Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Jezus do duszy:

Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie.

Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie; "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   

Wasze komentarze:
 Magda: 25.04.2021, 15:01
 Panie Jezu dziękuję że u mojej córeczki widać pierwsze efekty leczenia, proszę Cię ulecz ja. PANIE JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ aby ta choroba już więcej nie dawała nawrotów.
 Ela : 25.04.2021, 09:38
 Jezus ty się tym zajmij proszę mojm życiem ufam każdego dnia i nocy bo tylko Ty możesz mi pomóc ocalić i z tobą szczerze mogę powiedzieć co dzieje się w mym życiu ratij i wycisz mi serce zdruzgotane życie problemami każdego dnia sięgam dna pomóż mi wstać i uśmiech OC się i powiedzieć że żyje dla ciebie bo dałeś mi drugi zyci i postawie kapliczkę za ten cud życia kocham cię Jezus i ufam ze do końca kwietnia ocalisz mni nikogo nie zastawiasz bez pomocy Jezu mój ojcze
 Maria : 25.04.2021, 09:33
 Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij, pomóż wyzdrowieć mojemu mężowi, ulecz go z choroby, pomóż naszej rodzinie przygotować się do uroczystości, jaką jest Pierwszą Komunia Święta mojego wnuczka.
 Bożena: 25.04.2021, 08:29
 Jezu proszę ty się tym zajmij zdrowiem moim i mojego męża Wiesława
 V. : 25.04.2021, 08:21
 Dziękuję Jezu za Twoją obecność, miłość i dobroć 💙 Oddaję Ci sytuację beznadziejną, którą znasz. Tobie Jezu ufam, w Tobie szukam pocieszenia i proszę, Ty się tym zajmij.
 Hanna O.: 25.04.2021, 07:15
 Jezu proszę Ty się tym zajmij...Powierzam Tobie wszystkie moje troski i problemy z którymi od lat nie radzę sobie. Jezu ufam Tobie
 Matka: 25.04.2021, 07:12
 Jezu Ty się tym zajmij. Błagam pamiętaj o nas i miej w opiece, szczególnie błogosław mojego syna. Amen Jezu ufam Tobie. Ty się tym zajmij
 Paula: 24.04.2021, 23:30
 Jezu Ty sie tym zajmij 🙏
 Jola: 24.04.2021, 23:29
 Jezu proszę pomóż mi w troskach mojej beznadziejnej sytuacji wiesz jakiej uratuj bo Ty wszystko mozesx

 Monika: 24.04.2021, 23:10
 Jezu ufam Tobie! Ty się tym zajmij.
 Janusz: 24.04.2021, 22:16
 Jezu, ty się tym zajmij (XVII).
 Ela: 24.04.2021, 22:15
 Jezus ty się tym zajmij błagam cię Jezus
 Mariusz: 24.04.2021, 16:37
 Jezu Ty się tym zajmij
 Barbara : 24.04.2021, 14:22
 O Jezu Ty się tym zajmij
 Dorota: 24.04.2021, 10:24
 Jezu zajmij się moimi problem.Jezu,Ty się tym zajmij
 Agata: 24.04.2021, 09:40
 Jezu, Ty się tym zajmij...błagam jeśli taka jest Twoja wola połącz proszę moja rodzinę...nasza córeczka modli się abyśmy znowu razem zamieszkali. Oboje popełnialiśmy błędy, nie ma takich których nie da się naprawić. Błagam Cię o łaskę wybaczenia, ulecz nasze zranione dusze i serca, uzdrow nasze relacje małżeńskie tak aby zapanowały w nich na nowo miłość, harmonia, pokój i przyjaźń.. Jezu dopomóż,zajmij się tym, błagam z całego serca.
 Barbara : 24.04.2021, 08:47
 O Jezu Ty się tym zajmij
 Barbara : 24.04.2021, 08:47
 O Jezu oddaję się Tobie troszcz się o nas Ty
 Barbara: 24.04.2021, 08:41
 Jezu proszę zajmij się tym co mnie dręczy.Jezu ufam, że zmienisz zachowanie bliskich mi osób.Jezu proszę daj mi siły żyć bez zadręczania się ,abym potrafiła powiedzieć bądź wola Twoja Jezu....Jezu Ufam Tobie.Jezu Ufam Tobie.Jezu Ufam Tobie.
 Matka: 24.04.2021, 07:44
 Jezu Ty się tym zajmij. Opiekuj się moim synem, nie zostawiaj go samego. Pomóż mu we wszystkich sprawach. Jezu kocham Cie, ufam Tobie. Jezu Ty się tym zajmij amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej