Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy Matki Teresy

Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry,w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.

W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.

Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.

Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.

Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.

Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.
Modlity Matki Teresy

   

Wasze komentarze:
 wiola gy c: 15.06.2012, 02:29
 Matko Tereso prosze pomóz mi wytrwać w czynieniu dobra bo tak często watpie w sens mojego zycia,,,,Matko Tereso prowadz mnie w sile i w czynieniu dobra Amen
 Monika: 24.05.2012, 14:50
 św.Tereso proszę Cię o wstawiennictwo do Pana Naszego w intencji znalezienia pracy w której będę mogła pomagać innym być potrzebna, w której liczy się człowiek i miłość do bliźniego.Pomóż mi dojść tam gdzie czas się zatrzymuje i liczą się inne sprawy ważniejsze niż tylko pogoń za pieniądzem.Bardzo proszę wstawiaj się za mnie w modlitwie.polecam Tobie również człowieka ,który potrzebuje pracy jego żona jest chora i jest ojcem trójki dzieci
 ewa: 08.05.2012, 14:21
  Najdrosza Matko Tereso proszę o modlitwę
 teresa: 07.05.2012, 23:02
 Matko Tereso wstaw się u Boga w intencji Ewy aby Pan Miłosierny przemienił jej serce ,uwolnił od pychy i zła, oddalił choroby , niepowodzenia , przekleństwa i złorzeczenie .Kochana Matko uproś dla niej o łaskę przebaczenia i nawrócenia.Bóg zapłać.
 Krystyna: 15.04.2012, 19:25
 Matko Tereso pomóż mi swoją miłością i wstawiennictwem u Pana Boga.Amen.
 jacek : 13.04.2012, 02:12
 matko Tereso przyprowadz mi moja zone tak dlugo prosze Boga pomoz mi dziekuje
 a.b.: 09.04.2012, 22:45
 Proszę Cię Matko wstawiaj się za moimi dziećmi. Proszę o łaskę zdrowia i Bożej opieki nad rodziną.
 rodzina: 16.02.2012, 12:46
 sw.tereso prosze ciebie za twoim wstawiennictwem modl sie do pana boga i ducha swietego o potrzebne nam laski upros nam lepsze zycie pomoz pozbyc sie klopotow i problemow ktore zgotowal nam nieuczciwy czlowiek blagam ciebie daj nam iskierke nadzieji daj nam znak ze nas slyszysz nasze wolanie o pomoc nie odrzucaj naszej pomocy bog zapalc
 k...: 11.02.2012, 22:07
 Matko Tereso proszę Cię modle sie za swojego tate już bardzo długo proszę Cię aby stał się dobrym człowiekiem,prawym,uczciwym i łagodnym dla swojej rodziny.Prosze Cię aby był dla nas dobry Amen

 NADZIEJA:: 10.02.2012, 16:57
 Św.Matko Tereso proszę o wstawiennictwo w mojej sprawie do Boga spraw aby uczynił to o co go proszę, spraw aby nie odrzucił mojej prośby która leży mi bardzo na sercu, proszę cię o to bo już nie mam się do kogo zwrócić?--- w Tobie pokładam nadzieje że Bóg wysłucha mojej prośby, pomóż mi w jakikolwiek sposób w jaki tylko możesz mam nadzieje że Bóg wysłucha moich modlitw i że w końcu się uda. i ze w koncu on / ty wiesz o kim mysle! sie odezwie sw Matko pomóz!!
 tomek: 05.02.2012, 18:09
 Matko Tereso wstaw sie za mnie u Pana Boga bym mi wreszcie dal ten znak czy tak czy nie prosze.l
 teresa: 31.01.2012, 21:49
 Matko Tereso pomóż mi w mym zyciu daj siłe do codziennej opieki nad synem daj zrozumienie miłosc i czuwaj nad nami.
 Renata: 16.01.2012, 21:25
 Matko Tereso błagam Cię wstawiaj się za mną u Pana bym stawała się duchowo tak piękna jak Ty. Matko pomóż mi w beznadziejnej sytuacji w pracy, spraw bym mogła spokojnie tak jak Ty pomagać najsłabszym . Pomóż mi pokonać problemy, uczyń bezsilnymi moich nieprzyjaciół, spraw , bym w lipcu ukończyła psychologię kliniczną. Matko proszę wyproś dla mnie u Pana wzrost wiary, oddalenie zwątpienia. Pomagaj mi każdego dnia w pracy, bym z miłością pełniła uczynki miłosierdzia. Nie zostawiaj mnie - proszę
 Renata: 16.01.2012, 21:23
 Matko Tereso błagam Cię wstawiaj się za mną u Pana bym stawała się duchowo tak piękna jak Ty. Matko pomóż mi w beznadziejnej sytuacji w pracy, spraw bym mogła spokojnie tak jak Ty pomagać najsłabszym . Pomóż mi pokonać problemy, uczyń bezsilnymi moich nieprzyjaciół, spraw , bym w lipcu ukończyła psychologię kliniczną. Matko proszę wyproś dla mnie u Pana wzrost wiary, oddalenie zwątpienia. Pomagaj mi każdego dnia w pracy, bym z miłością pełniła uczynki miłosierdzia. Nie zostawiaj mnie - proszę
 córka-Maria: 23.11.2011, 09:21
 Święta Matko Tereso,Twojej Opiece powierzam swoją mamę,proszę o zdrowie dla niej i potrzebne łaski.Proszę nie opuszczaj mojej kochanej mamusi.
 Dar: 11.10.2011, 19:57
 Kochana Matko Tereso, dzieki za Twoja opieke i Twoje wstawiennictwo. Wiem, ze tak sie mna opiekujesz, jak sie opiekowalas cale zycie moim ojcem. Dzieki z pomoc w zdobyciu tej pracy, ktora wlasnie dzisiaj dostalem!
 kamila: 05.09.2011, 18:59
 Święta Matko Tereso z Kalkuty proszę o wstawiennictwo w mojej ciężkiej chorobie. Brakuje mi już sił. Wierzę, że za Twoim wstawiennictwem wyjdę z tego i będę mogła cieszyć się każdym dniem mojego życia. Amen
 Casimir: 09.08.2011, 09:43
 Matko Tereso:proszę Cię bardzo wstaw się o dar zdrowia dla Klary,Krzysia,mamy i Mnie. Mnie zwłaszcza teraz po wypadku w Kurovie SK.
 kasia: 28.07.2011, 21:33
 Matko Tereso proszę Cię wstaw się do Boga uproś u Boga nawrócenie mojego ojca.Proszę o modlitwy w jego intencji.Amen
 maria: 17.07.2011, 19:27
 Święta Tereso,Zawszę byłaś tam gdzie Ciebie potrzebowano,Teraz ja Ciebie Proszę,pomóż mi w moich chorobach, w oczekiwaniu na operacje,Wierzę,że moja wiara w Boga Ojca mnie wyleczy,proszę wstaw się za mną u Pana Najcudowniejszego Lekarza.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej