Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

Wasze komentarze:
 Bogusia: 16.12.2019, 09:30
 BOŻE RATUJ!!!
 Nauczycielka62: 31.07.2019, 07:34
 Boże wysłuchaj mnie w moich błaganiach. Ty Wiesz czego pragnę.
 ...: 28.07.2019, 17:21
 Proszę o zdrowie dla całej mojej rodziny i o dary ducha świętego
 Sławomir: 02.06.2019, 08:27
 Jezu, Pomóż mi w spełnieniu planów zawodowych w 2019 r.
 jola: 13.12.2018, 08:57
 wszechmogacy Panie Boze pomoz mojemu synowi aby jak najszybciej umorzyli postepowanie karne wobec mojego syna,bo sam wiesz ze jest niewinny uzdrow tez mlodszego syna z uposledzenia,moja kolezanke chociaz w50%zen stwardnienia rozsianego tak zeby mogla chodzic chociaz po domu wybacz jej wszystko i prosze Cie uzdrow moja glowe (uklad nerwowy oczy i zawroty glowy).wiem ze jestes najwieksza potega swiata i mozesz wszystko.prosze wybacz nam i pomoz.
 Bogusia: 03.12.2018, 20:46
 Boże ! Blagam , pomóż mi rozwiązać problemy : uratuj moje małżeństwo , napraw relacje z nsjblizszymi .Spraw , aby moj mąż mnie nie okłamał , nie niszczył mnie , by był dla mnie wsparciem w mojej nieuleczalnej chorobie .
 Mama Anna : 26.07.2018, 23:15
 Boże wszechmogący Ty znasz moje myśli,wiesz co mnie trapi.Wiele dla nas robisz, wiele nam dajesz. Dziękuję Ci za to dobry Boże. Proszę byś był zawsze przy nas, chroń nas od wszystkiego co złe, pozwól nam cieszyć się zdrowiem, napełnij nasze dusze spokojem, daj potrzebne łaski by dalej iść przez życie z Tobą. Wszystko mogę w Chrystusie który mnie umacnia.
 paweł: 24.06.2018, 11:39
 Boże wysłuchaj mnie w modlitwie
 Zygmunt: 31.05.2018, 18:21
 Panie Jezu na mocy sakramentu małżeństwa powierzam Ci nasze małżeństwo. Proszę Cię Ty się tym zajmij. Uratuj, ocal nasze małżeństwo. Duchu Święty który zawsze jesteś prowadzącym każdą modlitwę, którego mocą dokonują się każde cuda i nawrócenia, proszę Cię działaj. Działaj zgodnie z wolą Boga Ojca który pobłogosławił nasze małżeństwo.

 miecia: 06.03.2018, 09:30
 Boże Mój ukochany dopomóz mi i chroń mojego syna od złego.
 Jola : 04.03.2018, 01:46
 Panie Boze blagam pomoz mi rozwiazac wszystkie moje problemy. Spraw rowniez, aby moja corka sie nawrocila.Powierzam Ci cala moja rodzine. Opiekuj sie nami wszystkimi, daj nam sile ,wiare I zdrowie. Jezu Ty sie tym zajmij
 aneta: 25.08.2017, 18:44
 Boże Dobro Nieskończone dziękuję za opiekę nade mną, proszę też o taką opiekę nad bliskimi, o których teraz bardzo dużo myślę.
 JOA: 09.05.2017, 10:40
 MOJ L
OCHANY OJCZE KOCHAM CIĘ CIĄGLE ZA MAŁO PROSZE PRZYTUL MNIE POMOZ MI WYPROSIC LASKA AB NASZA ROZDZINA ZYLA W ZGODZIE ZEBY OJCIEC RODZINY SIĘ OPAMIĘTAŁ ZEBYŚMY POTRAFILI PRZEBACZYC SOBEI ZAJEMNIE ZANIMBEDZIE ZA POZNO -PANIE MOJ POMOZ
 Elżbieta: 26.03.2017, 13:46
 Panie dziękuję Ci za wszelkie łaski , którymi mnie obdarzasz każdego dnia , bądź uwielbiony na zawsze.Chcę tak żyć aby stanąć przed Tobą z pełnymi rękami, pracuję nad tym upadam i się podnoszę Bądż uwielbiony,Bądż pochwalony
 matka : 20.03.2017, 20:08
 panie jezu prosze o szczenscie dla mojej corki aby zalorzyla szczesliwom rodzne jezu ufam tobie
 matka : 20.03.2017, 20:07
 panie jezu prosze o szczenscie dla mojej corki aby zalorzyla szczesliwom rodzne jezu ufam tobie
 cela: 21.02.2017, 19:06
 panie jezu ufam ci ponad wszystko
 BW: 14.11.2016, 07:14
 Panie Boże proszę o pomoc w moich utrapieniach,usłysz moje wołanie i pomnóż moją wiarę ,nadzieję i miłość,usłysz mnie Jezu i udziel łaski nawrócenia Romka i moich braci,łaskę abym nie była odrzucana,wyśmiewana i upokarzana .Panie Jezu zlituj się.błagam
 BW: 14.11.2016, 07:08
 Panie Boże proszę o pomoc w moich utrapieniach
 D.: 21.07.2016, 16:38
 Boże Ojcze Wszechmogący sławię Ciebie i uwielbiam,bądż bardziej znany,czczony i kochany przez ludzi całego świata.Ufam w Twoją miłość i miłosierdzie!
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej