Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Ruch Czystych Serc

(strona nieoficjalna)

RCS - strona oficjalna

Ruch Czystych Serc

O ruchu... RCS

Dołącz do odważnych!

     Wielu młodych ludzi pragnęłoby przystąpić do tego ruchu, ale boją się podjąć ostateczną decyzję, gdyż sądzą, że są za słabi i nie dotrzymają obietnicy.

     Najczęściej odpowiadają: Nie jestem godna, nie! Na pewno nie ja! Ja zbyt często popełniam grzechy; nie mogę się z nich wyzwolić; upadki zdarzają mi się za często. Takimi kategoriami myśląc, w ruchu Czystych Serc nie powinno być nikogo. Jest prawdą, że nikt o własnych siłach nie jest w stanie osiągnąć czystości serca, bo jest to dar, który daje nam Jezus. A jeśli daje, to każdy z nas powinien chcieć go przyjąć. Przystąpienie do ruchu Czystych Serc powinno być najpierw wyrazem szczerego pragnienia i gotowości przyjmowania od Jezusa daru czystego serca. Przystępując do tego ruchu, deklarujesz się iść przez życie razem z Jezusem, żyć zgodnie z Jego przykazaniami, a gdyby się przydarzył jakiś upadek, zobowiązujesz się, aby natychmiast z niego powstawać, przystępując do sakramentu pokuty.

     Pierwsza podstawowa rada, to szczerze starać się żyć w duchu Chrystusowego błogosławieństwa: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Druga bardzo ważna wskazówka: zawsze zaczynać od nowa, nawet, gdy się upadnie; nazywać rzeczy po imieniu; liczyć na miłosierdzie Boga, a nie na własne siły. Nigdy się nie zniechęcać, uczyć się cierpliwości i wytrwałości, umieć czekać.

     Niebo zdobywa się latami, czasem przez kilkaset podejmowanych prób. Niebo to czystość, miłość, szlachetność, o które chcę zabiegać, wręcz dobijać się. Podejmuję walkę ze złymi skłonnościami, aby mieć w sobie najpierw to nieustanne pragnienie, by żyć godnie, w zgodzie z naturą, zdrowym rozsądkiem, wskazaniami Jezusa. "Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam".

     Zaczynamy od dobrej decyzji, której musi towarzyszyć postanowienie zerwania z grzechem. Nie mogę praktykować wewnętrznej kolaboracji z grzechem, zuchwałego grzeszenia. Nie do przyjęcia jest myślenie, że mogę upaść, bo i tak mi Bóg przebaczy, NIE! Tak myśli i czyni człowiek z sercem nieczystym i przewrotnym. Tak zabija się własnego ducha. Czyste intencje, szczere myślenie i ocenianie swoich czynów w prawdzie, słuchanie wyrzutów sumienia, tylko wtedy można włączyć się do ruchu Czystych Serc. Tylko w świetle miłości Jezusa będziesz widział cały swój wewnętrzny brud i grzechy. Wtedy z całą stanowczością będziesz mógł podjąć walkę ze swoimi słabościami, uzależnieniami: alkoholowym, erotycznym i innymi. Wyrzuty sumienia domagają się zawsze od twego serca prawości myślenia, działania, patrzenia, pragnienia. Nie myśl tak: jestem nieczysty i dlatego nie mogę przystąpić do ruchu Czystych Serc. Jeśli chcesz odciąć się od brudu, który jest w świecie i w Tobie, to przyłącz się do duchowej rewolucji miłości Jezusa. "Zgłaszam swoje serce do leczenia, zapisuję je u kardiologa, którym jest Jezus Chrystus i poddaję się cierpliwej kuracji leczenia." Oddaj swoje serce Jezusowi, a On będzie je uzdrawiał, oczyszczał i napełniał radością czystej miłości. Nie daj sobie wmówić, że jesteś niegodny czy niewart przystąpienia do tego ruchu. Nie możesz stać z boku i nic nie robić. Zmobilizuj się i podejmij ryzyko, bez ryzyka nie powstają wielkie rzeczy. Jeśli nie zdecydujesz się na przystąpienie do tego ruchu, to stracisz wielką szansę doświadczenia uzdrawiającej miłości Jezusa, który podnosi z największych upadków i leczy najboleśniejszesze rany. Gdy oddasz swoje serce Jezusowi, bardzo szybko doświadczysz Jego Miłości miłosiernej, czystej i szlachetnej, która jest jedynym lekarstwem przeznaczonym przede wszystkim dla nas, zdrowiejących z grzechu.

ks. Tomasz Jacek Seweryn

     Jeżeli tego jeszcze nie uczyniłeś, to zdobywanie czystości serca rozpocznij od zaraz. Najpierw idź do Jezusa, który czeka na Ciebie w sakramencie pokuty. Wyznaj z ufnością wszystkie swoje grzechy, a po przyjęciu Jezusa w Komunii św. oddaj Mu siebie odmawiając zamieszczoną tutaj modlitwę.

     Przez ten akt oddania stałeś członkiem wielkiej wspólnoty młodych ludzi na całym świecie, którzy złożyli przyrzeczenie czystości serca, ponieważ pragną iść przez życie razem z Jezusem. Ta modlitwa - przyrzeczenie zobowiązuje mnie do tego, że w każdej sytuacji będę mocno trzymał(a) się ręki Jezusa, a gdyby przydarzył się jakiś upadek to natychmiast mam iść do spowiedzi. Wszyscy, którzy zadeklarują gotowość przystąpienia do tego ruchu czystych serc mogą wpisać swoje imię do Księgi Czystych Serc.

     Kochani, w ten sposób, przez dzielenie się z innymi radością wiary, doświadczeniem wychodzenia z niewoli grzechów, uzależnień, odkrywania piękna czystej miłości, łaska Boża pragnie dotrzeć do wielu serc, które potrzebują nawrócenia i umocnienia w dobrym. Dlatego Wasza postawa jest tak bardzo ważna. Pamiętajmy o sobie wzajemnie w modlitwie szczególnie o godzinie 15.00, podczas koronki do Bożego Miłosierdzia.

Przystąpienie do RCSu
wymaga kontaktu z redakcją MS!

Warunki przystępienia


Modlitwa zawierzenia

Panie Jezu, dziękuję Ci,
że ukochałeś mnie miłością
bez granic, która chroni od zła,
podnosi z największych upadków i
leczy najboleśniejsze rany.
Oddaję Ci swoją pamięć, rozum, wolę,
duszę i ciało wraz ze swoją płciowością.
Przyrzekam nie podejmować współżycia
seksualnego do czasu zawarcia sakramentu
małżeństwa. Postanawiam nie czytać,
nie kupować i nie oglądać czasopism,
programów ani filmów o treściach
pornograficznych. (Dziewczęta mogą dodać:
»Postanawiam ubierać się skromnie
i w żaden sposób nie prowokować u
innych pożądliwych myśli czy pragnień«).
Przyrzekam codziennie spotykać się z
Tobą na modlitwie i w lekturze Pisma św.,
w częstym przyjmowaniu Komunii św. i
adoracji Najświętszego Sakramentu.
Postanawiam regularnie przystępować
do sakramentu pojednania, nie
ulegać zniechęceniu i natychmiast
podnosić się z każdego grzechu.

Panie Jezu, ucz mnie systematycznej
pracy nad sobą, a zwłaszcza umiejętności
kontrolowania moich pobudzeń seksualnych
i emocji. Proszę Cię o odwagę w codziennej
walce ze złem, abym nigdy nie brał(a)
narkotyków i unikał(a) wszystkiego,
co uzależnia, a w szczególności alkoholu
i nikotyny. Ucz mnie tak postępować,
aby w moim życiu najważniejsza była miłość.

Maryjo, Matko moja, prowadź mnie drogami
wiary do samego źródła miłości - do Jezusa.
Za sługą Bożym Janem Pawłem II pragnę
całkowicie zawierzyć się Tobie:
»Totus Tuus, Maryjo«! W Twoim Niepokalanym
Sercu składam całego (całą) siebie,
wszystko, czym jestem, każdy swój krok,
każdą chwilę swojego życia.
Błogosławiona Karolino, wypraszaj
mi dar czystego serca. Amen!
Miłośc rodzi się
na modlitwie


Pamiętajcie że Bóg nie dozwoli nas kusić ponad to, co potrafimy znieść, lecz dopuszczając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyśmy mogli przetrwać (1 Kor 10,13)
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej