Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Jezus do duszy:

Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie.

Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie; "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 16.04.2021, 11:29
 Panie Jezu Ty się tym zajmij.❤
 Anonim : 16.04.2021, 11:29
 Panie Jezu dziękuję za wszelkie łaski i bardzo proszę o zdrowie dla całej rodziny i siebie
 Kasia: 16.04.2021, 06:49
 Już dwa wielkie cudu WYMODLILAM nowenna "Jezu Ty zajmij sie tym"
 Ela: 16.04.2021, 06:21
 Jezu Ty sie tym zajmij
 Małgorzata: 15.04.2021, 23:42
 Jezu, oddaję Ci całego mojego syna, Jakuba, mojego ojca Michała , moją mamę Janinę i mnie samą. Jezu, Ty się tym zajmij.
 Gość : 15.04.2021, 22:34
 Jezu, Ty się tym zajmij proszę i ufam.
 Monika: 15.04.2021, 21:51
 Jezu, Ty się tym zajmij.
 Janusz: 15.04.2021, 21:46
 Jezu, ty się tym zajmij (XVII).
 Maria: 15.04.2021, 21:36
 Jezu proszę o cud uzdrowienia Jasieńka oraz proszę uporządkuj sprawy syna. Proszę również pomóż naszemu małżeństwu, abyśmy byli dla siebie bliżsi. Jezu Ty się tym zajmij.

 Ela : 15.04.2021, 21:14
 Jezus dziękuję z całego serca że daes pozytywne wyniki lidi dziękuję opiekuj się mój i dziećmi daj mi pieniążki na chleb bym nie musiała pożyczać od rodziny jest mi wstyd że pożyczam na chleb lub biorę a chleb na kreskę to mnie boli że jestem nie zaradna i mam sporo rachunków do zapłaty a kiedy do handlu proszę pomóż mi daj mi jakiś dochód proszę Jezus ty się tym zajmij oddaje ci moje zyci problemy kieruj mój i słowami i czynami
 Wiesia: 15.04.2021, 16:12
 Jezuniu zawierzam Tobie zdrowie dla dzieci, wnuków ,mnie synową ,bliską rodzinę Jezu Ty się tym zajmij proszę.
 Maria : 15.04.2021, 15:55
 Jezu, dziękuję za pomoc w pracy, ufam Tobie.
 V. : 15.04.2021, 06:10
 Panie, ufam Tobie i w Tobie szukam spokoju. Chroń moich najbliższych, uczyń cud tam, gdzie w ludzkim postrzeganiu nie ma już wyjścia i nadziei. Błagam Jezu, weź ode mnie ciężar spraw beznadziejnych i Ty się tym zajmij. Chwała Tobie Jezu 💙
 Sylwia: 15.04.2021, 05:45
 Jezu Ty się Tym Zajmij❤
 Stasio: 15.04.2021, 03:11
 ❤❤❤JEZU UFAM TOBIE!!!!❤❤❤JEZU ODDAJE SIE TOBIE CALYM SERCEM DUSZA I CIALEM!!!❤❤❤JEZU BADZ WOLA TWOJA TY DECYDUJ!!!!❤❤❤JEZU TROSZCZ SIE TY!!!!❤❤❤JEZU PROSZE CIE O CUDOWNE UZDROWIENIE MOIEJ UKOCHANEJ CELERINY Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ!!!!!❤❤❤IN JESUS NAME!!! AMEN, AMEN, AMEN!!!!❤❤❤
 Monika Ch. : 14.04.2021, 22:43
 Jezu Ty się tym zajmij i spraw cud, proszę kieruj mą mamą, prowadź ją dobrą drogą, taką aby nie sięgała po alkohol, by trwała w abstynencji. Amen. 🙏
 Monika: 14.04.2021, 22:06
 Jezu, Ty się tym zajmij.
 Janusz: 14.04.2021, 21:45
 Jezu, ty się tym zajmij (XVII).
 Emila: 14.04.2021, 21:00
 Jezu ty się z tym zajmij proszę cię o zdrowie dla mojej córeczki Jezu ufam Tobie
 Alina: 14.04.2021, 19:28
 Jezu ty się tym zajmij proszę o łaskę uzdrowienia mamy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej