Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o dobrą żonę

Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen

Modlitwa o dobrą żonęWasze komentarze:
 Maranatha: 07.08.2013, 15:53
 Jezu Ty powiedziales bysmy szukali najpierw krolestwa Bozego a wszystko inne bedzie nam dane.Ja w to wierze,wierze Tobie moj Jezu. Prosze Cie o Ducha Swietego by pobudzal mnie do szukania Ciebie.Nic nie jest tak wazne jak Ty.Nikt mi nie da tez takiej milosci jak Ty.Jestes cudowny .W Tobie mam odpuszczenie grzechow w Tobie mam zbawienie i w Tobie jestem wolny.Nawet jesli tu na ziemi ma byc malo mi dane ,to ja sie raduje zbawieniem.Bo Ty dotnales sie mojego serca ,to Ty Panie Jezu.Cudowny Krolu ,w Tobie pokladam swa ufnosc i wiem ,ze nie zawiode sie.Tylko Ty jestes godzien chwały Baranku Bozy.!!!! Chetnych do wymiany doswiadczen i pogladow.GG 8174010 .Niech Bog was blogoslawi wszystkich
 Ala: 18.07.2013, 02:27
 Panie Jezu obdarz mojego syna dobra, madra I wrazliwa dziewczyna. Pozwol mi cieszyc sie jego szczesciem a w przyszlosci wychowywac wnuki.
 Marek: 13.07.2013, 12:57
 Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen. :D
 Nikodem : 24.06.2013, 15:59
 Panie Jezu Błagam cię już tyle lat sam nie dosznałem szcześcia od drugiego człowieka tylko cierpienie prosiłęm cię na początku roku żebyś zmienił moje życie zmieniłeś je na 3 mies dziś proszę cię postaw mi tą osobe której dam wszystko co mam błagam cięo to żebym doznał szcześcia którym tak pawałem przez te pierwsze 3 miesiące. Jezu ty wiesz co dla mnie dobre ty wiesz że życie moje było cieżkie, ale proszę postaw ją która doceni mój trud i staranie o nią :)
 B'89: 06.06.2013, 12:23
 Panowie! We współczesnym świecie, gdzie hierarchia wyznawanych wartości pozostawia wiele do życzenia, przywracacie mi wiarę w czystą, prawdziwą miłość... Pozdrawiam serdecznie :)
 Szymon Glasgow Szkocja: 27.05.2013, 03:44
 Boże jedyny w Trójcy Świetej, mieszkam na obczyźnie w Glasgow w Szkocji, gdzie bardzo trudno spotkać dziewczynę której zależy na Sakramentalnym Związku Małżeńskim. Proszę Cię Boże prowadź moją przyszłą Żone do mnie i mnie prowadź do Niej, tak aby nasze drogi jak najszybciej się połączyły i abysmy już zawsze mieli jedną wspólną drogę po której będziemy iść do Ciebie dobry Boże. Może to naiwne myślenie, że Ona przeczyta tą wiadomość i odezwie się do mnie ale u Ciebie Boże wszystko jest możliwe. andrwoo@wp.pl
 krystian: 05.05.2013, 19:25
 Panie proszę Ciebie o zonę kochana i szanująca
 Mateusz1992: 25.04.2013, 00:05
 Monika Ja jestem z lubelskiego, Mam 21 lat i tez już bym chciał założyć KOCHAJĄCĄ RODZINĘ. to Jest kontakt do mnie 45061981. Matko Boska błagam dopomóż się Nam spotkać.
 Monika: 13.04.2013, 09:59
 Witam Was wszystkich serdecznie:) Widzę, że jest dużo osób modlących się o drugą połówkę:) Jeśli szukacie kogoś wartościowego i wierzącego to polecam wam portal Przeznaczeni.pl Też posiadam tam profil, ale ciągle szukam tej drugiej połówki, bo mimo, że mam 22 lata to chciała bym już założyć kochającą się rodzinę. A może ktoś z was jest z Lubelskiego?:) Pozdrawiam!


 Piotr B.k Londynu: 29.03.2013, 15:05
 Panie Boze,Kochana Matko Boska.Prosze by pojawiła sie tu w mym życiu moja przyszła żona,byśmy zawarli Sakrament Małżeństwa i założyli rodzine.Dziekuje
 Janusz: 22.03.2013, 17:18
 Panie Boże ,proszę wyzwól mnie z bólu samotności obdarz mnie miłością towarzyszki życia i potomstwem .Ty Panie wiesz najlepiej jak bardzo mi brak ciepła miłości sensu życia i uśmiechu mojego dziecka.
 Adrian: 17.03.2013, 18:06
 Panie Jezu, odpowiedz mi! Pomóż mi spotkać moją przyszłą żonę! dziękuję!
 Gabriela: 16.03.2013, 14:43
 Piotrze , czy jesteś tym Piotrem W. , odpowiedz tylko tak lub nie. Błagam .
 PIOTR: 14.03.2013, 22:45
  Panie Boze prosze pomoz mi ja juz duzej nie chce byc sam kiedy spotkam Ta ktora dla mnie wybrales na moja zone i matke moich dzieci. Prosze wysluchaj mnie.
 tobiasz: 03.03.2013, 15:53
 Panie Boże proszę cię o tę jedyną .Daj mi siłę abym mógł wyczekiwać na nią...Ale jeśli twoja wola jest inna nie karz mi cierpieć.Amen
 Gabriela: 03.03.2013, 11:31
 Czy ten Piotr , który tu pisze swoje prośby jest Piotrem W. z Chorzowa. Bo ja o tego Piotra W. modlę się cały czas . Odpowiedz , proszę.
 Łukasz: 12.02.2013, 22:19
 Boże mój, Ty wiesz jak bardzo cierpię, jak bardzo się boję...odsuń ode mnie ten strach, pozwól przezwyciężyć własne słabości, otwórz moje serce na miłość Tej, która jest mi przeznaczona... Boże boję się jak nigdy wcześniej ale ufam Ci i w Tobie pokładam nadzieję.
 Łukasz: 12.02.2013, 22:15
 Boże mój, Ty wiesz jak bardzo cierpię, jak bardzo się boję...odsuń ode mnie ten strach, pozwól przezwyciężyć własne słabości, otwórz moje serce na miłość Tej, która jest mi przeznaczona... Boże boję się jak nigdy wcześniej ale ufam Ci i w Tobie pokładam nadzieję.
 Artur: 04.02.2013, 20:24
 Pokornie prosze o ta jedyna wymarzona zone. Juz Pan Bog wie najlepiej jak,kiedy gdzie i dlaczego. Jezu Ufam Tobie!
 Piotr: 19.01.2013, 20:11
 Panie Boże dziękuje ci za wszystko co od Ciebie otrzymałem wierny zasadzie '' Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu" proszę Cię przez wstawiennictwo św Ritty obdarz mnie tą wielką łaską o którą proszę w mych modlitwach abym mógł żyć w małżeństwie ''ku własnemu szczęściu i chwale Bożej"
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Karol Dobrybł. Karol Dobry

Modlitwa do bł. Karola DobregoModlitwa do bł. Karola Dobrego

Modlitwa do św. Agnieszki z PragiModlitwa do św. Agnieszki z Pragi

Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?

Powszechna Solo-modaPowszechna "Solo-moda"

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej