Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Krótka nowenna do św. Rity

(święta od spraw beznadziejnych)


Dzień I

O wieka głosicielko chwały Chrystusa, Święta Rito, jednoczę się z Tobą, aby dziękować Bogu i wychwalać Go przez całą wieczność za mnóstwo otrzymanych łask, którymi zostałaś ubogacona. Ty kochałaś Jezusa Ukrzyżowanego, a On dał dowód swojej miłości ku Tobie, obdarzając Cię cierniem. Jezus Chrystus ustanowił Cię opiekunką potężną dla wypraszania łask, nawet w sprawach beznadziejnych, przeto nazwana zostałaś Święta od spraw niemożliwych. Proszę Cię przez tę miłość, którą serce Twoje kochało Chrystusa, abyś mi wyprosiła u Boga tę łaskę, której tak bardzo potrzebuję. Wystarczy, abyś powiedziała jedno słowo za mną do miłosiernego Zbawiciela, a wszystko otrzymam. Najłaskawszy Jezus nie potrafi Ci niczego odmówić, o co prosisz, bo Tyś żadnej ofiary nie odmówiłaś, o którą Cię prosił. Widzisz, jak wielka jest moja potrzeba, jak pilna ta łaska, o którą proszę. Jestem pewna, że za Twoją przyczyną otrzymam od Jezusa to, o co proszę.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...Dzień II

Ukochana Święta Rito, wysławiam Cię i błogosławię nie tylko za Twoją moc cudotwórczą, do której uciekaja się nieszczęsliwi, ile raczej za heroizm Twoich cnót. Błogosławię Cię, wzorze dusz niewinnych, serc czystych, prostych i dziecięcych, tak miłych Chrystusowi. Błogosławię Cię o wzorze małżonek i matek chrześcijańskich, o męczennico cierpliwości i żarliwości o zbawienie wieczne dla dusz Twojego męża i synów. Błogosławię Cię, o seraficko Oblubienico Chrystusa, której życie było zawsze ukryte z Chrystusem w Bogu. O umiłowana Córo św. Augustyna, w Tobie składam moją nieograniczoną ufność, bowiem jeśli Pan Bóg dał Cię za wzór dla wszystkich stanów, wszystkich stanów jesteś potężna opiekunką. A jak w jakimkolwiek stanie będąc, na Ciebie muszę patrzeć, aby Cię naśladować, podobnie w Tobie muszę złożyć całą moją ufność, że wyprosisz mi u Boga każdą łaskę, która dla mojego stanu jest potrzebna.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...Dzień III

O ukryta męczennico pełnienia domowego i klasztornego obowiązku, Święta Rito, jakieś doskonałe było Twoje poddanie się Woli Bożej, a jednak jak gorzkie były Twoje łzy, jak głęboki ból zadany śmiercią męża i ukochanych synów i Ty, która znasz srogość bólu, możesz mi współczuć i osuszyć moje łzy. Poddaję się pod rozporządzenia Boga, Ojca kochającego, całuję rękę, która z miłości ku mnie karci mnie. I kiedy z Chrystusem powtarzam: Nie moja, ale Wola Boża niech się stanie, z tym samym Chrystusem muszę powiedzieć: Duch ochoczy, ale ciało słabe: niech odejdzie ode mnie ten kielich. Uznaję, że słusznie spada na mnie kara za grzechy moje. Ale Ty Święta Rito, niewinna, przejednaj Chrystusa, uproś zmiłowanie i przebaczenie. Za Twoją przyczyn a mam nadzieję otrzymania łaski, o którą gorąco błagam.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Kasia: 18.05.2014, 23:20
 Św. Rito wysłuchaj moich modlitw i spraw aby wsiura, która stanęła na mojej drodze by zniszczyć mi życie przeżyła to samo co ja. Aby teraz na nią jak grom z jasnego nieba spadło moje nieszczęście. Żeby osoba której bezgraniczne ufa odwróciła się od niej, tak jak ode mnie. Niech na własnej skórze przeżyje zdradę i zostanie zamieniona na nowszy model. Amen.
 WM: 18.05.2014, 21:49
 Św.Rito dziękuję za uproszona łaskę u Pana Boga ,proszę ponownie o Twoje święte wstawiennictwo w kolejnej sprwie wiadomej Panu Bogu.Dziękuję .Bądz Wola Twoja Panie.Amen
 smutna: 09.05.2014, 17:15
 Sw.Rito prosze o potrzebne łaski dla syna Grzegorza wiadome Panu Bogu.
 załamana: 07.05.2014, 00:17
 Św. Rito wysłuchaj moich modlitw o zdrowie i szczęście dla całej mojej rodziny. Spotkało nas już tyle przykrości i niesprawiedliwości, że bardzo trudno nam się z tym pogodzić. Spraw aby zły los odwrócił się od nas, a wyrządzone zło wróciło z podwójna siłą do tych co nas tak bardzo skrzywdzili. Amen.
 gienka: 06.05.2014, 06:13
 Dziekuje ci Swieta Rito za wszysto co za Twoim wstawienictwem otzymalamo wysluchanie moich prosb i prosze nie zapominaj tak wiele mam trosk.Najukochnasz Swieta Dziekuje.
 Mama WM: 28.04.2014, 17:44
 Św.Rito dziękuję za wyproszona już łaskę .PROSZĘ o dalsze Twoje wstawiennictwo w wiadomej BOGU i Tobie sprawie.Bądz Wola Twoja Panie.Bardzo dziękuję,CHWAŁA PANU.Amen
 Miłująca WM: 24.04.2014, 12:12
 Panie Jezu .Dziękuję za otrzymane już łaski Boże.Proszę ,aby córka po 18-stce wróciła do domu ,a wcześniej nadrobiła zaległości ,przeszła z Twoją pomocą do kolejnej klasy i ukończyła szkołe,zdobyła zawód.proszę o Jej ustatkowanie się i życie po Bożemu.DAJ NAM NOWE PRZEMIENIONE SERCA I WLEJ MIŁOŚĆ. Kocham Cię o Jezu .Zdaję się na Ciebie Panie.bądz Wola Twoja Panie.Jezu ufam Tobie,troszcz się Ty.
 L.B.L.: 23.04.2014, 15:57
  Sw. Rito blagam o pomoc dla męża JANA alkoholika,ktory juz siegnal dna. W Tobie jedyna nadzieja wstaw sie za nim u Pana Boga,otocz go swoja opieka i ratuj go.
 ewa: 16.04.2014, 05:10
 Sw. Rito blagam o pomoc dla brata Roberta alkoholika,ktory juz siegnal dna. W Tobie jedyna nadzieja wstaw sie za nim u Pana Boga,otocz go swoja opieka i ratuj go.
 Mama WM.: 09.04.2014, 22:27
 Kochana Św.Rito,dziękuję za wysłuchane prośby i za Twoje wstawiennictwo u Pana Boga.Proszę ,aby zmiana,która w córce zachodzi, ku dobremu- była trwała.Proszę ,aby czas wielkiego buntu i negacji łagodnie minął.Błagam ,aby zaczeła się uczyć i przeszła za Twoją przyczyną do III kl. szkoły średniej i zdobyła zawód.
 An: 08.04.2014, 01:03
 Św Rito błagam o wysłuchanie mojwj prośby
 małgosia: 07.04.2014, 21:04
 modlitwa za siostre Jadwige aby zrozumiala moja sytuacje
 m: 03.04.2014, 08:45
 Sw.Rito proszę wstaw się za moim synem i uproś mu potrzebne łaski u Pana Boga Miłosiernego.Amen
 CZCICIELKA: 31.03.2014, 16:12
 Sw.Rito prosze o zdrowie dla syna Marka.
 CZCICIELKA: 28.03.2014, 22:48
 Swieta Rito w Tobie jedyna nadzieja ,wstaw sie u Pana Boga za nami w wiadomej Ci sprawie.Prosze wysluchaj nas Panie.
 maria: 24.03.2014, 09:49
 Świeta Rito prosze o powrót do pracy wysłuchaj mojej prosby amen
 Bernadka: 21.03.2014, 19:31
 Święta Rito proś Pana Jezusa, by uzdrowił mnie przez Swoją Krew z bakterii e-coli. Bardzo Cię proszę Kochana Rito abym zaufała bezgranicznie Bogu, Jezusowi i Matce Najświętszej. Aby Jezus posłał mnie do posługi we wspólnocie Odnowy w Duchu Świetym i abym zapragnęła mieć drugie dziecko i przestała się tego bać. Módl się za moją rodzinę Święta Rito
 Żona : 17.03.2014, 16:22
 Św.Rito ,zło wkrada się i uderza w moją rodzinę .Chroń moje małżeństwo i naszą rodzinę,abyśmy byli jedno.Panie ,strzeż mnie i moją rodzinę przez Swoją Krew.Św.Riuto wstawiaj się za nami.Amen
 pragnąca: 17.03.2014, 00:19
 Święta Rito proszę Cię o dar macierzyństwa. Bardzo pragnę urodzić zdrowe dziecko. Jest to największe moje marzenie. Uproś mi tą laskę u Boga. Proszę Cię.
 pragnąca: 17.03.2014, 00:17
 Święta Rito proszę Cię o dar macierzyństwa. Bardzo pragnę urodzić zdrowe dziecko. Jest to największe moje marzenie. Uproś mi tą laskę u Boga. Proszę Cię.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] (33) [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej