Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Litania do bł. Jerzego Popiełuszki

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami,
Błogosławiony Jerzy Męczenniku,
Odważny wyznawco Chrystusa,
Wierny świadku Ewangelii,
Zapatrzony w krzyż Zbawiciela,
Czcicielu Maryi Niepokalanej,
Oddany od dzieciństwa Bogu,
Wychowany w pobożnej rodzinie,
Gorliwy w służbie ołtarza,
Pragnący naśladować świętych,
Wierny głosowi powołania,
Apostole godności człowieka,
Obrońco nienarodzonych,
Miłosierny dla cierpiących,
Wrażliwy na los pokrzywdzonych,
Dobry pasterzu ludzi pracy,
Uczący zło dobrem zwyciężać,
Wzywający do męstwa i solidarności,
Broniący wartości ewangelicznych,
Przestrzegający przed chęcią odwetu,
Wzywający do trwania w nadziei,
Niesprawiedliwie oskarżany,
Okrutnie umęczony,
Kapłanie wierny aż do końca,
Męczenniku prawdy i wolności,
Orędowniku spraw Kościoła i narodu,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
W. I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz, Panie.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości, wejrzyj na jego męczeńską śmierć w obronie wiary oraz godności człowieka i za jego przyczyną spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania została opracowana przez Gabriela Bartoszewskiego OFMCap i zatwierdzona przez Kurię Warszawską Metropolitalną.

Wasze komentarze:
 aneta: 29.03.2017, 03:47
 Nie mam siły żyć wiem że ważniejsi są śmiertelnie chorzy i nie mam pretensji ale nie mam znikąd pomocy trace zdrowie z poniżenia bólu i rozpaczy zaczynam wątpić czy Bóg istnieje . Wiem że popełniłam błędy ale postanowiłam wszystko zmienić żeby uratować dom małżeństwo ale nie dano szansy na nic . Mam wrażenie że ktoś z góry kręci moim życiem utrudnia wszystko o co bardzo się staram. Kochanka męża która zadaje mi ból i mojemu dziecku nie chodzi do kościoła odtrąciła od ko§cioła i Boga mojego męża żyje w szczęściu tiumfuje znęca się nade mną wyśmiewa obgaduje z mężem. Co mi daje modlitwa wiara a jestem bardzo wierząca chodzę do kościoła i co mam z tego ona jest szczęśliwa i skochana w moim mężu zabiera ojca mojemu dziecku. I Ty Boże widzisz to i nie zatrzymasz tego koszmaru. Wiem może nie zasługuję chociaż uważam inaczej ale mój syn moja mama płacze słabnie pozwalasz na to Boże???? Dlaczego Tyle piszę proszę błagam pomóż uratować mi wszystko zmień męźowi rozum sumienie miłość. A ty nic po czyjej jesteś stronie zbrodniarzy oszustów nikczemników? Proszę cię ukaż moich oprawców zmień mój los nie chcę innego męża prawdziwy ojciec powinien wychowywać mojego syna.Boże zlituj się powstrzymaj zbrodniarzy zabierz z mojego życia kochankę Ilonę D. Proszę znajdź sposób pomóż mi. Dlaczego mojemu mężowi tak bardzo udają się oszustwa niegodziwo§ci podłości pokrzyżuj mu to Boże ty wszystko możesz.
 aneta: 28.03.2017, 12:38
 Księże męczenniku proszę o rozum i sumienie dla męża Pawła.
 rybaklech: 25.03.2017, 23:36
 Proszę o łaskę zdrowia po operacji usunięcia guza prawej nerki oraz w chorobie wieńcowej oby moje serce wytrzymało
trudy dnia codziennego jak najdłużej a moja sytuacja mieszkaniowa zmieniła się na lepszą. Wstawiaj się u Jezusa
Miłosiernego i Przenajświętszej Panienki za mnie i moją rodziną.
 CELINA : 24.03.2017, 09:58
 BLOGOSLAWIONY JERZY MODL SIE O ZDROWIE DLA MICHALA
 aneta : 24.03.2017, 08:05
 Patronie cierpiących nie pozwól abym ja i syn dłużej cierpieli błagam zaopiekuj się nami ukaż z Panem Bogiem kochankę męża i daj wyrzuty sumienia mężowi Pawłowi rozum i ludzkie uczucia. Poproś Pana najwyższego o sprawiedliwość nie pozwól mu być myśliwym bo wszystko jest przez to nie ma go w domu. Proszę cię uratuj moje małżeństwo daj mi siłę i zdrowie chroń mojego syna od niebezpieczeństwa.
 aneta: 22.03.2017, 08:16
 Błogosławiony księże uproś rozum dla męża Pawła aby się opamiętał nie na chwilę aby wyrzuty sumienia nie dawały mu żyć. Daj zdrowie mi i siłę oraz mojemu synowi mamie i całej rodzinie. Spraw jakieś wydarzenie aby on zrozumiał że żona i dziecko są najważniejsze. Zabierz mu jego hobby błagam cię to wszystko przez to.Uratuj moje małżeństwo ukaż kochankę zabierz ją daleko od nas
 aneta: 21.03.2017, 08:14
 Dobrodzieju uproś łaskę u Pana Boga o sprawiedliwość pomóż mi w działaniach aby mąż nigdy nie distał pozwolenia na broń aby się zmienił i ratował rodzinę. Daj mi siłę i zdrowie zlituj się. Zabierz od nas kochankę zrób coś z nią aby się odczepiła. Pomóż mojemu synowi w szkole bo żyje w utrapieniu przez ojca. Daj mu rozum.
 aneta: 20.03.2017, 08:04
 Ojcze przenajświętrzy ponownie proszę cię pomóż mi aby mąż się zmienił nabrał rozumu miał uczucia di mnie do dziecka nie był agresywny aby zrezygnował z kochanki bo moja szansa u jego fałszywa zmiana trwała chwilę. Proszę cię też o zdrowie i siłę dla mnie i rodziny zlituj się nad nami. Proszę cię o zdrowie dla ludzi którzy tu piszą prośby do ciebie im pomóż pierwszym potem błagam ratuj moją rodzinę zabierz ze mnie ból i upokorzenie.
 xxx: 17.03.2017, 11:35
 Błogosławiony Kapłanie błagam o zdrowie dla Katarzyny aby operacja się udała i wynik był dobry .Ubłagaj u matuchny łaskę zdrowia dla niej -zrozpaczona matka

 aneta: 17.03.2017, 08:38
 Dziękuję za szanse tobie i Panu Bogu proszę daj siłę i mądrość mojemu mężowi Pawłowi aby nie wracał do kochanki aby wróciły mu uczucia do mnie na zawsze. Dziękuję za wszystko. Ja też zrobię wszystko aby uratować naszą rodzinę obiecuję zmienić się i starać w małżeństwie.
 aneta: 17.03.2017, 02:38
 Dziękuję Ci z całego serca i Panu Bogu za szanse jaka pojawiła się dla uratowania mojego małżeństwa mąż trochę zmienił do mnie stosunek resztę wiesz. Dziękuje nie zmarnuje tego prowadź mnie dalej abym nie zmarnowała tego i żeby mąż nie zmienił się na chwilę. Zrobię wszystko ale nie opuszczaj mnie daj siłę i mądrość. Proszę też o zdrowie dla mnie i całej rodziny. Przepraszam za moje nerwy i głupoty jakie wygaduję w rozpaczy.
 Nikola: 16.03.2017, 22:58
 Ks. Jerzy, błagam o wstawiennictwo, proszę o łaskę uzdrowienia. Jezu Ufam Tobie.
 aneta: 16.03.2017, 08:04
 Proszę zatrzymaj mojego męża aby nie jechał do kochanki daj mu rozum i wyrzuty sumienia błagam uratuj moje małżeństwo żeby syn miał prawdziwy dom i oboje rodziców. Spraw jakieś wydarzenie aby on się opamiętał.Pan Bóg wie jak uczynić ludziom opamiętanie musi być wstrząs bo inaczej niczego nie rozumieją. Pomóż kochany i daj mi siłę to wytrzymać. Proszę o zdrowie dla siebie i całej rodziny dla syna mamy i wszystkich. Dla męża o zdrowie psychiczne.
 aneta: 15.03.2017, 00:17
 Uratuj moje małżeństwo kochany dobrodzieju. Błagam zabierz mój ból i upokorzenie bo umrę z żalu. Daj mi opanowanie cierpliwość i mądrość aby odzyskać miłość męża. Kieruj mną aby uratować małżeństwo bardzo tego pragnę. Nie przekreślaj z Panem Bogiem mojego małżeństwa pomóż mam.
 aneta: 15.03.2017, 00:08
 Proszę kochany księże nie odwracaj się ide mnie mimo błędòw moich. Pomóż mi daj siłę i zdrowie. Potrzebuje cię ze synem. Zlituj się uproś rozum u Pana Boga dla mnie. Spraw aby jego uczucia do mnie wróciły chcę ratować nasze małżeństwo kocham go to ojciec mojego dziecka. Ze§kij szanse na uratowanie mojej rodziny.
 Piotr: 14.03.2017, 22:05
 Patronie ludzi pracy, wstawiaj się za mną abym jej nie utracił. Amen
 aneta: 13.03.2017, 08:23
 Błagam cię kochany księże uproś rozum u Pana Boga dla mojego męża Pawła aby zaraz nie jechał ani nie dzwonił do kochanki daj mu siłę i rozum aby zrezygnować z tego dna aby tam nie jechać na Podbrzezie. Proszę spraw aby mnie i dziecka dłużej nie krzywdził. Proszę o jego nawrócenie do kościoła i rodziny .Ukarz kochankę zabierz z naszego źycia. Zlituj się wreszcie nad nami ten koszmar trwa 6 lat. To jest nie douwierzenia chorzy cierpią krócej nie mam siły już ani zdrowia popadam w depresje. Nie zostawiaj mnie w tym udręczeniu.
 Krystyna12.03.2017,19,41: 12.03.2017, 20:35
 Błagam Cię Błogosławiony Jerzy o łaskę zdrowia dla mnie cieżko chorej prosze pomóż mi w tych ciężkich chwilach życia cudowny Kapłanie wstawiaj sie u Jezusa Miłosiernego za mną
 Krystyna12.03.2017,19,41: 12.03.2017, 20:26
 Błagam Cię Błogosławiony Jerzy o łaskę zdrowia dla mnie cieżko chorej prosze pomóż mi w tych ciężkich chwilach życia cudowny Kapłanie wstawiaj sie u Jezusa Miłosiernego za mną
 Krystyna12.03.2017,19,41: 12.03.2017, 19:45
 Błagam Cię Błogosławiony Jerzy o łaskę zdrowia dla mnie cieżko chorej prosze pomóż mi w tych ciężkich chwilach życia cudowny Kapłanie wstawiaj sie u Jezusa Miłosiernego za mną
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] (19) [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej