Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przez nią uprosisz wszystko

Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

ks. Mieczysław Piotrowski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2001Wasze komentarze:
 Aneta: 21.02.2023, 17:00
 Duchu Święty proszę działaj w życiu mojego Taty. Proszę znajdź dla mojego Taty miejsce na ortopedii, żeby nie czekał ze złamaniem na operację. Panie Boże proszę pomóż mojemu Tacie wyjść z tej trudnej sytuacji zdrowotnej, w jakiej się znalazł.
 Monika: 09.02.2023, 05:08
  uzdrowienie z nadwrazliwosci wszelkiego rodzaju(dolegliwosci duhcowych psychicznych i fizycznych), o uzdrowienie z leku i wierne postepowanie w rozeznawaniu i wypelnianiu Woli Bozej. O sile i swiatlo. Jezu dopomoz
 Aneta: 08.02.2023, 15:46
 Panie Boże proszę uzdrów moje małżeństwo. Proszę zawróć mojego męża z drogi, którą idzie, bo jest daleko ode mnie, od wiary i od rodziny. Panie Jezu proszę uczyń cud, żeby mój mąż wrócił do mnie z miłości. Panie proszę daj mu łaskę wiary i nawrócenia. Przyprowadź go do Spowiedzi Świętej. Ukaż mu jego grzechy. Otwórz jego serce i przemieniaj je. Panie Boże strzeż mojego męża przed złymi duchami. Strzeż go przed złymi doradcami, złymi wzorcami i ludźmi, którzy odsuwają go ode mnie. Panie Jezu proszę pokaż mu, że błądzi i poprowadź go właściwą drogą. Panie ustaw priorytety w życiu mojego męża. Naucz go miłości i szacunku do mnie. Pokaż mu, co jest najważniejsze. Pomóż mu zrozumieć, co znaczy Sakrament Małżeństwa i jak ważne jest noszenie obrączki ślubnej. Panie Jezu proszę za wstawiennictwem Świętej Faustyny uratuj moje małżeństwo i znajdź drogę do mojego męża, bo ja nie potrafię. 
 Ola: 25.01.2023, 15:09
 O ustanie nerwicy I drżenia dłoni
 czcicielka: 16.01.2023, 14:17
 Panie Jezu Milsoeirny prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza z ciezkiej choroby. W intencji pomocy Bozej w jego i moich wszystkich potrzebach:zawodowych,urzedowych .osobistych i w zyciu. Jezu Ufam Tobie.
 Marta: 28.12.2022, 13:20
 Jezu Miłosierny proszę o błogosławieństwo dla mojej rodziny, Jezu pociesz nas, proszę o miłosierdzie i ulgę w cierpieniu. Szczególnie proszę za wnuczkę. Jezu ufam Tobie
 czcicielka: 26.12.2022, 15:00
 W Panie Jezu Milosierny prosze Cie intencji cudu uzdrowienia syna i jego matki z ciezkiej choroby. W intencji pomocy Twojej w wybawienia nas od nieprzyjaciol/alkoholika/. Jezu Ufam Tobie.
 matka: 17.11.2022, 14:01
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie w intencji blagalno-dziekcazynnej o cud uzdrowienia Grzegorza oraz madrosc i pomyslnosc w jego wszystkich potrzebach. Dziekuje bardzo.
 Elżbieta : 07.11.2022, 21:18
 Panie Jezu Milosierny proszę Cię o zdrowie dla mojej i córki rodziny oraz o błogosławieństwo i opiekę dla mojego starszego wnuka w trudnym okresie jego życia. Jezu Ty możesz wszystko..


 Matka prosi : 07.10.2022, 16:24
 Jezu Miłosierny ,proszę o zdrowie mojej córeczki Elżbiety. Jezu Ufam Tobie.
 ela: 27.09.2022, 17:21
 Panie Jezu blagam pomoz tak bardzo potrzebuje pieniedzy na splate pozyczek na kupno wegla i na podlaczenie gazu,kupienia pieca i na robocizne,na dalsze remonty,blagam zebym nie miala dlugow,zebym nie musila sie bac codziennie i klamac ,blagam daj sile i mi pomoz blagam,zebym dostala pieniadze na wegiel,i go miala za co kupic blagam pomoz,
 Maria : 18.09.2022, 23:19
 Bardzo prosze o modlitwe za Zbigniewa Panie Jezu prosze Cię o uzdrowienie duszy i ciala mojego szwagra JEZU UFAM TOBIE
 Jola: 16.09.2022, 21:58
 Panie Jezu Miłosierny prosze Cieo Błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski wypływające z Miłosierdzia Bożego dla mojego małżeństwa, aby mój mąż się poprawił i nie "znęcał się" na mnie psychicznie ciągłym narzekaniem, zabranianiem wszystkiego, ponizaniem i obelgami.Jezu ufam Tobie i wierzę że mi pomożesz.
 Asia: 06.09.2022, 05:50
 Panie Jezu Miłosierny uratuj nasze małżeństwo.Pomóż mojemu mężowi wrócić do domu.Napełnij jego serce zdrojem Twojej nieskończonej miłości.Jezu ufam Tobie,zajmij się tym!
 Maria: 14.08.2022, 13:12
 Panie Jezu Milosierny prosze Cie w intencji blagalnej o pogromienie zla ze strony nieprzyjaciol.alkoholika i jego rodziny/. W intencji zdrowia, bezpieczenstwa i blog.Bozego dla dzieci i dla mnie w naszych wszystkich potrzebach. Jezu Ufam Tobie.
 Ewelina: 08.08.2022, 07:04
 Panie Jezu proszę Cię aby mój Mąż Rafał opamiętał się i wrócił do żony i dzieci jako dobry człowiek
 MKJ: 30.07.2022, 13:56
 Panie Jezu proszę Cię o cud znalezienia pracy dla mojego męża Jarosława.Ma 60 lar i stracił pracę!
 Jadwiga: 21.07.2022, 19:49
 Panie Jezu Miłosierny prosimy o Błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski wypływające z Miłosierdzia Bożego dla naszego małżeństwa oraz dla naszego synka Anthony-Michaela, oddając naszą rodzinę Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszą Jadwiga i Artur
 Natalia: 01.07.2022, 18:19
 Proszę o poprawę relacji z bliską osobą. Bóg zapłać
 Wiktoria: 25.06.2022, 12:49
 Panie Boże proszę Cię o pogodzenie się z rozstaniem. Proszę wskaż mi.drogę którą mam podążać.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Klimakśw. Jan Klimak

Modlitwa do św. Jana KlimakaModlitwa do św. Jana Klimaka

Pojednajcie sie z BogiemPojednajcie sie z Bogiem

Za lub przeciwZa lub przeciw

Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?Czy powinnyśmy dziękować Bogu tylko ze względu na fakt, że taka modlitwa nam pomaga?

Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?Czy można Bogu dziękować za to, co jest dla nas trudne?

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej