Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy Matki Teresy

Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry,w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.

W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.

Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.

Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.

Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.

Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.
Modlity Matki Teresy

   

Wasze komentarze:
 annas: 16.01.2022, 23:00
 Matko Tereso pomagałaś chorym i cierpiącym pomóż i mnie wyjść z tej choroby.Wstaw się za mną u Jezusa I Maryi .
 KRZYSZTOF : 09.01.2022, 12:15
 Kochany Jezu proszę o uzdrowienie z depresji i o silna wiarę dla całej rodziny i uwolnienie od szatana .Dzięki ci Boże
 Beata : 18.10.2021, 05:16
 Sw.Tereso ratuj mojego męża Grzegorza .żeby zrozumiał co to jest rodzina.i żeby przestał trwonić majątek .oraz szanował mbie
 stanisława: 13.07.2021, 12:58
  Panie Jezu Ty zawsze litowales się nad ludźmi, nie zważałes ze byli słabi i grzeszni,ale pomagałeś im, uzdrawiales nie tylko z chorób ciała ale i duszy. Zechciej wysłuchać i mnie i uczynić łaskę uzdrowienia psychiki mojego brata. Obdarz go swoją opieka I nie zostawiaj samego. Jezu Ty się tym zajmij, Jezu ufam Tobie, Jezu zmiluj się nad nami
 Mariola: 06.07.2021, 01:03
 Panie Jezu proszę pomóż.
 E : 16.06.2021, 22:04
 Panie Jezu proszę o zdrowie dla Wujka o ulgę w cierpieniu. Uzdrów Panie moją córkę z depresji daj jej siły do opieki nad dziećmi i pomóż w przeprowadzce.Panie Jezu proszę o zdrowie dla córki która spodziewa się dziecka.Błogosław Panie Jezu moim najbliższym mnie i mojemu mężowi i obdarz nas potrzebnymi łaskami.Jezu ufam Tobie kocham Ciebie.
 E : 16.06.2021, 22:03
 Panie Jezu proszę o zdrowie dla Wujka o ulgę w cierpieniu. Uzdrów Panie moją córkę z depresji daj jej siły do opieki nad dziećmi i pomóż w przeprowadzce.Panie Jezu proszę o zdrowie dla córki która spodziewa się dziecka.Błogosław Panie Jezu moim najbliższym mnie i mojemu mężowi i obdarz nas potrzebnymi łaskami.
 M : 08.06.2021, 01:16
 Panie Jezu proszę Cię o dobrych chłopców a później mężów dla moich córek. Proszę Cię rownież o powrót do Ciebie Jezu starszej córki, aby wróciła do praktyk religijnych. Daj jej łaskę wiary.
 Mama: 14.05.2021, 03:56
 Święta Tereso bardzo proszę o łaski dla córki i Radka.o wzajemna miłość. Jezu zmiluj się nad moja córką i wnuczkiem .Proszę o modlitwę.

 Beata: 09.05.2021, 20:45
 Panie Boze,pomiz mi niedaje sobie rady.Prosze o odwagę i lask7 od Ciebie Jezu.Pragne życia dobrego rodzinnego.Prxemien mojego partnera i mnie.Prosze.Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
 M: 28.04.2021, 21:55
 Panie Boże błagam Cię o zdrowie dla mojej córki. Proszę pomóż, przywróć jej zdrowie. Dodaj siły aby mogła dobrze zdać maturę. Bądź Jezu z nią w każdy dzień egzaminu. Proszę aby mogła pokonać stres i swoje słabości. Ty wiesz Panie Jezu jak dużo czasu spędziła nad przygotowaniem się do matury. Jak wiele trudu włożyła ucząc się. Jezu nie opuszczaj. Matko Boża wstaw się do Swojego Syna za moją córką. Zatroskana mama.
 Turysta: 16.04.2021, 23:17
 Jak matka Teresa to módlmy się o nawrócenie Albanii. Piękny kraj a tak trafił pod skrzydła Mahometa. Jeszcze aby ustala tradycja zemsty rodzinnej, która praktykuje pół Bałkanów. Boże pamiętaj o ofiarach Srebrenicy i innych. Samotne wdowy i tylko Dominika Kulczyk ma odwagę im pomóc, mówić o ich tragedii z którą zostały same przez 25 lat.
 M: 08.04.2021, 11:17
 Panie Jezu proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej całej rodziny w czasie pandemii. Ulecz mojego Tatę aby dobrze zniósł chorobę i mógł w zdrowiu powrócić do domu. Proszę za siostrę Teresę, żeby wyleczyła się z Coronavirusa i wszystkie jej sprawy rodzinne, trudności związane z tą chorobę przezwyciężyła. Oddał groźbę zachorowania kolejnych domowników, oddał tego Coronavirusa. Pomóż też mojej najbliższej rodzinie. Nie opuszczaj nas Jezu.
 A.: 03.03.2021, 16:53
 Jezu błagam cię potrzebuję cię.Wybacz mi Panie moje błędy proszę o pomoc z całego serca o pracę i męża.Spraw cud jaki tylko ty potrafisz dokonać.Zajmij się najpierw chorymi na raka a ja zaczekam tyle już czekam i cierpię proszę zlituj się nade mną i moim synem. Aneta.
 JG: 26.02.2021, 02:01
 Swieta Tereso proste o zdrowie mojej cioci Prosze takie o opamietanie dla ziecia
 matka : 20.01.2021, 13:08
 Bardzo proszę o cud dla Joanny pomoc w znalezieniu pracy i spłatę kredytu
 S: 28.10.2020, 17:42
 Maryjo proszę Cię o pomoc, ty doskonale wiesz jak chce zostać mamą. Jezu Ty się tym zajmij.
 matka: 13.10.2020, 18:05
 Swieta Tereso prosze Cie o Twoja pomoc o cud uzdrowienia syna z ciezkiej choroby. W intencji blog.Twojego w jego i moich oraz brata jego we wszystkich przedsiewzieciach. Dziekuje bardzo.
 Dorota: 18.06.2020, 22:18
 Swieta Tereso, Zwracam sie do Ciebie proszac o zdrowie dla Mamy . Blagam, spraw aby wyzdrowiala i czula sie dobrze. Blagam blagam i prosze.♥️♥️
 Kasia : 13.05.2020, 22:14
 Matko Tereso jesteś wzorem do naśladowania poswieciłaś się dla dobra ludzkości jesteś autorytetem na wieki Amen ❤💕❤
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej