Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy "oddania"

Drogi Ojce, Potrzebuję Cię. Przyznaje, że sam kierowałem moim życiem i w wyniku togo zgrzeszyłem przeciw Tobie.

Dziękuję Ci, że przebaczyłeś me grzechy dzięki śmierci Chrystusa za mnie na krzyżu.

Proszę teraz Chrystusa, aby zasiadł na tronie mego życia. Napełnij mnie Duchem Świętym jak Ty poleciłeś, abym był napełniony; jak Ty obiecałeś w Twym Słowie, że to uczynisz, jeśli poproszę z wiara.

Modlę się o to w imieniu Pana Jezusa Chrystusa. Jako wyraz mej wiary dziękuje Ci teraz, że mnie napełniłeś Swym Duchem i przejąłeś kierownictwo mego życia.

* * *

Panie Jezu dziękuję Ci że oddałeś Swe życie za mnie. Przepraszam że Nie zawsze żyłem zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii. Dziękuje Ci ponieważ Przez swą śmierć darowałeś mi moje Grzechy a przez Swoje zmartwychwstanie Dałeś mi nowe życie. Przyjdź i zajmij pierwsze miejsce w moim Życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha abym Stał się taka osobą jaka chcesz abym był. Dziękuje Ci Panie Jezu ze wysłuchujesz Mojej modlitwy i miłością i miłosierdziem.

* * *

"Ja sam nic nie mogę. Oddaje Ci Jezu mój rozum, moje oczy, usta, uszy i całecio siebie. Ty weź to wszystko w posiadanie i mnie popraw. Do Twojej jestem dyspozycji."

* * *

Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całego ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami,z którymi jestem poświęcony Tobie.

Weź moje oczy, które najpierw ujrzały tylko dobro rodziców i piękno świata i ludzi, zanim ujrzały zło... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień, by we wszystkim widziały Ciebie, Stwórcę i Odnowicielatwarzy każdego człowieka ujrzały Twoje odbicie, Twoje Oblicze, świata, a w które nasyci nas radością na wieki.

Weź moje uszy, które słyszały najpierw słowa rodzicielskiej miłości... zanim usłyszały słowa niedobre... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień w Ofiarę, na służbę dla Ciebie, aby były wyczulone na głos dobra, na wołanie o pomoc, na piękno ciszy i harmonii pokoju.

Weź moje usta, które najpierw otworzyły się, by przyjmować dobry pokarm wzięty z matki i by wymawiać słowa miłości dziecięcej, zanim zaczęły przyjmować to, co szkodzi ciału i duchowi, i wypowiadać słowa złe przeciw miłości, prawdzie i czystości. Oczyść moje usta, Duchu Święty, aby otworzyły się na Boże życie w Eucharystycznym Pokarmie i Napoju i na słowa modlitwy i błogosławieństwa.

Weź moje ręce, które najpierw dotykały często i z miłością swoich najbliższych, zanim zaczęły sięgać po zło i czynić zło. Oczyść moje ręce, Duchu Święty, Duchu Mocny, niech nie używam rąk do krzywdy i zniewagi człowieka, ale niech często i z miłością dotykam Najświętszych Postaci Eucharystycznej Obecności Pana Naszego, Ołtarza, Ewangelii, Krzyża i każdego człowieka, który potrzebuje mojej pomocy i znaku miłości.

Weź moje nogi, które najpierw wędrowały do Twojej Świątyni i Ołtarza, zanim zaczęły zbaczać na złe drogi i ścieżki. Oczyść je i przemień, Duchu Boży, żebym chodził tam, gdzie Ty mnie poślesz i gdzie będę ludziom potrzebny;

Weź wszystkie siły ducha i ciała, zdrowie, prace, zamiary, decyzje i czyny; weź mnie całego na Twoją służbę w miłości, Jezu, mój Panie i Królu! Amen.

* * *

Ojcze, Tobie się zawierzam, rób ze mną co chcesz. Cokolwiek ze mną zrobisz, dziękuję Ci. Jestem gotów na wszystko, wszystko przyjmuję. Tylko niech Twoja wola we mnie się stanie i we wszystkim coś stworzył; niczego innego nie pragnę, Boże mój.

Moje życie składam w Twoje ręce, daje je Tobie, Boże mój, Całą miłością mojego serca, ponieważ kocham Cię i pragnę tego by móc oddać się Tobie, by zawierzyć siebie Twym rękom bez zastrzeżeń w nieskończonym zaufaniu bo Ty jesteś mym Ojcem.

* * *

Ojcze mój, zdaję się całkowicie na Ciebie. Uczyń ze mną, co chcesz. Cokolwiek zrobisz ze mną, dziękuję Ci.

Jestem gotów na wszystko i na wszystko się godzę. Niech Twoja wola spełnia się we mnie i we wszystkich Twoich stworzeniach. Nie pragnę niczego innego, mój Boże.

Oddaję moją duszę w Twoje ręce. Powierzam Ci ją, mój Boże, z całą miłością mojego serca, ponieważ Cię kocham.

To moja miłość sprawia, że oddaję się Tobie, że pozwalam byś mnie wziął w swoje ręce. Bez zastrzeżeń, z nieskończoną ufnością, ponieważ Ty jesteś moim Ojcem.

* * *

Panie, weź nareszcie życie moje w swoje ręce i zrób z nim co zechcesz. Oddaję się Twojej miłości, nie odrzucając ani rzeczy trudnych, ani tych przyjemnych, które przygotowałeś dla mnie. Wystarczy mi Twoja chwała. Wszystko, cokolwiek zaplanowałeś - jest dobre. Wszystko jest miłością. Jeżeli pozwolisz, że ludzie będą mnie chwalili, nie będę się niepokoił, Jeżeli pozwolisz, że mnie zwymyślają - będę się niepokoił jeszcze mniej, nawet się ucieszę. Jeśli ześlesz mi pracę - obejmę ją z radością i stanie sie dla mnie odpoczynkiem, ponieważ jest Twoją wolą. A jeśli ześlesz mi odpoczynek - będę odpoczywał w Tobie. Tylko ocal mnie ode mnie samego. Oddal mnie od mojej własnej, trującej potrzeby zmieniania wszystkiego wokół, od niemądrego działania, od poruszania się dla samego ruchu, przeinaczania wszystkiego, co Ty zrządziłeś.

Pozwól mi spocząć w Twojej woli i milczeć. Wtedy światło Twojej szczęśliwości ogrzeje we mnie życie. Jej płomień będzie się palił w moim sercu i świecił na Twoją chwałę.

Po to właśnie żyję.

Amen.

* * *

Oddaję się w Twoje ręce Panie: Ugnieć mnie i ukształtuj tą glinę Jak naczynie, które powstaje w rękach garncarza! Nadaj mu kształt, jaki zechcesz Potem stłucz je, jeśli chcesz: to Twoja własność; ...nie mam nic przeciwko.

Wystarczy, bym się przydał do Twoich zamierzeń I abym w niczym nie sprzeciwił się planom, Jakie masz wobec mnie: Proś więc i wymagaj Panie: Co chcesz, abym czynił? Czego chcesz, abym nie czynił? Odnosząc sukces czy porażkę, Prześladowany czy pocieszany, Śpiąc czy pracując dla Ciebie, Pożyteczny czy całkiem bezużyteczny, Nie pozostaje mi nic innego jak powtarzać za przykładem Maryi: Tak, uczyń ze mną co zechcesz!

Amen.

Modlitwa oddania według bł. Jerzego Matulewicza

Panie Jezu, spraw, abym pełniąc Twą wolę coraz bardziej zapierał się samego siebie, a Ciebie coraz więcej miłował. O Jezu, kocham Cię i pragnę kochać. Udziel mi tej łaski, bym miłował cię coraz więcej; odwagi i męstwa, abym dla wywyższenia Twego Imienia i dla dobra Twojego Kościoła nie ugiął się przed żadnymi trudnościami i przeszkodami oraz abym odważnie szedł tam, gdzie tylko można dla Ciebie pracować i cierpieć; abym sam duchem Twoim napełniony, starał się go wszędzie wnosić. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

bł. o. Jerzyo Matulewicz

   

Wasze komentarze:
 andrzej: 07.07.2010, 13:45
 Jezu Maryjo kocham was ratujcie dusze Obietnice: -1 dusza uratowana -1000 bluznierstw wynagrodzonych
 Agnieszka: 05.07.2010, 21:17
 Bądź wola Twoja Panie!!!
 dorota: 15.05.2010, 10:55
 Panie proszę ocal mnie od siebie samej,oddaję całą siebie do poprawy,zamilknę przed Tobą. Dziękuje za wszelkie łaski, zwłaszcza trudne, chcę tylko UFAĆ TOBIE. Amen.
 Ewa: 02.04.2010, 20:46
 Jezu, zawierzam się Tobie. Jezu, ufam Tobie.
 r: 17.03.2010, 18:47
 Jezu zamieszkaj w moim sercu, Tobie oddaje moje sprawy i moje zycie , pomoz mi ,uświec mnie , bo Ty wszystko mozesz!uchron mnie od zlego!
 Patryk: 31.01.2010, 15:52
 Jezu pomóż mi wejść na ścieżkę dobra ponieważ ciągle chodzę kręta drogą grzech
 olga: 25.01.2010, 00:15
 Panie mój ciągle Cię szukam, szukam Twojej miłości, Twojego spojrzenia pełnego miłości
 Iwona: 29.12.2009, 13:14
 Jezu mój, pomóż mi i mojej rodzinie. Jezu Ufam Tobie!
 Magda: 18.12.2009, 19:49
 Jezu ufam Tobie...

 izabela: 08.10.2009, 10:08
 Boże, najukochańsza Mateczko i Wszyscy Święci błagam o pomoc i o uzdrowienie mojego syna Roberta a Was Bracia i Siostry o pomoc w modlitwie i uproszenie tej łaski.
 basia: 24.07.2009, 21:45
 panie Jezu oddaję Tobie moje życie, ostatnio Trochę pogmatwane, gdyż wiele chciałam naprawić po swojemu, zapominając o Twoich radach. Przepraszam. Także za to że często czuję się niekochana i odrzucona, wiem grzeszę Bo TY PANIE MNIE KOCHASZ, pozwól mi poczuć Twoją miłość Panie w mym życiu.
 Anna: 02.04.2009, 21:03
 Panie, proszę poprowadź mnie, pomóż każdego dnia iść Twoją drogą, daj wiarę siłę nadzieję. Uczyń mnie Twoim narzędziem, naucz pokory. Ofiaruję Ci swoje serce, siebie, to co mam. Zawierzam Ci siebie i ufam, że mnie nie zostawisz. Błogosław mi Panie. Pomóż zamienić pragnienia w rzeczywistość. Jezu Ufam Tobie, Ty mnie poprowadź, Tyś moja nadzieja...Jezu którego tak często ranię.
 Ewa : 31.03.2009, 23:38
 Panie Boze tylko Ty mozesz mi pomoc .Ratuj mni dla moich najblizszych dla moich dzieci. Ratuj mnie,przez wstawiennictwo naszego Pana Jezusa i Matki Bozej.Tylko TY jestes najlepszym ''lekarstwem'' na wszystko.Blagam o pomoc rowniez dla tych ,których mam w sercu
 marta: 24.03.2009, 14:11
 Żebrze Twej łaski o Panie mój....
 ***: 12.03.2009, 11:01
  Ukochany Panie, oddaję Tobie moje "ja",moją próżność, pychę,po to by Twoja wola urzeczywistniała się w moim życiu, proszę spraw,bym potrafiła wycofywać się. Panie przejmij ster mego życia i nigdy nie opuszczaj,bądź tą busolą wskazującą wektor ku Bogu
 d k: 14.02.2009, 23:17
 Pnie Jezu oddaje Tobie calą swoją wolność moją wole moje radosci ,troski, lęki ,obawy moje umiejętnosci i nieudolnosci wszystko to z czym sobie radzę i w czym jestem nie poradna ,zdrowie i choroby ,bogactwo i nędzę materialną i duchową,wszystko co mam i posiadam .Bądz Pnem tego ,dysponuj tym według twojej woli,mnie wystarczy Twoja łaska i miłość
 z rozpaczona mama: 06.02.2009, 12:46
 Panie Jezu odaje Ci cala siebie ipowierzam ci mojego kamilka bardzo Cie kochamy
 joanna: 22.06.2008, 09:40
  Panie moj i ojcze wlej we mnie ogien twej milosci spraw abym zobaczyla ze tylko zycie z toba i w tobie ma sens tak b chce ci zaufac do konca a nie potrafie mimo ze jesten na dobrej drodze wspomoz mnie i moja rodzineabysmy nie zmieniali kursu i szli z toba
 Artur: 18.06.2008, 23:16
 Panie oddaje ci serce,dusze i cialo moje-jedynie dla twej milosci... Amen
 ja: 01.12.2007, 21:12
 Oddaję Ci Panie moje cierpienie. Oddaję moje serce i duszę. Upadam na kolana i żebrzę o Twoje miłosierdzie
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej