Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy Matki Teresy

Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry,w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.

W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.

Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.

Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.

Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.

Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.
Modlity Matki Teresy

   

Wasze komentarze:
 Prosze o sile i jasnosc: 10.03.2010, 23:57
 Matko Tereso , proszę o wstawiennictwo do Boga za mnie i moich bliskich. Mam wrażenie, ze nie podążam scieżką mego zycia. Czuje się jakbym zgubiła sie i traciła nadzieję, że będzie inaczej. Mam wrażenie że stoje gdzies obok mojego życia i nie potrafie w to życie wejść. Wszystko mi jedno. Nie czuję sie szczesliwa. Cos sie we mnie zatrzymalo. Zyje z dnia na dzien. Nic sie nie uklada. Proszę o siłe i jasnosc rozumienia sytuacji. Prosze pomoz mi Matko Tereso zrozumiec co zlego czynie . Prosze.
 w-j: 10.03.2010, 00:46
 Matko Teresa,prosze cie najdrozsza modl sie za nami pomoz nam aby to nasze zycie wkoncu sie odmienilo ..Matko Tereso proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 w-j: 10.03.2010, 00:45
 Matko Teresa,prosze cie najdrozsza modl sie za nami pomoz nam aby to nasze zycie wkoncu sie odmienilo na lepsze abysmy zdobyli wymarzona prace problemy z ktorymi sie borykamy odeszly skonczyly sie ludzie ktorzy nas otaczaja byli zyczliwi a nie oszusci falszywi wredni matko blagam cie pomoz nam wyjsc z tych klopotow modl sie wraz z nami aby to nasze zycie bylo lepsze blagam cie z calego serca bog zaplac..
 wiola: 09.03.2010, 22:56
 Matko Tereso, bardzo proszę strzeż moją rodzinę.Chroń nas od wszelkiego zła. Bardzo proszę pomagaj naszej rodzinie ,pomoz i wspieraj mnie w macierzynstwie.Ulecz moich najblizszych z choroby alkoholizmu.Amen Matko Tereso, błagam pomóż....pomóż nam życ w szczęściu, na dobre i na złe, błagam o szansę...
 wiola: 09.03.2010, 22:55
 Matko Tereso, bardzo proszę strzeż moją rodzinę.Chroń nas od wszelkiego zła. Bardzo proszę pomagaj naszej rodzinie ,pomoz i wspieraj mnie w macierzynstwie.Ulecz moich najblizszych z choroby alkoholizmu.Amen
 Tomek Dj: 04.02.2010, 22:03
 ....... dziękuję, że żyłaś pośród nas........W Tobie widzieliśmy nieskończoną miłość Boga do ludzi! Doświadczaliśmy w każdym Twoim słowie i czynie obecności BOGA ŻYWEGO. Dla mnie MATKO byłaś, jesteś i będziesz wzorem do naśladowania. Wzorem , którego nigdy w życiu nie dogonię (choćby nie wiem jak szybko bym biegł:) ), ale za którym chcę iść. A jeśli mi sił starczy to nawet i iść truchtem. Módl sie za nami Matko!
 anna: 23.01.2010, 13:13
 MATKO TERESO PROSZĘ O MODLITWĘ W INTENCJI SYNA O POTRZEBNE ŁASKI DLA NIEGO . DZIĘKUJĘ
 Elżbieta: 01.12.2009, 11:32
 Matko Tereso otocz opieką moje dzieci, spraw aby nigdy nie były samotne i głodne. Pomóż nam matko.
 jola: 30.11.2009, 19:30
 pomóż mi Matko

 Urszula19 -11-2009: 19.11.2009, 23:19
 Błagam cię Matko Tereso o wstawiennictwo mojej rodziny aby Bóg miłosierny odwrócił całe zło moich dzieci i wnuków aby zapanowała dobroć i pojednanie a moja siostra się opanowała z nienawiści
 nędzarz: 09.11.2009, 14:16
 pochyl się Matko Tereso nad naszą nedzą
 Tereska: 17.10.2009, 10:24
 Najukochańsza matko dopomóż mojej rodzinie a szczególnie mojemu mężowi.Bardo cię o to błagam.
 ...: 12.08.2009, 08:05
  Boże Mój pomóż nam. Boże tak bardzo łaskawy i Miłosierny błagam o pojednanie z mężczyzną którego kocham całym serce. Spraw aby nasza miłość jeszcze bardziej sie pogłęgiła i walczył o nam. Proszę pomóż nam byc razem na zawsze już i pobłogosław małżeństwem. Proszę zlituj sie nad nami i pomoż.
 Anna: 13.03.2009, 13:17
 Matko Tereso proszę pochyl sie nad moją mamą i uproś dla niej zdrowie duchowe i fizyczne a dla mnie uproś siły w znoszeniu wszystkiwgo co Bóg raczy mi zesłać
 xxx: 26.01.2009, 09:09
 bł. Matka Teresa z Kalkuty († 1997): "Naprawdę cieszę się, kiedy coś nie idzie po mojej myśli - ponieważ rozumiem, że On chce naszego zaufania - dlatego gdy coś tracimy, chwalmy Boga, tak jakbyśmy wszystko mieli."
 mala: 05.10.2008, 16:04
 Matko błagam pomóż....pomóż nam życ w szczęściu, na dobre i na złe, błagam o szansę...
 ja: 27.09.2008, 09:02
 Matko Ty nikogo nie pozostawiłaś bez pomocy. Pochylałaś się nad kazdym cierpiącym. Błagam pomóż i mnie...
 Łukasz Żaczkowski: 07.04.2008, 00:35
 Matko Tereso proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 BEA: 28.03.2008, 11:26
 WSPOMÓŻ NAS MATKO
 Re***: 13.12.2007, 13:05
 Wspomóz mnie Matko bo juz nie mam siły. Ty użalałas się nad wszystkimi chorymi i nad wszystkimi nawet najnedzniejszymi. Prosze spojrzyj i na mnie grzeszna i dopomóz, Błagam z całego serca
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej