Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

     Jezus do duszy:

     Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

     Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

     Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

     Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie.

     Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

     Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie; "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

     Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

     Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

     I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

     Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   

Wasze komentarze:
 Majka: 14.01.2020, 00:57
 Jezu Ty się tym zajmij. Jestem u kresu.
 Dorota: 14.01.2020, 00:49
 Jezu Ty się tym zajmij.Proszę o łaskę cudu w mojej intencji czuje ze moja wiara jest zbyt słaba by w to wszystko uwierzyć.Proszę pomóż mi bo sobie z tym wszystkim nie poradzę czeka mnie trudny egzamin.Spraw proszę, bym z latwoscia nauczyła się wszystkiego i zdała.Żebym nie miała żadnego kłopotu zapamietaniem.I proszę o dobrych ludzi na swojej drodze życia, którzy będą chętni mi pomagać.Jezu Ty się tym zajmij.
 Marysia: 13.01.2020, 22:53
 Boze potrzebuje pomocy blagam Ciebie pokornie i w unirzeniu okryj mnie swoim plaszczem lask i cudow prosze Cie Jestem czescia Twojego ciala umuslu i serca i obfitosci Jezu Ty sie tym zajmij badz wola Twoja Jezu ufam Tobie Jezu troszcz sie o mnie nie daje rady juz wysiadam psychicznie przez te moje klopoty Jezu blagam Cie pomoz mi Jezu kocham Cie
 Monika: 13.01.2020, 22:47
 Jezu dziękuję Ci za rodzinę! Jezu Ty się tym zajmij.
 Alicja: 13.01.2020, 22:40
 Jezu ,Ty się tym zajmij , proszę cię bardzo
 Joanna : 13.01.2020, 22:12
 Jezu proszę Cię abym nie żyła tylko pracą , która doprowadza mnie coraz częściej do stanów przygnębienie, strachu, jakiegoś lęku...........Jezu, Ty się tym zajmij! Jezu proszę pomóż mi! Jezu taka słaba moja wiara.......
 Janusz : 13.01.2020, 22:04
 Jezu, Ty się tym zajmij (13).
 Edyta: 13.01.2020, 15:19
 Jezu Ty się tym zajmij
 Agasia: 13.01.2020, 13:45
 Jezu dziękuję Ci za to że znalazłam pracę. Proszę o twoje błogosławieństwo i pomoc w nowej pracy. Dodawaj mi sił chęci abym sprostała nowym obowiązków. Proszę abym została zaakceptowana przez nowe środowisko. Jezu Ty się tym zajmij 💓 💓 💓.
 jola: 13.01.2020, 10:53
 Jezu potrzebuje twojej pomocy ratunku blagam Jezu Ty sie tym zajmij
 Barbara l: 13.01.2020, 08:31
 Jezu proszę zajmij się sprawami mojej rodziny, wskaż właściwą drogę do uzdrowienia relacji.Jezu ufam Tobie.Zajmij się wszystkim,troszcz się,nie chcę się zamartwiać ale problemy mnie przerastają dlatego Jezu zajmij się tym❤🌹🙏
 Andrzej: 13.01.2020, 07:17
 Jezu, Ty się tym zajmij, bardzo proszę.
 Wiesia: 13.01.2020, 06:08
 Jezuniu Ty się tym zajmij wiadomą Tobie sprawą czy powinnam to zrobić? ufam Tobie
 Danuta: 13.01.2020, 04:59
 JEZU TY się tym zajmij dziękuję
 Monika : 12.01.2020, 23:10
 Jezu rozwiąż trudną sytuację u moich córek- Ty się tym zajmij. Uzdrów moją Mamę. Jezu ufam Tobie!
 Ewelina : 12.01.2020, 22:44
 Jezu ty się tym zajmij moim życiem.... JEZU Kocham cię pomóż mi.... JEZU mam już dość tego co mnie spotyka..... JEZU PROSZĘ Cię pomóż mi......
 Andrzej: 12.01.2020, 22:36
 Jezu Ty się tym zajmij.Jezu Ty się tym zajmij.Proszę Cię Jezu.
 Janusz : 12.01.2020, 21:16
 Jezu, Ty się tym zajmij (12).
 Dorota: 12.01.2020, 21:09
 Jezu Ty się tym zajmij.Proszę pomóż mi w moim zmartwieniu bo sama nie dam rady z tym wszystkim.Czeka mnie ciężki czas pomóż mi wytrwać jutro zaczynam szkolenie obym sobie z tym wszystkim poradziła bo jest tego bardzo dużo.Jezu,Ty się tym zajmij
 Jadwiga: 12.01.2020, 21:04
 Miłosierny Jezu Ty wszystko możesz,zajmij się chorym synem i chorymi w rodzinie.Jezu ufamy Tobie.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej