Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o dobrą żonę

Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen

Modlitwa o dobrą żonęWasze komentarze:
 Karol: 06.03.2014, 23:25
 "i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić. " Myślę, że wystarczy samo "i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba", bo jeśli się ustrzeżemy wszystkiego co się Bogu nie podoba to nie mamy czego się wstydzić przed kimkolwiek ani ukrywać niczego.
 JL21: 04.02.2014, 09:31
 Duchu Święty! Proszę Cię o dziewczynę, z którą będe szczęśliwy.
 dawid : 07.01.2014, 01:30
 Panie boże i duchu święty daj mi dobra dziewczynę i żonę by przy niej swiat był piękniejszy i bym wierzył we wszystko i nie dał się zastanowi opetac amen
 Kamil: 05.01.2014, 10:09
 Panie Boże proszę Cię, by z Kasią znów zaczęło mi się wspaniale układać by ona zaczęłaa znów mnie mocno kochać, tak jak ja kocham ją. Prosze Cie Boże wybacz mi za me krzywdy i złe uczynki wobej ukochanej, jestem grzeczny, nigdy takich błędów już nie popełnie. Prosze Cię o to z całego serca. Amen.
 Kamil: 05.01.2014, 10:08
 Panie Boże proszę Cię, by z Kasią znów zaczęło mi się wspaniale układać by ona zaczęłaa znów mnie mocno kochać, tak jak ja kocham ją. Prosze Cie Boże wybacz mi za me krzywdy i złe uczynki wobej ukochanej, jestem grzeczny, nigdy takich błędów już nie popełnie. Prosze Cię o to z całego serca. Amen.
 Agat: 02.01.2014, 18:41
 Panie boże proszę za swego Brata ześlij mu dobrą żonę.
 Wojtek: 10.11.2013, 20:39
 Mam 23 lata. Ale już boję się o przyszłość. Boję się, czy istnieje ktoś dla mnie. Proszę Cię Panie Boże o dobrą kobietę,szczerą, uczciwą wierną, a ja przysięgam że będę dawał z siebie wszystko żeby stworzyć z nią udane małżeństwo. Będę dbał o nią i o nasze dzieci. Wszystkie swoje obowiązki małżeńskie będę wykonywał rzetelnie. Będę dawał swojej rodzinie tyle miłości ile tylko jestem w stanie dać. Proszę pomóż mi....
 mimi do Arkadiusza: 09.11.2013, 09:31
 Jakoś nie wierze - że nie szukasz żony - więc co robi Twój wpis pod modlitwą o dobrą żonę?
 Arkadiusz: 03.11.2013, 22:13
 A ja nie szukam żony bo i po co? Kocham pieniądze i czerwone wino i jeszcze uwielbiam Trance Around the World i mam prawie 41 lat.Powodzenia dla wszystkich szukających!


 Arkadiusz: 03.11.2013, 20:48
 A ja nie szukam żony bo i po co? Kocham pieniądze i czerwone wino i jeszcze uwielbiam Trance Around the World i mam prawie 41 lat.Powodzenia dla wszystkich szukających!
 lukasz: 18.10.2013, 11:40
 PANIE BOZE PROSZE O DOBRA ZONE.A moze jest ktos ze świetokrzyskiego mam28lat 726-053-342.
 do Piotra: 06.10.2013, 10:16
 Skasował mi się ten post wcześniej i wyszło nie składnie, za te końcówkę przepraszam. Ogólnie chciałam napisać, że trzeba z nadzieją patrzyć w przyszłość i nie można zamykać na innych ludzi.
 anonim: 05.10.2013, 10:47
 Polecam Nowennę Pompejańską w intencji dobrej żony:-) pozdrawiam
 do Piotra : 05.10.2013, 10:40
 Cześć Piotr, rozumiem co przeżywasz. Ja mam 32 lata, 3 lata wstecz zakochałam się w facecie, ba nawet powiem pokochałam go i mu o tym powiedziałam, a ten bawił się moimi uczuciami i mnie tylko bezwzględnie ranił. Leczył swoje kompleksy, swoje wcześniejsze odrzucenia na mnie. Jestem atrakcyjna, wykształcona, niezależna i mam dobre serce, może to brzmi nieskromnie ale tak jest. Im bardziej mnie upadlał, dręczył tym jego radość była większa i jego chore instynkty, emocje zostały zaspokajane. Dziś się dziwię, dlaczego go wtedy pokochałam, że usprawiedliwiałam jego wredne zachowanie, że chciałam w nim zobaczyć kogoś kim faktycznie nie był, tj. nie był ani wrażliwy, ani dobry, tylko destrukcyjny i egoistyczny, z przerośniętym EGO. Tak samo się dziwię, że mogłam pragnąc kogoś, kto nie był w moim typie, bo fizycznie też nie był zbyt atrakcyjny, ale pociągał mnie wówczas i patrzyłam na niego jak na 7 cud świata. Byłam zakochana i zaślepiona, naiwnie wierzyłam, że coś w nim pęknie i że się zmieni na lepsze, ale tak się nie stało. Nawet modliłam się o to. Tamtego wybiłam sobie z głowy definitywnie, wystarczyło jedno zdarzenie, które zadecydowało o tym. To samo zdarzenie spowodowało, że poznałam mężczyznę, tak cudownie odmiennego od tamtego, że z początku nie mogłam uwierzyć, że ktoś taki mógł jeszcze się uchować i nie zostać zaobrączkowany. Jest tak normalny, prostolinijny, otwarty, opiekuńczy, że przecieram oczy, że po takim rozczarowaniu mogłam kogoś takiego spotkać. Modliłam się tu na forum o miłość, by uzyskać spokój wewnętrzny. Czy moje prośby zostaną wysłuchane czas pokaże. Piotr życzę Ci wszystkiego dobrego, nie zniechęcaj się, bo nikt nie wie, co nam jutro przyniesie los i jaką ma dla nas niespodziankę. Pozdrawiam. Pragnęłam go, kochałam, chciałam z nim po prostu być, nie mówię o małżeństwie, ale o związku. Małżeństwo dla mnie to coś na całe życie i ja nie uznaję rozwodów, żeby zdecydować się na taki krok- musiałabym być absolutnie pewna, że to jest właśnie ten mężczyzna, z którym chce spędzić życie. Może zabrzmi to nieskromnie, ale jestem atrakcyjna, wykształcona, niezależna, nie jestem nadęta i
 PiotrPO: 01.10.2013, 21:37
 Jestem 33-letnim poznaniakiem i od wielu lat modlę się o żonę. Jestem już na granicy zobojętnienia/rezygnacji . Jak nie było tak i nie ma. Portale randkowe bokiem wychodzą mi. Tak się zastanawiam: "Boże przecież inni spotykają się i dobierają bez jakiejkolwiek modlitwy czy prośby o to aby spotkać swoją połowicę. Nawet im to przez myśl nie przejdzie" - znam takie przypadki i to całkiem sporo. Trochę smutne, ale prawdziwe
 szczepan: 01.10.2013, 05:43
 Jezu Milosierny blagam o ta wymazona, Kocham Cie panie!!!
 M20: 23.09.2013, 13:18
 Jestem studentką Uniwersytetu. Chętnie popiszę na rożne tematy z chłopakiem , który studiuje w Wielkopolsce. Kontakt do mnie : marciahistoria2012@gmail.com
 nikodem : 16.08.2013, 19:35
 Jezu dobrotliwy z ubolewanie tęsknie za osobą która dla mnie wybrałeś dzisiaj 16.08.2013 proszę postaw mi taka jak mi się marzy postaw z szlachetnym i czystym sercem żeby dawała ciepło i miłość którą tak oczekuję Matko Niebieska Matko Nieostającej pomocy proszę Błagam o wiarę nadzieje miłość i o cierpliwość w każdym dniu, proszę błagam od początku roku zmień moje życie to w tym 2013 tobie Ufam i bać się nie będę.
 Aga: 14.08.2013, 12:56
 Człowiek, który prosi sercem, prosi pięknie i szczerze. Bóg jest Prawdą, na pewno was wysłucha. Trzymajcie się ciepło, Pan nad nami czuwa :)
 :): 09.08.2013, 21:39
 Bardzo proszę Panie Boże o dobrego męża dla mnie, troskliwego i czułego, z którym stworze prawdziwą i wartościową rodzinę. Bardzo Cię o to proszę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Karol Dobrybł. Karol Dobry

Modlitwa do bł. Karola DobregoModlitwa do bł. Karola Dobrego

Modlitwa do św. Agnieszki z PragiModlitwa do św. Agnieszki z Pragi

Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?

Powszechna Solo-modaPowszechna "Solo-moda"

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej