Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 22.03.2023, 08:28
 Modlitwa świętego Jana Pawła II w kaplicy stygmatów dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urodę ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 21.02.2023, 16:48
 Św Franciszku oddaję Twej opiece mojego wnuczka Franciszka upros dla niego dar mądrości, rozumu, pokoju , błogosławieństwa w nauce i całym życiu. Amen
 Xyz: 10.01.2023, 10:54
 Swiety Franciszku, wysluchaj laskawie moich modlitw i prosb. Amen <3
 Kasia: 12.10.2022, 13:17
 Sw. FRANCISZKU prosze Cie o pomoc, 17.10, aby wszystko przebieglo dobrze, i aby nie byly to duze koszty, PROSZE POMÖC, i abym mogla byc na ADORACJI NAJSW. SAKRAMENTU CO TYDZIEN, O spoköj w tym czadie w domu.Amen
 jut: 05.10.2022, 21:04
 Proszę, Święty Franiszku, patronie mojego syna, uczyń cud, uratuj moje małżeństwo i pozwól mężowi zrozumieć, co naprawdę ważne.
 Anna: 04.10.2022, 15:11
 Święty Franciszku błagam o pomoc dla mnie i naszej rodziny. Proszę módl się za nami. Mamo Boża ratuj błagamy.
 Monika: 22.09.2022, 10:50
 Święty Franciszku pomóż tym maleńkim kotkom w znalezieniu domu, Ty wszystko możesz, proszę ocal ich życie i daj im dom.Dziękuję.Módl się za nami,
 Ania: 11.08.2022, 22:11
 Swiety Franciszku, Blagam cie pokornie o powrot mojego kotka do domu...
 Wdzięczna babcia i mama : 30.05.2022, 23:09
 Święty Franciszku przychodzę do Ciebie, żeby prosić o łaski uzdrowienia Zuzi, Frania i Pauliny. Proszę także o potrzebne łaski dla mnie i wszystkich moich bliskich. Ty Święty Franciszku najlepiej wiesz czego nam potrzeba. Swięty Franciszku wiele razy w naszej rodzinie stał się cud uzdrowienia, także inne najprawdziwsze cuda za które z całego serca dziękuję Panu Bogu i wszystkim ukochanym Świętym, których prosiłam, także Tobie Niezawodny Święty Franciszku. Ufam, że i teraz pomożesz, o co z całego serca proszę.

 Święty Franciszku pomóż proszę.. : 30.05.2022, 18:02
 Święty Franciszku bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów z pieskami. Żeby skończyły się kłótnie i kłopoty z nimi, by nie były przyczyną ciągłych utarczek między moim mężem i innymi osobami. Swięty Franciszku Ty wiesz najlepiej.. Pomóż.
 Krystyna : 24.04.2022, 05:07
 Sw Franciszku weź pod swoją opiekę wszystkie cierpiące zwierzęta o to cię proszę z całego serca Pomóż im w ich cierpieniu
 Marian: 30.03.2022, 19:13
 Święty Franciszku! Patronie i opiekunie, kochający zwierzęta. Proszę cię! pomóż wyzdrowieć mojej suczce Coco. Ty wiesz,co jej dolega . Proszę cię , pomóż nam. Amen.
 Zofia : 03.03.2022, 10:15
 Święty Franciszku bardzo proszę o opiekę i pomoc dla Psotki. Pomóż w opiece, pokaż gdzie byłoby jej najlepiej i kto byłby najlepszym opiekunem. Pomóż nam Święty Franciszku. Dziękuję za wszystko.
 Kaśka : 08.02.2022, 21:39
 Święty Franciszku błagam z całego serca spraw żeby moja kochana koteczka wróciła do domu. Błagam pomóż.
 Belcia : 02.01.2022, 18:44
 Św Franciszku, zajmij sie moja papużka i kotkiem juniorkiem ty że swoimi aniołami dopomóż otocz ich zdrowiem. Anuluj u niej przerosty pazurków i daj dobra krew. Spraw by juniorek miał siłę walki i żył. Jego stan niestabilny. Dziękuję 🙏🕊️💛💜
 Monika: 29.12.2021, 11:40
 Dziękuję z całego serca,Rudy zdrowieje, dziękuję Ci św Franciszku, zawsze pomagasz,dziękuję
 Monika: 27.12.2021, 11:36
 Proszę Ciebe św Franciszku o zdrowie dla Rudego, o wyleczenie jego łapy, żeby tak nie cierpiał, prosze całym sercem
 Xyz: 24.11.2021, 10:49
 Swiety Franciszku, pomoz mojej suni, ktora ma ponad 17 lat i cierpi. Spraw, zebym nie musiala podejmowac bolesnej decyzji i pozwoll jej odejsc w spokoju, we snie, bez bolu. Amen ❤
 Anna : 22.11.2021, 12:14
 Święty Franciszku, proszę o zdrowie dla mojego Buraska, pieska „po przejściach” ze schroniska, który aktualnie leży w komorze tlenowej w lecznicy, proszę, by jeszcze trochę mógł z nami pobyć w ciepłym, bezpiecznym domu.
 beti : 17.11.2021, 12:47
 Proszę o zdrowie dla mojej kotki by nic złego ją nie spotkało
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej