Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Jezus do duszy:

Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie.

Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie; "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   

Wasze komentarze:
 V. : 23.05.2020, 15:52
 Oddaję Ci Jezu wszystkie moje sprawy bardzo trudne, beznadziejne i ufając w Twoją dobroć i miłość proszę, Ty się tym zajmij. Dziękuję za to, że jesteś przy mnie, dziękuję za wszystkie łaski.
 kasia33: 23.05.2020, 15:00
 Jezu prosze cie zajmij sie moim synem Dominikiem i pomoz mu w nauce mowienia i miej go zawsze w swej opiece jezu prosze cie tez zeby dominik zaczol zobie radzic z pokonowymaniem przeszkod dawal sobie rady z jazda na, rowerze czy w hodzeniem na drabinki zeby przelamal swoj strach i niemowil ze sie boji nieumi czy ze sobie nieda rady zeby pokonal swoj lek wysokosci jezu ufam tobie jezy tycsie tym zajmij pomoz dominkowi wtym wszystkim
 Rolnik: 23.05.2020, 14:25
 Jezu ty sie tym zajmij💞
 Kasia33: 23.05.2020, 13:29
 Juzu prosze, cie zajmij sie moim tata zeby przestal naduzywac alkochoku i zeby przestal pic uwolnij mojego tate od nalogu alkocholowego jezu ty sie tym zajmij
 Stasio: 23.05.2020, 06:50
 ❤❤❤JEZU UFAM TOBIE!!!❤❤❤JEZU ODDAJE SIE TOBIE CALYM SERCEM DUSZA I CIALEM!!!❤❤❤JEZU BADZ WOLA TWOJA,TY DECYDUJ!!!❤❤❤JEZU TROSZCZ SIE TY!!!❤❤❤JEZU PROSZE CIE O CUDOWNE UZDROWIENIE MOJEJ UKOCHANEJ CELERINY Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ!!!❤❤❤IN JESUS NAME !!! AMEN, AMEN, AMEN ❤❤❤
 Monika: 22.05.2020, 22:37
 Jezu Ty się tym zajmij
 Agasia: 22.05.2020, 22:19
 Kochany Jezu dziękuję Ci za to że znalazłam pracę i proszę o twoje błogosławieństwo abym odnalazła się w tej nowej pracy i została zaakceptowana przez nowe środowisko. Dodawaj mi sił chęci abym sprostała nowym zadaniom. O światłość umysłu i szybkość działania. Proszę o twoje błogosławieństwo dla mojego męża aby poczuł się dobrze w pracy. Za mojego tatę o zdrowie i wszystkie potrzebne mu teraz łaski. Prowadź mnie Jezu. 💓 💞 💖
 Janusz : 22.05.2020, 21:54
 Jezu, Ty się tym zajmij (22).
 Dorota: 22.05.2020, 21:53
 Jezu, Ty się tym zajmij.Oddaje Ci wszystkie moje sprawy proszę zajmij się nimi.


 X.....: 22.05.2020, 21:52
 Jezu, Ty się tym zajmij.Proszę wylecz z nałogu moja ciotkę i kuzyza proszę spraw by ich życie się zmieniło na lepsze pomóż im.Dodaj im otuchy i siły by pokonali trudności życia.Jezu, Ty się tym zajmij.
 Ania 22.05. 22:24: 22.05.2020, 21:19
 Panie Jezu proszę z miłości zajmij się bratem moim Szymonem i jego sprawa. Niech się stanie wola Boża Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie. Kocham Cię.
 V. : 22.05.2020, 16:16
 Oddaję Ci Jezu wszystkie swoje troski, trudne sprawy i z ufnością proszę, Ty się tym zajmij. Dziękuję całym sercem za to, że jesteś przy mnie.
 magda: 22.05.2020, 10:46
 O Jezu oddaję Ci się, Ty się tym zajmij. Ja nie mam już siły, czasu i możliwości. Jestem bezsilna i zdesperowana. To nie po Bożemu, ale po ludzku pomoc człowieka też mi jest potrzebna. Wstyd mi i nie liczę tak naprawdę na nic, ale próbuję wszystkiego ( 03 1870 1045 2078 1055 5667 0001 ). Mimo moich popełnionych błędów, dużo się modlę, chcę żyć z Bogiem i dla Boga i ludzi. Moja prośba i wdzięczność to codzienna modlitwa. Amen
 Kasia33: 21.05.2020, 22:16
 Jezu prosze cie pomoz mojemu 5 letniemu synowi poprawic jego mowe zeby niemial problemow z poprawna wymowa zdan czy wyrazow zeby sie. z tego wyleczyl sam szybko zanim pojdzie do szkoly i nie trzeba bylo znim isc do logopedy i, zaczol mowic wyraznie i dokladnie Jezu ufam tobie jezu ty sie tym zajmij zeby sam sibie ztym poradzil bez pomocy logopedy i, sam chcial cwiczyc i sie uczyc dobrze mowic
 Mirela: 21.05.2020, 22:03
 Jezu, Ty się tym zajmij... Proszę o zdrowie dla dzieci oraz siły w radzeniu sobie z przeciwnościami losu.
 Monika : 21.05.2020, 21:54
 Jezu Ty się tym zajmij .
 Janusz : 21.05.2020, 21:54
 Jezu, Ty się tym zajmij (21).
 Mm: 21.05.2020, 14:19
 Jezu Ty się tym zajmij
 Stasia : 21.05.2020, 09:06
 Jezu proszę o zdrowie i tobie polecam Jezu Ty się Tym zajmij
 Iwona: 21.05.2020, 07:44
 Jezu Ty sie tym zajmij, i pomóż mi wyjść z nałogu alkoholowego aby stać się lepszym czlowiekiem i rodzicem. Błagam Cie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej