Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Ignacego Loyoli

Wspomnienie liturgiczne 31 lipca

Krótka modlitwa do św. Ignacego Loyoli

Boże, który kazałeś św. Ignacemu inspirować bliźnich do pracy ku większej Twojej chwale, spraw, abyśmy mogli pracować za jego pomocą i według jego przykładu i wraz z nim zasłużyć na życie wieczne. Amen.

Modlitwa przed wizerunkiem św. Ignacego Loyoli

Święty Ignacy, Ty w swoim życiu zrezygnowałeś z kariery, z honorów światowych i z ciepła ogniska domowego. Gdy usłyszałeś wołanie Pana, pozostawiłeś wszystko i w ciszy oraz samotności starałeś się odkryć wolę Bożą względem siebie. W dojrzałym wieku podjąłeś studia i zasiadałeś w szkolnej ławie obok młodzieży po to, aby lepiej przygotować się do służby, jaką Bóg ci wyznaczył.

Ty zgromadziłeś wokół siebie grupę przyjaciół w Panu, która z czasem dała początek nowemu zakonowi.

Święty ojcze Ignacy, jesteś dla mnie wzorem modlitwy i kontemplacji, uczysz, jak rozeznawać i odczytywać głos Boga w życiu. Ukazujesz, jak z oddaniem służyć bliźnim, jak iść tam, gdzie człowiek jest poniżany, gdzie brak mu nie tylko chleba codziennego i sprawiedliwości, ale przede wszystkim Słowa Bożego. Ty wskazujesz, jak traktować każdego napotkanego człowieka, jak przyjmować i kochać go, znając jego i własne słabości. Jesteś dla mnie wzorem wierności i oddania Kościołowi. To ty uczysz, że każda reforma winna zacząć się w sercu, od przemiany samego siebie.

Święty Ignacy, naucz mnie, jak mam się żarliwiej modlić, wesprzyj moje wysiłki, gdy pragnę służyć bliźnim, umacniaj mnie i podtrzymuj swym przykładem, gdy w moim sercu rodzą się wątpliwości i nieufność wobec ludzi Kościoła. Zjednaj mi pojednanie z Bogiem, bądź mi pomocą w nieszczęściach oraz w sytuacjach trudnych. Broń mnie od pokus i wspomagaj swym przemożnym wstawiennictwem.

Ojcze Ignacy, wyproś mi serce czułe, aby nie odwiodła mnie od Boga żadna namiastka dobra, wyjednaj mi pilność w dążeniu ku Bogu i szukaniu Go we wszystkim, wesprzyj mnie w wyborze takiego sposobu życia, który Jemu się spodoba.

Święty Ignacy, mistrzu modlitwy i kontemplacji, módl się za mną.
Święty Ignacy, patronie ludzi szukających Boga, módl się za mną.
Święty Ignacy, wspomagający wszystkich potrzebujących, módl się za mną.
Święty Ignacy z Loyoli, wstaw się za mną przed Majestatem Boga w Trójcy Jedynego. Amen.

Modlitwa do św. Ignacego Loyoli o wyproszenie łaski szcześliwego porodu

O czcigodny święty Ojcze Ignacy, którego Bóg prócz innych łask i tą obdarzył, że matkom będącym w stanie błogosławionym możesz zjednać niebiańską pomoc, aby w tym niebezpiecznym czasie porodu, gdy wydają na świat nowe życie, mogły szczęśliwie urodzić.

Pokornie Cię proszę, nie odmów i mnie swego przemożnego wstawiennictwa w chwili tak ważnej dla mnie i dla moich bliskich. Miej ukochane moje dziecko w swej opiece, aby przez cudowne odrodzenie w wodach Chrztu świętego mogło być zjednoczone z Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem, który z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

P. Święty Ojcze Ignacy, módl się za mną do miłosiernego Boga.
W. Aby wsparł mnie w mojej potrzebie i ochraniał przychodzące na świat dziecko.

Modlitwa św. Ignacego Loyoli

Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarcza. Amen.

Modlitwa św. Ignacego, którą można odmawiać szczególnie po każdej Eucharystii

Duszo Chrystusowa, uświęć mnie.
Ciało Chrystusowe, zbaw mnie.
Krwi Chrystusowa, napój mnie.
Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie.
Męko Chrystusowa, pokrzep mnie.
O dobry Jezu, wysłuchaj mnie.
W ranach swoich ukryj mnie.
Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie.
Od złego ducha broń mnie.
W godzinę śmierci wezwij mnie.
I każ mi przyjść do siebie,
Abym z świętymi Twymi chwalił Cię,
Na wieki wieków. Amen.

Modlitwa Ignacego Loyoli

Wasze komentarze:
 Ela: 12.05.2012, 19:13
 Swięty Ignacy dopomóż mi rozpoznawać złą drogę życia, zauważać to co w życiu ważne dla mnie.
 Jurek: 22.04.2012, 21:03
 Św. Ignacy, mój ulubiony swięty, uwielbiam twoją metodę medytacji. Jest trudna ale praktyczna. Naucz mnie medytować-rozmyślać wdł. twej metody. Błagam Cię, proś Boga za mną aby mój problem, który dręczy mnie od 29.02. b.r. został sprawiedliwie rozwiązany. Przyrzekam Ci: będę gorliwszy w modlitwie wdł. metody Ignacjańskiej.
 czcicielka: 21.02.2012, 21:50
 Swiety Ignacy prosze Cie opiekuj sie moimi dziecmi,przywroc im dobre zdrowie oraz dopomoz im znalezc dobra,stala prace wsrod dobrych ludzi.Jak dopomoz im znalezc wlasciwe,wierzace wspolmazonki. Poblogoslaw tez ich sprawy uczelniane i oswiecaj ich mysli,by zawsze trwali przy Bogu
 kasia: 11.02.2012, 22:07
 Św Ignacy proszę Cię modle sie za swojego tate już bardzo długo proszę Cię aby stał się dobrym człowiekiem,prawym,uczciwym i łagodnym dla swojej rodziny.Prosze Cię aby był dla nas dobry Amen
 barbara: 21.12.2011, 05:06
 Sw.ignacy uzycz mojemu synowi Dawidowi pogody ducha, aby godzil sie z tym , czego nie jest w stanie zmienic. odwagi , aby zmienial to, co zmienic moze,i madrosci.aby odroznial jedno od drugiego
 barbara: 21.12.2011, 05:05
 Sw.ignacy uzycz mojemu synowi Dawidowi pogody ducha, aby godzil sie z tym , czego nie jest w stanie zmienic. odwagi , aby zmienial to, co zmienic moze,i madrosci.aby odroznial jedno od drugiego
 Arleta: 03.09.2011, 09:39
 Dziękuję Ci św. Ignacy za pomoc w czasie porodu i za opiekę nade mna i ukochanym dzieckiem. Pomagaj nam nadal, my w podzięce bedziemy wielbic Najwyższego nieustannie. Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus!
 Tu Ela:): 16.08.2011, 05:15
 Kochany sw Ignacy pomoz zapobiec wiadomej sprawie. Mimo niepokojow ufam calkowicie. Pomagaj przez kazdy dzien i upros dla mnie u Boga wybaczenie i unikniecie konsekwencji. Znasz moj pomysl. Kocham.
 Casimir: 10.08.2011, 20:21
 Święty Ignacy wyproś dla Moniki łaskę szczęśliwego rozwiązania i urodzenia zdrowego dziecka. Da Mnie łaskę ostatecznego zwycięstwa nad sługami szatana którzy niszczą Mnie na każdym kroku. Zdrowie dla Klary ,Karoliny,Krzysia oraz dla mojej mamy. Dla Mnie ostatecznego wyjaśnienia sprawy Dorotki i jej wnuka,tym bardziej że czas już bliski.

 córka: 09.08.2011, 14:06
 Św Ignacy proszę Cie o wstawiennictwo,i łaski dla mojej rodziny a w szczególności dla mojego ojca o nawrócenie i powrót do swojej rodziny.Proszę odmień jego serce i rozum tak aby był dobrym człowiekiem a dla nas ojcem.Proszę zmiłuj się nad nami.
 córka: 03.08.2011, 13:52
 Św Ignacy proszę Cię o szczególne wstawiennictwo mojego ojca,o jego zdrowie,aby nigdy nie odwracał się od swojej rodziny,my go bardzo kochamy proszę aby był dla nas dobry.Kocham Cię Ojcze proszę Cię nie odwracaj się ode mnie jestem wciąż Twoją córką.
 czcicielka: 05.07.2011, 23:03
 Swiety Ignacy prosze Cie o pocieszenie i szybki powrot do zdrowia duszy i ciala dla mnie i dla syna. Prosze tez o wiare ,opieke i blogoslawienstwo w sparwach zawodowych i uczelnianych dla dzieci oraz zdolnosci w rozwinieciu nowych umiejetnosci zawodowych. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 krysia: 10.06.2011, 22:02
 Sw.Ignacy proszę Cię o opiekę podczas porodu,o zdrowie dla dziecka ,dla mojej rodziny..nie opuszczaj mnie w cieżkich chwilach.
 krzysztof: 22.05.2011, 21:09
 Święty Ignacy uproś mi u Jezusa uzdrowienie z ciężkiej choroby neurologicznej.
 Bożena : 18.05.2011, 14:44
 Swięty Ignacy wstawiaj się za moim synem Piotrem , pomóż mu dzisiaj na egzamienie
 ewa: 28.04.2011, 11:44
 Sw Ignacy Loyola pomoz mojej rodzinie wyjsc z kryzysu klopoty zabieraja nam chec zycia Poblogoslaw panie
 Margot: 16.04.2011, 20:46
 Proszę o modlitwę w intencji Pana Ignacego w trzecią rocznicę śmierci, wielka strata dla rodziny, dla ojczyzny. Cały świat był przed nim, a zabrała Go śmierć w wieku 25 lat. Nigdy nie pogodzę się ze śmiercią młodych ludzi, takich zdolnych i wspaniałych. Ten świat nie jest sprawiedliwy.
 Małgorzata : 08.03.2011, 21:45
 Miej w opiece Ignacego, zmarłego tak młodo i tak bez sensu. Powinien tu być, cały świat był przed Nim, tyle możliwości. Miejmy nadzieję, że TAM jest szczęśliwy i że Jego śmierć miała sens. Bo świat tutaj byłby dużo ciekawszy, gdyby nie umarł. A napewno byłoby weselej.
 Tereska: 11.07.2010, 12:02
 Sw.Ignacy Loyola wstwaw sie za moim mezem Mieczyslawem do Boga i do Maryji ,aby zaslonili oczy mojemu mezowi na nienawisc ktora maz ma wzgledem naszego syna Krzysztofa ,oraz zeby zaslonili mezowi oczy na swiadkow Jechowych ,poniewaz od niedawna maz moj do nich nalezy.Prosze aby aby Najwyzszy Bog i jego matka zaslonili mu oczy i wyciagneli meza z glebin wod na powierzchnie ziemi.Bog zaplac .
 Tereska: 11.07.2010, 11:53
 Prosze wstaw sie Ignacy Joyoli za moim mezem Mieczyslawem ,aby moj maz zechcial pokochac swojego syna Krzysztofa ktory siedzi teraz w wiezieniu,popros Boga aby rozmiekczyl serce mojego meza ,aby Bog zabral mezowi serce kamienne a dal mezowi serce miesiste,ktore zaakceptuje i pokocha naszego syna .Bog zaplac .
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej