9

św. Stanisław Papczyńskiśw. Stanisław Papczyński

Modlitwa do św. Stanisława PapczyńskiegoModlitwa do św. Stanisława Papczyńskiego

Litania do św. Stanisława PapczyńskiegoLitania do św. Stanisława Papczyńskiego

Stanisław Papczyński - wizja czyśćcaStanisław Papczyński - wizja czyśćca

Katedra w ReimsKatedra w Reims

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej