Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

Wasze komentarze:
 ola: 12.11.2007, 08:53
 Boże mój, pomóż moim córkom odnleść się w tym świecie, aby nie zagubiły drogi po której kroczyły, dj im siłę, zdrowie i wytrwałośc do dążeniach do celów.
 r.: 24.10.2007, 20:28
 Jezu ufam Tobie...
 Agnieszka: 08.10.2007, 20:13
 Panie mój, Boże ofiaruję Twojej opoce moich bliskich, mojego męża Piotrka, mojego brata Łukasza, Martę , Krzysztofa... Proszę Cię Panie umacniaj nas, daj nam siłę, daj nadzieję, opiekuj sie nami w każdym czasie. Przepraszamy cię Panie za nasze niedoskonałości, braki, ofiarujemy ci wszystko to, co nas otacza, wszystkie radości i smutki, prosimy przyjmij nasze puste dłonie i przemień nas w dobro, w to czym chcesz żebyśmy byli. Bądź zawsze z nami i nie opuszczaj nas nawet wtedy, kiedy my Cię opuszczamy. Bardzo cię kochamy panie boże, bardzo Cię pragniemy i potrzebujemy. Ufamy tobie...
 niunia: 02.10.2007, 20:28
 polecam bozej opatrznosci moje dzieci Anetke iDamianka mojego ukochanego Meza ktory cierpi niewinnie upokorzenie moja chora psychicznie Mame dla ktorej jestem jedyna ostoja i siebie abym potrafila znosic ten trud jakim mnie obdzielasz Panie kazdego dnia
 Monika: 11.09.2007, 13:44
 Panie Boże dziękuję za to co mam.
 EIżBIETA: 20.07.2007, 00:27
 PANIE jutro cała moja rodzina wyjeżdża na wakacje pomóż nam abyśmy spędzili wolny czas podobając się Tobie i aby szczęśliwie wrócić do domu.
 Danuta: 25.06.2007, 13:29
 Boże miej w opiece moje dzieci a szczególnie moją córkę Anetę. Dopomóż jej w zdaniu egzaminu. Oświeć ją swoją mądrością. Jezu ufam Tobie!
 Basia: 22.06.2007, 18:58
 Panie prosze o prawdziwa milosc udane malzenstwo o panujace w nim zdrowie radosc ,milosc i nadzieje
 Załamana: 18.06.2007, 16:15
 pomóż mi Panie Boże zebym była szczęśliwa u boku MAteusza zeby on był dobry dla mnie ,zmienił sie i mnie pokochał prosze Panie daj nam jeszcze jedna szanse...zebym nigdy nie przestała w Ciebie wierzyć

 Beata: 14.06.2007, 09:48
 Pomóż mi dobry Boże w najtrudniejszej dla naszej rodziny sytuacji, abyśmy z Twoją pomocą pomyślnie ją rozwiązali. Wiem, że bez Ciebie nigdzie nie zajdę... O zdrowie dla dzieci i męża proszę...
 Marzena: 10.06.2007, 14:52
 Pomóz mi Boże poukładać życie mojej rodziny bo wszyscy sie jakoś pogubiliśmy i nie mozemy odnaleźć drogi do szczęścia, błagam nie zostawiaj nas w takiej sytuacji
 Kate: 23.03.2007, 11:32
 Pomóż mi Panie Boże w tej trudnej dla mnie sytuacji.W Tobie Cala Nadzieja.Jezu Ufam Ci!
 marta: 10.03.2007, 07:05
 Pomóż mi Boże, żebym nigdy nie oddaliła się od Ciebie i zawsze żyła przy Tobie. Proszę Cię o szczęśliwą przyszłość dobrego męża i zdrowe dzieci.
 JASIO: 29.01.2007, 21:10
 SUPER
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej