Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy "oddania"

Drogi Ojce, Potrzebuję Cię. Przyznaje, że sam kierowałem moim życiem i w wyniku togo zgrzeszyłem przeciw Tobie.

Dziękuję Ci, że przebaczyłeś me grzechy dzięki śmierci Chrystusa za mnie na krzyżu.

Proszę teraz Chrystusa, aby zasiadł na tronie mego życia. Napełnij mnie Duchem Świętym jak Ty poleciłeś, abym był napełniony; jak Ty obiecałeś w Twym Słowie, że to uczynisz, jeśli poproszę z wiara.

Modlę się o to w imieniu Pana Jezusa Chrystusa. Jako wyraz mej wiary dziękuje Ci teraz, że mnie napełniłeś Swym Duchem i przejąłeś kierownictwo mego życia.

* * *

Panie Jezu dziękuję Ci że oddałeś Swe życie za mnie. Przepraszam że Nie zawsze żyłem zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii. Dziękuje Ci ponieważ Przez swą śmierć darowałeś mi moje Grzechy a przez Swoje zmartwychwstanie Dałeś mi nowe życie. Przyjdź i zajmij pierwsze miejsce w moim Życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha abym Stał się taka osobą jaka chcesz abym był. Dziękuje Ci Panie Jezu ze wysłuchujesz Mojej modlitwy i miłością i miłosierdziem.

* * *

"Ja sam nic nie mogę. Oddaje Ci Jezu mój rozum, moje oczy, usta, uszy i całecio siebie. Ty weź to wszystko w posiadanie i mnie popraw. Do Twojej jestem dyspozycji."

* * *

Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całego ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami,z którymi jestem poświęcony Tobie.

Weź moje oczy, które najpierw ujrzały tylko dobro rodziców i piękno świata i ludzi, zanim ujrzały zło... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień, by we wszystkim widziały Ciebie, Stwórcę i Odnowicielatwarzy każdego człowieka ujrzały Twoje odbicie, Twoje Oblicze, świata, a w które nasyci nas radością na wieki.

Weź moje uszy, które słyszały najpierw słowa rodzicielskiej miłości... zanim usłyszały słowa niedobre... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień w Ofiarę, na służbę dla Ciebie, aby były wyczulone na głos dobra, na wołanie o pomoc, na piękno ciszy i harmonii pokoju.

Weź moje usta, które najpierw otworzyły się, by przyjmować dobry pokarm wzięty z matki i by wymawiać słowa miłości dziecięcej, zanim zaczęły przyjmować to, co szkodzi ciału i duchowi, i wypowiadać słowa złe przeciw miłości, prawdzie i czystości. Oczyść moje usta, Duchu Święty, aby otworzyły się na Boże życie w Eucharystycznym Pokarmie i Napoju i na słowa modlitwy i błogosławieństwa.

Weź moje ręce, które najpierw dotykały często i z miłością swoich najbliższych, zanim zaczęły sięgać po zło i czynić zło. Oczyść moje ręce, Duchu Święty, Duchu Mocny, niech nie używam rąk do krzywdy i zniewagi człowieka, ale niech często i z miłością dotykam Najświętszych Postaci Eucharystycznej Obecności Pana Naszego, Ołtarza, Ewangelii, Krzyża i każdego człowieka, który potrzebuje mojej pomocy i znaku miłości.

Weź moje nogi, które najpierw wędrowały do Twojej Świątyni i Ołtarza, zanim zaczęły zbaczać na złe drogi i ścieżki. Oczyść je i przemień, Duchu Boży, żebym chodził tam, gdzie Ty mnie poślesz i gdzie będę ludziom potrzebny;

Weź wszystkie siły ducha i ciała, zdrowie, prace, zamiary, decyzje i czyny; weź mnie całego na Twoją służbę w miłości, Jezu, mój Panie i Królu! Amen.

* * *

Ojcze, Tobie się zawierzam, rób ze mną co chcesz. Cokolwiek ze mną zrobisz, dziękuję Ci. Jestem gotów na wszystko, wszystko przyjmuję. Tylko niech Twoja wola we mnie się stanie i we wszystkim coś stworzył; niczego innego nie pragnę, Boże mój.

Moje życie składam w Twoje ręce, daje je Tobie, Boże mój, Całą miłością mojego serca, ponieważ kocham Cię i pragnę tego by móc oddać się Tobie, by zawierzyć siebie Twym rękom bez zastrzeżeń w nieskończonym zaufaniu bo Ty jesteś mym Ojcem.

* * *

Ojcze mój, zdaję się całkowicie na Ciebie. Uczyń ze mną, co chcesz. Cokolwiek zrobisz ze mną, dziękuję Ci.

Jestem gotów na wszystko i na wszystko się godzę. Niech Twoja wola spełnia się we mnie i we wszystkich Twoich stworzeniach. Nie pragnę niczego innego, mój Boże.

Oddaję moją duszę w Twoje ręce. Powierzam Ci ją, mój Boże, z całą miłością mojego serca, ponieważ Cię kocham.

To moja miłość sprawia, że oddaję się Tobie, że pozwalam byś mnie wziął w swoje ręce. Bez zastrzeżeń, z nieskończoną ufnością, ponieważ Ty jesteś moim Ojcem.

* * *

Panie, weź nareszcie życie moje w swoje ręce i zrób z nim co zechcesz. Oddaję się Twojej miłości, nie odrzucając ani rzeczy trudnych, ani tych przyjemnych, które przygotowałeś dla mnie. Wystarczy mi Twoja chwała. Wszystko, cokolwiek zaplanowałeś - jest dobre. Wszystko jest miłością. Jeżeli pozwolisz, że ludzie będą mnie chwalili, nie będę się niepokoił, Jeżeli pozwolisz, że mnie zwymyślają - będę się niepokoił jeszcze mniej, nawet się ucieszę. Jeśli ześlesz mi pracę - obejmę ją z radością i stanie sie dla mnie odpoczynkiem, ponieważ jest Twoją wolą. A jeśli ześlesz mi odpoczynek - będę odpoczywał w Tobie. Tylko ocal mnie ode mnie samego. Oddal mnie od mojej własnej, trującej potrzeby zmieniania wszystkiego wokół, od niemądrego działania, od poruszania się dla samego ruchu, przeinaczania wszystkiego, co Ty zrządziłeś.

Pozwól mi spocząć w Twojej woli i milczeć. Wtedy światło Twojej szczęśliwości ogrzeje we mnie życie. Jej płomień będzie się palił w moim sercu i świecił na Twoją chwałę.

Po to właśnie żyję.

Amen.

* * *

Oddaję się w Twoje ręce Panie: Ugnieć mnie i ukształtuj tą glinę Jak naczynie, które powstaje w rękach garncarza! Nadaj mu kształt, jaki zechcesz Potem stłucz je, jeśli chcesz: to Twoja własność; ...nie mam nic przeciwko.

Wystarczy, bym się przydał do Twoich zamierzeń I abym w niczym nie sprzeciwił się planom, Jakie masz wobec mnie: Proś więc i wymagaj Panie: Co chcesz, abym czynił? Czego chcesz, abym nie czynił? Odnosząc sukces czy porażkę, Prześladowany czy pocieszany, Śpiąc czy pracując dla Ciebie, Pożyteczny czy całkiem bezużyteczny, Nie pozostaje mi nic innego jak powtarzać za przykładem Maryi: Tak, uczyń ze mną co zechcesz!

Amen.

Modlitwa oddania według bł. Jerzego Matulewicza

Panie Jezu, spraw, abym pełniąc Twą wolę coraz bardziej zapierał się samego siebie, a Ciebie coraz więcej miłował. O Jezu, kocham Cię i pragnę kochać. Udziel mi tej łaski, bym miłował cię coraz więcej; odwagi i męstwa, abym dla wywyższenia Twego Imienia i dla dobra Twojego Kościoła nie ugiął się przed żadnymi trudnościami i przeszkodami oraz abym odważnie szedł tam, gdzie tylko można dla Ciebie pracować i cierpieć; abym sam duchem Twoim napełniony, starał się go wszędzie wnosić. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

bł. o. Jerzyo Matulewicz

   

Wasze komentarze:
 Damazy...: 18.01.2018, 04:52
 Panie Jezu pozwól mi się odnaleźć, tak bardzo cię proszę abyś zamieszkał w moim sercu żywy... Oddaje Ci swoje życie, serce i dusze, składam to wszystko w Twoje ręce... Proszę Cię przyjdź mi z pomocą Panie. Bo nic tak w życiu nie pragne, jak Twojej miłości i poznać Cię żywego. Uwolnij moje serce i umysł od wszelkich pokos i problemów. Przepraszam Cię za ciągle moje upadki... Jezu proszę przyjdź mi z pomocą i zmień moje życie na zawsze, abym wołał do Ciebie w każdej minucie mojego życia... Amen
 proszę: 29.12.2016, 08:59
  dla kogoś nie dla siebie pobłogosław pewnemu mężczyznie we wszystkim
daj poznać dobrą uczciwą szlachetną kobietę by nie był sam by zapomniał o mnie i ułożył życie z panem Bogiem blisko by szczęścilo mu się w każdej dziedzinie życia
 Moja droga: 17.11.2016, 23:44
  wybrałam idę nią nie lękam się niczego
zaufałam Ci Boże na teraz na zawsze i na wieczność.
 Bez sil: 17.10.2016, 23:42
 Boze pomoz mi zniesc bol I samotnosc w malzenstwie prosze pomoz mojemu mezowi zrozumiec jak bardzo mnie rani Jezu ufam Tobie.....
 babcia: 28.08.2016, 09:50
 Panie Boże , powierzam Ci ,Adama oraz rodzinę i problemy. Kochany Jezu spraw by stali się narzędziem w Twoich rękach .Prowadź ich swoimi ścieżkami ,ocal od zła i przyjdź z pomocą. Jezu Ufamy Tobie.
 Adam: 24.08.2016, 21:10
 Moj Jezu, Boze moj, dziekuje Ci wspaniale zycie, ktorym mnie obdarzyles. Przepraszam za moje liczne upadki, za niewiernosc i podejmowanie wysilkow w rzeczach marnych.
W licznych doswiadzeniach ufam w Twoj plan doskonaly i nadszedl czas Twojej wielkiej laski gdy moge powiedziec -
Oddaje Ci sie z calego serca, przyjmij mnie jak syna marnotrawnego i zasiadz na tronie mojego zycia Jezu moj. Spraw bym stal sie narzedzie w Twoich rekach. Tobie chwla i czesc i uwielbienie Jezu moj!
 Lukasz: 05.08.2016, 10:34
 Panie proszę Cię czuwają nade mną podczas dzisiejszego egzaminu na prawo jazdy oddaję się Tobie całkowicie teraz i na wieki prowadź mnie swoimi ścieżkami zeslij ludzi dobrych na moja drogę życia. Amen
 Monika: 03.08.2016, 22:10
 Panie Jezu daj sie poznac mojemu mezowi. Wybacz mu rozwod. Wiem ze on szuka Ciebie. Panie ja juz nie moge ale Ty wyciagnij do niego reke.
 Lukasz: 03.08.2016, 11:37
 Panie proszę Cię czuwają nade mną podczas dzisiejszego egzaminu na prawo jazdy oddaję się Tobie całkowicie teraz i na wieki prowadź mnie swoimi ścieżkami zeslij ludzi dobrych na moja drogę życia. Amen

 Lukasz: 03.08.2016, 11:33
 Panie proszę Cię czuwają nade mną podczas dzisiejszego egzaminu na prawo jazdy oddaję się Tobie całkowicie teraz i na wieki prowadź mnie swoimi ścieżkami zeslij ludzi dobrych na moja drogę życia. Amen
 Maria: 09.07.2016, 21:45
 Panie osłaniaj nas i Ratuj moją Rodzinę w potrzebie . Proszę o łaskę daru uwolnienia z nałogu dla brata Tadeusza i wnuka.Panie okaż im Swoje Miłosierdzie i przebacz bo nie wiedzą co czynią .Dobry Boże przyjdź im z pomocą i ocal od zła . Jezu Ufam Tobie
 Elżbieta: 06.04.2016, 22:02
 Panie Jezu,mój Zbawicielu,Ty wiesz czym jestem strapiona.Proszę zajmij się moimi sprawami,niech się stanie wola Twoja.Uwolnij mój umysł,serce od tych problemów.Oddaję sie cała Tobie ...JEZU UFAM TOBIE,JEZU UFAM TOBIE.Amen.
 Iza.22.02.2016: 23.02.2016, 01:49
 Panie dotknij mnie swoja miloscia,pozwol aby maz znalazl dobra prace,uratuj moje corki. Kocham cie Jezu,ufam Tobie. Jezu pomoz.
 tomek: 19.01.2016, 05:18
 Jezus Chryste przemien mnie Ty Boze mnie znasz wiesz czego potrzeba mi Pragne pelnic wole Twoja Jezu do prowadz mnie do krolestwa Twego dzienkuje ZA wszystko I blagam of przebaczenie milosc do Ciebie I blizniego
 Mieczysław: 27.11.2015, 10:58
 Panie cóż ci mogę dać prócz, siebie i moją nędze którą mam. Błagam królu aniołów nie zostawiaj mnie i moich dzieci.Kocham cię i ufam tobie
  Któż jak Bóg!: 26.11.2015, 11:27
  Daj mi o Panie, jedno poznać miłość ... naprawdę.
 Mieczysław: 11.11.2015, 10:14
 Panie kochany Jezu daj swoją miłość, do końca moich dni.
 dank: 09.11.2015, 21:38
 Jezu proszę o pomoc uzdrowienia ze zranienmoich synów, ufam Tobie Jezu, kocham Cię Jezu.
 dank: 09.11.2015, 21:37
 Jezu proszę o pomoc uzdrowienia ze zranienmoich synów, ufam Tobie Jezu, kocham Cię Jezu.
 Irena: 03.11.2015, 10:56
 Tak długo wierzyłam w moją pomoc synowi, tak długo się oszukiwałam. Tak wiele złego się wydarzyło - bo nie było Ciebie wśród nas. Od dziś bądź tylko Ty Panie w Nim i we mnie.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej