Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Modlitwa o dobrą żonę


Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

     Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

     Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen

   

Wasze komentarze:
 Rafael : 30.06.2020, 22:49
 Małgorzata gorsza jest niż moja siostra, kark sztywny i nieugięty, serce zatwardziałe i wszelka wina leży po stronie mężczyzn. Chcę Ci powiedzieć, że jeśli zacznniesz siebie zmieniać, tzn przestaniesz się użalać, przeanalizujesz wszystkie swoje wady i będziesz próbować żyć nareszcie dla siebie, nie dla kogoś, wtedy facet się pojawi, masz moje słowo. Wina leży zawsze po dwóch stronach!!
 do Małgorzaty : 25.06.2020, 14:27
 Rozumiem że ten poemat był do mnie. :) Inaczej nie potrafisz .... Widzę, że przynajmniej nastąpiła zmiana zachowania u ciebie z postawy cierpiętnicy do zachowania forumowej jędzy. ... Przynajmniej nie musimy czytać twoich narzekań na ludzi, zły świat. Życzę Ci by na dobra cierpiętnico bez warunków i zastrzeżeń. ps. pojedź na jakieś rekolekcje albo dni skupienia
 Mieczyslaw: 17.06.2020, 05:51
 Boże blagam ciebie pomóż mi mieć kochanej kobiety którą chcesz mi dac nie odmawiaj mi tej łaski amen.
 Małgorzata: 15.06.2020, 18:52
 Skarbie-twoje podłe, złośliwe wpisy mnie nie bolą, one tylko potwierdzają, że nie masz w sobie ani grama kultury, klasy, ale również empatii-takie nieczułe istoty bez uczuć przyciągają mężczyzn jak magnes. Na dobrą sprawę możesz sobie wypisywać co chcesz bo tacy ludzie jak ty mnie nie interesują. Ja życzę ci wszystkiego dobrego, oby ci Pan Bóg błogosławił i aby twój ukochany nie przejrzał na oczy i nie zrozumiał z kim się związał, bo jeśli do tego dojdzie to nie będzie wesoło. Pozdrawiam i żegnam.
 Do Małgorzaty: 13.06.2020, 15:12
 Nie tak prędko trolico. Ty tu jesteś , zaglądasz, odpowiadasz bo masz trochę rozrywki w życiu. ..
 Do Małgorzaty: 13.06.2020, 15:09
 Jesteś trolicą, w kółko o tym samym tu piszesz by tylko marudzić i zrzędzić. Poza tym powtarzasz czyjeś wypowiedzi. .. żenada
 Małgorzata: 08.06.2020, 16:02
 Teraz widać, że jesteś kobietą-twoja złośliwość o tym świadczy. Skarbie masz szczęście to się ciesz nie wszyscy je mają. Masz mentalność rozkapryszonego dziecka-skoro tobie jest dobrze, to nikt inny nie może marudzić. To ty zejdz na ziemię-obok takich jak ty cwaniarek, którym się udało są inni-właśnie nieszczęśliwi ludzie. Delektuj się swoją miłością i więcej do mnie nie pisz.
 Do Małgorzaty: 05.06.2020, 18:00
 Zejdź na ziemię mentalna dziewczynko w ciele kobiety... Ty chyba nie masz koleżanek lodowatą piękności. Myślę że jesteś kobietą wykształconą, przed 40 tą, masz dobry status materialny ale nieszczęśliwą...
 Do Małgorzaty: 05.06.2020, 17:56
 Zejdź na ziemię mentalna dziewczynko w ciele kobiety...


 Do Małgorzaty: 05.06.2020, 17:50
 Jestem kobietą i do Ciebie pisałam. Ty nie tylko jesteś zgorznikniła ale nie lubisz mężczyzn. I ludzi chyba też nie . Każdy Ci nie pasuje. Mnie przeszkadza twoje tutaj marudzenie i uzalanie się na świat , że taka jesteś nieszczęśliwa. Żalisz się na Boga że nie dostalas gwiazdki z nieba. No cóż księżniczko, czas się zmienić. Pracuj nad swoją duchowością bo dziury w niej jak w serze szwajcarskim.
 Małgorzata: 31.05.2020, 13:58
 Drogi Panie, po pierwsze to nie wiesz czy jestem piękna, czy nie, cudowni panowie uważają, że nie. A co do wieku, to lepiej wytykaj go Twojej wielkiej miłości, a mnie zostaw w spokoju i nie oceniaj. Co do zgorzknienia i innych cudownych cech jakimi mnie określasz, to też lepiej przypisz je swojej wybrance-będą lepiej do niej pasowały. Roszczeniowa księżniczka, która znalazła księcia w twojej osobie-bardzo trafne, bardzo do niej pasuje. Takie panie oczywiście nie są zgorzkniałe-one nie muszą, bo zawsze znajdzie się na nie jakiś amator, a raczej zaślepiona marionetka.
 do Małgorzaty: 29.05.2020, 12:17
 Jestem prawie w twoim wieku i późno znalazłam miłość przez M. Jednak kobieto jesteś tak zgorzkniała, że to ani twój wiek ani uroda czy też jej RZEKOMY brak odbiera ci zainteresowanie płci przeciwnej. Ty jesteś za bardzo niedostępna, zgorzkniała i kapryśna. Myślę, że jesteś ładną kobietą i jesteś inteligentna, ale sama nie wykazujesz inicjatywy by poznać kogoś. Taka roszczeniowa księżniczka, OBRAŻONA na świat, że nie została odnaleziona przez prawdziwego księcia z bajki. Niedojrzała życiowa kobieta, która nie widzi ze w jej samej zachowaniu TKWI BŁĄD a nie w urodzie, którą i tak posiadasz.
 Małgorzata: 18.05.2020, 11:55
 Drogi Panie Przypadkowy, kobieta musi się podobać wizualnie. Niestety ja się nikomu nie podobam wizualnie, nikt mnie nie wybrał bo jak to określiłeś nie miał punktu zaczepienia i dlatego jestem 40-letnią panną-nie muszę się tego wstydzić, bo nie ma czego. Zawsze w głębi duszy wiedziałam, że zostanę sama i nie pomyliłam się. Co zaś się tyczy powodzenia to życz go lepiej tym pięknym, bo one je zawsze miały i mieć będą, ja nie. Nie jestem winna, że w waszych oczach jestem brzydka. Szczerze mówiąc to dobrze tak się stało bo po co mi mężczyzna-to ktoś bez serca-taki jak ty, który upokorzy i wyciśnie łzy, tak jak tobie się to udało-dziękuję ci za to. Prędzej miłość okaże mi kamień niż jeden z was(zresztą ja jej nie potrzebuję), a co do wartościowych mężczyzn to tacy nie istnieją. Nie liczy się też powołanie, ja mogę mieć podwójne, ta druga będzie piękna, ale nie będzie miała żadnego powołania i która będzie wybrana? Nie trzeba pytać, bo to jasne. Mnie już wybraliście panowie na starą pannę-uważacie, że jestem brzydka i bezwartościowa. Na wasze zainteresowanie zasłużyły tylko te piękne. Na sam koniec, aby do końca zdemaskować wasze okrucieństwo i obłudę dodam tylko-ta strona powinna się nazywać modlitwa o piękną żonę, a nie dobrą, bo to czy będzie dobra i cnotliwa nie ma dla was żadnego znaczenia. Dziękuję za skróconą lekcję życia.
 Przypadkowy : 11.05.2020, 17:41
 Małgorzato, a może zamiast użalać się i dorabiać teorie o pustych mężczyznach którzy tylko na urok kobiet lecą, czas ogarnąć siebie sama skoro zauważyłaś że wygląd kobiety jest tym co na fecetow działa. Tak już nas facetów Bóg stworzył i nie ma co tego ganić tylko trzeba temu wyjść na przeciwko. Jak ten wartościowy mężczyzna ma dostrzec Twoje piękne wnętrze skoro nie ma punktu zaczepienia. Najpierw musisz go "zwabić" swoim wyglądem żeby chciał poznać Twoje wnętrze. Skoro faceci potrafią związać się tylko z piękna ale pusta kobieta, to tym bardziej Ty będziesz mieć szanse mając bogate wnętrze skoro zrobisz kilka prostych trików typu fajne ciuchy, makijaż, fryzura itp.. Zrób coś co przykuje uwagę feceta a potem już samo pójdzie skoro jesteś pewna swojej wartości. Niestety kobieta musi się podobać facetowi wizualnie czy tego chcesz czy nie. Tak już jest. Nawet tym bardzo wartościowym facetem też kobieta musi się podobać. Powodzenia!!!
 Zmęczony: 23.04.2020, 22:01
 Św. Józefie patronie mężczyzn wypros u swojego Syna dla mnie żonę i dzieci. JUZ nie mam sił w szukaniu tej jedynej
 Wanda 15.03.2020: 15.03.2020, 11:47
 SW.Jozefie błagam cię o łaskę dla mojego syna postaw na jego drodze dziewczynę żeby nie był taki osamotniony o to bardzo błagam i będę się gorąco modlic
 Lucyna . : 08.03.2020, 16:25
 Jezu Miłosierny ulituj się nad Piotrem postaw na jego drodze życia wartościową dziewczynę . Zabierz samotność błagam Cię Jezu.
 Małgorzata: 09.02.2020, 13:44
 Drodzy Panowie, możecie modlić się o dobre żony, ale niestety te modlitwy nigdy nie odniosą pożądanego skutku. Nie dlatego, że Pan Bóg was nie wysłucha. Wielu z was na pewno kocha i wysłucha, ale drzwi do szczęścia zamkniecie sobie sami. Bo tak naprawdę dobre żony to te 10 procent kobiet na które nigdy nawet nie spojrzycie. To te konsekwentnie będziecie odrzucać i omijać. Dobre żony to te, które zawsze są same, dla nich nie ma ani Walentynek, ani dnia kobiet, a w swoje 40 urodziny płaczą w poduszkę aż usną. Znajdą się może nawet obłudnicy, którzy je kiedyś pochwalą, dziękując zarazem w duszy losowi, że nie muszą z nimi mieć nic do czynienia. Toteż śnijcie dalej swój sen o dobrych żonach, oby tylko przebudzenie nie było bolesne.
 Michał: 25.01.2020, 01:27
 Panie Jezu ufam tobie, niech będzie twoja wola
 Michał: 24.01.2020, 23:16
 Panie Jezu ufam tobie, niech będzie twoja wola
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej