Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

Wasze komentarze:
 EWUNIA: 26.09.2010, 01:15
 Paanie Boże otaczaj swoją opieką moją rodzinę, teraz i zawsze...
 Bogumila: 19.09.2010, 09:04
 Pomoz Panie w relacjach z moimi dziecmi i PROSZE -nie pozwol Im ulegac wplywom ZLEGO! Blagam Panie niech krocza Twoimi sciezkami.Obrzydzaj Im WSZYSTKO co zle i nie pochodzi od Ciebie Boze. Stawiaj na drodze dobrych ludzi, ktorzy swoim przykladem utwierdza w tym , co przekazalam Im w moim wychowaniu.Panie ZLITUJ sie i wysluchaj prosby, tak bardzo waznej dla mnie.Jezu ufam Tobie!
 lukasz 24: 23.08.2010, 23:42
 Boze pomoz mi wyleczyc sie z mojej choroby wiem ze zawsze jestes przy mnie ale blagam wiesz jak bardzo cierpie i staram sie byc dobrym czlowiekiem ,,,pomoz mi pokonac zlo ktore wciasz chce kierowac moim zyciem...
 weronika: 19.08.2010, 11:51
 panie boze daj zdrowie dla mojej babci
 Monika: 12.08.2010, 17:09
 Boze pomoz mi i mojej rodzinie daj zdrowie Mojemu Tacie, spraw aby byl silny fizycznie i psychicznie w tym trudnym czasie. Oddaje wszystkie moje zmartwienia w Twoje rece i wiem ze mi pomozesz jak zawsze!
 asia: 14.07.2010, 20:42
 boze podaj mi błagam twa pomocna dlon i pomoz męzowi podjąc decyzje o leczeniu -błagam cię panie jesli tak mam zyc do konca daj mi siłę abym mogla się ztym pogodzić - jest we mnie tyle buntu i sprzeciwu atak się staram tys moją nadzieją
 andrzej: 07.07.2010, 13:48
 Jezu Maryjo kocham was ratujcie dusze Obietnice: -1 dusza uratowana -1000 bluznierstw wynagrodzonych a im bardziej go kochacie tym jestescie bardziej szczesliwi
 slawa 18.06.2010 , 00:35: 18.06.2010, 09:42
 Boze ! Blagam nie POAWOL moim dzieciom zejsc z Twojej Drogi-lecz , kazdy ,kto za Nimi podazy , niech dojdzie do CIEBIE !!! Prosze PANIE MIEJ moja rodzine w Swojej opiece- o to CIE prosi Twoja niegodna sluzebnica!
 aga : 04.05.2010, 14:40
 Boże weż moje serce i sam kieruj moim życiem.

 Agata: 17.03.2010, 23:57
 PANIE BOZE PROSZE O ZDROWIE DLA RODZICOW , SIOSTRY MEZA I MOICH DZIECI ORAZ DLA WSZYSTKICH LUDZI. O LASKE CIE PROSZE . UFAM TOBIE.
 Agata: 17.03.2010, 23:52
 Panie Boze prosze cie o zdrowie dla moich rodzicow da mamy ktora zlamala reke bo wiem ze cierpi. prosze cie o laske dla mojej rodzinki zeby moje dzieci wyrosly na zdrowych i dobrych ludzi abysmy szczesliwie podrozowali i wrocili do kraju by wybydowac domek i byli zddrowi bo najwazniejsze zdrowie. prosze cie o to abym zdala egzaminy. kocham cie ogromna miloscia i ufam ci jest mi razniej jak sie pomodle . prosze bron nas od zlego.
 Józef: 06.02.2010, 18:39
 Najmiłosierniejszy Boże polecam Ci nasze dzieci, a w szczególności naszego syna. Miej go w szczególnej opiece
 kamila: 27.01.2010, 09:57
 Panie Boże proszę o zdrowie.
 Krzysiek: 16.01.2010, 21:00
 Panie Boże dziękuję Ci za życie, za to, że mam co jeść i gdzie mieszkać, za to że dałeś mi wspaniałych rodziców, za to, że jestem zdrowy i lubię się uczyć. Moje życie to bajka w porównaniu z losem innych. Wstyd mi prosić o łaskę dla mnie, bo mi sie ona nie należy. Pomóż mi dzielić się szczęściem z innymi i spraw, by wszystkie prośby twoich dzieci zostały wysłuchane. Tylko Ty możesz wszystko.
 Wiesława L.: 11.12.2009, 12:50
 Jak to dobrze że są modlitwy. nie wyobrażam sobie życia bez nich.Dodają otuchy. Wlewają nadzieje w nasze serca że wszystko się ułoży . że wszystko będzie dobrze.I tak jest.Jak to dobrze być wierzącą.Przekazuje tą prawdę mojej 12-letniej córce.Zaczyna to rozumieć.
 jadzia: 11.11.2009, 21:39
 boźe przebacz nam bo często nie wiemy jaką krzywdę czynimy innym.
 Dominika : 16.10.2009, 08:47
 PANIE BOŻE TAK JAK MUWISZ OTWORZĘ CI DRZWI DO TWOJEGO SERCA ,DZIĘKUJE ZE MUWISZ ZE MNĄ ,KOCHAM CIĘ,CIESZĘ SIE JESTEŚ CUDNY DZIĘKUJE ZA MIŁE SŁOWA TY PANIE JESTEŚ KOCHANY .DZIĘKUJE MIŁO WIEDZIEĆ JESTEŚ OBROŃCĄ MOJEGO ŻYCIA .CHCĘ BYĆ TOBIE WIERNA NA ZAWSZE JESTEŚ WSPANIAŁY.TAK PANIE POMUŻ INNYM KTUZRY CHCĄ USŁYSZEĆ TWÓJ GŁOS ALE ZE MNĄ TEŻ UTRZYMUJ OJ DZIĘKUJE .
 agata,28.09.2009.: 28.09.2009, 11:09
 Panie Boże,czy ty mnie słyszysz,pomóż mi,powiedz co mam robić dalej
 Marzena: 20.06.2009, 18:50
 Jesteś częścią mojego trudnego życia Panie Boże. Nie mam już sił dźwigać ciężaru mojego cierpienia. Przyjmuję je z pokorą, ale słabnę. Zabierz ode mnie moje utrapienie. Niech moi synowie, których kocham wrócą na dobrą drogę. Niech nie marnują najlepszych lat. A mnie proszę wspieraj swoją cudowną łaską. Ciagle trwam pomimo przeciwności.
 kochajaca matka: 11.06.2009, 10:55
 Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie,wiem , że sprawisz ze moja córka karolina zda dzisiejszy egzamin, czuje to ale wim, że bez nadziei .....spraw by również dała egzamin który juz pisała we wtorek- wiesz jak bardzo potzrebne jest jej twoje wstawiennictwo
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej