Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Litania do bł. Jerzego Popiełuszki

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami,
Błogosławiony Jerzy Męczenniku,
Odważny wyznawco Chrystusa,
Wierny świadku Ewangelii,
Zapatrzony w krzyż Zbawiciela,
Czcicielu Maryi Niepokalanej,
Oddany od dzieciństwa Bogu,
Wychowany w pobożnej rodzinie,
Gorliwy w służbie ołtarza,
Pragnący naśladować świętych,
Wierny głosowi powołania,
Apostole godności człowieka,
Obrońco nienarodzonych,
Miłosierny dla cierpiących,
Wrażliwy na los pokrzywdzonych,
Dobry pasterzu ludzi pracy,
Uczący zło dobrem zwyciężać,
Wzywający do męstwa i solidarności,
Broniący wartości ewangelicznych,
Przestrzegający przed chęcią odwetu,
Wzywający do trwania w nadziei,
Niesprawiedliwie oskarżany,
Okrutnie umęczony,
Kapłanie wierny aż do końca,
Męczenniku prawdy i wolności,
Orędowniku spraw Kościoła i narodu,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

K. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
W. I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz, Panie.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości, wejrzyj na jego męczeńską śmierć w obronie wiary oraz godności człowieka i za jego przyczyną spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania została opracowana przez Gabriela Bartoszewskiego OFMCap i zatwierdzona przez Kurię Warszawską Metropolitalną.

Wasze komentarze:
 Róża: 06.02.2017, 20:28
 Błogosławiony księże Jerzy uproś opieki łaski wiary, miłości w mojej rodzinie dla mnie,mojego syna, synowej, wnuków, proszę bardzo o zdrowie dla nas wszystkich , błagam o cud uzdrowienia dla mojego syna od nałogu.Proszę z całego serca o pomoc i bardzo dziękuję .
 Nikola: 05.02.2017, 00:21
 Błogosławiony księżę Jerzy, błagam o wstawiennictwo, zatrzymaj moje cierpienie. Błagam o łaskę uzdrowienia abym mogła dostąpić cudu macierzyństwa. W Tobie moja nadzieja. Jezu Ufam Tobie.
 aneta: 03.02.2017, 00:37
 Zlituj się nade mną i moim dzieckiem żebyśmy byli kochani i szczęśliwi zabierz poniżenie ze mnie od złych ludzi pomòż mi w pracy potrzebuje cię.
 aneta: 03.02.2017, 00:34
 Proszę cię o pomoc błogosławiony księże dostałam prace ale nie mam siły ani ochoty do niej iść a musze bo nie mam środków do życia. Daj mi siłę i zdrowie od Pana Boga. Proszę cię uratuj moje małżeństwo bo przez to nie mogę żyć przez chory umysł mojego męża i jego zdrade która trwa a ja umieram po woli.Moje dziecko cierpi.Zlituj się nad nami.
 Ania: 31.01.2017, 20:47
 Bł. Jerzy Popiełuszko proszę o wstawiennictwo, aby Bóg uleczył niepłodność w moim małżeństwie i obdarzył nas zdrowym potomstwem oraz błogosławieństwem. Błagam chroń mnie i mojego męża od złego, pozwól cieszyć się życiem i odsuń od nas troski.
 aneta : 30.01.2017, 22:10
 Ojcze błogosławiony pomóż mi nie ma już sił na nic. Proszę o sprawiedliwość i kare dla tych którzy mnie krzywdzą. Daj im opamiętanie i rozum.
 aneta: 29.01.2017, 19:35
  Znów proszę cię o pomoc błogosławiony dobrodzieju bo w tobie tylko moja nadzieja. Ty wiesz wszystko o mnie i mojej rodzinie skróć nasze cierpienie ukaż sprawiedliwie moich oprawców. Niech ich kara czegoś nauczy o to mi tylko chodzi. Proszę o siłę i zdrowie.Pomóż też chorym ludziom.
 wiktoria: 28.01.2017, 00:13
 kochany ksieze Jerzy! Dziekuje, ze dales mi sie poznac. Dziekuje Ci, ze swoim zyciem dales nam takie wielkie swiadectwo. Dziekuje, ze pokazales nam co to znaczy wybaczenie, milosc do nieprzyjaciol, a takze co to znaczy sluzba blizniemu! Jestem mloda i wiem pewnie nic, ale prosze cie zebym z wiekiem nie stala sie materialistka, zebym znalazla fajnego meza i o zdrowie dla mojej rodziny. Pomoz mi wytrwac w wierze, mimo ze to niemodne i zasciankowe...
Zauwazylam w tych intecjach tutaj, ze jest tu strasznie duzo zon, ktore modla sie o opamietanie dla swoich mezow. Prosze cie pomoz im i spraw by Polscy mezczyzni nie byli agresywni, ale delikatni wobec swoich zon i dzieci.
Reszte wiesz.
Wstaw sie za nami do naszego Pana. amen.
 aneta: 26.01.2017, 08:06
 Proszę błogosławiony księże aby mój mąż nie jeździł do kochanki aby nie oszukiwał. Poproś Pana Boga o rozum i nawrócenie dla niego.Spraw swoją świętą mocą sprawiedliwości aby on poczuł się w życiu tak podle i boleśnie jak ja odwróć sytuację żebym kogoś poznała znalazła pracę. Nie chcę zemsty i nie jestem zdolna do zdrady ale żeby go to czegoś nauczyło. Uważam że powinien cierpieć poczuć to samo ból zagrożenie odrzucenie bezsilność aby zrozumieć jak bardzo krzywdzi. Proszę uratuj moje małżeństwo i dom dziecku zlituj się nad nami. Proszę o karę dla tych którzy mnie krzywdzą aby się opamiętali. Daj mi siłę i zdrowie. Bóg zapłać.

  aneta: 25.01.2017, 08:19
 Proszę kochany księże ukaż moich oprawców którzy mnie krzywdzą powstrzymaj ich pokaż mojemu synowi że istnieje sprawiedliwość że wiara czyni cuda i modlitwa.
 aneta: 25.01.2017, 08:15
 Błogosławiony księże spraw swoją świętą ręką aby mój mąż nie kłamał pracował nie zdradzał żeby mojemu synowi dobrze szło w szkole bo cierpi przez chorego psychicznie ojca. Błagamy ciebie i świt rodzin o jego nawrócenie o rozum i ludzkie uczucia.Nie zostawiaj nas samych.
 Nikola: 24.01.2017, 23:21
 Proszę Cię o wstawiennictwo, cud uzdrowienia. Jezu Ufam Tobie.
 aneta: 24.01.2017, 12:42
 Kochany księże proszę o zdrowie dla mojej rodziny dziecka mamy moje męża i siostry.Proszę o rozum i nawrócenie męża o prace dla nas dwojga.Żeby on wreszcie był szczery nie kłamał żeby zrozumiał zło jakie czyni.
 Nikola: 23.01.2017, 23:13
 Błagam Cię księżę Jerzy, wyproś dla mnie łaskę uzdrowienia.
 Grazyna: 22.01.2017, 22:36
 Proszę o powrót do zdrowia . Wysłuchaj moich wołań i modłów . Uproś mi te łaskę u naszego Pana i Maryji .Wierze w two ja i Twojej Matki dobro . A ja przyzekam zmane jaka w soizmienic. swore postepowanie prose o cud
 aneta: 20.01.2017, 22:26
 Proszę spraw aby uczucia mojego męża wróciły do mnie i do dziecka. Proszę poproś Pana Boga i rozum i nawrócenie dla mojego męża Pawła. Spraw abym wreszcie była szczęśliwa abym znalazła pracę którą będę lubieć. Ukaż moich oprawców .
 Basia : 19.01.2017, 22:59
 Błogoslawiony ks. Jerzy uproś opieki łask dla moich dzieci proszę o zdrowie i pracę dla syna aby Bóg postawił na jego drodze dobrych ludzi i pomocnych a oddalił tych którzy są złym przykładem uproś czystej apstynencji od nałógow i powrotu do zdrowia i wiary w Boga .
 aneta: 19.01.2017, 08:18
 Błagam o rozum i nawrócenie mojego męża Abym znalazła prace i dziecku szła nauka w szkole. Proszę uratuj moje małżeństwo i rodzinę ukaż winowajców.Proszę o pomoc z całego serca.Bóg zapłać.
 Nikola: 18.01.2017, 22:05
 Błogosławiony księżę Jerzy wstaw się za mną, wyproś dla mnie łaskę, błagam o cud uzdrowienia. Jezu ufam Tobie.
 Janka: 18.01.2017, 11:57
 Błagam Cię błogosławiony księże Jerzy uproś łaskę wiary w mojej rodzinie,szczególnie polecam Beatę, uproś również dla niej łaskę pracy i dobrego męża, a także łaskę pojednania z moimi siostrami. Dziękuję za łaski które prosisz u naszego umiłowanego Ojca przez pośrednictwo naszej Matenki.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] (22) [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej