Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Jezus do duszy:

Z jakiego powodu wzburzony ulegasz zamętowi? Oddaj Mi swoje sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę powiadam wam, każdy akt prawdziwego, ślepego, pełnego oddania się Mi przyniesie owoc jakiego pragniecie i rozwiąże najbardziej napięte sytuacje.

Całkowicie zdać się na Mnie nie oznacza walczyć, denerwować się i rozpaczać, a jednocześnie prosić Mnie niecierpliwie, bym to Ja po twojej myśli, przemienił wzburzenie w modlitwę. Całkowicie zdać się na Mnie znaczy zamknąć ze spokojem oczy duszy, odsunąć niespokojne myśli i zamęt, oddać się Mi tak, bym tylko Ja działał, i powtarzać: "Ty się tym zajmij".

Zamartwianie się, denerwowanie, myślenie o konsekwencjach zdarzeń jest wbrew, zdecydowanie wbrew, oddaniu się Mi. To tak jak z dziećmi, które domagają się, by mamy zajęły się ich potrzebami, a jednocześnie same zaczynają się mieszać, utrudniając swoimi pomysłami im pracę.

Zamknij oczy i daj się ponieść prądowi mojej łaski. Zamknij oczy i nie myśl o bieżących sprawach, odwróć wzrok od przyszłości jak od pokusy; odpocznij we Mnie, ufając w Moją dobroć, a zapewniam cię na Moją miłość, że kiedy zwrócisz się do Mnie z tą dyspozycją: "Ty się tym zajmij", oddam się tej sprawie całkowicie, pocieszę cię, wyzwolę i poprowadzę. I kiedy będę musiał poprowadzić cię inną drogą niż tą, którą zaplanowałeś, będę ci przewodnikiem, wezmę na ramiona, przeprowadzę cię, jak matka uśpione niemowlę na rękach, na drugi brzeg. To twój racjonalizm, tok rozumowania, zamartwianie się i chęć, by za wszelką cenę zająć się tym, co cię trapi, wprowadza zamęt i jest powodem trudnego do zniesienia bólu. Ileż mogę zdziałać, zarówno w sprawach duchowych, jak i materialnych, kiedy dusza zwróci się do Mnie, spojrzy na Mnie mówiąc Mi: "Ty się tym zajmij", zamknie oczy i odpocznie.

Otrzymujesz niewiele łask, kiedy się zamartwiasz. Wiele zaś łask spada na ciebie jeśli tylko twoja modlitwa jest pełnym zawierzeniem i oddaniem się Mi. W bólu i cierpieniu prosisz, bym działał, ale tak, jak ty tego chcesz... Nie zwracasz się do Mnie, a jedynie chcesz, bym się dopasował do twoich potrzeb i zamysłów. Nie jesteś chory, skoro prosząc lekarza o pomoc, sugerujesz mu leczenie.

Nie postępuj tak, ale módl się tak, jak was nauczyłem w Ojcze Nasz: "święć się imię Twoje", czyli bądź pochwalony, uwielbiony w mojej potrzebie; "przyjdź królestwo Twoje", czyli niech wszystko, co się dzieje, przyczynia się do stwarzania Twojego królestwa w nas i na świecie; "bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na ziemi", czyli to Ty wejdź i działaj w tej mojej potrzebie, tak jak według Ciebie będzie lepiej dla mojego życia wiecznego i doczesnego. Jeśli powiesz mi naprawdę: "bądź wola Twoja", czyli jakbyś mówił: "Ty się tym zajmij", wkroczę z całą moją mocą i rozwiążę najtrudniejsze sytuacje. Proszę, widzisz, że choroba postępuje, zamiast zanikać? Nie burz się, zamknij oczy i ufnie powiedz: "niech się dzieje Twoja wola, Ty się tym zajmij". Powiadam ci, że się tym zajmę, jak lekarz. Uczynię nawet cud, jeśli będzie to potrzebne. Masz wrażenie, że stan chorego się pogarsza? Nie denerwuj się; zamknij oczy i mów: "Ty się zajmij". Powtarzam ci, że się tym zajmę, że nie ma potężniejszego lekarstwa niż moje działanie z miłości. Zajmę się tym tylko kiedy zamkniesz oczy. Jesteś niezmordowany, chcesz wszystko sam oszacować, o wszystkim samemu pomyśleć; zdajesz się na siły ludzkie, czy też gorzej, na człowieka, wierząc w jego pomoc. I to utrudnia Moje działanie. O, jak bardzo pragnę twojego oddania bym mógł ci błogosławić, i w jakim smutku pogrążam się widząc jak się miotasz! Szatan właśnie do tego dąży: byś był niespokojny, by oderwać cię od Moich działań i rzucić na pastwę ludzkich przedsięwzięć.

Ufaj zatem tylko Mi, odpocznij we Mnie, całkowicie się na Mnie zdaj. Czynię cuda proporcjonalnie do twojego pełnego oddania się Mi, i oderwania się od twoich myśli. Rozrzucam skarby łask, kiedy jesteś ubogi, całkowicie. Kiedy posiadasz własne zasoby, nawet w niewielkiej mierze, lub jeśli to ich szukasz, jesteś w zwykłym wymiarze i idziesz za ziemskim, naturalnym biegiem wydarzeń, w który często interweniuje Szatan. Żaden racjonalista czy człowiek ciągle rozsądzają cy sprawy, nie uczynił cudów, nawet wśród świętych; kto zdaje się na Boga, postępuje w Jego stylu (po Bożemu).

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, mów z zamkniętymi oczyma duszy: "Jezu, Ty się tym zajmij". Oderwij się od siebie, bo twój umysł jest napięty... trudno dostrzec ci zło i zaufać Mi odrywając się od siebie. Postępuj tak w każdej trudności; róbcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie efekty i ciche cuda. Przysięgam wam na Moją miłość.

I Ja się tym zajmę, zapewniam was.

Módl się za każdym razem z tą gotowością oddania się, uzyskasz tak wielki pokój i owoce także wówczas, kiedy udzielę ci łaski złożenia ofiary ze swojego życia jako zadośćuczynienie i w imię miłości, co poniesie za sobą cierpienie. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą: "Jezu, Ty się tym zajmij". Nie bój się, zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest wart tyle co ten jeden akt oddania się: zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta: "O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!".

ks. Dolindo Ruotolo

   

Wasze komentarze:
 Stasio : 12.05.2021, 01:47
 ❤❤❤JEZU UFAM TOBIE!!!❤❤❤JEZU ODDAJE SIE TOBIE CALYM SERCEM DUSZA I CIALEM!!!!❤❤❤JEZU BADZ WOLA TWOJA TY DECYDUJ!!!!!❤❤❤JEZU TROSZCZ SIE TY!!!!!❤❤❤JEZU PROSZE CIE O CUDOWNE UZDROWIENIE MOIEJ UKOCHANEJ CELERINY Z CHOROBY NOWOTWOROWEJ!!!!!❤❤❤IN JESUS NAME!!!! AMEN, AMEN, AMEN!!!!!❤❤❤
 Ela : 11.05.2021, 23:11
 Jezus ty się tym zajmij dziękuję z całego serca za ten cud za ten kupon szczęścia za tą wygrana kocham cię Jezus za ten cud
 Monika : 11.05.2021, 22:46
 Jezu, Ty się tym zajmij, prowadź lekarza leczącego Anię, proszę o świadome przyjęcie I Komunii Świętej przez Anię Jezu ufam Tobie ❤
 Janusz: 11.05.2021, 22:20
 Jezu, TY SIĘ TYM ZAJMIJ (XVIII).
 AGA: 11.05.2021, 19:37
 Jezu uzdrów mojego synka z autyzmu, błagam Jezu Ty się tym zajmij.
 Dorota: 11.05.2021, 19:18
 Panie Jezu proszę Cię pomóż mi w sprawach rodzinnych oby wszystko było dobrze by nikt nie ucierpiał.Prosze spraw by moje siostry się nie kłóciły.Jezu ,Ty się tym zajmij 🙏❤️
 Agasia: 11.05.2021, 18:02
 Kochany Jezu dziękuję Ci za wszystko. Proszę o twoje błogosławieństwo abym odnalazła się w pracy została zaakceptowana.. Błagam Jezu a Abym sprostała nowym zadaniom i porosze abym nie popełniła żadnych błędów w pracy. Zabierz ode mnie myśli depresyjne i napełniaj moje serce pokojem i wiarą że wszystko się ułoży dodawaj mi sił chęci abym sprostała.. Proszę o twoje błogosławieństwo dla całej naszej rodziny Jezu ty się tym zajmij proszę 💓 💓 💓.
 Ela: 11.05.2021, 15:49
 Jezus ty się tym zajmij dziękuję za zajoles się mojm życie za ten kupon szczęście za ten cud dnia 11maja dziękuję Jezus
 V. : 11.05.2021, 15:19
 Ufam Tobie Jezu i oddaję Ci swoją bezsilność wobec spraw trudnych. Wierzę w Twoją dobroć i miłość, dziękuję za Twoją obecność i proszę, Ty się tym zajmij.

 Marzena: 11.05.2021, 12:38
 Jezu Ty się tym zajmij. Bądź wola Twoja.
 Dzasta: 11.05.2021, 10:35
 Panie Jezu proszę,żeby mój brat trafił na właściwą kobietę, z którą mógłby się ożenić
 Maria: 11.05.2021, 05:12
 O Jezu oddaję Ci się, TY się tym zajmij.
 Ania: 11.05.2021, 00:00
 Jezu Ty się tym zajmij, Ty wiesz...
 Monika : 10.05.2021, 23:07
 Jezu, Ty się tym zajmij
 Wioletta: 10.05.2021, 22:59
 Jezu,jutro mam kolejną wizytę u lekarza,błagam cię,daj mi nadzieję,pokaż światełko w tunelu,Boże,ty wiesz,że nie mam już więcej siły.Jezu,ty się tym zajmij,proszę,błagam,nie odwracaj się ode mnie
 Janusz: 10.05.2021, 21:46
 Jezu, TY SIĘ TYM ZAJMIJ (XVIII).
 V. : 10.05.2021, 17:33
 Jezu, błagam pomóż. Zabierz ten straszny ciężar spraw, które znasz, uczyń cud. Ty się tym zajmij, proszę 💙
 Milka: 10.05.2021, 14:13
 Jezu ufam Tobie oddaje się Tobie Amen
 Dorota: 10.05.2021, 13:47
 Panie Jezu oddaje Ci wszystkie moje sprawny i zmartwienia proszę Cię zajmij się nimi 🙏❤️
 Agnieszka: 10.05.2021, 11:05
 Jezu uzdrów mojego synka z autyzmu, błagam. Jezu Ty się tym zajmij. Proszę dokonaj cudu.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej