Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Litania do bł. Jerzego Popiełuszki

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami,
Błogosławiony Jerzy Męczenniku,
Odważny wyznawco Chrystusa,
Wierny świadku Ewangelii,
Zapatrzony w krzyż Zbawiciela,
Czcicielu Maryi Niepokalanej,
Oddany od dzieciństwa Bogu,
Wychowany w pobożnej rodzinie,
Gorliwy w służbie ołtarza,
Pragnący naśladować świętych,
Wierny głosowi powołania,
Apostole godności człowieka,
Obrońco nienarodzonych,
Miłosierny dla cierpiących,
Wrażliwy na los pokrzywdzonych,
Dobry pasterzu ludzi pracy,
Uczący zło dobrem zwyciężać,
Wzywający do męstwa i solidarności,
Broniący wartości ewangelicznych,
Przestrzegający przed chęcią odwetu,
Wzywający do trwania w nadziei,
Niesprawiedliwie oskarżany,
Okrutnie umęczony,
Kapłanie wierny aż do końca,
Męczenniku prawdy i wolności,
Orędowniku spraw Kościoła i narodu,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
W. I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz, Panie.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości, wejrzyj na jego męczeńską śmierć w obronie wiary oraz godności człowieka i za jego przyczyną spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania została opracowana przez Gabriela Bartoszewskiego OFMCap i zatwierdzona przez Kurię Warszawską Metropolitalną.

Wasze komentarze:
 aneta: 25.01.2017, 08:15
 Błogosławiony księże spraw swoją świętą ręką aby mój mąż nie kłamał pracował nie zdradzał żeby mojemu synowi dobrze szło w szkole bo cierpi przez chorego psychicznie ojca. Błagamy ciebie i świt rodzin o jego nawrócenie o rozum i ludzkie uczucia.Nie zostawiaj nas samych.
 Nikola: 24.01.2017, 23:21
 Proszę Cię o wstawiennictwo, cud uzdrowienia. Jezu Ufam Tobie.
 aneta: 24.01.2017, 12:42
 Kochany księże proszę o zdrowie dla mojej rodziny dziecka mamy moje męża i siostry.Proszę o rozum i nawrócenie męża o prace dla nas dwojga.Żeby on wreszcie był szczery nie kłamał żeby zrozumiał zło jakie czyni.
 Nikola: 23.01.2017, 23:13
 Błagam Cię księżę Jerzy, wyproś dla mnie łaskę uzdrowienia.
 Grazyna: 22.01.2017, 22:36
 Proszę o powrót do zdrowia . Wysłuchaj moich wołań i modłów . Uproś mi te łaskę u naszego Pana i Maryji .Wierze w two ja i Twojej Matki dobro . A ja przyzekam zmane jaka w soizmienic. swore postepowanie prose o cud
 aneta: 20.01.2017, 22:26
 Proszę spraw aby uczucia mojego męża wróciły do mnie i do dziecka. Proszę poproś Pana Boga i rozum i nawrócenie dla mojego męża Pawła. Spraw abym wreszcie była szczęśliwa abym znalazła pracę którą będę lubieć. Ukaż moich oprawców .
 Basia : 19.01.2017, 22:59
 Błogoslawiony ks. Jerzy uproś opieki łask dla moich dzieci proszę o zdrowie i pracę dla syna aby Bóg postawił na jego drodze dobrych ludzi i pomocnych a oddalił tych którzy są złym przykładem uproś czystej apstynencji od nałógow i powrotu do zdrowia i wiary w Boga .
 aneta: 19.01.2017, 08:18
 Błagam o rozum i nawrócenie mojego męża Abym znalazła prace i dziecku szła nauka w szkole. Proszę uratuj moje małżeństwo i rodzinę ukaż winowajców.Proszę o pomoc z całego serca.Bóg zapłać.
 Nikola: 18.01.2017, 22:05
 Błogosławiony księżę Jerzy wstaw się za mną, wyproś dla mnie łaskę, błagam o cud uzdrowienia. Jezu ufam Tobie.

 Janka: 18.01.2017, 11:57
 Błagam Cię błogosławiony księże Jerzy uproś łaskę wiary w mojej rodzinie,szczególnie polecam Beatę, uproś również dla niej łaskę pracy i dobrego męża, a także łaskę pojednania z moimi siostrami. Dziękuję za łaski które prosisz u naszego umiłowanego Ojca przez pośrednictwo naszej Matenki.
 aneta: 18.01.2017, 08:32
 Proszę o rozum o zdrowie psychiczne dla męża bo jestem pewna że jest chory. Potrzebujemy go z,dzieckiem i kochamy mimo krzywd. Proszę daj nam szanse uratować małżeństwo podpowiedz mi jak to zrobić nie tracąc godności. Zmień jego postępowanie i rozsądek.Proszę o pomoc i sprawiedliwo§ć nie mam sił na nic.
 aneta: 18.01.2017, 08:28
 Nie opuszczaj mnie proszę potrzebuje cię z,dzieckiem.Proszę o siłę zdrowie i sprawiedliwość o opamiętanie mojego męża o zdrowie psychiczne bo widzę że jest chory umysłowo a nie chce się leczyć. Boże daj mu rozum i zdrowie aby myślał co robi jak krzywdzi aby miał ludzkie uczucia aby się nawroci bo potrzebujemy go ze synem i nadal kochamy mimo krzywd. Zlituj się nad nami.
 Aneta: 18.01.2017, 08:22
 Proszę wybacz mi moje błędy wiem że je popełniam w cierpieniu i rozpaczy. Pomóż mi uproś u Pana Boga rozum i rozsądek dla męża który krzywdzi tyle osób bezkarnie. Błagam pokaż mojemu synowi że istnieje sprawiedliwość. Proszę ukaż moich oprawców daj im ostrzeżenie. W nerwach źle życzę mężowi ale chciałabym tylko aby się opamiętał i nie kłamał nie krzywdził nas tak bardzo. Proszę o siłę i drowie bo życie ze mnie uchodzi popadam w deptesję nie radze sobie z niczym. Zlituj się nad moim dzieckiem żeby miało oboje rodziców.
 aneta: 17.01.2017, 22:44
 Wybacz dobrodzieju że bluźnie trace nadzieję a nawet wiarę w Boga. Jestem tylko człowiekiem mam jedno życie a cierpienie i upokorzenia nie mają końca są co raz mocniejsze nie daje rady. Bluźnie że Pan Bóg trzyma stronę moich oprawców. Nie przykróci ich niegodziwości i podłości. Mi są rzucane kłody pod nogi nie mam sił już walczyć cierpię strasznie i poddaje się zatracam swoją godność popełniam same błędy w rozpaczy. Nie mam w nikim wsparcia i pomocy nawet w Bogu. Proszę o pomoc i siłę której mam już nie wiele. Zrobiłabym wszystko aby uratować rodzinę ale nie mam szansy i pomocy. Myślę nawet o śmierci ale nie mam odwagi i mam dziecko ale chciałabym zasnąć i nic już nie czuć tego strasznego bólu i poniżenia.
 Renata: 17.01.2017, 21:59
 Ojcze Jerzy, błagam Cię o zdrowie mojej rodziny I moje,o bezpieczne powroty do domu o zgodę I szacunek. I dla mojego brata,by zdrowy ,bezpieczny w drodze iszczęśliwy wracał z pracy do domu.Amen
 Renata: 17.01.2017, 21:58
 Ojcze Jerzy, błagam Cię o zdrowie mojej rodziny I moje,o bezpieczne powroty do domu o zgodę I szacunek. I dla mojego brata,by zdrowy ,bezpieczny w drodze iszczęśliwy wracał z pracy do domu.Amen
 Maniek: 14.01.2017, 18:52
 Błogosławiony ks.Jerzy do tej pory mnie wysłuchiwałeś więc i tym razem poproszę Cię o pomoc.pomóż mi znalezc moja druga polowe aby te wieczory nie byly puste i samotne..
 Nikola: 11.01.2017, 00:03
 Błogosławiony księżę Jerzy błagam o cud uzdrowienia i cud macierzyństwa. Wstaw się za mną do Jezusa Chrystusa. Ufam Tobie.
 aneta: 10.01.2017, 22:38
 Proszę cię błogosławiony księże jak każdego dnia o siłę wsparcie o zdrowie. Nie mogę żyć ani normalnie funkcjonować proszę uproś szanse u Pana Boga na uratowanie mojej rodziny. Przede mn ciężkie rozmowy trudne decyzje. Proszę o sprawiedliwość i ulge w cierpieniu moim i mojego syna. Nie opuszczaj mnie proszę. Niech mąż się nawróci i zmieni nabierze rozumu. Przez niego cierpi cała rodzina.
 aneta: 08.01.2017, 01:52
 Zlituj się nade mną i moim synem pomóż nam. Proszę uproś Pana Boga o łaskę dla mojej rodziny i rozum dla męża.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej