Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

     Jezus do duszy:

     Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

     Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

     Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

     Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie.

     Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

     Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie; "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

     Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

     Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

     I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

     Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   

Wasze komentarze:
 Monika: 08.08.2019, 18:51
 Jezu Ty sie tym zajmij! Umocnij moja wiare w to ,że sie tym zajmiesz o co tak proszę i blagam nieustannie. Jezu, jesli jest coś co nie pozwala, abys teraz sie tym zajął, proszę usuń ta przeszkode.... Jezu Ty sie tym zajmij. Jezu ufam Tobie. Troszcz sie o mnie Ty....
 Andrzej: 08.08.2019, 06:46
 Jezu, Ty się tym zajmij, proszę.
 Wiesia: 08.08.2019, 06:03
 Jezuniu zajmij sie moją rodziną ,żeby było zdrowie i zgoda i zawierzam Tobie zdowie Agnieszki błagam .
 Dorota: 07.08.2019, 22:08
 Przytulam sie do Twojego serca Jezu ufam Ci zajmij sie tym, Ty wiesz czym , bo Ty wszystko widzisz. Marny proch ze mnie wiem o tym ale oddaje Ci te troske i prosze uczyn cud.
 Dorota: 07.08.2019, 22:07
 Przytulam sie do Twojego serca Jezu ufam Ci zajmij sie tym, Ty wiesz czym , bo Ty wszystko widzisz. Marny proch ze mnie wiem o tym ale oddaje Ci te troske i prosze uczyn cud.
 Agata: 07.08.2019, 20:18
 Jezu błagam o zdrowie i Twoja opiekę nad moja rodzina.JEZU UFAM TOBIE TY SIE TYM ZAJMIJ
 Agnieszka : 07.08.2019, 18:44
 Jezu ty się tym zajmij uwolnij mnie od złych nałogów doprowadzi do końca tak abym miała gdzie mieszkać. Oddaję całe swoje życie i duszę twojej woli
 Ania G: 07.08.2019, 16:11
 Jezu, Ty się tym zajmij. Daj mi jeszcze jedna szanse spraw by nasze drogi się skrzyżowały ostatni raz. Ufam Tobie AMEN
 Basia: 07.08.2019, 13:29
 O Jezu oddaje Ci sie Ty sie tym zajmij
 Andzia: 07.08.2019, 10:34
 Jezu Ty sie tym zajmij pomóż w uzdrowienie mojego męża i zabierz od nas wszystkie smutki i troski i spraw zeby wyniki mojego meza byly dobre ufam Tobie .Amen
 b.a. : 06.08.2019, 22:15
 O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij-błagam
 Żona: 06.08.2019, 21:17
 Jezu,Ty się tym zajmij! Uratuj moje małżeństwo. Amen
 Dominika: 06.08.2019, 07:42
 Jezu ty się tym zajmij oddaje się tobie
 Aga: 06.08.2019, 06:36
 Jezu pomóż mi mojemu synowi pomóż mojej rodzinie zwalczyć wszystkie kłopoty jakie nas spotkały długi niepowodzenia w pracy podnosze się każdego dnia i z ufnością oddaje się tobie jezu odmawiając koronke i mam wrażenie że mnie nie slyszysz... Ale tak nie jest wiem ufam Ci Jezy opiekuj się moimi synami moja rodzina mężem mamą.. Bądź wola twoja ty się tym zajmij
 Monia : 05.08.2019, 20:23
 Jezu ty się tym zajmij moim zdrowiem. Proszę o łaskę zdrowia. I pomoc w zdaniu pozytywnie egzaminu na prawo jazdy. I prowadź mnie w życiu opiekuj się mną
 Andrzej: 05.08.2019, 12:00
 Jezu, Ty się tym zajmij, proszę.
 Ewelina: 05.08.2019, 08:37
 Jezu ,Ty sie tym zajmij!Kocham Cie
 Ela: 04.08.2019, 20:32
 Jezu ty się tym zajmij oddaje się tobie zajmij moim życiem daj mi spokój ducha i ocal moich rodziców broń tego domu by wróciła miłość do dzieci i do Boga zajmij się nimi bo pogubiły się daj mi wygraną bym postawiła babci pomnik i kapliczkę by matka twoja ocaliła i chroniła ten dom by zapanowała zgodab miłość jak za babci tam była by Grześ tam zamieszkał nie może być tam tak dalej odsun od nich to towarzystwo i ten alkohol jeszcze teraz w sierpniu miesidz trzeźwości i nich to się stanie Texas Jezu zajmij się tym natychmiast oddaje tobie bo tylko ty musisz coś zrobić bo my nie mamy wpływu na nich czekam na twój cud kocham cię Jezu
 Magda : 04.08.2019, 19:53
 Jezu oddaje Ci siebie i cała swoją rodzinę kochany Jezu ty się tym zajmij zabierz od nas wszystkie niepowodzenia dysleksja syna wszystkie strapienia smutki Ufamy Tobie bądź wola twoja
 Kasia: 04.08.2019, 13:44
 Jezus prosze cię o udana operacje dla meza
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej