Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy "oddania"

Drogi Ojce, Potrzebuję Cię. Przyznaje, że sam kierowałem moim życiem i w wyniku togo zgrzeszyłem przeciw Tobie.

Dziękuję Ci, że przebaczyłeś me grzechy dzięki śmierci Chrystusa za mnie na krzyżu.

Proszę teraz Chrystusa, aby zasiadł na tronie mego życia. Napełnij mnie Duchem Świętym jak Ty poleciłeś, abym był napełniony; jak Ty obiecałeś w Twym Słowie, że to uczynisz, jeśli poproszę z wiara.

Modlę się o to w imieniu Pana Jezusa Chrystusa. Jako wyraz mej wiary dziękuje Ci teraz, że mnie napełniłeś Swym Duchem i przejąłeś kierownictwo mego życia.

* * *

Panie Jezu dziękuję Ci że oddałeś Swe życie za mnie. Przepraszam że Nie zawsze żyłem zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii. Dziękuje Ci ponieważ Przez swą śmierć darowałeś mi moje Grzechy a przez Swoje zmartwychwstanie Dałeś mi nowe życie. Przyjdź i zajmij pierwsze miejsce w moim Życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha abym Stał się taka osobą jaka chcesz abym był. Dziękuje Ci Panie Jezu ze wysłuchujesz Mojej modlitwy i miłością i miłosierdziem.

* * *

"Ja sam nic nie mogę. Oddaje Ci Jezu mój rozum, moje oczy, usta, uszy i całecio siebie. Ty weź to wszystko w posiadanie i mnie popraw. Do Twojej jestem dyspozycji."

* * *

Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całego ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami,z którymi jestem poświęcony Tobie.

Weź moje oczy, które najpierw ujrzały tylko dobro rodziców i piękno świata i ludzi, zanim ujrzały zło... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień, by we wszystkim widziały Ciebie, Stwórcę i Odnowicielatwarzy każdego człowieka ujrzały Twoje odbicie, Twoje Oblicze, świata, a w które nasyci nas radością na wieki.

Weź moje uszy, które słyszały najpierw słowa rodzicielskiej miłości... zanim usłyszały słowa niedobre... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień w Ofiarę, na służbę dla Ciebie, aby były wyczulone na głos dobra, na wołanie o pomoc, na piękno ciszy i harmonii pokoju.

Weź moje usta, które najpierw otworzyły się, by przyjmować dobry pokarm wzięty z matki i by wymawiać słowa miłości dziecięcej, zanim zaczęły przyjmować to, co szkodzi ciału i duchowi, i wypowiadać słowa złe przeciw miłości, prawdzie i czystości. Oczyść moje usta, Duchu Święty, aby otworzyły się na Boże życie w Eucharystycznym Pokarmie i Napoju i na słowa modlitwy i błogosławieństwa.

Weź moje ręce, które najpierw dotykały często i z miłością swoich najbliższych, zanim zaczęły sięgać po zło i czynić zło. Oczyść moje ręce, Duchu Święty, Duchu Mocny, niech nie używam rąk do krzywdy i zniewagi człowieka, ale niech często i z miłością dotykam Najświętszych Postaci Eucharystycznej Obecności Pana Naszego, Ołtarza, Ewangelii, Krzyża i każdego człowieka, który potrzebuje mojej pomocy i znaku miłości.

Weź moje nogi, które najpierw wędrowały do Twojej Świątyni i Ołtarza, zanim zaczęły zbaczać na złe drogi i ścieżki. Oczyść je i przemień, Duchu Boży, żebym chodził tam, gdzie Ty mnie poślesz i gdzie będę ludziom potrzebny;

Weź wszystkie siły ducha i ciała, zdrowie, prace, zamiary, decyzje i czyny; weź mnie całego na Twoją służbę w miłości, Jezu, mój Panie i Królu! Amen.

* * *

Ojcze, Tobie się zawierzam, rób ze mną co chcesz. Cokolwiek ze mną zrobisz, dziękuję Ci. Jestem gotów na wszystko, wszystko przyjmuję. Tylko niech Twoja wola we mnie się stanie i we wszystkim coś stworzył; niczego innego nie pragnę, Boże mój.

Moje życie składam w Twoje ręce, daje je Tobie, Boże mój, Całą miłością mojego serca, ponieważ kocham Cię i pragnę tego by móc oddać się Tobie, by zawierzyć siebie Twym rękom bez zastrzeżeń w nieskończonym zaufaniu bo Ty jesteś mym Ojcem.

* * *

Ojcze mój, zdaję się całkowicie na Ciebie. Uczyń ze mną, co chcesz. Cokolwiek zrobisz ze mną, dziękuję Ci.

Jestem gotów na wszystko i na wszystko się godzę. Niech Twoja wola spełnia się we mnie i we wszystkich Twoich stworzeniach. Nie pragnę niczego innego, mój Boże.

Oddaję moją duszę w Twoje ręce. Powierzam Ci ją, mój Boże, z całą miłością mojego serca, ponieważ Cię kocham.

To moja miłość sprawia, że oddaję się Tobie, że pozwalam byś mnie wziął w swoje ręce. Bez zastrzeżeń, z nieskończoną ufnością, ponieważ Ty jesteś moim Ojcem.

* * *

Panie, weź nareszcie życie moje w swoje ręce i zrób z nim co zechcesz. Oddaję się Twojej miłości, nie odrzucając ani rzeczy trudnych, ani tych przyjemnych, które przygotowałeś dla mnie. Wystarczy mi Twoja chwała. Wszystko, cokolwiek zaplanowałeś - jest dobre. Wszystko jest miłością. Jeżeli pozwolisz, że ludzie będą mnie chwalili, nie będę się niepokoił, Jeżeli pozwolisz, że mnie zwymyślają - będę się niepokoił jeszcze mniej, nawet się ucieszę. Jeśli ześlesz mi pracę - obejmę ją z radością i stanie sie dla mnie odpoczynkiem, ponieważ jest Twoją wolą. A jeśli ześlesz mi odpoczynek - będę odpoczywał w Tobie. Tylko ocal mnie ode mnie samego. Oddal mnie od mojej własnej, trującej potrzeby zmieniania wszystkiego wokół, od niemądrego działania, od poruszania się dla samego ruchu, przeinaczania wszystkiego, co Ty zrządziłeś.

Pozwól mi spocząć w Twojej woli i milczeć. Wtedy światło Twojej szczęśliwości ogrzeje we mnie życie. Jej płomień będzie się palił w moim sercu i świecił na Twoją chwałę.

Po to właśnie żyję.

Amen.

* * *

Oddaję się w Twoje ręce Panie: Ugnieć mnie i ukształtuj tą glinę Jak naczynie, które powstaje w rękach garncarza! Nadaj mu kształt, jaki zechcesz Potem stłucz je, jeśli chcesz: to Twoja własność; ...nie mam nic przeciwko.

Wystarczy, bym się przydał do Twoich zamierzeń I abym w niczym nie sprzeciwił się planom, Jakie masz wobec mnie: Proś więc i wymagaj Panie: Co chcesz, abym czynił? Czego chcesz, abym nie czynił? Odnosząc sukces czy porażkę, Prześladowany czy pocieszany, Śpiąc czy pracując dla Ciebie, Pożyteczny czy całkiem bezużyteczny, Nie pozostaje mi nic innego jak powtarzać za przykładem Maryi: Tak, uczyń ze mną co zechcesz!

Amen.

Modlitwa oddania według bł. Jerzego Matulewicza

Panie Jezu, spraw, abym pełniąc Twą wolę coraz bardziej zapierał się samego siebie, a Ciebie coraz więcej miłował. O Jezu, kocham Cię i pragnę kochać. Udziel mi tej łaski, bym miłował cię coraz więcej; odwagi i męstwa, abym dla wywyższenia Twego Imienia i dla dobra Twojego Kościoła nie ugiął się przed żadnymi trudnościami i przeszkodami oraz abym odważnie szedł tam, gdzie tylko można dla Ciebie pracować i cierpieć; abym sam duchem Twoim napełniony, starał się go wszędzie wnosić. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

bł. o. Jerzyo Matulewicz

Wasze komentarze:
 elzbieta: 24.03.2024, 06:55
 Panie Jezu, dziękuję
 elzbieta: 18.02.2024, 07:07
 Panie Boże, dziękuję
 elzbieta: 21.01.2024, 08:13
 Panie Jezu, dziękuję
 elzbieta: 14.01.2024, 07:03
 Panie Boże, dziękuję
 elzbieta: 17.12.2023, 08:05
 Panie Jezu, dziękuję
 W: 05.12.2023, 09:24
  Jezu pomóż mi bo nic nie pomaga.. pomóż zwalczyć tego wirusa. Wykończona jestem wycieńczona nie mam sił. Jezu wesprzyj mnie proszę o uzdrowienie . Jezu ufam Tobie.
 Dominika : 04.12.2023, 23:00
  * * * ††† Ja sam nic nie mogę. Oddaje Ci Jezu całą siebie, wszystko co mam i posiadam. Ty weź to wszystko w posiadanie i mnie popraw jeśli zawiniłam zgrzeszyłam. Do Twojej jestem dyspozycji. Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całą ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami,z którymi jestem poświęcona Tobie. * * * Ojcze, Tobie się zawierzam, rób ze mną co chcesz. Cokolwiek ze mną zrobisz, dziękuję Ci. Jestem gotowa na wszystko, wszystko przyjmuję. Tylko niech Twoja wola we mnie się stanie i we wszystkim coś stworzył; niczego innego nie pragnę, Boże mój. Moje życie składam w Twoje ręce, daje je Tobie, Boże mój, Całą miłością mojego serca, ponieważ kocham Cię i pragnę tego by móc oddać się Tobie, by zawierzyć siebie Twym rękom bez zastrzeżeń w nieskończonym zaufaniu bo Ty jesteś mym Ojcem. Zajmij się mój Jezu tym i pewną sekretną delikatną sprawą.Ty wiesz jaką bo wiesz jak to wygląda z perspektywy Twojej i serc czyiś. Bóg jeden wie o Kim i czym myśli.. Ktoś. #JaTegoNieWiem.. kto o kim myśli i kogo ma w sercu . Oddaje Jego osobę Twej Opatrzności , zwróć mi Jego, oddaj .. bo nie rozumiem już niczego tylko to że tylko Jego chce i chyba to musi być M.jak M.....❤️ Jeśli się mylę oszczędź mnie widocznie gorączka i choroba odebrała jasność widzenia. Źle się czuję. Nie mogę jeść nie mogę spać. Ostatnio dziwne obrazy i dziwne objawy przelatują przed oczami, jakby zbliżał się mój koniec. Chciałabym poznać wszystko jeszcze raz , .. Na nowo byśmy się spotkali mogli się poznać (tutaj /cud!) Możliwy jak nie ma dowodu na istnienie. Chciałabym by tutaj był.. bo to by wiele znaczyło że nie możliwe nie istnieje dla Boga choć dla ludzi mogą być ograniczenia i przeszkody. Jezu rozwiąż to , zajmij się tym. W Tobie pokładam swą nadzieję wiarę i miłość. Zajmij się nami najlepiej jak to potrafisz. Jeśli coś jeszcze jest na rzeczy i się tli mała.. Proszę o nową szansę. Boję się że za późno że przegrałam. Chciałabym żeby wrócił , otworzył się przede mną - nie zamykał drzwi swego serca. By dłużej ta cisza złowieszcza nie trwała . By się odezwał do mnie i przemówił ..... Jezu Chryste Uzdrów mnie , relacje i wszystko -zmiłuj się nade mną i pociesz w utrapieniu tęsknicie i chorobie.
 elzbieta: 24.09.2023, 07:44
 Panie Jezu, dziękuję
 Żona: 23.06.2023, 06:49
 Panie Jezu Ty sie zajmij moim mężem Krystianem jego alkoholizmem, pijanstwem i sprowadzaniem do domu pijackich kolegów. Panie Jezu spraw aby te spotkanie nie dochodziły nigdy do skutku. W Imię Ojca I Syna I Ducha Św Amen

 Maria: 08.04.2023, 04:56
 Panie Jezu oddaje Cu moje malzenstwo mojego ziecia,córki i wnuczki Amen
 pola: 09.04.2022, 18:54
 Panie JEZU oddaję się Tobie i moich najbliższych
 pola: 27.03.2022, 19:55
 JEZU oddaję się TOBIE i moją rodzinę
 magda: 20.09.2021, 15:12
 Jezu, oddaję Ci się cała, popraw mnie, uczyń ze mną co tyko zechcesz. Niech się dzieje Twoja wola. Amen
 IdA: 28.03.2021, 23:51
 Panie Jezu wyrwijmie z problemów finansowych spowodowanych obecna sytuacja poprowadź mnie swoją drogą .Pomóż spłacić kredyty i oprowadza droga jaką ty mnie wybierzesz amen
 Ania: 04.03.2021, 01:43
 TAK PANIE JEZU! Chcę żebyś przemienił mnie w siebie!Chcę pełnić Twoją WOLĘ! TAK PANIE MÓWIĘ CI TAK!WIERZĘ ŻE WSZYSTKO CO MASZ DLA MNIE JEST PIĘKNE DOBRE I PRAWDZIWE!WYRZEKAM SIE MYSLENIA ZE WSZYSTKO CO MASZ DLA MNIE JEST ZLE I POWODUJĄCE CIERPIENIE I BÓL...
 Cepelia: 19.02.2021, 20:58
 Modlitwa o garnku i glinie podoba mi się
 pola: 10.01.2021, 19:33
 Panie Boże powierzam CI siebie i całą moją rodzinę
 hn: 27.10.2020, 09:02
 Przyjdz Panie Jezu pociesz i prowadz mnie i moje dzieci caly jestem Twój AMEN
 Grazyna: 16.10.2020, 21:46
 Panie Jezu, oddaje Ci sie z calego serca, zapal we mnie swiatlo i prowadz mnie na właściwą droge, droge do Ciebie do Twojej miłosci, bez ciebie nic nie moge,,,, Jezu, Ty sie tym zajmij, zatroszcz sie o mnie proszę,,,Jezu ufam Ci,,,bądź przy mnie prosze,,,Dziękuję Jezu, za wszystko❤❤❤jestes Wielkim Stworca...
 magda: 25.09.2020, 15:42
 Jezu, do Twojej jestem dyspozycji, oddaję Ci wszystko i całą siebie. Uczyń ze mną co zechcesz.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej