Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

   

Wasze komentarze:
 paweł: 24.06.2018, 11:39
 Boże wysłuchaj mnie w modlitwie
 Zygmunt: 31.05.2018, 18:21
 Panie Jezu na mocy sakramentu małżeństwa powierzam Ci nasze małżeństwo. Proszę Cię Ty się tym zajmij. Uratuj, ocal nasze małżeństwo. Duchu Święty który zawsze jesteś prowadzącym każdą modlitwę, którego mocą dokonują się każde cuda i nawrócenia, proszę Cię działaj. Działaj zgodnie z wolą Boga Ojca który pobłogosławił nasze małżeństwo.
 miecia: 06.03.2018, 09:30
 Boże Mój ukochany dopomóz mi i chroń mojego syna od złego.
 Jola : 04.03.2018, 01:46
 Panie Boze blagam pomoz mi rozwiazac wszystkie moje problemy. Spraw rowniez, aby moja corka sie nawrocila.Powierzam Ci cala moja rodzine. Opiekuj sie nami wszystkimi, daj nam sile ,wiare I zdrowie. Jezu Ty sie tym zajmij
 aneta: 25.08.2017, 18:44
 Boże Dobro Nieskończone dziękuję za opiekę nade mną, proszę też o taką opiekę nad bliskimi, o których teraz bardzo dużo myślę.
 JOA: 09.05.2017, 10:40
 MOJ L
OCHANY OJCZE KOCHAM CIĘ CIĄGLE ZA MAŁO PROSZE PRZYTUL MNIE POMOZ MI WYPROSIC LASKA AB NASZA ROZDZINA ZYLA W ZGODZIE ZEBY OJCIEC RODZINY SIĘ OPAMIĘTAŁ ZEBYŚMY POTRAFILI PRZEBACZYC SOBEI ZAJEMNIE ZANIMBEDZIE ZA POZNO -PANIE MOJ POMOZ
 Elżbieta: 26.03.2017, 13:46
 Panie dziękuję Ci za wszelkie łaski , którymi mnie obdarzasz każdego dnia , bądź uwielbiony na zawsze.Chcę tak żyć aby stanąć przed Tobą z pełnymi rękami, pracuję nad tym upadam i się podnoszę Bądż uwielbiony,Bądż pochwalony
 matka : 20.03.2017, 20:08
 panie jezu prosze o szczenscie dla mojej corki aby zalorzyla szczesliwom rodzne jezu ufam tobie
 matka : 20.03.2017, 20:07
 panie jezu prosze o szczenscie dla mojej corki aby zalorzyla szczesliwom rodzne jezu ufam tobie


 cela: 21.02.2017, 19:06
 panie jezu ufam ci ponad wszystko
 BW: 14.11.2016, 07:14
 Panie Boże proszę o pomoc w moich utrapieniach,usłysz moje wołanie i pomnóż moją wiarę ,nadzieję i miłość,usłysz mnie Jezu i udziel łaski nawrócenia Romka i moich braci,łaskę abym nie była odrzucana,wyśmiewana i upokarzana .Panie Jezu zlituj się.błagam
 BW: 14.11.2016, 07:08
 Panie Boże proszę o pomoc w moich utrapieniach
 D.: 21.07.2016, 16:38
 Boże Ojcze Wszechmogący sławię Ciebie i uwielbiam,bądż bardziej znany,czczony i kochany przez ludzi całego świata.Ufam w Twoją miłość i miłosierdzie!
 Mama: 27.06.2016, 10:16
 Panie proszę Ty wierz wszystko, proszę nie opuszczaj nas. Dziękuję za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy od CIEBIE.
 Grażyna : 22.01.2016, 17:30
 Panie Boże Kochany mój Ojcze błagam gorąco pomóż nam godnie żyć i spokojnie. Obudź odnowa wiarę w moich dzieciach, spraw aby nie odwracaly się od Ciebie. Poblogoslaw nam, pociesz nas. Prowadz każdego dnia Zachowaj od złego i chorób mnie i moich bliskich. Zaopiekuj się moimi dziećmi, strzeż ich od złego. Amen
 Mariusz: 04.01.2016, 18:00
 Panie Boże , proszę Cię o pomoc , daj mi siłę i mądrość, dla lepszego życia. Proszę Cię o zdrowie i miłość dla mojej całej rodziny. Kocham Cię Jezu. Panie ufam Tobie. Amen.
 Maria: 20.11.2015, 16:27
 Jezu pomóż żeby skończyły się sprawy sądowe, abym już nie cierpiała i mogła szczęsliwie dojeżdżac do mojego domu rodzinnego i miał mnie kto serdecznie powitać.Aby skończył się moje zmartwienia i mogła się jeszcze cieszyć życiem i licznymi wnukami.
 Maria: 20.11.2015, 16:26
 Jezu pomóż żeby skończyły się sprawy sądowe, abym już nie cierpiała i mogła szczęsliwie dojeżdżac do mojego domu rodzinnego i miał mnie kto serdecznie powitać.Aby skończył się moje zmartwienia i mogła się jeszcze cieszyć życiem i licznymi wnukami.
 maria.: 25.03.2015, 02:19
 Boze wez w swoja opieke wszystkich ludzi.Kazddy pragnie byc Twom dzieckiem.Mysle ze jest duzo ludzi ktorym latwo jest potepiac innych .Czasami zamiast krytykowac wczuj sie w tego czlowieka sytuacje.W Boga oczach kazdy ma szanse zbawienia.Uwierz w Boga a odkryjesz nowe zycie pelne milosci i pokoju.Szczegolnie Bog czeka na Ciebie dzisiaj Wyciagnij do Niego reke a aTwoje zycie sie odmieni Boze jest bardzo duzo ludzi ktorzy potrzebuja Twojego milosierdzia Ja tez.Jezu ufam Tobie
 zona: 24.03.2015, 22:52
 Boze zgrzeszylam przeciwko Tobie Przeprasxam .Utul moje i meza serce.Pojednaj nas ipozwol pojsc razem na rekolekcje Chce Cie sluchac Panie i byc lepsxa dla meza Jezu utul jego porywczy temperament.Nie umiem sie zwierzyc nikomu z nasxego zycia Ty jestes dla mnie najlepszym przyjacielem TOBIE moge powiedziec wszystko.Dziekuje ze jestes w moim zyciu.Podnies mnie Panie .Wiem ze musze sie zmienic czuje ze bez Twojej pomocy nie dam rady Przemieniaj mnie Panie wedlug Twojego upodobania.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej