Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Franciszka

Krótka modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, pozwoliłeś św. Franciszkowi ubóstwem i pokorą naśladować Chrystusa. Spraw, abyśmy idąc w jego ślady podążali za Twoim Synem i zawsze byli związani z Tobą radosną miłością. Amen.

Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Modlitwa do św. Franciszka z Asyżu

Boże, Ty powołałeś Świętego Franciszka z Asyżu do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości, spraw, abyśmy wsparci jego modlitwami, w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa św. Franciszka przy wejściu do kościoła

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie - i błogosławimy Tobie, że przez Krzyż Twój święty odkupiłeś świat.

Modlitwa do Boga o siłę pełnienia Jego woli

Wszechmogący, wiekuisty, sprawiedliwy i miłosierny Boże, daj nam, nędznym, czynić dla Ciebie to, o czym wiemy, że tego chcesz i chcieć zawsze tego, co się Tobie podoba, abyśmy wewnętrznie oczyszczeni, wewnętrznie oświeceni i rozpaleni ogniem Ducha Świętego mogli iść śladami umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, i dojść do Ciebie, Najwyższy, jedynie dzięki Twej łasce, który żyjesz i królujesz i odbierasz hołd w doskonałej Trójcy i prostej Jedności, Bóg wszechmogący przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Prośba o błogosławieństwo

Niech Pan nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nam okaże oblicze swoje i zmiłuje się nad nami, niech obróci ku nam twarz swoją i obdarzy pokojem, niech Pan nam błogosławi. Amen.

Modlitwa razem ze św. Franciszkiem

Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca. Daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, jak również zdolność jasnego odczuwania i poznawania, abym mógł wypełnić Twą świętą i nieomylną wolę. Amen.

Panie Jezu Chryste, niech gorejąca i słodka moc Twojej miłości przeniknie mój umysł i oderwie go od wszystkich rzeczy, które są pod niebem, abym z miłości do Ciebie oddawał Ci siebie, tak jak Ty zechciałeś oddać swe życie z miłości do mnie.

Modlitwa dziecka do św. Franciszka

Franciszku, ty nawet zwierzęta, słońce i księżyc nazywałeś swymi braćmi i siostrami. Proszę cię, naucz mnie dobrego patrzenia na świat, szanowania przyrody, opiekowania się zwierzętami z wiarą, że to wszystko jest darem bożym dla mnie. Amen.

O wsparcie na co dzień

Święty Franciszku z Asyżu, pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu! Ty, który nosiłeś w swoim sercu zmienne koleje losu ludzi Tobie współczesnych, wspieraj nas, abyśmy sercem bliskim Sercu Odkupiciela objęli sprawy ludzi naszej epoki, trudne problemy społeczne, ekonomiczne, polityczne, problemy kultury i cywilizacji współczesnej, wszystkie cierpienia, napięcia, kompleksy, niepokoje. Pomóż nam przełożyć to wszystko na prosty, przynoszący owoc język Ewangelii. Pomóż nam rozwiązać te wszystkie problemy kluczem Ewangelii, aby Chrystus Sam mógł być dla człowieka naszych czasów Drogą, Prawdą i Życiem. Amen.

Modlitwa św. Jana Pawła II w kaplicy stygmatów

Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląca jest potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawiać się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złem przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczania. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

Modlitwa św. Franciszka

Wasze komentarze:
 Barbara: 31.05.2024, 23:47
 SW FranciszkuTy ukochales przyrodę i zwierzęta. Prosze wstaw się z moja prośba Boga najwyższego oraz Jezusa o przeżycie i zdrowie naszego ukochanego Stasia aby mógł cieszyc nas o Boga swoją obecnością. Daj mu siły i miej do w swej opiece Ty jeden możesz wszystko Proszę .
 azco: 28.05.2024, 23:18
 Święty Franciszku, proszę Cię o opiekę nad moimi zwierzętami i żeby Bari jak najszybciej wrócił do domu, bardzo proszę
 azco: 17.05.2024, 01:15
 Święty Franciszku, proszę Cię aby Tofik wrócił do domu
 Monika: 07.05.2024, 15:56
 Święty Franciszku proszę cię o pomoc z całego serca, aby jutrzejsza operacja guza trzustki mojemu Maniowi się udała. aby wrócił do nas. Amen
 I: 24.02.2024, 21:54
 Święty Franciszku, bardzo proszę o cud uzdrowienia dla mojej kotki Migotki. Bardzo proszę ..
 Justyna : 06.02.2024, 07:05
 Św Franciszku proszę otocz moja Tole swoją opieką, wczoraj została zaszczepiona na wściekliźnie aby nie wystąpiły i niej żadne powikłania błagam Cię o jej zdrowie i radość pieskiego życia.
 Ewa&Tomek: 05.02.2024, 15:48
 Sw Franciszku prosimy Cie z całego serca o uzdrowienie naszego Skarbenka módl się za nami
 Anna: 02.01.2024, 22:48
 Św Franciszku proszę za moją Mruczusią, wstaw się proszę do Pana aby wróciła do zdrowia pozwól mi się nią nacieszy. Tyle wycierpiała. Błagam uratuj mnie i ją. Amen
 Anna: 01.01.2024, 14:59
 Św. Franciszku proszę wstaw się do Pana za moją Mruczusią, żeby powróciła do zdrowia. Pozwól proszę ciszyć mi się nią. Wysuchaj proszę mojej prośby i przyjdż z pomocą. Proszę ratuj. Amen

 czcicicelka: 04.10.2023, 13:59
 Swiety Franciszku prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia oraz madrosc i pomyslnosc we wszystkich moich potrzebach:mieszkaniowych/ o udaremnienie zla ze strony Z/,remontowych/o dobra wole M.J../,urzedowych/ o dobra wole M.R/. i i w zyciu.O Swiatlo Ducha Swietego w ich pomyslnym rozwiazaqniu. Bog zqaplac za modlitwe.
 M: 04.10.2023, 13:44
 Swiety Franciszku prosze Cie w intencji wybawienia od nienawisci i zla ze strony:Ewy,S.Z.H.R.M.L.A.R.J./ O uczynienie z Szawla ich w Pawla. Dziekuje bardzo.
 marzena aneta: 04.10.2023, 08:22
 Modlitwa do Franciszka z Asyżu dziękuję Święty Franciszku z Asyżu kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Święty Franciszku z Asyżu kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Święty Franciszku z Asyżu kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Święty Franciszku z Asyżu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dwa trzy pokoje sześdziesiąt siedemdziesiąt metrów dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szacunek cuda czyni szczerość cuda czyni szczęśliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 KK: 30.08.2023, 14:00
 Święty Franciszku , dziękuję że wspierasz mnie każdego dnia i za otrzymane łaski.
 Ela: 06.08.2023, 18:34
 Swiety Franciszku z Asyżu prosze Cie o Pomoc w uzdrowieniu mojego prenia ktory zmasakrował sobie łape wpadajac we wnyki z całego serca prosze o pomoc Amen
 Ela: 06.08.2023, 15:32
 Swiety Franciszku prosze Ciebie o zdrowie dla naszego Prenia aby jego łapa wrociła do zdrowia prosze Cie całym sercem Spraw aby jego lapa zaczeła sie goic by niecierpiał wszyscy go bardzo kochamy jest młody chcemy byc nadal szcesliwa rodzina prosze Cie całym sercem Amen
 marzena aneta: 22.03.2023, 08:28
 Modlitwa świętego Jana Pawła II w kaplicy stygmatów dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urodę ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 21.02.2023, 16:48
 Św Franciszku oddaję Twej opiece mojego wnuczka Franciszka upros dla niego dar mądrości, rozumu, pokoju , błogosławieństwa w nauce i całym życiu. Amen
 Xyz: 10.01.2023, 10:54
 Swiety Franciszku, wysluchaj laskawie moich modlitw i prosb. Amen <3
 Kasia: 12.10.2022, 13:17
 Sw. FRANCISZKU prosze Cie o pomoc, 17.10, aby wszystko przebieglo dobrze, i aby nie byly to duze koszty, PROSZE POMÖC, i abym mogla byc na ADORACJI NAJSW. SAKRAMENTU CO TYDZIEN, O spoköj w tym czadie w domu.Amen
 jut: 05.10.2022, 21:04
 Proszę, Święty Franiszku, patronie mojego syna, uczyń cud, uratuj moje małżeństwo i pozwól mężowi zrozumieć, co naprawdę ważne.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej