Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

Wasze komentarze:
 ANIA.: 16.11.2011, 19:23
 PANIE BOZE NAWROC MOJE DZIECI NA WIARE, GORACO CIE O TO PROSZE, TY WSZYSTKO MOZESZ. JEZU, UFAM TOBIE!
 ANETTA: 04.11.2011, 19:04
 MOJA MAMA JEST ŚMIERTELNIE CHORA ( NOWOTWÓR Z PRZERZUTAMI ). PANIE BOŻE DAJ JEJ WYZDROWIEĆ I WYJŚĆ Z TEJ WSTRĘTNEJ CHOROBY O CO CIĘ GORĄCO PROSZĘ.
 adam: 03.11.2011, 20:52
 Panie Boże,Jezu Miłosierny chroń i miej w swojej opiece moją rodzinę...do Ciebie należę,dla Ciebie bije moje serce,proszę Ciebie Panie tylko o zdrowie abym mógł żyć i być Dzieckiem Twym...JEZU UFAM TOBIE
 stanisław: 13.10.2011, 19:38
  Boze moj! Ojcze otocz mnie swoja opieka
 Danuta: 05.10.2011, 04:52
 Boze moj! Ojcze otocz mnie swoja opieka .Chron mnie i moje dzieci i cala moja rodzine przed wszelkim zlem .Prosze Cie tez o milosc ,dotknela mnie tragedia i jest dlugo samotna i czekam na milosc i bardzo prosze Cie o nia
 Halina: 15.08.2011, 09:26
 Bylam oceniona w pracy najnizej jak dlugo pracuje z powodu opini polki i chinczyka.Boze spraw zeby moj manager poznal prawde jak ciezko pracuje.
 Casimir: 23.07.2011, 06:40
 Panie Boże,Jezu Chryste pomóż Mi poznać prawdę ludzi podłych i obnażyć ją,aby oni sami mieli odwagę przyznać się jacy są w stosunku do Mnie. Spraw by moja prawda zatriumfowała nad nimi,jako robakami których trzeba podeptać bo w przeciwnym razie mogą Mi zaszkodzić. Wszak znamy go bardzo dobrze ale tylko znać wroga to jest jeszcze za mało.
 Anna: 29.06.2011, 23:53
 Panie Jezu synu Boga zmiłuj sie nade mna grzesznikiem. Dla Ciebie nie ma rzeczy niemozliwych, wysłuchaj prosze tych co nosze w swoim sercu. Jezu ufam Tobie
 Karolina: 17.05.2011, 14:16
 Boże,Mój Boże,pomóż mi,pomóż mojej rodzinie...Wiesz mój Najmilszy o co Cię proszę,wysłuchaj mnie Panie i nie zostawiaj samej z tym wszystkim...Błagam...

 ***: 04.05.2011, 09:46
 Boże ukochany, moje serce należy do Ciebie, miłością Twoją,która jest we mnie niech przyciągam innych do Ciebie - UFAM TOBIE
 Iza: 25.04.2011, 18:31
 Panie Boze zmiłuj sie nademna pozwól mi kochac i byc kochana , byc szczesliwa w zyciu osobistym i zawodowym miej takze w opiece mojego synka. Amen
 Dominika: 16.02.2011, 22:01
  Ojciec Prawdziwym Ojcem Jesteś Ty, Przygarniasz Mnie,Ratujesz sny , wieczorem niebo,szaroniebieskie jest, tak ciemno już ,lecz Ktoś przy mnie jest, Przytulasz Mnie do Siebie,choć nie widzę Cię, Uśmiechasz się do mnie,a ja,pragnę Cię, Gdy masz smutną twarz ,chcę ujrzeć uśmiech Twój, Gdy myślę co się stało,Jesteś przy mnie Panie Mój, Kiedy Jestem samotna,Ty widzisz Mnie, Ty Jesteś ze mną ,nie opuszczasz Mnie, Gdy proszę litujesz się,a Ja więc? cieszy Mnie to,ufam Cie więc.
 Rohać: 29.01.2011, 00:27
 Panie Boże daj nam tę Miłość upragnioną,proszę
 Rohać: 29.01.2011, 00:27
 Panie Boże daj nam tę Miłość upragnioną,proszę
 Dominika: 12.01.2011, 10:11
 Pomóż Mi Jezu
 Iwa: 06.12.2010, 14:32
 Panie Boże, zlituj się nade mną, niech skończą się moje kłopoty i pomóż naszej rodzinie zacząć wychodzić na prostą, cieszyć się życiem. Panie, Ty wszystko możesz, błagam Cię pomóż. Amen.
 stanisław<>: 03.12.2010, 21:28
 PANIE BOŻE PROSZĘ CIE BARDZO O DOBRE WYNIKI BOŻE MIEJ LITOŚĆ NADDEMNĄ
 Anna: 08.10.2010, 22:03
 Panie Boze wez mnie w swoje ramiona tak bardzo potrzebuje Twojej Miłosci. Spraw by moje dzieci kochały i były kochane. Otocz prosze opieka i wysłuchaj prosb tych co nosze w swoim sercu. Ufam Tobie Panie
  A.S.: 05.10.2010, 12:48
  BOŻE MÓJ-TY ZNASZ MOJE TROSKI I KŁOPOTY.BŁAGAM CIĘ WEŻ MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE;POMÓŻ MI UPORA SIĘ Z PROBLEMAMI.WEŻ W OPIEKĘ MOJE CÓRKI ; NAWRÓC MOJEGO MĘŻA.W TOBIE PANIE MOJA NADZIEJA.
  A.S.: 05.10.2010, 12:42
  BOŻE MÓJ-TY ZNASZ MOJE TROSKI I KŁOPOTY.BŁAGAM CIĘ WEŻ MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE;POMÓŻ MI UPORA SIĘ Z PROBLEMAMI.WEŻ W OPIEKĘ MOJE CÓRKI ; NAWRÓC MOJEGO MĘŻA.W TOBIE PANIE MOJA NADZIEJA.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej