Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Modlitwa o dobrą żonę

     Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

     Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

     Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen
   


Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy? Miłość i wojna. Jak znaleźć małżeństwo o jakim marzymy?
John Eldredge, Stasi Eldredge
"Bóg stwarza Adama i Ewę - mężczyznę i kobietę. Zbliża ich do siebie tak blisko, jak to tylko możliwe. Morderczo blisko. Łączy ich w małżeństwo. A potem żyją już na zawsze szczęśliwie..." Ta historia potoczyła się zupełnie inaczej...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 M: 07.08.2018, 17:12
 Drogo Panie Mentos. Możesz się ze mną nie zgadzać, ale prawda jest taka, że jestem właśnie wykształconą, porządną, niebrzydką kobietą i niestety nadal jestem na półce z napisem "byle jaka kobieta, inne są o niebo lepsze, te inne nadają się na żony, a ty jesteś przeźroczysta". Taka jest smutna prawda. Miłość, wierność i oddanie jakie bym mogła podarować mężowi-tego niestety nikt nie chce-tacy jesteście Panowie. Niestety.
 mentos: 05.08.2018, 14:29
 nie zgadzam się z tobą, M. Może dlatego, że dorosłem a kiedyś też patrzyłem przez ciało...?
 M: 03.08.2018, 09:30
 Panie Marco, to smutne,że trafił Pan na tę niewłaściwą, ale prawda jest taka, że kobiety, które kochają całą swoją istotą i są wierne na wieczność,a przy tym są niebrzydkie, wykształcone i cnotliwe zostają odłożone na półkę z napisem "nikt cię nie chce", żyją same i nie ma na to żadnej rady. Panowie zawsze wybierają te, które traktują jak marionetki, wykorzystują, a ich "miłość" można zakwalifikować jako "świąd vaginalny". Co do modlitwy, to może Pan Bóg ją wysłuchał, ale nieprzyjaciel był szybszy i podsunął Panu swoją "podróbkę", Pan jak każdy mężczyzna dał się złapać na tę starą sztuczkę. Pozdrawiam
 Marco : 22.07.2018, 20:16
 Panie Boze modlilem sie o dobra zone. Mam zone ale nie jestem szczesliwy. Nie mam udanego malzenstwa. Tak jest prawie 10 lat.Widocznie nie jest pisane mi byc szczesliwy w malzenstwie Bede sie meczyl. Nie robcie nic na sile w milosci bo skonczycie jak ja.Nawet nie mam pracy stalej przez malzenstwo.
 Lulu: 09.07.2018, 22:08
 Boze prosze Cie o skierowanie mnie pokazanie drogi do mojej towarzyszki zycia.Obdarz mnie miloscia Jezu ufam tobie
 arek: 02.07.2018, 09:51
 Boże proszę o dobrą żonę.
 arek: 01.07.2018, 20:20
 boze prosze cie o dobra i uczciwa zone
 arek: 01.07.2018, 18:29
  Panie Boże, ja też poproszę o dobrą żonę. bo samotnosc mnie zabija
 arek: 01.07.2018, 17:47
  Boże proszę o dobrą żonę bo samotnosc mnie zaija
 arek: 01.07.2018, 17:44
  Boże proszę o dobrą żonę bo samotnosc mnie zaija
 Joanna: 24.06.2018, 00:14
 Kochani Mężczyźni, piszę tutaj, żebyście wiedzieli, że jest sporo wartościowych kobiet, które szukają i modlą się o dobrego męża (ja też! ;). Tak często zwątpieni poddajemy się podszeptom złego, że "nie ma" dobrych kobiet/mężczyzn, a to nieprawda, tylko musimy na siebie trafić. I o to się módlmy :)
 Joanna: 24.06.2018, 00:11
 Kochani Mężczyźni, piszę tutaj, żebyście wiedzieli, że jest sporo wartościowych kobiet, które szukają i modlą się o dobrego męża (ja też! ;). Tak często zwątpieni poddajemy się podszeptom złego, że "nie ma" dobrych kobiet/mężczyzn, a to nieprawda, tylko musimy na siebie trafić. I o to się módlmy :)
 Sławek: 18.06.2018, 03:02
 Panie Boże daj mi siły abym mógł przekonać moja kobietę że małżeństwo to co pięknego . Szczególnie e Bóg dał nam wspaniałego synka
 daniel: 18.05.2018, 15:19
 Panie Boże proszę o pomoc ws. sercowej i życia uczuciowego. Chcę wyznać swoje uczucia koleżance Anecie ale bardzo boje się odrzucenia. Proszę dodaj mi sił.
 daniel: 18.05.2018, 15:19
 Panie Boże proszę o pomoc ws. sercowej i życia uczuciowego. Chcę wyznać swoje uczucia koleżance Anecie ale bardzo boje się odrzucenia. Proszę dodaj mi sił.
 Mateusz : 29.03.2018, 03:11
 Panie proszę pozwól mi się zakochać. Daj mi szansę poznać dobrą, wierną, kochającą kobietę i spraw, aby nasze drogi się zeszły, a marzenia o wspólnym życiu i założeniu rodziny spełniły.
 Xyz: 16.03.2018, 18:42
 Boże Ty wiesz jak bardzo chciałbym spotkać kobietę życia. Proszę dopomóż mi w tych moich staraniach, daj cierpliwość i prowadź przez życie. Amen
 Xyz: 16.03.2018, 18:41
 Boże Ty wiesz jak bardzo chciałbym spotkać kobietę życia. Proszę dopomóż mi w tych moich staraniach, daj cierpliwość i prowadź przez życie. Amen
 Tomasz: 09.03.2018, 16:40
 Panie Jezu proszę pozwól mi spotkać na swojej drodze tą kobietę , która będzie w przyszłości moją żoną wedle Twojej Woli.Proszę , aby moja przyszła żona była dobra , spokojna , uczynna , pomocna i wierząca oraz aby kochała i szanowała mnie jak Św.Józef kochał i szanował Maryję oraz proszą też o tą łaskę dla siebie.Jezu niech się dzieje wola Twoja , Ty się tym zajmij.Och Jezu oddaję siebie i cała tę sprawę Tobie , Ty się mną , moją przyszłą żona i tą sprawą zajmij.Jezu Ufam Tobie ! Amen !!!
 Łukasz: 18.02.2018, 22:30
 Panie Boże proszę cię abym ja i mój brat znaleźli dobre żony i pozakladi szczęśliwe rodziny o które będziemy się troszczyć z całych sił. Dopomóż nam Panie Boże.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej