Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy "oddania"

Drogi Ojce, Potrzebuję Cię. Przyznaje, że sam kierowałem moim życiem i w wyniku togo zgrzeszyłem przeciw Tobie.

Dziękuję Ci, że przebaczyłeś me grzechy dzięki śmierci Chrystusa za mnie na krzyżu.

Proszę teraz Chrystusa, aby zasiadł na tronie mego życia. Napełnij mnie Duchem Świętym jak Ty poleciłeś, abym był napełniony; jak Ty obiecałeś w Twym Słowie, że to uczynisz, jeśli poproszę z wiara.

Modlę się o to w imieniu Pana Jezusa Chrystusa. Jako wyraz mej wiary dziękuje Ci teraz, że mnie napełniłeś Swym Duchem i przejąłeś kierownictwo mego życia.

* * *

Panie Jezu dziękuję Ci że oddałeś Swe życie za mnie. Przepraszam że Nie zawsze żyłem zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii. Dziękuje Ci ponieważ Przez swą śmierć darowałeś mi moje Grzechy a przez Swoje zmartwychwstanie Dałeś mi nowe życie. Przyjdź i zajmij pierwsze miejsce w moim Życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha abym Stał się taka osobą jaka chcesz abym był. Dziękuje Ci Panie Jezu ze wysłuchujesz Mojej modlitwy i miłością i miłosierdziem.

* * *

"Ja sam nic nie mogę. Oddaje Ci Jezu mój rozum, moje oczy, usta, uszy i całecio siebie. Ty weź to wszystko w posiadanie i mnie popraw. Do Twojej jestem dyspozycji."

* * *

Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całego ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami,z którymi jestem poświęcony Tobie.

Weź moje oczy, które najpierw ujrzały tylko dobro rodziców i piękno świata i ludzi, zanim ujrzały zło... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień, by we wszystkim widziały Ciebie, Stwórcę i Odnowicielatwarzy każdego człowieka ujrzały Twoje odbicie, Twoje Oblicze, świata, a w które nasyci nas radością na wieki.

Weź moje uszy, które słyszały najpierw słowa rodzicielskiej miłości... zanim usłyszały słowa niedobre... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień w Ofiarę, na służbę dla Ciebie, aby były wyczulone na głos dobra, na wołanie o pomoc, na piękno ciszy i harmonii pokoju.

Weź moje usta, które najpierw otworzyły się, by przyjmować dobry pokarm wzięty z matki i by wymawiać słowa miłości dziecięcej, zanim zaczęły przyjmować to, co szkodzi ciału i duchowi, i wypowiadać słowa złe przeciw miłości, prawdzie i czystości. Oczyść moje usta, Duchu Święty, aby otworzyły się na Boże życie w Eucharystycznym Pokarmie i Napoju i na słowa modlitwy i błogosławieństwa.

Weź moje ręce, które najpierw dotykały często i z miłością swoich najbliższych, zanim zaczęły sięgać po zło i czynić zło. Oczyść moje ręce, Duchu Święty, Duchu Mocny, niech nie używam rąk do krzywdy i zniewagi człowieka, ale niech często i z miłością dotykam Najświętszych Postaci Eucharystycznej Obecności Pana Naszego, Ołtarza, Ewangelii, Krzyża i każdego człowieka, który potrzebuje mojej pomocy i znaku miłości.

Weź moje nogi, które najpierw wędrowały do Twojej Świątyni i Ołtarza, zanim zaczęły zbaczać na złe drogi i ścieżki. Oczyść je i przemień, Duchu Boży, żebym chodził tam, gdzie Ty mnie poślesz i gdzie będę ludziom potrzebny;

Weź wszystkie siły ducha i ciała, zdrowie, prace, zamiary, decyzje i czyny; weź mnie całego na Twoją służbę w miłości, Jezu, mój Panie i Królu! Amen.

* * *

Ojcze, Tobie się zawierzam, rób ze mną co chcesz. Cokolwiek ze mną zrobisz, dziękuję Ci. Jestem gotów na wszystko, wszystko przyjmuję. Tylko niech Twoja wola we mnie się stanie i we wszystkim coś stworzył; niczego innego nie pragnę, Boże mój.

Moje życie składam w Twoje ręce, daje je Tobie, Boże mój, Całą miłością mojego serca, ponieważ kocham Cię i pragnę tego by móc oddać się Tobie, by zawierzyć siebie Twym rękom bez zastrzeżeń w nieskończonym zaufaniu bo Ty jesteś mym Ojcem.

* * *

Ojcze mój, zdaję się całkowicie na Ciebie. Uczyń ze mną, co chcesz. Cokolwiek zrobisz ze mną, dziękuję Ci.

Jestem gotów na wszystko i na wszystko się godzę. Niech Twoja wola spełnia się we mnie i we wszystkich Twoich stworzeniach. Nie pragnę niczego innego, mój Boże.

Oddaję moją duszę w Twoje ręce. Powierzam Ci ją, mój Boże, z całą miłością mojego serca, ponieważ Cię kocham.

To moja miłość sprawia, że oddaję się Tobie, że pozwalam byś mnie wziął w swoje ręce. Bez zastrzeżeń, z nieskończoną ufnością, ponieważ Ty jesteś moim Ojcem.

* * *

Panie, weź nareszcie życie moje w swoje ręce i zrób z nim co zechcesz. Oddaję się Twojej miłości, nie odrzucając ani rzeczy trudnych, ani tych przyjemnych, które przygotowałeś dla mnie. Wystarczy mi Twoja chwała. Wszystko, cokolwiek zaplanowałeś - jest dobre. Wszystko jest miłością. Jeżeli pozwolisz, że ludzie będą mnie chwalili, nie będę się niepokoił, Jeżeli pozwolisz, że mnie zwymyślają - będę się niepokoił jeszcze mniej, nawet się ucieszę. Jeśli ześlesz mi pracę - obejmę ją z radością i stanie sie dla mnie odpoczynkiem, ponieważ jest Twoją wolą. A jeśli ześlesz mi odpoczynek - będę odpoczywał w Tobie. Tylko ocal mnie ode mnie samego. Oddal mnie od mojej własnej, trującej potrzeby zmieniania wszystkiego wokół, od niemądrego działania, od poruszania się dla samego ruchu, przeinaczania wszystkiego, co Ty zrządziłeś.

Pozwól mi spocząć w Twojej woli i milczeć. Wtedy światło Twojej szczęśliwości ogrzeje we mnie życie. Jej płomień będzie się palił w moim sercu i świecił na Twoją chwałę.

Po to właśnie żyję.

Amen.

* * *

Oddaję się w Twoje ręce Panie: Ugnieć mnie i ukształtuj tą glinę Jak naczynie, które powstaje w rękach garncarza! Nadaj mu kształt, jaki zechcesz Potem stłucz je, jeśli chcesz: to Twoja własność; ...nie mam nic przeciwko.

Wystarczy, bym się przydał do Twoich zamierzeń I abym w niczym nie sprzeciwił się planom, Jakie masz wobec mnie: Proś więc i wymagaj Panie: Co chcesz, abym czynił? Czego chcesz, abym nie czynił? Odnosząc sukces czy porażkę, Prześladowany czy pocieszany, Śpiąc czy pracując dla Ciebie, Pożyteczny czy całkiem bezużyteczny, Nie pozostaje mi nic innego jak powtarzać za przykładem Maryi: Tak, uczyń ze mną co zechcesz!

Amen.

Modlitwa oddania według bł. Jerzego Matulewicza

Panie Jezu, spraw, abym pełniąc Twą wolę coraz bardziej zapierał się samego siebie, a Ciebie coraz więcej miłował. O Jezu, kocham Cię i pragnę kochać. Udziel mi tej łaski, bym miłował cię coraz więcej; odwagi i męstwa, abym dla wywyższenia Twego Imienia i dla dobra Twojego Kościoła nie ugiął się przed żadnymi trudnościami i przeszkodami oraz abym odważnie szedł tam, gdzie tylko można dla Ciebie pracować i cierpieć; abym sam duchem Twoim napełniony, starał się go wszędzie wnosić. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

bł. o. Jerzyo Matulewicz

   

Wasze komentarze:
 Joanna: 30.06.2012, 12:13
 Jezu Chryste Tobie powierzam moja rodzine i dziekuje za to ze prawdziwie zyjesz ! Otaczaj nas opieka i nas prowadz Tobie Ufam
 paula: 20.04.2012, 21:33
 chce zyc jak Ty chcesz bo sama nie umiem choc próbowałam
 babcia: 19.04.2012, 08:08
 Jezu Maryjo Duchu Swięty proszę z całego serca o drogowskaz życia o światło w ciemności dla mojego kochanego wnuka i syna dziękuję za wszystkie łaski Amen
 ula: 30.01.2012, 22:33
 Jezu mój kochany pozwól mi być blisko ciebie .ii ufać tylko tobie
 allets: 14.01.2012, 06:11
  Panie Jezu ! Dziękuję ci za wszystko. Kocham Ciebie. Ufam tobie. Oddaję się tobie. Spraw aby moja rodzina była szczęśliwa. niech zapanuje milosc i zgoda i szczescie wieczne daj mojemu rodzenstwu zakanczyc te sprawe niech zapanuje pokoj w rodzinie. Jeszcze raz dziękuję ci za wszystko. Kocham Ciebie.
 bbb: 10.01.2012, 21:54
  Jezu Tobie oddaję moje sprawy i moje życie.Panie udziel mi łask o ,które proszę ,prowadź mnie abym mądrą podjęła decyzję.
 Nusia: 09.12.2011, 10:19
 Ojcze na niebiosach dokonaj cudu przemiany w naszej rodzinie i w naszej firmie, daj abyśmy mogli dalej służyć swoim życiem i pracą na Twoją chwałę. W Tobie cała nasza nadzieja. Nie daj nam zwątpić i spuść na nas swoje łaski. Okaż miłosierdzie. Amen.
 Dagmara: 14.11.2011, 19:56
 Panie Jezu ! Dziękuję ci za wszystko. Kocham Ciebie. Ufam tobie. Oddaję się tobie. Spraw aby moja rodzina była szczęśliwa. Spraw abym w końcu poznała miłość swojego życia. Spraw aby Kuba się we mnie zakochał. Jeszcze raz dziękuję ci za wszystko. Kocham Ciebie.
 JADZIA: 09.09.2011, 09:40
 JEZU UFAM TOBIE.POM,OŻ MOIM WNUKOM.

 dorota: 04.08.2011, 17:00
 Jezu, rób, co chcesz. Moje życie jest Twoje. Może sama źle żyłam, no nie wiem, Ty wiesz. Wołam do Ciebie: kocham Cię. Myślę, że w gruncie rzeczy o to chodzi, żebyśmy Ciebie wyznali i kochali. Prowadzisz mnie przez kłopoty i trudności. Może tak ma być. Jezu, Ty jesteś moim Panem.
 Casimir: 02.07.2011, 15:30
 Panie Jezu, Ja cały jestem twój:sercem i duszą oraz całe me ciało. Oddaję się pod twe panowanie jako memu Królowi. Ja jeszcze nie wiem w jaki sposób Mną zarządzisz,czy będe jak dotychczas?, czy rzeczywiscie będe dziadkiem dla wnuka Dorotki?czy jak dotąd: bede przedmiotem drwin tych z którymi się spotykam i mojego Ojca,ktory też Mnie w jakiś sposób wykorzystuje. Wszak chce abym był w Muszynie w wiadomym celu. Jezu proszę Cię, udziel Mi swej mocy bo ona jest Mi bardzo potrzebna. Dodaj Mi zapału abym się odnalazł w nowej rzeczywistości,a także do walki z Ojcem o mój dalszy byt w Krynicy. Tak bardzo jest Mi potrzebna pomoc w tej sprawie,ufam że Mnie nie zawiedziesz. Jezu ufam Tobie. celu.
 g: 11.06.2011, 03:38
  Panie mój daj siłę i odwagę bym mogła oddać Ci całą siebie i wszystko , co mam. Prowadź mnie, pozwól mi być mądrą Twoją Mądrością. Błagam Udziel mi łask, o które proszę. daj mi prace i pozwol poznac jakie jest moje powolanie .daje Ci wszystkie utrapienia jakimi zli ludzie mnie karmia . i wszystko co mam .amen
 gr: 03.06.2011, 20:40
 Panie mój daj siłę i odwagę bym mogła oddać Ci całą siebie i wszystko , co mam. Prowadź mnie, pozwól mi być mądrą Twoją Mądrością. Błagam Udziel mi łask, o które proszę. daj mi prace i pozwol poznac jakie jest moje powolanie .daje Ci wszystkie utrapienia jakimi zli ludzie mnie karmia . i wszystko co mam .amen
 ***: 17.05.2011, 14:32
 Dziękuję Boże za serce które kocha. Proszę,niech kocha z każdym dniem więcej - amen
 magdalena: 05.04.2011, 16:05
 Ojcze Najukochanszy Jezu i Duchu Sw oddaje i powierzam Tobie cala siebie i moje zycie blagam dzialaj z Moca aby spelnila sie Twoja wola dla mnie mojej rodziny i ojczyzny.pozwol mi pracowac abym dala jesc moim dzieciom wez nas w Swoja miłosierna opieke,błagam spraw abym mogła powrócic do Sakramentów Sw.Blagam uratuj moje dzieci a szczegolnie prosze za Bartłomieja wyrwij go Panie wyzwol z mocy ciemnosci.nie pozwól mu zginac.prosze CIE o nawrocenie i łaske wiary wCIEBIE O PANIE JEZU dla zniewolomego Artura.Ty wiesz ze Cie kocham i ufam BOZE TOBIE TOBIE CZESC I CHWALA NA WIEKI WIEKOW .AMEN
 GRAZYNA: 23.03.2011, 14:48
 PANIE JEZU ULECZ MOJE NOGI BY MOGŁY CHODZIĆ DO TWOJEJ ŚWIĄTYNI.
 Bożenka: 27.02.2011, 18:47
 Panie mój daj ki siłę i odwagę bym mogła oddać Ci całą siebie i wszystko , co mam. Prowadź mnie, pozwól mi być mądrą Twoją Mądrością. Błagam Udziel mi łask, o które proszę.amen
 bogumił: 18.02.2011, 08:14
 problem to chwila która może trwać wiecznie ale nie dłużej niż koniec swojego świata.Nie mając wpływu na to co się ze mną dzieje... stanołem z boku i przygądam się temu temu dramatowi ludzkiego losu, jest Bóg i w nim świeży oddech.Życie to tylko chwila.Ojcze Nasz i do przodu!Z dnia na dzień!
 Bożenka: 19.01.2011, 10:16
 Boże daj mi siłę i wiarę bym mogła Ci się oddać bez końca. Błagam nie pozwól by mi lub moim bliskim przydarzyło się coś złego. Oddaje Ci sprawę z przeszłości.amen
 Halina: 19.07.2010, 07:49
 Święty Boże,proszę Cię z całego serca bądż dla nas drogowskazem życia,światłem w ciemności.Obdarz nas swą łaską dobroci.Jesteś naszym Bogiem Wszechmogącym,miłosiernym Zbawicielem.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej