Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Ignacego Loyoli

Wspomnienie liturgiczne 31 lipca

Krótka modlitwa do św. Ignacego Loyoli

Boże, który kazałeś św. Ignacemu inspirować bliźnich do pracy ku większej Twojej chwale, spraw, abyśmy mogli pracować za jego pomocą i według jego przykładu i wraz z nim zasłużyć na życie wieczne. Amen.

Modlitwa przed wizerunkiem św. Ignacego Loyoli

Święty Ignacy, Ty w swoim życiu zrezygnowałeś z kariery, z honorów światowych i z ciepła ogniska domowego. Gdy usłyszałeś wołanie Pana, pozostawiłeś wszystko i w ciszy oraz samotności starałeś się odkryć wolę Bożą względem siebie. W dojrzałym wieku podjąłeś studia i zasiadałeś w szkolnej ławie obok młodzieży po to, aby lepiej przygotować się do służby, jaką Bóg ci wyznaczył.

Ty zgromadziłeś wokół siebie grupę przyjaciół w Panu, która z czasem dała początek nowemu zakonowi.

Święty ojcze Ignacy, jesteś dla mnie wzorem modlitwy i kontemplacji, uczysz, jak rozeznawać i odczytywać głos Boga w życiu. Ukazujesz, jak z oddaniem służyć bliźnim, jak iść tam, gdzie człowiek jest poniżany, gdzie brak mu nie tylko chleba codziennego i sprawiedliwości, ale przede wszystkim Słowa Bożego. Ty wskazujesz, jak traktować każdego napotkanego człowieka, jak przyjmować i kochać go, znając jego i własne słabości. Jesteś dla mnie wzorem wierności i oddania Kościołowi. To ty uczysz, że każda reforma winna zacząć się w sercu, od przemiany samego siebie.

Święty Ignacy, naucz mnie, jak mam się żarliwiej modlić, wesprzyj moje wysiłki, gdy pragnę służyć bliźnim, umacniaj mnie i podtrzymuj swym przykładem, gdy w moim sercu rodzą się wątpliwości i nieufność wobec ludzi Kościoła. Zjednaj mi pojednanie z Bogiem, bądź mi pomocą w nieszczęściach oraz w sytuacjach trudnych. Broń mnie od pokus i wspomagaj swym przemożnym wstawiennictwem.

Ojcze Ignacy, wyproś mi serce czułe, aby nie odwiodła mnie od Boga żadna namiastka dobra, wyjednaj mi pilność w dążeniu ku Bogu i szukaniu Go we wszystkim, wesprzyj mnie w wyborze takiego sposobu życia, który Jemu się spodoba.

Święty Ignacy, mistrzu modlitwy i kontemplacji, módl się za mną.
Święty Ignacy, patronie ludzi szukających Boga, módl się za mną.
Święty Ignacy, wspomagający wszystkich potrzebujących, módl się za mną.
Święty Ignacy z Loyoli, wstaw się za mną przed Majestatem Boga w Trójcy Jedynego. Amen.

Modlitwa do św. Ignacego Loyoli o wyproszenie łaski szcześliwego porodu

O czcigodny święty Ojcze Ignacy, którego Bóg prócz innych łask i tą obdarzył, że matkom będącym w stanie błogosławionym możesz zjednać niebiańską pomoc, aby w tym niebezpiecznym czasie porodu, gdy wydają na świat nowe życie, mogły szczęśliwie urodzić.

Pokornie Cię proszę, nie odmów i mnie swego przemożnego wstawiennictwa w chwili tak ważnej dla mnie i dla moich bliskich. Miej ukochane moje dziecko w swej opiece, aby przez cudowne odrodzenie w wodach Chrztu świętego mogło być zjednoczone z Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem, który z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

P. Święty Ojcze Ignacy, módl się za mną do miłosiernego Boga.
W. Aby wsparł mnie w mojej potrzebie i ochraniał przychodzące na świat dziecko.

Modlitwa św. Ignacego Loyoli

Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarcza. Amen.

Modlitwa św. Ignacego, którą można odmawiać szczególnie po każdej Eucharystii

Duszo Chrystusowa, uświęć mnie.
Ciało Chrystusowe, zbaw mnie.
Krwi Chrystusowa, napój mnie.
Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie.
Męko Chrystusowa, pokrzep mnie.
O dobry Jezu, wysłuchaj mnie.
W ranach swoich ukryj mnie.
Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie.
Od złego ducha broń mnie.
W godzinę śmierci wezwij mnie.
I każ mi przyjść do siebie,
Abym z świętymi Twymi chwalił Cię,
Na wieki wieków. Amen.

Modlitwa Ignacego Loyoli

Wasze komentarze:
 Tereska: 11.07.2010, 11:46
 Prosze cie abys wstawil sie w modlitwie do Najwyzszego Boga za moim synem Krzysztofem ,ktory siedzi w wiezieniu ,ktorego opuscila zona w tak ciezkich dla niego chwilach i ktorego nienawidzi rodzony ojciec.Prosze aby Bog dal mu sily abymoj umial zniesc te wszystkie ciezkie chwile,aby Bog wyprostowal wszystkie jego sciezki,dal mu odnalezienie i aby uzdrowil jego zycie i mial syna w opiece caly czas .Bog Zaplac .
 andrzej: 07.07.2010, 13:49
 Jezu Maryjo kocham was ratujcie dusze Obietnice: -1 dusza uratowana -1000 bluznierstw wynagrodzonych a im bardziej go kochacie tym jestescie bardziej szczesliwi
 ADAM: 13.06.2010, 16:53
 Sw.Ignacy prosze o opieke nad moja zona!!!Niech znajdzie prace i niech nie pije alkoholu,bron ja przed zlymi pokusami!!!
 dorota: 06.04.2010, 10:53
 Utożsamiam się ze słowami modlitwy Świętego Ignacego,weź wszystko Panie jeśli chcesz,bowiem nic nie jest moje,tylko nie zabieraj swojej łaski i miłości - amen
 dzierzba: 02.04.2010, 20:01
 Święty Ignacy, wesprzyj mnie proszę w codziennej modlitwie o pogodę ducha. Abym szczerze godził się z tym, czego nie mogę zmienić, miał odwagę zmieniać to, co zmienić mogę i potrzafił odróżnić jedno od drugiego.
 Jerzy: 28.03.2010, 16:24
 Swięty Ignacy Loyola Prosze Ciebie o dar uzdrowienia mnie z choroby nowotworowej prostaty a takze prosze o realizacje moich rozpoczetych wszystkich kontraktow. Prosze aby wplynely nowe pieniadze na moje konto ( ktore obecnie od wielu miesiecy jest puste) tak wielu potrzebujacych skorzystalo by takze z tych moich pieniedzy. Zanies te prosby przed oblicze Jezusa Chrystusa oraz do Matki Bozej do wszystkich sanktuarii na calym swiecie. Dziekuje Jerzy
 wiola: 10.03.2010, 00:43
 Sw.Ignacy Loyola,prosze cie najdrozsza modl sie za nami pomoz nam aby to nasze zycie wkoncu sie odmienilo na lepsze abysmy zdobyli wymarzona prace problemy z ktorymi sie borykamy odeszly skonczyly sie ludzie ktorzy nas otaczaja byli zyczliwi a nie oszusci falszywi wredni matko blagam cie pomoz nam wyjsc z tych klopotow modl sie wraz z nami aby to nasze zycie bylo lepsze blagam cie z calego serca bog zaplac
 basia: 14.02.2010, 16:27
 to najpiękniejsza modlitwa, przyznaje kiedyś sie bałam tych słów. Nierozumiałam Cię Panie zabierz moje życie, wszystko co mam jest twoje, cały jestem twój, moje relacje zabierz to wszystko, daj mi tylko twoją miłość i łaskę Jezu
 Grazyna: 16.01.2010, 08:42
 ŚWIĘTY IGNACY WYPROŚ DLA MOJEJ CÓRKI ŁASKĘ SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA I URODZENIA ZDROWEGO DZIECKA, BÓG CI ZAPŁAC

 Dominika: 09.11.2009, 15:23
 Sw.Ignacy, wypros dla mnie laske lagodnosci. Niech robie, mowie, mysle tylko to co podoba sie Bogu. Prosze o gorliwa wiare. Blogoslaw tez nasze malzenstwo i dzieci, zeby nasze zycie sluzylo Panu.
 d k: 19.03.2009, 00:39
 Panie przemieniaj mnie ,rozporzadzaj mną ,czyń moją wolę Swoją .Tobie oddaje wszysto co mam i posiadam uswięc to prosze
 ***: 11.03.2009, 13:49
 Proszę Cię o wstawiennictwo do Boga Św. Ignacy,chcę nauczyć się i systematycznie odprawić Ćwiczenia duchowe(może nie tak dokładnie jak proponujesz) celem poprawy mego życia
 danka: 08.02.2009, 02:43
 Sw Ignacy proszę cię wyproś mi łaskę rozmiłowania i rozumienia słowa Bożego ,umiejętność życia nim i abym nie miała problemu z mową "cokolwiek mówisz w sekrecie,tak to wyrażaj,jakbyś mówił to wobec wszystkich ludzi...."
 Kula: 22.01.2009, 18:07
 Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarcza.
 xxx: 12.01.2009, 20:34
 św. Ignacy Loyola (+ 1556): "Zaparcie się swej woli należy cenić wyżej niż wskrzeszanie umarłych."
 Łukasz Żaczkowski: 07.04.2008, 00:36
 Ignacu Joyoli proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 malgosia: 28.06.2007, 21:01
 Wszystko co mam Panie jest darem od Ciebie,chce Ci dzis dac cos co jest tylko moje a wiec moj grzech.Przyjmij go proszeidaj mi sily walczyc z pokusami,abym Ci wiecej nie dawala takich "darow".
 Zdzisław: 02.06.2007, 15:22
 Panie Jezu Rozpożądzaj mną na zawsze twój twój o Ignacy wstawiaj się zanami. Broń o zguby grzechu
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej