Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

   

Wasze komentarze:
 slawek: 26.06.2013, 15:11
 Panie pozwól mi być pyłem na drodze po której stąpasz. Pozwól stanąć w blasku Twojej chwały,leczyć rany w Twoim cieniu. Chwyć mnie za rękę i przytul do Swojego serca,abym znalazł ukojenie dla mojej duszy.
 edy: 16.06.2013, 10:19
 Boże, nie opuszczaj mnie. dodaj sił, proszę. UFam
 Dorota: 19.05.2013, 00:23
 PANIE TY WIESZ WSZYSTKO - TY WIESZ CO W SERCU NOSZĘ
 MATKA: 04.03.2013, 16:43
 PANIE JEZU UKRZYZOWANY DZIEKUJE ZA WSZYSTKO I BLAGAM MIEJ W OPIECE CALA MOJA RODZINE
 córka : 23.12.2012, 18:30
 Ojcze , to moja modlitwa dziękczynna za okazaną niezmierzoną łaskawość Twoją i zadośćuczynienie mojej prośbie , którą powierzałam ci w chwilach ciężkiej choroby mojej matki.Usłyszałeś moje wołanie i ulitowałeś się nad nędzą moją.Panie bądź miłościw mnie grzesznej.
 krastyna: 06.12.2012, 22:23
 proche o goraca modlitwe za dusze mojej sasiadki niech spoczywa w w pokoju
 ola: 22.08.2012, 16:30
 Panie bardzo potrzebuje Ciebie i Twego wsparcia, proszę
 Marlena: 18.07.2012, 20:01
 Boże mój, Panie... gdybym potrafiła pisać tak pięknie jak Ci powyżej, choć trochę... Przede wszystkim... Dziękuję. Że jesteś. Że mnie wspierasz, że czuję Twoją obecność w swoim dosyć małym, bo nastoletnim serduszku... wypełnionym miłością do Ciebie. Przepraszam. Przepraszam, że nie zawsze słucham Twojego głosu. Proszę... Proszę, nie zapomnij o mnie. Miej mnie w swojej opiece, razem z Maryją i Panem Jezusem, Duchem Św i wszystkimi Świętymi... Rozpalaj me serce miłością. Do Ciebie, do rodziny, do bliźnich... Pozwól mi stać się lepszym człowiekiem.
 alkaroj: 12.07.2012, 14:46
 Ukochany Boże, daj siłę przetrwać trudny czas chorób w mojej rodzinie, wnuków i córki operację, aby szybko wrócili do zdrowia. także długiej i wyniszczającej choroby Tadeusza. Zmagamy si e tez z innymi problemami - z dorastaniem syna Dominika. Ty Boże, dajesz na pokój i siłę w wytrwaniu. Nadzieję na lepsze jutro.. Bądź nam Panie opoką na zawsze umacniaj całą rodzinę w ierze


 Iwona: 09.05.2012, 19:42
 Panie Boze bardzo dziekuje za pomoc,dales mi swiadectwo,ze caly czas jestes przy mnie,bo to co sie dzieje w moim zyciu,to nie przypadek,to opieka Twoja,prosze nigdy mnie nie opuszczaj.
 Rohać: 24.01.2012, 22:11
 Tobie Boże duszę, Eli serce, ale mój honor tylko dla mnie. Ufam Tobie Jezu!
 Ja: 22.01.2012, 12:50
 Nie potrafie tak pieknie sie modlic jak te Swiete Osoby.Panie Jezu przyjmij moje serce, moja dusze, Twoja jestem wlasnoscia i do Ciebie nalezec chce.
 DANKA: 19.01.2012, 11:02
 ODDYCHAM POWIETRZEM KTOREGO NIE WIDZE ,KOCHAM TEGO KTORY JEST I TEZ GO NIE WIDZE JAKA JEST PRAWDA ,TY TO WIERZ ,A JA NADAL JESTEM MALYM ROBACZKIEM KIERUJACYM SIE W STRONE SWIATLA ,PROWAC MNIE PANIE BEZ CIEBIE NIC NIE MOGE
 ANIA.: 16.11.2011, 19:23
 PANIE BOZE NAWROC MOJE DZIECI NA WIARE, GORACO CIE O TO PROSZE, TY WSZYSTKO MOZESZ. JEZU, UFAM TOBIE!
 ANETTA: 04.11.2011, 19:04
 MOJA MAMA JEST ŚMIERTELNIE CHORA ( NOWOTWÓR Z PRZERZUTAMI ). PANIE BOŻE DAJ JEJ WYZDROWIEĆ I WYJŚĆ Z TEJ WSTRĘTNEJ CHOROBY O CO CIĘ GORĄCO PROSZĘ.
 adam: 03.11.2011, 20:52
 Panie Boże,Jezu Miłosierny chroń i miej w swojej opiece moją rodzinę...do Ciebie należę,dla Ciebie bije moje serce,proszę Ciebie Panie tylko o zdrowie abym mógł żyć i być Dzieckiem Twym...JEZU UFAM TOBIE
 stanisław: 13.10.2011, 19:38
  Boze moj! Ojcze otocz mnie swoja opieka
 Danuta: 05.10.2011, 04:52
 Boze moj! Ojcze otocz mnie swoja opieka .Chron mnie i moje dzieci i cala moja rodzine przed wszelkim zlem .Prosze Cie tez o milosc ,dotknela mnie tragedia i jest dlugo samotna i czekam na milosc i bardzo prosze Cie o nia
 Halina: 15.08.2011, 09:26
 Bylam oceniona w pracy najnizej jak dlugo pracuje z powodu opini polki i chinczyka.Boze spraw zeby moj manager poznal prawde jak ciezko pracuje.
 Casimir: 23.07.2011, 06:40
 Panie Boże,Jezu Chryste pomóż Mi poznać prawdę ludzi podłych i obnażyć ją,aby oni sami mieli odwagę przyznać się jacy są w stosunku do Mnie. Spraw by moja prawda zatriumfowała nad nimi,jako robakami których trzeba podeptać bo w przeciwnym razie mogą Mi zaszkodzić. Wszak znamy go bardzo dobrze ale tylko znać wroga to jest jeszcze za mało.
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej