Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa o dobrą żonę

Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci. I ja mam kiedyś wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu. Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybór, była mi zawsze wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste. trzeźwe i pracowite. Proszę Cię wiec: prowadź Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż wszelkich pokus i lekkomyślności wieku czego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo czego przed dziećmi moimi się wstydzić.

Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.

* * * * *

Panie Boże, Ojcze niebieski, Ty widzisz całe me życie, tak jak ja ze szczytu góry oglądam leżący u mych stóp krajobraz. Ty wiesz ,gdzie mieszka dziewczyna, która kiedyś, gdy ze mną się spotka, opuści ojca i matkę, i odda mi serce i rękę, abyśmy odtąd wzajemnie do siebie należeli. Proszę o rozwagę i cierpliwość, bym znalazł dobrą towarzyszkę i matkę mych dzieci, którą Ty dla mnie wybrałeś, jeszcze zanim się urodziliśmy. Amen

Modlitwa o dobrą żonęWasze komentarze:
 Do Małgorzaty: 05.06.2020, 17:56
 Zejdź na ziemię mentalna dziewczynko w ciele kobiety...
 Do Małgorzaty: 05.06.2020, 17:50
 Jestem kobietą i do Ciebie pisałam. Ty nie tylko jesteś zgorznikniła ale nie lubisz mężczyzn. I ludzi chyba też nie . Każdy Ci nie pasuje. Mnie przeszkadza twoje tutaj marudzenie i uzalanie się na świat , że taka jesteś nieszczęśliwa. Żalisz się na Boga że nie dostalas gwiazdki z nieba. No cóż księżniczko, czas się zmienić. Pracuj nad swoją duchowością bo dziury w niej jak w serze szwajcarskim.
 Małgorzata: 31.05.2020, 13:58
 Drogi Panie, po pierwsze to nie wiesz czy jestem piękna, czy nie, cudowni panowie uważają, że nie. A co do wieku, to lepiej wytykaj go Twojej wielkiej miłości, a mnie zostaw w spokoju i nie oceniaj. Co do zgorzknienia i innych cudownych cech jakimi mnie określasz, to też lepiej przypisz je swojej wybrance-będą lepiej do niej pasowały. Roszczeniowa księżniczka, która znalazła księcia w twojej osobie-bardzo trafne, bardzo do niej pasuje. Takie panie oczywiście nie są zgorzkniałe-one nie muszą, bo zawsze znajdzie się na nie jakiś amator, a raczej zaślepiona marionetka.
 do Małgorzaty: 29.05.2020, 12:17
 Jestem prawie w twoim wieku i późno znalazłam miłość przez M. Jednak kobieto jesteś tak zgorzkniała, że to ani twój wiek ani uroda czy też jej RZEKOMY brak odbiera ci zainteresowanie płci przeciwnej. Ty jesteś za bardzo niedostępna, zgorzkniała i kapryśna. Myślę, że jesteś ładną kobietą i jesteś inteligentna, ale sama nie wykazujesz inicjatywy by poznać kogoś. Taka roszczeniowa księżniczka, OBRAŻONA na świat, że nie została odnaleziona przez prawdziwego księcia z bajki. Niedojrzała życiowa kobieta, która nie widzi ze w jej samej zachowaniu TKWI BŁĄD a nie w urodzie, którą i tak posiadasz.
 Małgorzata: 18.05.2020, 11:55
 Drogi Panie Przypadkowy, kobieta musi się podobać wizualnie. Niestety ja się nikomu nie podobam wizualnie, nikt mnie nie wybrał bo jak to określiłeś nie miał punktu zaczepienia i dlatego jestem 40-letnią panną-nie muszę się tego wstydzić, bo nie ma czego. Zawsze w głębi duszy wiedziałam, że zostanę sama i nie pomyliłam się. Co zaś się tyczy powodzenia to życz go lepiej tym pięknym, bo one je zawsze miały i mieć będą, ja nie. Nie jestem winna, że w waszych oczach jestem brzydka. Szczerze mówiąc to dobrze tak się stało bo po co mi mężczyzna-to ktoś bez serca-taki jak ty, który upokorzy i wyciśnie łzy, tak jak tobie się to udało-dziękuję ci za to. Prędzej miłość okaże mi kamień niż jeden z was(zresztą ja jej nie potrzebuję), a co do wartościowych mężczyzn to tacy nie istnieją. Nie liczy się też powołanie, ja mogę mieć podwójne, ta druga będzie piękna, ale nie będzie miała żadnego powołania i która będzie wybrana? Nie trzeba pytać, bo to jasne. Mnie już wybraliście panowie na starą pannę-uważacie, że jestem brzydka i bezwartościowa. Na wasze zainteresowanie zasłużyły tylko te piękne. Na sam koniec, aby do końca zdemaskować wasze okrucieństwo i obłudę dodam tylko-ta strona powinna się nazywać modlitwa o piękną żonę, a nie dobrą, bo to czy będzie dobra i cnotliwa nie ma dla was żadnego znaczenia. Dziękuję za skróconą lekcję życia.
 Przypadkowy : 11.05.2020, 17:41
 Małgorzato, a może zamiast użalać się i dorabiać teorie o pustych mężczyznach którzy tylko na urok kobiet lecą, czas ogarnąć siebie sama skoro zauważyłaś że wygląd kobiety jest tym co na fecetow działa. Tak już nas facetów Bóg stworzył i nie ma co tego ganić tylko trzeba temu wyjść na przeciwko. Jak ten wartościowy mężczyzna ma dostrzec Twoje piękne wnętrze skoro nie ma punktu zaczepienia. Najpierw musisz go "zwabić" swoim wyglądem żeby chciał poznać Twoje wnętrze. Skoro faceci potrafią związać się tylko z piękna ale pusta kobieta, to tym bardziej Ty będziesz mieć szanse mając bogate wnętrze skoro zrobisz kilka prostych trików typu fajne ciuchy, makijaż, fryzura itp.. Zrób coś co przykuje uwagę feceta a potem już samo pójdzie skoro jesteś pewna swojej wartości. Niestety kobieta musi się podobać facetowi wizualnie czy tego chcesz czy nie. Tak już jest. Nawet tym bardzo wartościowym facetem też kobieta musi się podobać. Powodzenia!!!
 Zmęczony: 23.04.2020, 22:01
 Św. Józefie patronie mężczyzn wypros u swojego Syna dla mnie żonę i dzieci. JUZ nie mam sił w szukaniu tej jedynej
 Wanda 15.03.2020: 15.03.2020, 11:47
 SW.Jozefie błagam cię o łaskę dla mojego syna postaw na jego drodze dziewczynę żeby nie był taki osamotniony o to bardzo błagam i będę się gorąco modlic
 Lucyna . : 08.03.2020, 16:25
 Jezu Miłosierny ulituj się nad Piotrem postaw na jego drodze życia wartościową dziewczynę . Zabierz samotność błagam Cię Jezu.


 Małgorzata: 09.02.2020, 13:44
 Drodzy Panowie, możecie modlić się o dobre żony, ale niestety te modlitwy nigdy nie odniosą pożądanego skutku. Nie dlatego, że Pan Bóg was nie wysłucha. Wielu z was na pewno kocha i wysłucha, ale drzwi do szczęścia zamkniecie sobie sami. Bo tak naprawdę dobre żony to te 10 procent kobiet na które nigdy nawet nie spojrzycie. To te konsekwentnie będziecie odrzucać i omijać. Dobre żony to te, które zawsze są same, dla nich nie ma ani Walentynek, ani dnia kobiet, a w swoje 40 urodziny płaczą w poduszkę aż usną. Znajdą się może nawet obłudnicy, którzy je kiedyś pochwalą, dziękując zarazem w duszy losowi, że nie muszą z nimi mieć nic do czynienia. Toteż śnijcie dalej swój sen o dobrych żonach, oby tylko przebudzenie nie było bolesne.
 Michał: 25.01.2020, 01:27
 Panie Jezu ufam tobie, niech będzie twoja wola
 Michał: 24.01.2020, 23:16
 Panie Jezu ufam tobie, niech będzie twoja wola
 Michal: 24.01.2020, 23:11
 Opamiętajcie się niektórzy zamiast lametować różaniec w rękę i się modlić i zawierzyć wszystko Panu Bogu ludzie na świecie nie mają co jeść, pić nie mają dachu nad głową i żyją - modlić się i jeszcze raz cierpliwość -obserwować swoje życie - trzeba być najpierw z samym sobą szczęśliwą osobą nic tu nie da druga osoba.
 Marta: 11.01.2020, 20:19
 Boże TY wszystko wiesz. Pomóż...
 Tomek : 03.01.2020, 22:55
 Dobry Jezu, pokornie proszę Cię o łaskę znalezienia tej jedynej, mi przeznaczonej dziewczyny, która pewnego dnia stanie się moją żoną. Jestem taki samotny i poszukujący miłości... Jezu ty sie tym zajmij, amen!
 Barbara: 28.12.2019, 23:56
 Dobry Boże proszę o pomoc w sprawie mojego syna Damiana aby znalazł dobrą żonę i ułożył sobie życie oraz aby znalazł dobrą pracę pomóż mi
 Małgorzata: 14.11.2019, 09:36
 Witaj Przemku-"także znajdziesz kiedyś męża". Brzmi tak jakbyś chciał mi powiedzieć: takie brzydkie i gorsze dziadówki jak ty też kiedyś tam z łaski znajdą męża-oczywiście na szarym końcu, bo te najlepsze już dawno znalazły i nie trzeba było się o to modlić. Otóż nie Przemku, ja nie szukam. A gdybym nawet szukała to i tak bym nie znalazła, bo wszyscy są już zajęci. Ty masz 24 lata i w Twoim wieku prawie każdy jest wolny, w moim jest inaczej-każdy jest zajęty. Czas gra tu olbrzymią rolę na niekorzyść. Nie zrozumiałeś mnie: ja nigdy tak jak Ty nie kochałam, a ten człowiek z internetu to tylko była znajomość na parę maili. A co do mojego męża, to pisałam o tym prawdziwym mi przeznaczonym przez Boga, a nie o jakimś potencjalnym. Spotkałam go w tym roku przelotem-był z psem i wózeczkiem. Co do przeznaczenia to ono jest, ale zapominasz, że diabeł je rujnuje. Diabeł wyznacza bieg wydarzeń-tak mówi Maryja w Fatimie. Pozdrawiam
 Przemysław: 12.11.2019, 01:09
 Hej miło Cię znów usłyszeć i dziękuję za pozdrowienia . Wiesz tak modlę się o dobra żonę i tak naprawdę nie wiem kto to jest ani gdzie ja znajdę ale na pewno kiedyś przyjdzie ten czas i to będzie osoba mi pisana . Pisząc do Cb że chciał bym poznać osobę podobną do Cb chodziło mi o twoja osobowość że jesteś poważna i dojrzała na sprawy miłość i przez to piękna kobieta . Ja patrzę na wnętrze człowieka a nie na wygląd już pisałem tobie na ten temat że nie zwracam uwagi na wizualność aż tak bardzo. Już się przekonałem że potrafią być fałszywe i nie ma sensu iść za takim świadectwem trzeba ufać Bogu że będzie dobrze bo jeśli trwamy w Bogu w modlitwie i wypełnimy Nim swoje całe życie to będzie wszytko na swoim miejscu. Też miałem podobną sytuację do twojej że kochałem bardzo dziewczynę do której byłem przekonany że będzie moja żona nigdy nic w życiu tak pięknego nie czułem do nikogo i się okazało sie że Ona wybrała innego . Morał taki że Ona nie była mi pisana stała się moim kamieniem do drogi do Boga . Tak się zaczęło moje piekło nie życzę nikomu takiego bólu i przygnębienia które przyszedłem ale z drugiej strony dziś mam cudowna relacje z Bogiem i wiarę silniejsza . A o to w życiu chodzi przecież aby się zbawić. A jeśli mi lub komuś jest pisane bycie w małżeństwie to się stanie. Bo jak w tym staro ludowym przysłowiu co rozkraczone to przeznaczone . Tak że nie ma co się martwić także znajdziesz jeszcze męża więcej wiary ! Będę się modlić za Cb i pozdrawiam serdecznie 😃!
 Małgorzata: 10.11.2019, 11:55
 Cieszę się, że ucieszyły Cię Przemku moje słowa. Nie mam prawa wpływać na Twoje intencje modlitewne, ale mogę jedynie zasugerować, że może warto zamiast szukać i modlić się o dziewczynę podobną do mnie (oczywiście czego z grzeczności nie dodałeś- dużo lepszą, dużo młodszą i dużo ładniejszą ode mnie), to powinieneś modlić się o osobę, którą przeznacza Ci sam Pan Bóg na żonę. W Biblii w Księdze Tobiasza wyraźnie jest napisane-to Pan Bóg już przed wiekami przeznacza konkretnych ludzi na męża czy żonę danej osoby). Kiedy syn duchowy Księdza Dolindo zapytał go kiedyś : Padre co myślisz o Rosie (dziewczynie która spodobała się panu Umberto, gdy był nauczycielem w szkle dla dziewcząt) ten odrzekł: Rosa nie jest dla ciebie, inna jest ci pisana. o do mnie Przemku to ja ani nikogo na siłę nie chcę poznawać, niczego nie chcę, ani się nie napraszam. Po prostu: od zawsze miałam powołanie do małżeństwa, nie wyszło i na tym koniec. Wyrzucam je na śmietnik i na tym koniec. Nie jestem żebraczką, ani kobietą-bublem, która będzie prosić o męskie względy. Mam swoją godność i wiem ile jestem warta-jestem tyle warta, że żaden pan nie jest mnie godzien, dlatego tez dobrze się składa, że woleli te inne, nawet człowiek przeznaczony mi na męża wolał inne (jest już zajęty). Na dobrą sprawę to naprawdę zabawne na jakiej zasadzie mężczyźni wybierają towarzyszki życia, choć ściślej mówiąc towarzyszki grzechu-swatem jest tu diabeł, spoiwem związku obrzydliwy grzech nieczysty rozsiewany niczym z aerozolu, a główną atrakcją-wątpliwa uroda pań podbijana ufarbowanymi włosami (słodkie tlenione blondynki lub kruczoczarne śnieżki), doklejanymi rzęsami, tipsami itd. Przemku mam nadzieję, że Ty też nie możesz oprzeć się tym słodkim cukiereczkom. Na ich tle takie brzydule jak ja mogą jedynie przyprawić mężczyzn o niesmak-cytuję pewnego pana poznanego 2 lata temu przez internet:"Od razu powiem nie mój typ. Ze względu na łączące nas wartości możesz zostać moją koleżanką. Będzie ci przykro, bo jesteś wrażliwa". Czyż życie nie jest piękne? Widzisz Przemku te wszystkie panie urodziły się po to by je uwielbiać. Uważaj tylko na to co wypuszczają z buzi, bo kłamstwo to ich chleb powszedni-sam już tego doświadczyłeś. Pozdrawiam Cię ciepło!
 Przemysław: 08.11.2019, 00:16
 Witaj Małgosiu nie sądziłem że napiszesz do mnie . Dziękuję Ci za tak miłe słowa i modlitwę. Myślę że warto jest się modlić za Cb modlę się za różne sprawy ale najbardziej aby kogoś poznać. W sensie druga połówkę mojego serca. Myślę że rozumiem Cię jak to jest być nie zauważonym a druga osoba nie chce Cię poznać choć ty tego chcesz i starasz się z całego serca aby się udało . Za każdym razem gdy coś takiego spotyka staje się moja bliskością i krzyżem z którego wynoszę większą siłę . Pomimo to modlę się i będę się modlić bo inaczej nie umiem żyć i nie chciał bym żyć bez Boga. Wierzę głęboko że kiedyś spotkam swoją miłość i życzę również Tobie tego i wierzę głęboko i będę się modlić za Ciebie Małgosiu. Tak mówiąc w prawdzie fajna jesteś dziewczyną masz na prawdę super charakter , pierwszy raz gdy zobaczyłem twój komentarz to byłem oczarowany twoją wrażliwością , pięknem charakteru i osobowość potrafisz oczarować widać że masz wielkie serce i takiej dziewczyny szukam wierzę że gdzieś znajdę podobną dziewczynę do Ciebie . Dziękuję za wszystkie wiadomości to jest miłe wiele dla mnie to znaczy ☺️ pozdrawiam!
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Autor

Treść

Nowości

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Karol Dobrybł. Karol Dobry

Modlitwa do bł. Karola DobregoModlitwa do bł. Karola Dobrego

Modlitwa do św. Agnieszki z PragiModlitwa do św. Agnieszki z Pragi

Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?Czy samobójstwo jest zawsze grzechem, a jeżeli jest popełnione z miłości względem Boga?

Powszechna Solo-modaPowszechna "Solo-moda"

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej