Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o dobrą żonę

Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen

Modlitwa o dobrą żonęWasze komentarze:
 Gabriel : 23.09.2021, 18:24
 Małgorzato kocham cię
 Mieczyslaw: 26.08.2021, 08:14
 Boże kochany błagam daj mi kochaną kobietę z którą chcę chcę być do końca mych dni zlituj się nad demna i okaz łaskę amen
 Małgorzata: 03.06.2021, 15:53
 Panie Gabriellu zachowaj swoje życzenia oraz pouczenia dla swojej perły ja nie potrzebuję ich od Ciebie ani od nikogo innego. Nie mam też zamiaru tracić czasu na odpisywanie żadnemu pseudomężczyźnie z tej żałosnej, zakłamanej strony.
 Gabo do MG: 12.03.2021, 15:57
 Małgoś zaległe ale szczere życzenia ,,Wszystkiego dobrego z okazji DNIA KOBIET"Ogółem nikt z nas a przynajmniej ja nie traktuje Cię jako kobietę 10-ej kategorii. Co do Twej opini pod względem kobiet czy facetów że jeden jest taki czy owaki czy ta jest taka czy siaka to tak było i będzie to żadna nowina. Ja osobiście lubię wyzwania nie pod względem aby kogoś oszukiwać lub sobie robić jaja tylko i wyłącznie pod względem że wspólnie idzie wszystko naprawić i w różnych związkach są bywają różne problemy ...NIKT z NAS nie jest DOSKONAŁY...Ja nie mam czasu na to aby kogoś oceniać czy ten czy ta zle robi... Nie mi jest dane osądzać ..Każdy z nas odpowie przed Bogiem :)Nie będę się mieszał i mówił czy pouczał innych ze to czy tamto zle robia a może im to pasuje nie moja bajka.. Chyba że ktoś z przyjaciół mnie poprosi lub potrzebuje pomocy to już coś innego...:)Moje puste słowa czasami mogą Ci pomóc ;) ale pod jednym warunkiem ja zrozumiesz słowa św. Jana Pawła II ,,Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi" zaproś Pana Jezusa do swego serca a zobaczysz że Twe życie będzie piękne a nawet odmieni się na lepsze :)i nie bedziesz musiała ogladac sie na innych bo sami w swoim zyciu mamy rozne kolce ale nie dostrzegamy ich u siebie ale u innych :)co jest wielka wadą :) Życzę Ci miłości w życiu nie mi jest dane Cie pouczać bo me puste słowa moga niewiele znaczyc...dodam tyle Bywaj Zdrowa Odlotowa i pamietaj Nie ogladaj się za siebie pora sie zresetować i na nowo zacząć ŻYĆ :) Stąpać twardo po ziemi pora zacząć:)Mamy różne drogi życiowe bywają również zakrety gdzie zbaczmy ale starajmy sie wszyscy iść w jednym kierunku Tak NAM DOPOMÓŻ BÓG i Najświetsza MARYJO PANNO :) Posłuchaj sobie pieśni ,, GOLGOTO-To nie gwozdzie " To nie gwoździe Cię przebiły, lecz mój grzech,To nie ludzie Cię skrzywdzili, lecz mój grzech To nie gwoździe Cię trzymały, lecz mój grzech. Choć tak dawno to się stało, widziałeś mnie.Tak że nie ogladajmy sie na innych a na samych siebie :) Dziękuję za cudowny dzień Panie Jezu Chryste...Dziękuje Ci Maryjo że w moim sercu rodzi się miłość do drugiego człowieka :)Dziękuję DUCHU Św. za pomoc w pisaniu tego komunikatu :) KOCHAM WAS I LUBIE WSZYSTKICH ŻYCZE WAM SAMYCH WSPANIAŁYCH CHWIL W WASZYM ŻYCIU :)powodzenia ;) :p do kolejnego razu :)
 Andrzej: 11.03.2021, 20:57
 Małgorzato ,chcielibyśmy znaleźć kobiety piękne, mądre, pracowite i religijne. Ale najważniejsze każdy przede wszystkim tę jedną która by go kochała . Potrzeba miłości jest w każdym człowieku. Potrzeba darowania miłości i jej otrzymywania. To że są kobiety złe i żli mężczyźni to niestety nie jest żadna nowina. Wykorzystują naiwność ludzką, aby najczęściej osiągnąć swoje egoistyczne cele. Taki jest świat.
 Małgorzata: 04.03.2021, 12:57
 Jeszcze tylko chciałam dodać, że ani Ty Gabriellu, ani żaden inny pan z tej strony nie powinniście się za mnie modlić-ja tego nie potrzebuję, bo nie należę ani do brzydszych, ani do nieposiadających męża i gorszych kobiet. Nie musicie mnie traktować protekcjonalnie jak kobietę dziesiątej kategorii. Fakt, że pojawiały się tu moje wpisy wynika tylko i wyłącznie z faktu, że chciałam wam mężczyznom otworzyć oczy na podłość i ohydne postępowanie większości pań, które szatan wpycha w wasze ramiona. A ty Gabriellu puste miłe słowa, komplementy, które nic nie znaczą, modlitwy i rady życiowe pozostaw dla swojej perły. Bądź zdrów!
 Małgorzata: 03.03.2021, 19:18
 Dziękuję Gabriellu za długi, miły wpis, ale naprawdę nie musisz modlić się za mnie-wiem masz dobre intencje, ale brzmi to obraźliwie. Za tymi "pięknymi" się panowie uganiają, a te gorsze i nieciekawe w ich oczach obdarzają modlitwą wstawienniczą. A co do znajdowania kogoś, to mogą to robić inne panie-ja nie muszę. Wielu paniom Pan Bóg niestety nie stworzył, "złapały" pierwszego lepszego mężczyznę, otumaniły go i krzyczą "to mój mąż". Tylko czy Pan Bóg też tak myśli. Wiele pań aż z daleka cuchnie tym, że zostały stworzone jako stare panny, ale im diabeł zawsze podsunie ofiary. Życzę Ci abyś jak najszybciej spotkał swoją perłę, co przy takiej podaży cudownych pań nie będzie trudne. Pozdrawiam
 KD: 27.02.2021, 22:10
 Wiem, że dzięki Bogu się spotkamy i znajdziemy drogę wspólnego życia. Amen!
 Gabriell : 27.02.2021, 10:53
 Dziękuję ślicznie Małgoś ...(nadal singiel) "BĘDZIESZ MIŁOWAŁ SWEGO BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO"Dlatego tez podejście dla Ciebie :)Każdego traktuję jednakowo dla mnie nie ma czy ten lub ta jest gorsza/y czy też lepszy/a. Nie liczy się dla mnie kto jakie ma stanowisko każy jest równy:) Nie no dla mojej perły którą spotkam a będzie mi dane lub nie pozostawiam swoje ,,Serce"Nie wiem co mi jest pisane ale zawsze jestem pozytywnie nastawiony..:) Czasami myślę że może brak czasu sprawia że cięzko mi jest kogos poznać albo i moje podejście do życia jest zupełnie inne tego nie odgadne chyba :) Ufam Bogu od małego kajtka pokładam w nim nadzieję co mi przygotował to się zapewne dowiem..:) Nie jestem nawiedzony abym klepał i klepał modlitwy przepraszam jeśli kogoś uraziłem słowami...Ja staram się rozmawiać z Bogiem modlać się opowiadam mu u sobie ...Nie jestem osoba doskonała popełniam rozne błedy ale również nie jestem maszyna abym tego nie robił...Z tego co czytam Ty masz bardzo dobre podejście do życia a to że komuś cos nie pasuje pluje sie ma prawo i trzeba to uszanować...Druga sprawa "Nie sądzcie bo będziecie sądzeni" czasami w zyciu nam się zdarza bardzo czesto ten grzech popełniać aż zanadto ...:) Dzisiejszy świat tzn, ludzie w weikszoscu skupiaja się na drugim co raz to wieksza jest zazdrosć,walka o stanowiska pracy mozna tu wiele argumentów wymieniac co jeszcze covid-19 zweryfikował naszą wiare i podejscie jednym na plus drugim na minus. Co do Twoich słow nie widze nic szokującego nie do konca sie zgadzam bo bywaja rozne sytuacje zyciowe a kobieta powinna partnera wspierac ale kobieta powinna czuć sie bezpieczna u boku faceta polecam Film ŚW. RITA Z CASCIA tu kobieta zmienia faceta :)Nie bedę ocenial nikogo ale mam nadzieję ,,Czy Ty Czy JA znajdziemy kogoś a jak przyjdzie dzień kiedys taki pochwalimy sie tutaj i bedziemy mogli Bogu za to podziekowac i swiecić przykladem" ;)Będę wspominał do Boga o Tobie w jednosci siła :)przepraszam ze popelniam byki ale pisze to co mysle nie polemizuje czasami moje słowa moga kogos zaskakiwac ale ja juz taki jestem i nie chce sie zmienic :) 3-maj sie zdrowo Małgoś spokojnego dzionka.. wszystkiego dobrego :) żółwik P.S służe pomocą w róznych problemach swoim doswiadczeniem zyciowym :)


 Małgorzata: 28.01.2021, 13:29
 Witaj Gabriellu- (mam nadzieję, że singiel, to już przeszłość i już znalazłeś swoją miłość). Dziękuję za miłe określenia, ale tak ciepłe słowa nie powinny być skierowane do mnie-jestem tylko obcą osobą. Jeśli będziesz je używał do przypadkowych pań, niewiele zostanie dla tej jedynej. To, że mam własne zdanie to nic nadzwyczajnego-każdy je ma, niektórzy niestety kierują się ogólnym trendem, który wyznacza zły duch-ich sprawa oraz ich nieszczęście. Co zaś się tyczy Twoich rad dla mnie od zawsze się do nich stosuje-szanuje siebie, boli mnie tylko, że wielu mężczyzn nie szanuje samych siebie. Naprawdę żal mi ich i współczuje im, że lecą jak ćmy do ognia, który ich pali. Zapominają, że być mężczyzną oznacza i teraz napiszę coś szokującego-być kimś doskonalszym niż kobieta-to być żywym odbiciem Boga i powinni zawsze pamiętać o swojej godności, jak również jej strzec. Pozdrawiam
 Arek: 16.12.2020, 20:32
 Proszę o dobrą żone oraz o szczesliwie malezestwo bo samatnosci sam nie wytrzymuje
 Gabriell do Lady Margaret(Małg: 01.12.2020, 02:25
 ,,Cristo, regna su di noi"Panie Jezu Chryste z całego serca dziękuję Ci za każdy dzień życia tu na ziemi...Dziękuję Ci że jesteś ze mną...:) Dziękuję Ci że sprowadziłeś mnie na tę stronę aż jestem zaskoczony pozytywnie :)Panie Ty znasz moje życie wiesz czego pragnę i pragnie każdy z nas na tym portalu :) Proszę Cię błogosław każdemu z nas a jesli jest taka Twoja wola wysłuchaj naszych błagań i próśb za co bardzo Ci dziękuję :) Jezu Ty się tym zajmij :) Małgoś słoneczko Ty najdroższe nie mi jest oceniać Twoje życie stąpaj twardo po ziemi...myśl pozytywnie...kochaj siebie...szanuj siebie a bedzie dobrze a może już jest cudownie...Czytałem kilka komentarzy i cieszy mnie fakt że masz własne zdanie to jest duży plus u człowieka za co pełen szacunek...Będę tutaj czasami lookał jak będziesz miała ochote popisać o czymkolwiek nie ma sprawy...pzdr Singiel Gabriell
 do Pani M: 27.11.2020, 14:48
 Jak dla mnie Małgorzata jest w sferze emocjonalnej niedojrzałą osobą. Obwinia Boga i ludzi, ze nie umie znaleźć mężczyzny dla siebie. A może jest aseksualna i brak popędu seksualnego zakrywa poprzez obwinianie innych za swe niepowodzenia, braki. Ma 40 lat i nie ma ochoty na sex? Dlaczego..
 Andrzej: 21.11.2020, 19:38
 Małgorzato. Brudne zamiary to według Ciebie... ? Jest na pewno wielu mężczyzn, którzy zdają się spełniać Twoje kryteria. Trzeba się jednak trochę natrudzić, zrobić zdjęcie , zarejestrować do portalu randkowego - chrześcijańskiego. Zdjęcie dać w profilu - lekki uśmiech i umawiać na randki. A w wyglądzie zewnętrznym - kobieta musi być także kobieca, musi się poruszać jak kobieta, być delikatna ... chociaż panie bokserki i żołnierki też wiążą się z mężczyznami, więc to nie jest regułą. A w życzeniach magicznych - musisz odrzucić wiarę w magię, złe uroki itd. Sen mara, Bóg wiara. Pozdrawiam.
 Małgorzata: 10.11.2020, 19:13
 Andrzeju dziękuję za Twoją wypowiedź, ale wydaje się mi, że nie zrozumiałeś-ja wcale nie jestem ani brzydka, ani gorsza. Absolutnie wręcz przeciwnie, to, że mężczyźni omijają mnie szerokim łukiem to diabelska sprawka (diabeł mnie nie lubi bo nie jestem rozpustnicą i nie deprawuję mężczyzn-dla mnie czystość jest najważniejsza, te inne na to tylko czekają, aby skrzywdzić panów i dlatego im zły duch podsuwa ofiary, aby zaprowadziły ich do piekła przez obrzydliwy grzech nieczysty). Druga sprawa to najpewniej moje życie zniszczyła zła osoba z przeszłości, która mnie bardzo nienawidzi i na pewno życzyła mi samotności. A co do Twojego pytania retorycznego, która kobieta wybierze takiego Pana? Ja osobiście tylko takiego bym wybrała. Dla mnie mężczyzna to prawiczek. BEZ DZIEWICTWA I Z BRUDNYMI ZAMIARAMI MĘŻCZYZNA DLA MNIE NIE ISTNIEJE. 100 procentowy mężczyzna dla mnie to św. Jóźef, a jaki on był-przeczysty. W moich oczach każdy taki pan jest w 100 procentach mężczyzną, a innych może nie być. Ale to moje skromne zdanie. Jeśli jesteś takim właśnie Panem, to życzę Ci dużo szczęścia i abyś spotkał swoją drugą połowę. Pozdrawiam
 Andrzej: 07.11.2020, 17:16
 Małgorzato. Smutne są często losy ludzi, którzy nie potrafią znaleźć miłości - tej platonicznej i tej jak najbardziej cielesnej, fizycznej. Są nieatrakcyjne kobiety z pięknym wnętrzem, i są piękne kobiety z brzydkim szkaradnym wnętrzem. ( W bajkach dla dzieci jest odwrotnie ). Kobieta chce być kochana nie tylko ze względu na swoją dobroć ale także ze względu na swoją atrakcyjność. Mężczyzna także pragnie być kochany , nie tylko za to że jest zaradny i ma "kasę" ale za to kim jest w środku. Był przypadek człowieka - słonia jak go okrzyknięto. Miał bardzo rzadką chorobę genetyczną, ale marzył o tym że być może znajdzie miłosć w szpitalu dla niewidomych kobiet. Mamy marzenia znaleźć swoją "drugą połowę". Są mężczyźni, którzy nie mają zdolnosci do powołania życia. Wiedząc o tym ile kobiet takich wybierze? Ludzie są ludźmi. Dzieci z bogatych domów nie chcą sie bawić z biednymi dziecmi. Smieją sie z ich ubrań i biedy. Czym winne sa dzieci z patologicznych domów ? Świat jest idealny na pięknych filmach , a my często dostajemy tę gorszą stronę lustra. Przystojni i bogaci mężczyzni chcą pięknych kobiet. Brzydcy i biedni mężczyzni, odtrącani przez piękne kobiety, albo szukają mniej atrakcyjnych dziewczyn, albo pozostają kawalerami do końca życia i często topią smutek w alkoholu. Życie ...
 ma86ti@o2.pl: 05.11.2020, 19:33
 Boże wiem ,że gdzieś jest ta miłość którą mi przeznaczyłeś i pewnie też w tym momencie cierpi tak jak ja z samotności. Dopomóż mi abym ją odnalazł... Ty potrafisz pokierować tak człowiekiem ,że wszystko staje się jasne...
 do Małgorzaty : 10.07.2020, 13:14
 Zawiodłaś na jakimś 1 facecie, któremu się nie spodobałaś, ale chyba próbowałaś dalej szukać innego? Moja znajoma powiedziała mi kiedyś takie słowa cyt: " Mogę się nie podobać dziesięciu mężczyznom ale znajdzie się jedenasty dla którego będę wyjątkowa". Jedno rozczarowanie nie powinno rzutować na twoje całe przyszłe życie. Jesteś inteligentną kobietą i nie rozumiem dlaczego jedno niepowodzenie w życiu uczuciowym tak negatywnie cię nastawiło do mężczyzn. Jak jeden obcy człowiek mógł tak załamać twoje poczucie wartości.
 Małgorzata: 05.07.2020, 13:25
 Dziękuję Panie Aniele Rafaelu za miłe słowa-znasz mnie i wiesz, że jestem gorsza niż twoja siostra i wiesz bardzo dobrze, że mam zatwardziałe serce i taki kark. Kochanie ja nie wiedziałam, że mężczyźni od pierwszego wejrzenia wiedzą, że jakaś kobieta ma wady czy nie-czyli są wszechwiedzący. Pamiętaj, to co napisałam to nie użalanie tylko szczera prawda o moim życiu. Mężczyzn nie interesuje czy jestem dobra czy zła-ja ich po prostu nie interesuję. Ja przez 17 lat nic się nie skarżyłam i co pojawił się ktoś-nie. A kiedy po tych 17 latach absolutnej samotności spróbowałam kogoś poznać przez internet to na powitanie od pierwszego pana przeczytałam :od razu powiem nie mój typ, możesz być moją koleżanką-przeczytałam to po wysłaniu zdjęcia-on swojego nie przysłał. Odrzucił mnie bo miałam zły charakter-to przecież widać na zdjęciu. Jak widać we wszystkim co napisałeś masz rację-dziękuję za sprawiedliwą ocenę mojej osoby i gwarancję, że mężczyzna sie na pewno zjawi-masz rację w życiu innej.
 Rafael : 30.06.2020, 22:49
 Małgorzata gorsza jest niż moja siostra, kark sztywny i nieugięty, serce zatwardziałe i wszelka wina leży po stronie mężczyzn. Chcę Ci powiedzieć, że jeśli zacznniesz siebie zmieniać, tzn przestaniesz się użalać, przeanalizujesz wszystkie swoje wady i będziesz próbować żyć nareszcie dla siebie, nie dla kogoś, wtedy facet się pojawi, masz moje słowo. Wina leży zawsze po dwóch stronach!!
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

św. Wawrzyniec z Brindisiśw. Wawrzyniec z Brindisi

Modlitwa do św. Wawrzyńca z BrindisiModlitwa do św. Wawrzyńca z Brindisi

Litość i dziękczynienie (Mk 6, 30-34)Litość i dziękczynienie (Mk 6, 30-34)

Co to znaczy, że Jezus wstąpił do piekieł?Co to znaczy, że Jezus wstąpił do piekieł?

ks. Eugeniusz Skarzyńskiks. Eugeniusz Skarzyński

Skąd i dokąd jechał pociąg z dziećmi, który po wojnie zatrzymano w Rawiczu?Skąd i dokąd jechał pociąg z dziećmi, który po wojnie zatrzymano w Rawiczu?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej