Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Przez nią uprosisz wszystko

     Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731).

     Koronka do Bożego Miłosierdzia jest modlitwą, którą Pan Jezus podyktował s. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 r. To, co nasz Zbawiciel wtedy mówił jest ciągle aktualne i skierowane do każdego z nas. Pan Jezus prosi: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi laski z nieskończonego miłosierdzia mojego (Dz. 687). O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848). Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731). Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a niezgłębione miłosierdzie ogarnia duszę (Dz. 811).

     Pan Jezus prosi, aby w miarę możliwości modlić się koronką o godz. 1500: O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąć w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją (Dz. 1320).

     Pan Jezus uświadamia nam, że mamy modlić się z dziecięcą ufnością. Przez pełną ufności modlitwę wyrażamy zgodę, aby Jego wola i Jego plany wypełniły się w naszym życiu. Tylko w ten sposób pozwalamy Jezusowi, aby swoją miłością i miłosierdziem mógł działać w nas i przez nas docierać do innych ludzi. Łaski, których ci udzielam - mówi Jezus - są nie tylko dla ciebie, ale i dla wielkiej liczby dusz. A w sercu twoim jest ustawiczne mieszkanie moje. Pomimo nędzy, jaką jesteś, łączę się z tobą i odbieram ci nędzę twoją, a daję ci miłosierdzie moje; w każdej duszy dokonywam dzielą miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Nad każdym dziełem rąk moich jest utwierdzone miłosierdzie moje. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka mojego (Dz 723).

     Apelujemy do wszystkich, aby w miarę możliwości codziennie o godz. 1500 modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia i oprócz swoich osobistych intencji polecali Chrystusowi najzatwardzialszych grzeszników. Szczególnie polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych wszystkich, którzy demoralizują nasz naród przez telewizję, brukową prasę i inne środki masowego przekazu, aby dotarły do ich świadomości i wstrząsnęły ich sumieniami słowa Chrystusa: biada człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie (Mt 18,7). Prosimy Was również o modlitwę w intencji naszej Redakcji, abyśmy mogli coraz pełniej realizować Boże plany wydawania "Miłujcie się!" w coraz większym nakładzie, zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

ks. Mieczysław Piotrowski

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 11-12/2001

   

Wasze komentarze:
 Stasia: 12.05.2008, 09:14
 Jezu Miłosierny! Błagam o CUD PRZEMIANY dla mojego brata Jarka. Jezu Ufam Tobie!
 Kasia: 23.04.2008, 03:11
 Jezu, potrzebuje Cie, Ty wiesz. Nie opuszczaj mnie! Nigdy! Prosze!
 Paulina: 21.09.2007, 13:28
 Przez odmawianie tej Koronki otrzymałam łaskę polepszenia relacji z moim ojcem i rowiązanie pewnych problemów domowych. Dziękuję Ci, Panie Jezu, Chwała Tobie Królu Wszechśwata!
 Karina: 19.08.2007, 16:56
 Opatrznosci Boza - Blagam o cud w szybkim pozytywnym rozpatrzeniu mojej urzedowej sprawy. Dzieki ktorej bede mogla pomoc moim najblizszym. Tak bardzo ich kocham, bo w kazdym potrzebujacym jestes Ty Boze. Pomoz mi im pomoc, bo bez Ciebie nie jestem w stanie tego rozwiazac. Bez Twojego cudownego dotkniecia promieniem ktore wychodzi z Twojego Serca nie jestem w stanie tego pozytywnie przejscie. Boze niech Twoj promien dotknie mojej duszy i sprawi cud. W dniu 14.06.2007 wyslalam prosbe do Milosierdzia Bozego o pomoc. Dzis 19 sierpnia 2007 otrzymalam wiadomosc ze sprawa sie w niecodzienny sposob przesunela tak szybko ze to bylo nie do przewidzenia. Bo sie modlimy cala rodzina do Milosierdzia Bozego ktore jest nieskonczenie milosierne wielkie i oplywajace cudem. Milosierdzie Boze oddaje Ci siebie i moja cala rodzine cale moje zycie wszystko to kim jestem i jaki jestem. Ty jestes jedynym kierunwskazem w moim zyciu.
 Mirek: 30.07.2007, 17:36
 Miłosierny Jezu ,Błagam wysłuchaj , moje prośby które do Ciebie w modlitwach wznoszę.
 Karina: 14.06.2007, 05:15
 Jestem oredowniczka Milosierdzia Twojego od okolo 25 lat. Modle sie codziennie z moja coreczka. Ale teraz potrzebuje wsparcia modlitewnego innych: powol mi otrzymac pozytywny wynik z egzaminu ktory zdawalam w maju tego roku i znalezienie pracy ktora szukam oraz pomyslne zakonczenie bardzo trudnej dla mnie sprawy urzedowej w tym roku, ktora ludzkim okiem jest nie do zalatwienia
 Zdzisław: 07.06.2007, 15:11
 JEZU MIŁOŚIERNY MNIEJ MIŁOSIERDZIE DLA MNIE I MOJEJ RODZINY JEŚLI CI MIŁE A DLAMNIE ZBAWIENNE ODDAL TEN KIELICH GORYCZY NA DALSZY CZAS PANIE TWOJA WOLA NIECH SIĘ STANIE PROSZĘ PROSZĘ NIE ZOSTAWIAJ MNIE SAMEGO W MYM UTRAPIENIU DAJ SIŁĘ POKONANIA W WIRZE MIŁOSIERDZIA TWEGO
 Anna: 18.04.2007, 23:49
 Kiedy moja córka miała po raz drugi zostać matką(wnuczek ma 4 latka) dowiedziała się, że dziecko urodzi się kaleką, bo zakażenie toksoplazmozą jest duże i za świeże. Przeżywaliśmy tragedię. W całym moim życiu tak goraco się nie modliłam,nigdy nie odmówiłam tylu koronek do Bożego Miłosierdzia, co wówczas i wnuczek urodził się zdrowy. Lekarze do dziś mówią, że córka musiała miec dobry układ z Panem Bogiem, bo przy takich wynikach jest niemożliwe, aby dziecko w ogóle się urodziło-a jednak Bóg nas wysłuchał. Nie ma większego szczęścia jak zdrowe dziecko. Panie Boże dziękuję Ci !
 Kasia: 15.04.2007, 14:17
 Jezu Miłosierny, błagam, wysłuchaj mnie!Błagam!Jezu Ufam Tobie!


 Kasia, 21: 10.04.2007, 12:20
 A ja odmawiam Koronkę od wielu lat, codziennie i............. Bóg milczy:( Boże, wiesz przecież że sama nie poradzę sobie ze wszystkimi problemami.Dlaczego zabrałeś Mateusza który tak bardzo mi pomagał????:( Boże błagam spraw żeby On wrócił, albo zabierz ode mnie miłość którą Go tak mocno darze:(
 Irena: 07.02.2007, 22:00
 Rzeczywiście.Koronka do Miłosierdzia Bożego jest bardzo piękną modlitwą.Był czas,że odmawiałam ją codziennie.Ta modlitwa zmieniła mnie samą, moją wiarę w Boga, krótko mówiąc: zmieniła moje życie. Poprzez tę modlitwę zostały wysłuchane moje prośby, a miałam ich wiele.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej