Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy "oddania"

Drogi Ojce, Potrzebuję Cię. Przyznaje, że sam kierowałem moim życiem i w wyniku togo zgrzeszyłem przeciw Tobie.

Dziękuję Ci, że przebaczyłeś me grzechy dzięki śmierci Chrystusa za mnie na krzyżu.

Proszę teraz Chrystusa, aby zasiadł na tronie mego życia. Napełnij mnie Duchem Świętym jak Ty poleciłeś, abym był napełniony; jak Ty obiecałeś w Twym Słowie, że to uczynisz, jeśli poproszę z wiara.

Modlę się o to w imieniu Pana Jezusa Chrystusa. Jako wyraz mej wiary dziękuje Ci teraz, że mnie napełniłeś Swym Duchem i przejąłeś kierownictwo mego życia.

* * *

Panie Jezu dziękuję Ci że oddałeś Swe życie za mnie. Przepraszam że Nie zawsze żyłem zgodnie ze słowami Twojej Ewangelii. Dziękuje Ci ponieważ Przez swą śmierć darowałeś mi moje Grzechy a przez Swoje zmartwychwstanie Dałeś mi nowe życie. Przyjdź i zajmij pierwsze miejsce w moim Życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha abym Stał się taka osobą jaka chcesz abym był. Dziękuje Ci Panie Jezu ze wysłuchujesz Mojej modlitwy i miłością i miłosierdziem.

* * *

"Ja sam nic nie mogę. Oddaje Ci Jezu mój rozum, moje oczy, usta, uszy i całecio siebie. Ty weź to wszystko w posiadanie i mnie popraw. Do Twojej jestem dyspozycji."

* * *

Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całego ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami,z którymi jestem poświęcony Tobie.

Weź moje oczy, które najpierw ujrzały tylko dobro rodziców i piękno świata i ludzi, zanim ujrzały zło... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień, by we wszystkim widziały Ciebie, Stwórcę i Odnowicielatwarzy każdego człowieka ujrzały Twoje odbicie, Twoje Oblicze, świata, a w które nasyci nas radością na wieki.

Weź moje uszy, które słyszały najpierw słowa rodzicielskiej miłości... zanim usłyszały słowa niedobre... Oczyść je, Duchu Pański, i przemień w Ofiarę, na służbę dla Ciebie, aby były wyczulone na głos dobra, na wołanie o pomoc, na piękno ciszy i harmonii pokoju.

Weź moje usta, które najpierw otworzyły się, by przyjmować dobry pokarm wzięty z matki i by wymawiać słowa miłości dziecięcej, zanim zaczęły przyjmować to, co szkodzi ciału i duchowi, i wypowiadać słowa złe przeciw miłości, prawdzie i czystości. Oczyść moje usta, Duchu Święty, aby otworzyły się na Boże życie w Eucharystycznym Pokarmie i Napoju i na słowa modlitwy i błogosławieństwa.

Weź moje ręce, które najpierw dotykały często i z miłością swoich najbliższych, zanim zaczęły sięgać po zło i czynić zło. Oczyść moje ręce, Duchu Święty, Duchu Mocny, niech nie używam rąk do krzywdy i zniewagi człowieka, ale niech często i z miłością dotykam Najświętszych Postaci Eucharystycznej Obecności Pana Naszego, Ołtarza, Ewangelii, Krzyża i każdego człowieka, który potrzebuje mojej pomocy i znaku miłości.

Weź moje nogi, które najpierw wędrowały do Twojej Świątyni i Ołtarza, zanim zaczęły zbaczać na złe drogi i ścieżki. Oczyść je i przemień, Duchu Boży, żebym chodził tam, gdzie Ty mnie poślesz i gdzie będę ludziom potrzebny;

Weź wszystkie siły ducha i ciała, zdrowie, prace, zamiary, decyzje i czyny; weź mnie całego na Twoją służbę w miłości, Jezu, mój Panie i Królu! Amen.

* * *

Ojcze, Tobie się zawierzam, rób ze mną co chcesz. Cokolwiek ze mną zrobisz, dziękuję Ci. Jestem gotów na wszystko, wszystko przyjmuję. Tylko niech Twoja wola we mnie się stanie i we wszystkim coś stworzył; niczego innego nie pragnę, Boże mój.

Moje życie składam w Twoje ręce, daje je Tobie, Boże mój, Całą miłością mojego serca, ponieważ kocham Cię i pragnę tego by móc oddać się Tobie, by zawierzyć siebie Twym rękom bez zastrzeżeń w nieskończonym zaufaniu bo Ty jesteś mym Ojcem.

* * *

Ojcze mój, zdaję się całkowicie na Ciebie. Uczyń ze mną, co chcesz. Cokolwiek zrobisz ze mną, dziękuję Ci.

Jestem gotów na wszystko i na wszystko się godzę. Niech Twoja wola spełnia się we mnie i we wszystkich Twoich stworzeniach. Nie pragnę niczego innego, mój Boże.

Oddaję moją duszę w Twoje ręce. Powierzam Ci ją, mój Boże, z całą miłością mojego serca, ponieważ Cię kocham.

To moja miłość sprawia, że oddaję się Tobie, że pozwalam byś mnie wziął w swoje ręce. Bez zastrzeżeń, z nieskończoną ufnością, ponieważ Ty jesteś moim Ojcem.

* * *

Panie, weź nareszcie życie moje w swoje ręce i zrób z nim co zechcesz. Oddaję się Twojej miłości, nie odrzucając ani rzeczy trudnych, ani tych przyjemnych, które przygotowałeś dla mnie. Wystarczy mi Twoja chwała. Wszystko, cokolwiek zaplanowałeś - jest dobre. Wszystko jest miłością. Jeżeli pozwolisz, że ludzie będą mnie chwalili, nie będę się niepokoił, Jeżeli pozwolisz, że mnie zwymyślają - będę się niepokoił jeszcze mniej, nawet się ucieszę. Jeśli ześlesz mi pracę - obejmę ją z radością i stanie sie dla mnie odpoczynkiem, ponieważ jest Twoją wolą. A jeśli ześlesz mi odpoczynek - będę odpoczywał w Tobie. Tylko ocal mnie ode mnie samego. Oddal mnie od mojej własnej, trującej potrzeby zmieniania wszystkiego wokół, od niemądrego działania, od poruszania się dla samego ruchu, przeinaczania wszystkiego, co Ty zrządziłeś.

Pozwól mi spocząć w Twojej woli i milczeć. Wtedy światło Twojej szczęśliwości ogrzeje we mnie życie. Jej płomień będzie się palił w moim sercu i świecił na Twoją chwałę.

Po to właśnie żyję.

Amen.

* * *

Oddaję się w Twoje ręce Panie: Ugnieć mnie i ukształtuj tą glinę Jak naczynie, które powstaje w rękach garncarza! Nadaj mu kształt, jaki zechcesz Potem stłucz je, jeśli chcesz: to Twoja własność; ...nie mam nic przeciwko.

Wystarczy, bym się przydał do Twoich zamierzeń I abym w niczym nie sprzeciwił się planom, Jakie masz wobec mnie: Proś więc i wymagaj Panie: Co chcesz, abym czynił? Czego chcesz, abym nie czynił? Odnosząc sukces czy porażkę, Prześladowany czy pocieszany, Śpiąc czy pracując dla Ciebie, Pożyteczny czy całkiem bezużyteczny, Nie pozostaje mi nic innego jak powtarzać za przykładem Maryi: Tak, uczyń ze mną co zechcesz!

Amen.

Modlitwa oddania według bł. Jerzego Matulewicza

Panie Jezu, spraw, abym pełniąc Twą wolę coraz bardziej zapierał się samego siebie, a Ciebie coraz więcej miłował. O Jezu, kocham Cię i pragnę kochać. Udziel mi tej łaski, bym miłował cię coraz więcej; odwagi i męstwa, abym dla wywyższenia Twego Imienia i dla dobra Twojego Kościoła nie ugiął się przed żadnymi trudnościami i przeszkodami oraz abym odważnie szedł tam, gdzie tylko można dla Ciebie pracować i cierpieć; abym sam duchem Twoim napełniony, starał się go wszędzie wnosić. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

bł. o. Jerzyo Matulewicz

   

Wasze komentarze:
 Prosząca .: 30.08.2015, 14:41
  Cudowny Jezu Tobie oddaję stroskane serce o życie syna spraw by założył rodzinę i był szczęśliwy.
 przepraszam prosze i dziekuje: 14.08.2015, 00:10
 Chryste ,SwTrojcy ulecz mnie blagam z nerwow i choroby psychicznej Bo chce czynic dobro a przez nia czynnie zlo pozwol zaslurzyc sobie na niebo ,lub niech cieprie lecz czynie dobro tak jak chcesz Dodaj sily Boze ,nadrobic zle uczynki dobrymi I pozwol przemienic tatuaz symbolu pychy ktory mam lub CZYNIC reka na ktorej mam owy, dobro by bardziej zniewolic i osmieszyc zlego . wynagrodz rodzicom a mi wybacz blagam .
 l: 08.07.2015, 13:22
 Panie Boże wyciąg mnie z nałogu.
 mama: 02.07.2015, 01:03
 Boze bardzo cierpie ze maz tak traktuje corke jest zawsze tak jak on chce albo nie ma o czy m rozmawiac Corka przygotowuje sie do slubu a on powiedzial ze on placi i bedzie to co on wybierze .mnie tez nie sluchaCzuje i widze bol corki i serce mi peka Panie Boze tylko Ty mozesz pomoc wiesz Kochany Jezu sytuacjeProsze Cie przyjdz z pomoca i pokojem do naszej rodziny Blagam.
 Danuta: 20.06.2015, 10:49
 Panie Boże,powierzam Ci,siostrę ks.Piotra i jej wierną przyjaciółkę z bliskiego sąsiedztwa oraz to, czym się zajmują od dłuższego czasu.Bądź wola Twoja.Amen
 Dorota: 18.03.2015, 14:50
 Ojcze Mój pokieruj moim życiem,oddaję się Tobie całkowicie pod władanie...Kierowałam moim życiem sama i zgrzeszyłam przeciwko Tobie...a Ty podałeś mi rękę.Już dłużej tak nie mogę żyć... Nie chcę żyć z grzechem,który ciążą mi na sercu... Jest mi tak ciężko na duszy..Nie pozwól Boże...abym oddaliła się znowu od Ciebie,chwyciłam Cię za ręke i jest mi tak błogo,ze chcę już byś był zawsze przy mnie. Czuję Twoją obecność przy mnie...Zrobię co rozkarzesz Panie...tylko przebacz....Kocham Cię i Ufam Tobie bezgranicznie...Upadam przed Tobą ,przytulam się do krzyża i proszę ulecz duszę moją z grzechu...przepraszam
 Abcd: 18.03.2015, 02:27
 Panie wyslij dobrych ludzi, by pomogli innym w Twoim imieniu. Daj nadzieje tym wszystkich, ktorym jej brak, ze cokolwiek sie dzieje, jest po cos a po burzy wyjdZie slonce.
 dawinka: 10.03.2015, 20:34
 oddaje ci moje życie Jezus
 w.: 13.01.2015, 22:24
  Jestem gotowa na wszystko ,Panie mój. Uczyń ze mną co chcesz. Cokolwiek. Ukształtuj na nowo. Dziękuje

 Marta: 06.01.2015, 09:54
 Boże proszę Cię o miłość w naszej rodzinie i o wypełnienie Twojej woli względem nas.
 bożenka: 12.10.2014, 20:19
 Panie ratuj mnie i moją rodzinę.amen
 zdzisław: 28.09.2014, 10:10
 Jezu mój Jezu , napełnił moją duszę i serce Duchem świętym a wszelkie zło ustąpi ku chwale twej .
 Maciej: 14.09.2014, 19:31
 Panie Jezu, oddaję Ci siebie. Amen
 bożenka: 18.07.2014, 22:01
 Panie oddaje Ci siebie i moje dzieci, męża, całą rodzinę. Oddaje Ci moje cierpienia, marzenia, pragnienia. Oddaje Ci moje słabości i upadki, oddaje najgorsze swoje lęki. Panie ratuj nas. Jezu ufam Tobie. amen
 artur: 08.07.2014, 23:10
 Jezu chryste wybawicielu świata i ludzi. Prosze ciebie abys pomogl mi w moich problemach ktore w tak moim mlodym wieku 18 lat przerastaja mnie kocham cie z calego serca ale nie robie niczego zebym ci mogl to ukazac jestes moja droga i. Wiara w zyciu posmiertnym kocham cie bardzo i bez wachania oddam za ciebie zycie mam bardzo duzo lęków ktorych sie boje chociaz nie powinienem. Kocham cie i prosze calym sercem prowadz mnie droga chrzescijanina i twojwgo dziecka JEZU UFAM TOBIE
 Renia: 26.06.2014, 14:45
 Panie kochany Boze zmiluj sie nad nami , zmiluj sie nad naszym synkiem daj mu laske uzdrawienia poprawy wynikow krwi Aby mögl. sie cieszyc zyciem i dziekowac ci do konca zycie. Amen.
 wierząca: 02.06.2014, 09:57
 Panie Jezu oddaję Ci wszystkie moje problemy i sprawy. Boże pomóż mi, wierzę w to mocno ,że tylko Ty Panie możesz pomóc z nich wyjść.Oddaję, smutek, samotność, zwątpienie,zranienie ,pustkę, i tęsknotę . Proszę Cię Boże o pokój wewnętrzny , radość i sens życia bym mogła znaleźć właściwą drogę w moim życiu ,którą szukam tyle lat .Wiem Panie ,że wysłuchujesz modlitwy mojego serca i przyjdziesz mi z pomocą w sprawie Tobie wiadomej.Bóg zapłać.
 ***: 09.05.2014, 09:09
 Kieruj steruj moim życiem? Oddaje sie zupelnie pod wladanie Twoje. Oddaje ci wszystko... nawet milosc ktora zrodzilo me serce. Opiekuj sie 'nami' i zrob co uwarzasz za najlepsze dla Nas! Ufam Tobie Jezu!!!
 Agnieszka: 21.04.2014, 00:09
 Boże wiem, ze proszę o cud ale ja juz nic nie moge i nie daje rady, wszystko zalezy od Ciebie. Ty Boże wiesz jak bardzo kocham wiadomą Ci osobe i jak ciągle tęsknie i nie mam na to wpływu. Tak ciężko i smutno mi. Boże zwróć mi tę osobę, daj nam szanse, połącz nas swoją miłością. Doprowadź nas do małzenstwa w sposób wiadomy tylko Tobie, błagam.
 Józef: 26.03.2014, 21:07
 Kochany Jezu ulecz mnie z moich słabości, tylko w Tobie jest cała moja nadzieja amen
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej