Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Litania do bł. Jerzego Popiełuszki

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami,
Błogosławiony Jerzy Męczenniku,
Odważny wyznawco Chrystusa,
Wierny świadku Ewangelii,
Zapatrzony w krzyż Zbawiciela,
Czcicielu Maryi Niepokalanej,
Oddany od dzieciństwa Bogu,
Wychowany w pobożnej rodzinie,
Gorliwy w służbie ołtarza,
Pragnący naśladować świętych,
Wierny głosowi powołania,
Apostole godności człowieka,
Obrońco nienarodzonych,
Miłosierny dla cierpiących,
Wrażliwy na los pokrzywdzonych,
Dobry pasterzu ludzi pracy,
Uczący zło dobrem zwyciężać,
Wzywający do męstwa i solidarności,
Broniący wartości ewangelicznych,
Przestrzegający przed chęcią odwetu,
Wzywający do trwania w nadziei,
Niesprawiedliwie oskarżany,
Okrutnie umęczony,
Kapłanie wierny aż do końca,
Męczenniku prawdy i wolności,
Orędowniku spraw Kościoła i narodu,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
W. I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz, Panie.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości, wejrzyj na jego męczeńską śmierć w obronie wiary oraz godności człowieka i za jego przyczyną spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania została opracowana przez Gabriela Bartoszewskiego OFMCap i zatwierdzona przez Kurię Warszawską Metropolitalną.

Wasze komentarze:
 aneta: 18.01.2017, 08:32
 Proszę o rozum o zdrowie psychiczne dla męża bo jestem pewna że jest chory. Potrzebujemy go z,dzieckiem i kochamy mimo krzywd. Proszę daj nam szanse uratować małżeństwo podpowiedz mi jak to zrobić nie tracąc godności. Zmień jego postępowanie i rozsądek.Proszę o pomoc i sprawiedliwo§ć nie mam sił na nic.
 aneta: 18.01.2017, 08:28
 Nie opuszczaj mnie proszę potrzebuje cię z,dzieckiem.Proszę o siłę zdrowie i sprawiedliwość o opamiętanie mojego męża o zdrowie psychiczne bo widzę że jest chory umysłowo a nie chce się leczyć. Boże daj mu rozum i zdrowie aby myślał co robi jak krzywdzi aby miał ludzkie uczucia aby się nawroci bo potrzebujemy go ze synem i nadal kochamy mimo krzywd. Zlituj się nad nami.
 Aneta: 18.01.2017, 08:22
 Proszę wybacz mi moje błędy wiem że je popełniam w cierpieniu i rozpaczy. Pomóż mi uproś u Pana Boga rozum i rozsądek dla męża który krzywdzi tyle osób bezkarnie. Błagam pokaż mojemu synowi że istnieje sprawiedliwość. Proszę ukaż moich oprawców daj im ostrzeżenie. W nerwach źle życzę mężowi ale chciałabym tylko aby się opamiętał i nie kłamał nie krzywdził nas tak bardzo. Proszę o siłę i drowie bo życie ze mnie uchodzi popadam w deptesję nie radze sobie z niczym. Zlituj się nad moim dzieckiem żeby miało oboje rodziców.
 aneta: 17.01.2017, 22:44
 Wybacz dobrodzieju że bluźnie trace nadzieję a nawet wiarę w Boga. Jestem tylko człowiekiem mam jedno życie a cierpienie i upokorzenia nie mają końca są co raz mocniejsze nie daje rady. Bluźnie że Pan Bóg trzyma stronę moich oprawców. Nie przykróci ich niegodziwości i podłości. Mi są rzucane kłody pod nogi nie mam sił już walczyć cierpię strasznie i poddaje się zatracam swoją godność popełniam same błędy w rozpaczy. Nie mam w nikim wsparcia i pomocy nawet w Bogu. Proszę o pomoc i siłę której mam już nie wiele. Zrobiłabym wszystko aby uratować rodzinę ale nie mam szansy i pomocy. Myślę nawet o śmierci ale nie mam odwagi i mam dziecko ale chciałabym zasnąć i nic już nie czuć tego strasznego bólu i poniżenia.
 Renata: 17.01.2017, 21:59
 Ojcze Jerzy, błagam Cię o zdrowie mojej rodziny I moje,o bezpieczne powroty do domu o zgodę I szacunek. I dla mojego brata,by zdrowy ,bezpieczny w drodze iszczęśliwy wracał z pracy do domu.Amen
 Renata: 17.01.2017, 21:58
 Ojcze Jerzy, błagam Cię o zdrowie mojej rodziny I moje,o bezpieczne powroty do domu o zgodę I szacunek. I dla mojego brata,by zdrowy ,bezpieczny w drodze iszczęśliwy wracał z pracy do domu.Amen
 Maniek: 14.01.2017, 18:52
 Błogosławiony ks.Jerzy do tej pory mnie wysłuchiwałeś więc i tym razem poproszę Cię o pomoc.pomóż mi znalezc moja druga polowe aby te wieczory nie byly puste i samotne..
 Nikola: 11.01.2017, 00:03
 Błogosławiony księżę Jerzy błagam o cud uzdrowienia i cud macierzyństwa. Wstaw się za mną do Jezusa Chrystusa. Ufam Tobie.
 aneta: 10.01.2017, 22:38
 Proszę cię błogosławiony księże jak każdego dnia o siłę wsparcie o zdrowie. Nie mogę żyć ani normalnie funkcjonować proszę uproś szanse u Pana Boga na uratowanie mojej rodziny. Przede mn ciężkie rozmowy trudne decyzje. Proszę o sprawiedliwość i ulge w cierpieniu moim i mojego syna. Nie opuszczaj mnie proszę. Niech mąż się nawróci i zmieni nabierze rozumu. Przez niego cierpi cała rodzina.

 aneta: 08.01.2017, 01:52
 Zlituj się nade mną i moim synem pomóż nam. Proszę uproś Pana Boga o łaskę dla mojej rodziny i rozum dla męża.
 aneta: 06.01.2017, 23:20
 Proszę Ojcze męczenniku nie zostawiaj mnie w utrapieniu zlituj się nade mną i moim dzieckiem. Daj mi ostatnią szanse i nadzieje na uratowanie rodziny nie chce nowej innej mój syn potrzebuje ojca ale mądrego dobrego. Daj rozum mojemu mężowi Pawłowi odsuń od niego kochanie. Znajdź sposób błagam cię.
 Nikola: 06.01.2017, 22:39
 Błogosławiony księżę Jerzy błagam Cię o uzdrowienie. Ulżyj w moim cierpieniu. Jezu ufam Tobie.
 Jadwiga: 04.01.2017, 16:51
 Proszę Cię o opiekę nad moim synem.Dziękuję za zdane egzaminy.
 Jadwiga: 04.01.2017, 16:50
 Proszę Cię o opiekę nad moim synem.Dziękuję za zdane egzaminy.
 aneta : 04.01.2017, 03:15
 Proszę księże dobrodzieju pomóż mi niech wreszcie zło i ból opuści mnie i moje dziecko. Błagam cię uczyń sprawiedliwość dla tych którzy mnie strasznie krzywdzą. Proszę o rozum i opamiętanie dla moich oprawców. Proszę cię resztkami sił o łaskę twoją i siłę na wytrwanie.
 aneta: 03.01.2017, 02:53
 Proszę Pana Boga o siłę i Ciebie ojcze błogosławiony o wsparcie o rozum dla mojego męża przez którego bardzo cierpię z synem .Trace siły nadzieję i wiarę bo cierpienie moje nie jest chwilowe trwa wiele lat. To jest nie do pomyślenia że ja jeszcze żyje że ciągnę to wszystko. Proszę zlituj się nad moim dzieckiem skoro ja nie zasługuje na pomoc i odrobinę szczęścia.
 Nikola: 01.01.2017, 23:33
 Błogosławiony Ks. Jerzy, wstaw się za mnie do Pana Naszego o cud uzdrowienia dla mnie. Oddaję całe swoje cierpienie w tej intencji. Amen.
 aneta : 31.12.2016, 22:13
 Przestaje wierzyć w sprawiedliwość trace nadzieje i wiarę w Pana Boga. Prędzej umrę niż sprawiedliwość i kara dosięgnie moich oprawców kochanki i męża.
 aneta: 29.12.2016, 23:32
 Proszę cię o siłę i zdrowie dla mnie i mojego dziecka. Proszę poproś Pana Boga o sprawiedliwość o ukaranie osób które mnie krzywdzą. Nie pozwól na moje cierpienie.
 aneta: 28.12.2016, 19:58
 Proszę cię o pomoc i wsparcie błogosławiony księże. Zlituj się nade mną wraz z Panem Bogiem. Błagam skończ zło jakie wyrządza mi mąż i jego kochanka. Tylko Pan Jezus może to przerwać i Ty. Nie mam inaczej szans na spokój i normalne życie. Zmień to dobrodzieju dla mojego syna.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej