Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o dobrą żonę

Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen

Modlitwa o dobrą żonęWasze komentarze:
 Mateusz: 13.12.2016, 18:47
 Swiety Jozefie daj mi dziewczyne mam tyle lat juz ile mam czekac na ta jedyna :/ Prosze wstaw sie do Boga o dziewczyne dla mnie. Amen.
 Mariusz Pilarski : 07.12.2016, 21:59
 Boze proszę o prawdziwą i szczerą miłość
 Maciej: 04.12.2016, 18:14
 Panie Boże, proszę, jeśli to ta, którą dla mnie przewidziałeś oraz jeśli byłbym w stanie przyczynić się do jej szczęścia, niech podejmie właściwą decyzję. Natchnij ją do tego, Duchu Święty Pocieszycielu, proszę. Pozwól nam wspólnie wzrastać, cieszyć się szczęściem, chwalić Ciebie w każdej chwili i stworzyć wspaniały związek. Amen.
 Tomasz: 07.07.2016, 15:49
 Panie Jezu , jeśli Twoją wolą jest , abym ożenił się to proszę za wstawiennictwem Świętego Józefa postaw na mojej drodze tą kobietę , z którą zwiąże się przez sakrament małżeństwa i założę rodzinę opartą na wierze.Jezu Ty się Tym wszystkim zajmij i zatroszcz. Jezu Ufam Tobie.
 Mama: 20.06.2016, 21:16
 Boze pomos synowi znalezc odpowiednia zone
 Szymon: 28.04.2016, 23:26
 Boże, wiem, że życie moje wciąż naznaczone jest grzechem. Serce poranione złymi wyborami. Pozwól Panie spotkać mi kogoś kto pomoże mi dotrzeć do Ciebie, z kim stworzę kochającą rodzinę, zbudowana na Twoich fundamentach. Pomóż wszystkim samotnym znaleźć tą drugą połówkę... Bo przecież wszystko mogę w tym, który mnie umacnia....
 Szymon: 28.04.2016, 23:25
 Boże, wiem, że życie moje wciąż naznaczone jest grzechem. Serce poranione złymi wyborami. Pozwól Panie spotkać mi kogoś kto pomoże mi dotrzeć do Ciebie, z kim stworzę kochającą rodzinę, zbudowana na Twoich fundamentach. Pomóż wszystkim samotnym znaleźć tą drugą połówkę... Bo przecież wszystko mogę w tym, który mnie umacnia....
 Szymon: 28.04.2016, 23:25
 Boże, wiem, że życie moje wciąż naznaczone jest grzechem. Serce poranione złymi wyborami. Pozwól Panie spotkać mi kogoś kto pomoże mi dotrzeć do Ciebie, z kim stworzę kochającą rodzinę, zbudowana na Twoich fundamentach. Pomóż wszystkim samotnym znaleźć tą drugą połówkę... Bo przecież wszystko mogę w tym, który mnie umacnia....
 Tomek Goral: 11.03.2016, 00:19
 Moj Panie proszę daj mi poczuć w mym sercu miłość...Jezu Ufam Tobie...


 Mariusz: 03.02.2016, 00:11
 Panie Boze prosze Cie abym spotkal ma mojej drodze dziewczyne, ktora Ty dla mnie wybrales.
 Ja: 01.02.2016, 01:35
 Panie Boże Ja też proszę o dobra żonę
 Szymon: 17.01.2016, 18:58
 Kochani dla tych co się modlą i szukają dobrego męża lub żony polecam portal do tego stworzony www.betania.pl Jest on pełen wyjątkowej atmosfery i wartościowych ludzi poszukujących współmałżonków :)
 Wojtek: 07.01.2016, 17:07
 Panie Jezu, proszę Cię o poznanie tej jedynej kobiety, która kocha Ciebie i chce iść Twoimi drogami. Proszę Cię jeśli taka jest Twoja wola o to by taka tylko kobieta została moją żoną. Proszę Cię o cierpliwość i rozsądek a do czasu aż ją poznam bym nie zawracał sobie głowy innymi kobietami. Amen. Dziękuję Ci panie, że mnie wysłuchałeś.
 Kasia: 28.12.2015, 19:20
 www.betania.pl - katolicki portal dla poszukujących wartościowych współmałżonków :)
 paweł: 26.12.2015, 07:22
 Boże wysłuchaj
 Tadeusz: 09.12.2015, 21:09
 Jezu Ufam Tobie!
 Adrian : 04.11.2015, 22:47
 Bądź błogosławiony Boże. Jeśli tylko chcesz, jeśli uznasz że to jest moje powołanie, po twojej myśli, stwarzając mnie tak zaplanowałeś. To proszę cię Jezu o tą konkretną łaskę małżeństwa z ukochaną kobietą. Proszę cię też o cierpliwość dla mnie, bo po mimo burzliwości i niecierpliwości mojego młodego wieku, nie zależy mi na szybkości w jakiej znajdę moją przyszłą żonę. Niecierpliwość zaprząta mój umysł bo dopóki nie stanę z ukochaną na ślubnym kobiercu, nie będę miał pewności czy będę miał żonę, i czy będzie nią ta osoba czy ktoś inny. Ale wierze że ty mnie prowadzisz jak i moją ukochaną, jezu Ufam tobie. Jeśli takie moje powołanie , jeśli tylko chcesz , w odpowiedniej chwili, daj mi ujrzeć tę jedyna. Według twojego planu daj też innym doznać tego niezwykłego sakramentu jakim jest małżeństwo. Chwała tobie Jezu, Ufam tobie
 Artur: 16.10.2015, 09:20
 Jezu ufam Tobie... Proszę Cię o wspaniałą kobietę za żonę... abyśmy wspólnie razem mogli iść Twoją drogą. Abyśmy się cieszyli każdym ułamkiem sekundy naszego życia które nam dałeś.
 (: 15.09.2015, 23:29
 Niepowtarzalny. Taki Jesteś (Ps.139,14)
 Marcin: 10.09.2015, 22:58
 Nie wiem jaka drogę dla mnie wybrałeś Ojcze . ale ty jeden mnie kochasz . Niech pokrzepi wielu moje świadectwo że widze szczerze jego obecność w moim życiu. Jeśli jego wola jest zebym uświęcił sie w małzeństwie lub na innej drodze to niech tak bedzie niech tylko pomnaża się jego chwała. Pokój wam :)
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Karol Dobrybł. Karol Dobry

Modlitwa do bł. Karola DobregoModlitwa do bł. Karola Dobrego

Modlitwa do św. Agnieszki z PragiModlitwa do św. Agnieszki z Pragi

Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?

Powszechna Solo-modaPowszechna "Solo-moda"

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej