Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Najpiękniejsze modlitwy

Moja nadziejo jedyna Panie, Boże mój, wierzę w Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Jak tylko mogłem z Twoją pomocą, szukałem Ciebie mój Boże. Pragnąłem pojąć rozumem to, w co uwierzyłem.

Uczyłem się Ciebie w trudzie. Panie mój Boże, nadziejo moja jedyna, wysłuchaj mnie!

Nie dopuść, abym pod wpływem znużenia nie chciał już Ciebie szukać. Spraw, niech szukam żarliwie, więcej i więcej! Daj mi siłę do szukania Ciebie, Ty, który już pozwoliłeś mi szukać Ciebie i znaleźć i dałeś mi nadzieję, że będę Cię szukał i znajdował wciąż więcej i więcej.

Przed Twym obliczem moja siła, przed Twym obliczem moja słabość. Przed Tobą moja wiedza, przed Tobą moja niewiedza. W bramie przez Ciebie już uchylonej, kiedy wejść pragnę, przyjmij mnie. A kiedy pukam do drzwi Twoich jeszcze zamkniętych, Otwórz mi! Niech o Tobie pamiętam. Niech Ciebie pojmuję. Niech Ciebie pokocham. Pomnażaj we mnie te trzy Twoje dary, aż mnie do cna otworzysz. Amen.

św. Augustyn

* * * * *

Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Mój Boże, Trójco, wielbię Ciebie. Pomóż mi zapomnieć całkowicie o sobie, żebym spokojnie trwała w Tobie, jakby moja dusza już była w wieczności. Niech nic nie zakłóca mojego pokoju ani nie sprawia, bym oddalała się od Ciebie, o mój Niezmienny, ale niech każda minuta porywa mnie coraz dalej w głębinę Twojego Majestatu.

Uspokój moją duszę, uczyń ją swoim niebem, Twoim mieszkaniem, miejscem Twojego spoczynku. Niech Cię nigdy nie zostawiam samego, ale niech cała będę przy Tobie z żywą wiarą, w uwielbieniu cała wydana Twojemu twórczemu działaniu. O mój umiłowany Jezu, ukrzyżowany z miłości! Pragnę być oblubienicą Twojego Serca. Pragnę okryć Cię chwałą.

Pragnę kochać tak, aż tak, żeby umrzeć z miłości! Ale odczuwam moją niemoc, dlatego proszę: okryj mnie sobą, zjednocz moją duszę z Twoją duszą, zanurz mnie w sobie, ogarnij mnie tak, żeby moje życie było promieniowaniem Twojego życia. O Słowo odwieczne, Słowo Ojca, mojego Boga, chcę zawsze wpatrywać się w Ciebie i trwać w Twojej wielkiej światłości. O ogniu pożerający, Duchu Miłości, zstąp na mnie, żeby dokonało się we mnie jakby Wcielenie Słowa.

Niech mu będę człowieczeństwem w naddatku, w którym On odnawia swoją tajemnicę. Ojcze, pochyl się nad Twoim biednym, małym dzieckiem. O wy Trzej, całe moje Dobro, moja Szzcęśliwość, Miłości niezmierzona, w której się gubię.Wydaję się Wam! Ukryjcie się we mnie ażebym ja ukryła się w Was, oczekując tej chwili, kiedy pójdę podziwiać W Waszej światłości przepaść Waszej Wielkości

bł. Elżbieta od Trójcy Świętej

* * * * *

Ocean bez dna O Trójco wieczna, bez dna Oceanie co mogłaś dać mi więcej niż dając mi siebie? Ty jesteś ogniem, co nigdy nie gaśnie. Ty jesteś ogniem, który we mnie spala miłość własną mej duszy. W Twoim świetle dałaś mi poznać Twoją prawdę Światłości ponad wszelką światłość. Przez światłość wiary posiadam mądrość w mądrości Twojego Syna. Przez światłość wiary ufam nie słabnąc w drodze. Ta światłość wskazuje mi drogę. Bez niej szłabym w ciemnościach. Dlatego proszę Cię, Ojcze mój przedwieczny, niech mnie oświeca zawsze światłość wiary. Ta światłość jest prawdziwym oceanem, bo zanurza duszę w Tobie, Oceanie pokoju, Trójco odwieczna. W tej światłości poznaję Ciebie i Ty jesteś obecna w moim duchu, Dobro najwyższe i nieskończone. Dobro ponad wszelkie dobro, dające szczęśliwość. Niepojęte, nieocenione Dobro Piękności przekraczająca wszelką piękność! Madrości ponad wszelką Mądrość Ty jesteś szatą, która okrywa każdą nagość. Jesteś pokarmem, który swoją słodyczą ratuje tych, co cierpią z głodu. Okryj mnie, Prawdo odwieczna, okryj mnie sobą, abym przeżywała życie w posłuszeństwie i w światłości wiary.
św. Katarzyna ze Sieny

Wasze komentarze:
 Krzysiek: 31.05.2009, 12:36
 Boze ..uzycz mi Pogody Ducha abym potrafił godzic sie z tym czego nie moge zmienic ...
 Anna: 29.05.2009, 23:51
 Panie spraw by Asia z Krzysztofem znów byli razem, proszę zabierz wszystkie przeszkody, które nie pozwalaja im powrócić do siebie
 ASIA: 24.04.2009, 08:07
 BOZE WSZECHMOCNY POZWOL MI PODEJSC BLIZEJ I BLIZEJ WYSLUCHAJ MYCH BLAGAC KTORE JUZ LATAMI WNOSZE POD TWOJ TRON PUKAM DO TWYCH DRZWI I WIEM ZEV KIEDYSS MI JE OTWORZYSZ, BLAGAM CIE GORACO SPRAW ABY MOJ MAZ PRZETAL PIC I ABY ZNALAZL TE PRAWDZIWA DROGE KU TOBIE ,NIE MAMY JUZ SIL I CORAZ CZĘSCIEJ UPADAMY , RANIAC SIE ZLYM SLOWEM CZYNEM PANIE ZLITUJ SIE NAD NAMI GRZESZNYMI
 Maria Łucja: 26.02.2009, 08:01
 Spraw Boże Wszechmogący aby moja rodzina odnalazła się w Tobie.Osoba która zniszczyłą nasze relacje niech idzie inną drogą i pozostawi nas w spokoju.O to samo proszę dla mojej siostry Krystyny.
 Magda: 09.02.2009, 18:42
 Dobry Boże miej w opiece moje dzieci i mnie.Czuwaj nad nami i opiekuj się nami w tych ciężkich dla nas chwilach.
 Kula: 22.01.2009, 18:00
 A ja o Ciebie proszę, Boże.
 Kasia: 22.01.2009, 11:33
 Boże mój miej w opiece moje nienarodzone maleństwo, obdarz je zdrowiem. Jezu ufam Tobie
 robo: 18.01.2009, 18:54
 Panie Boże to ja Robert, pamiętasz o mnie jeszcze? Brakuje mi tej bliskości jaka kiedyś była między nami. Wiem, że to tylko moja wina, ale chcę żebyś wiedział jak bardzo mi tego brak. W tym roku moje życie trochę się zmieni i chciałbym chociaż przez chwilę poczuć, że Jesteś przy mnie!
 Ela: 03.01.2009, 11:58
 Panie mój spraw i oświeć mojego męża

 gosia: 25.12.2008, 22:06
 Proszę Cię Panie- prostuj naszą wspólną drogę, nie doświadczaj nas ciężko, scementuj naszą rodzinę
 Zosia.: 09.11.2008, 22:26
 PANIE BOŻE proszę CIĘ żebym była zdrowa,prowadz mego męża do SIEBIE i broń od złego.Pomóż rozwiązać pewien problem.Proszę CIĘ o miłość do człowieka,którego stawiasz na mojej drodze.PANIE BOŻE dziękuję i UFAM TOBIE.
 H....: 07.09.2008, 12:27
 Pomóż mi Boże unieść ciężar moich zmartwień i kłopotów,błagam ,aby w mojej rodzinie zapanował spokój,ciepło rodzinne,zdrowie.Czuwaj nad moimi dziećmi...aby sprawy syna poszły w jak najlepszym kierunku.Ufam Ci Jezu !
 Ania: 02.06.2008, 16:42
 Boze Moj, wysluchaj moich prosb. Tak bardzo Cie potrzebuje w tych ciezkich chwilach. Otocz mnie i moja rodzina swa bezustanna opieka. Panie ufam Tobie. Amen
 Ania: 02.06.2008, 16:39
 Boze Moj, wysluchaj moich prosb. Tak bardzo Cie potrzebuje w tych ciezkich chwilach. Otocz mnie i moja rodzina swa bezustanna opieka. Panie ufam Tobie. Amen
 anna: 29.03.2008, 23:32
 Panie, proszę Cię całym swoim sercem, nie zabieraj mi znów tego ciepła, które udało mi się poczuć i nadziei na szczęście za którym tak bardzo tęskie. Moje serce potrzebuje otuchy, po tak wielu rozczarowaniach.
 kasia: 12.03.2008, 01:33
 Kochany Panie Jezu, Tobie oddaje moje serce. Nie jest ono wielkie ale pragnie kochac Ciebie ze wszystkich swoich sil. Wez je Jezu i spraw by bylo dobre,wolne od grzechu i coraz bardziej podobne do Twego swietego i wielkiego serca, ktorym ogarniasz caly swiat. Amen
 Agnieszka: 10.02.2008, 14:28
 Boze pomoz mi przetrwac kolejen 6 miesiecy tu gdzie jestem bo naprawde tylko w Tobie mam oparcie bedac tu gdzie nie mam nikogo mi bliskiego a do tego odszedl ode mnie ten kogo bardzo kocham i tesknie za nim. Chcialabym juz wrocic do domu ale musze jeszcze przetrwac te kilka miesiecy ale bez modlitwy i wiary w Twoja pomoc nie wytrwam.
 joanna: 27.01.2008, 16:06
 panie boze miej nas w opiece a wszystko sie dobrze potoczy chce ci bezgranicznie zaufac pomozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzwolam ze wszystkich silzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 owieczka: 23.12.2007, 21:27
 Panie,pomóz w tej ciezkiej dla mnie sytuacji..tak bardzo cierpię i przeze mnie ktoś cierpi.Miej w opice Adriana, którego kocham..pomoz nam sie pogodzic i zyc w zgodzie.Wierze ze sie uda.Kocham Cie Panie.
 Ja: 13.12.2007, 12:59
 Pomóz mi Boże. Niech ta miłosc, która jest w moim sercu przynosi mi radość, a nie jak dotąd ból i cierpienie. Ulituj się nade mną bo zginę bez Twojej pomocy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej