Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy Matki Teresy


Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry,w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.

W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.

Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.

Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.

Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.

Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.


Modlity Matki Teresy

   

Wasze komentarze:
 krystyna: 11.03.2011, 20:58
 MATKO TERESO WSTAW SIĘ DO PANA BOGA I POPROŚ O ZDROWIE MOJEGO MĘŻA , ABY UDAŁA SIĘ OPERACJA KOCHAM GO I CHCEM ABY BYŁ ZE MNĄ
 madziulka25: 01.03.2011, 01:11
 Matko Tereso,prosze o wstawiennictwo za nas...
 Dorota: 07.02.2011, 11:42
 Matko Tereso, dziękuję Ci za wszystko i proszę aby operacja taty przebiegła pomyślnie i żeby wrócił do zdrowia. Dziękuję.
 ELA: 28.01.2011, 11:53
 Matko Tereso błagam Cię o modlitwę i opiekę nad moją rodziną i rodziną mojego syna,proszę o zdrowie i troskę w naszych codziennych pracach,troskach i radościach.
 magdalena: 26.01.2011, 16:28
 Matko Tereso... proszę, choć nie jestem dobra, i nie powinnam o nic prosić... ale czuję że powinnam... proszę więc o łaskę cierpliwości, bym nauczyła się nie tylko sama dla siebie bycia lepszą...ale bym mojem kilkutygodniowemu synkowi umiała mądrze pokazać życie, umiała go kochać...bym umiala opanować swój gniew...słabość... żebym nauczyła się miłości która jest cierpliwa, doskonała w swojej naturze...czysta... pomórz mi być lepszym człowiekiem...nie chce już nikogo krzywdzić... ale mam co raz mniej siły by walczyć z wlasnymi slabościami... stałam się potworem i nie wiem jak wrocić spowrotem... pomóż mi zmienić siebie...bym mogła choć odrobinę uczynić świat lepszym...nawet jeśli miałby byc to maly kawałek świata należący do mojej rodziny...
 KA___L: 25.01.2011, 17:22
 Matko Tereso proszę Cię o zdrowie dla całej mej rodziny i opiekę .
 kasia: 24.01.2011, 14:40
 Matko Tereso prosze Cię o zdrowie i radość dla mojej mamy Wyblagaj dla nie tą łaskę Amen
 Irena: 16.01.2011, 20:36
  Módl się za rodzinę mojego syna Łukasza, Matko Tereso ,aby panowała w tej rodzinie miłość ,dobroć, otocz ich swoją opieką. Umocnij ich związek , oby tylko byli szczęśliwi ze swoim synkiem
 Irena: 16.01.2011, 20:35
 Matko Tereso módl się za Nas , a w szczególności za Kubusia żeby miał rodziców
 Natalia: 10.01.2011, 19:48
 chciałabym bym być taka jak ona kiedyś gdy żyła. matko proszę cię o zdrowie dla mojej całej rodziny i by mój piesek się znalazł cały i zdrowy dopomusz mi w tej trudnej chwili. PROSZĘ!!
 PAULINA: 25.12.2010, 22:46
 Kochana Matko Tereso opiekuj się moim przyjacielem w świecie w którym obydwoje jesteście. Otocz go swoją miłością i spraw żeby w tym drugim świecie było mu lepiej żeby w końcu czuł się kochany i potrzebny.
 joasia: 12.12.2010, 23:09
 Matko Tereso,pomóż mi dotrzeć do chorej matki i wesprzeć ją,przytulić...
 Dorota: 03.12.2010, 12:08
 Matko Tereso, błagam Cię o wyzdrowienie, bym mogła wychowywać jak najdłużej swoje kochane dzieci. Wstaw sie za mną i moją rodziną. Dziękuję.
 ela: 01.12.2010, 20:05
 SW MATKO TERESO BLAGAM CIE O PRACE DLA SYNA ORAZ O P0MOC W SPRAWIE WAZNEJ DLA MOJEGA MEZA UFAMY CI KOCHANA MATKO
 ela: 01.12.2010, 19:48
 SW MATKO TERESO BLAGAM CIE O PRACE DLA SYNA ORAZ O P0MOC W SPRAWIE WAZNEJ DLA MOJEGA MEZA UFAMY CI KOCHANA MATKO
 matka: 07.11.2010, 21:23
 Błagam Cię Matko wstawiaj się za moimi dziećmi, ratuj je od zgubnych dróg, pomóż podejmować dobre decyzje, pomóż, aby znalazły wartościowych partnerów życiowych, by mogły założyć Bogiem silne wiązki małżeńskie. Proszę ..wysłuchaj mnie.
 ja :): 02.11.2010, 15:52
 matko tereso pomuz mi w nauce ......
 j.g: 08.10.2010, 14:25
 Matko Tereso ból jaki mnie ogarnoł z powodu utraty zaufania do przyjaciółki i zdrady z jej strony jest dla mnie nie do wytrzymania.pomóż mi to przetrzymać i spraw by stało się coś co zwróci mi ją ponownie bo nie umiem żyć ztym co mnie spotkało.Proszę o zdrowie dla mojej rodziny i moje i rozwikłanie tych wszystkich problemów jak najszybciej.Błagam pomóż mi bo czuję że tracę siły.Jest mi tak żle i nie mam nadziei pomóż mi ją odnależć i przywróć mi mą radość.Ulecz tyrana od nienawiśći i daj mu siłę by wyjechał jak najdalej od nas
 j.g: 08.10.2010, 14:23
 Matko Tereso ból jaki mnie ogarnoł z powodu utraty zaufania do przyjaciółki i zdrady z jej strony jest dla mnie nie do wytrzymania.pomóż mi to przetrzymać i spraw by stało się coś co zwróci mi ją ponownie bo nie umiem żyć ztym co mnie spotkało.Proszę o zdrowie dla mojej rodziny i moje i rozwikłanie tych wszystkich problemów jak najszybciej.Błagam pomóż mi bo czuję że tracę siły.Jest mi tak żle i nie mam nadziei pomóż mi ją odnależć i przywróć mi mą radość.Ulecz tyrana od nienawiśći i daj mu siłę by wyjechał jak najdalej od nas
 doris: 05.09.2010, 20:24
 Bl.Matko Tereso blagam wstaw sie u Pana Jezusa za brata i upros cud uzdrowienia z nieuleczalnej i postepujacej choroby!Ufam ze Dobry Bog nie odmowi Ci tej laski bo zna trudna sytuacje.Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej