Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

   

Wasze komentarze:
 mama: 24.03.2015, 17:27
 Boze kocham Cie Pozwol nam przetrwac ten dzien w zgodzie i nie ranic Cie wiecej Niech bedzie uwielbione Jmie Twoje niech bedzie uwielbione Twoje zycie oddane za nas Dziekuje Ci Panie ze jestes w moim zyciu Blogoslaw nasza rodzine
 Basia: 19.02.2015, 06:48
 Boże ukochany,chodz jestem nie godna,proszę o łaskę nawrócenia ,przemiany serca dla Romka.Boże proszę aby powrócił do modlitwy i kościoła
 HANKA: 14.01.2015, 19:40
 BOZE MOJ,TWORCO ZYCIA ,NIE MAM NIC DO UKRYCIA, WSZYSTKO WIDZISZ,WSZYSTKO WIESZ,Z MOIM ZYCIEM ZROB CO CHCESZ.PANIE LOS MOJ CI POWIERZAM,DO DOSKONALOSCI ZMIERZAM, BYM CI MOCNO ZAUFALA ,CIEBIE W SERCU ZACHOWALA.
 Violetta : 17.11.2014, 22:10
 Kocham cie Jezu mój przyjacielu
 Andrzej z Nazaretu: 13.11.2014, 13:48
 A gdyby tak zamiast słów uczynić coś dobrego, zachwycić się Bogiem, odczuć Jego piękno? A potem porozmawiać, zwrócić się do Niego... czasem bez słów, czasem czynem, myślą, pragnieniem, podążaniem dobrą drogą... błaganiem, westchnieniem, poszukiwaniem...
 ***: 28.10.2014, 09:30
 Panie dziękuję za wszelkie dobro, bądź uwielbiony w moim życiu. Amen.
 bożenka: 20.10.2014, 19:56
 Panie w Tobie jest światłość , przemień mnie bym jak ćma leciała w Twoim kierunku.amen
 Bożena: 15.06.2014, 08:32
 Jezu mój cudowny pragne, abys tylko Ty był moim Panem.W Imie Twoje wyrzekam się szatana i jego dzieł ,oswiec mi Panie tę droge po której chce kroczyć .Amen.
 Bożena: 08.06.2014, 08:31
 Panie Jezu moj kochany ,moj najlepszy przyjacielu pilnuj mnie abym nie zboczyła na inna droge niz Twoja.Dziekuję Ci za moje wspaniałe dziecko -madre i dobre ,za mojego ukochanego męż i za cudownych rodzicow:)Wielkie dzieki za moje zycie.Kocham Cię Panie i ufam Ci bezgranicznie Amen.


 marzena : 28.05.2014, 22:56
 Panie usłysz wołanie mej duszy,przytul do serca swego mojego ukochanego Bogdana i synka Kubusia którzy są już po drugiej stronie,otrzyj me łzy Panie.Daj mi siłę wychować z Marcelinkę Miłoszka.Nie opuszczaj mnie Panie.Amen
 Ela D. : 19.05.2014, 10:20
 Panie pomóż ,abym już nie cierpiała,aby skończyły się moje troski finansowe i mogła cieszyć się jeszcze życiem,którego niewiele mi zostało .Panie zlituj się proszę ,błagam.
 bożenka: 02.05.2014, 21:39
 Panie daj mi siłę, wiarę. amen
 Gabriela: 07.04.2014, 07:36
 Boże umacniaj mnie każdego dnia.
 alicja: 10.02.2014, 15:11
 Boze blagam uzdrow moja rodzine scal na nowo .Prostuj sciezki zycia mego.Nawroc na droge prawdy i milosci do Ciebie Panie Boze moich synow Tomka Mateusza i Jasia.Obdarz zdrowiem i blogoslawienstwem moja mame i mnie tez w opiece swej mniej.Alicja
 bożenka: 30.12.2013, 16:53
 Panie zacznij działać we mnie i w moim życiu.amen
 Diana: 21.11.2013, 08:27
 Boże mój Panie,proszę Cię,chroń moją rodzinę a szczególnie moją ukochaną córkę w wiadomej sprawie...Panie mój proszę pomóż,Ty wszystko możesz... Jezu ufam Tobie.
 sara: 04.11.2013, 22:22
 Boże otocz mnie swoją opieką..Pomóż mi nawrócić moje dziecko.Zjednocz moja rodzinę.Panie boleję nad męką Twoją.Łzy wylane nad męką Twoją są szczególnym darem łaski Twojej a więc błagam o ten dar a płakać będę .Jezu ufam Tobie .
 matka: 19.10.2013, 20:23
 panie boze miej w opiece moja rodzine opiekuj sie moimi dziecmi daj im moc nawrocenia sie na droge wiary i odmien ich los na lepszy by mieli prace by zalozyli rodziny i po katolicku wychowywali swoje dzieci boze blagam pomoz mojej rodzinie
 Madzia: 15.10.2013, 19:56
 panie bozeproszę aby te awantury skonczyły sie zeby spelniły sie moje wszystkie marzenia amen
 marta: 21.08.2013, 21:22
 Panie, proszę zachowaj przy mnie moją przyjaciółkę niech nie odchodzi, spraw aby nasze relacje się polepszyły, wlej w moje serce Twoją miłość, abym mogła przezwycięrzyć co najgorsze na mojej drodze, Amen.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej