Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy Matki Teresy

Promienie miłości Bożej

Pomóż mi rozsiewać Twoją woń, o Jezu. Wszędzie tam, dokąd pójdę, napełnij moją duszę Twoim Duchem i Twoim życiem. Stań się Panem mojego istnienia w sposób tak całkowity, by całe moje życie promieniowało Twoim życiem. Aby każda dusza, do której się zbliżam, mogła odczuwać Twoją obecność we mnie. Aby patrząc na mnie, nie widziała mnie, ale Ciebie we mnie. Pozostań we mnie. Dzięki temu będę jaśnieć Twoim blaskiem i będę mogła stać się światłem dla innych.

Wyczuwałam bicie Twego serca

Znalazłam Ciebie w wielu miejscach, Panie. Wyczuwałam bicie Twego serca w doskonałej ciszy pól, w ciemnym tabernakulum Twojej pustej katedry,w jedności serc i umysłów wspólnoty osób, które Cię kochają. Znalazłam Ciebie w radości, w której Cię szukam i często znajduję. Ale zawsze znajduję Cię w cierpieniu. Cierpienie jest niczym uderzenie dzwonu, wzywającego oblubienicę Boga do modlitwy. Panie, znalazłam Cię w straszliwym ogromie cierpienia bliźnich. Widziałam Ciebie we wzniosłej akceptacji i w niewytłumaczalnej radości osób, których życie nękane jest bólem. Ale nie udało mi się znaleźć Ciebie w moich małych bólach i w moich banalnych przykrościach. Pozwoliłam bezowocnie przemijać dramatowi Twojej męki odkupieńczej w moim utrudzeniu. A radosna witalność Twojego zmartwychwstania stłumiona jest szarzyzną mojego litowania się nad sobą. Panie, ja wierzę. Ale Ty wspomóż moją wiarę.

W chwili uczciwości

Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy królestwa tego świata uznaję fałszywie za Królestwo niebieskie, spraw, bym znajdowała szczęście i pociechę jedynie w Tobie.

Naucz mnie miłości

Panie, naucz mnie mówić, nie jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący, ale z miłością. Spraw, bym potrafiła rozumieć, i obdarz mnie wiarą przenoszącą góry miłością. Naucz mnie tej miłości, która jest zawsze cierpliwa i zawsze uprzejma, nigdy zazdrosna, zarozumiała, egoistyczna albo drażliwa; miłości, która znajduje radość w prawdzie, która zawsze jest gotowa do przebaczania, do wierzenia, do zaufania i do okazywania cierpliwości. W końcu, gdy wszystkie rzeczy przemijające rozpadną się i wszystko stanie się jasne, spraw, bym mogła być słabym, ale trwałym odbiciem Twojej doskonałej miłości.

Otwórz nasze oczy

Panie, otwórz nasze oczy, abyśmy w naszych braciach i siostrach Ciebie rozpoznali. Panie, otwórz nasze uszy, abyśmy usłyszeli plącz i wołanie głodnych, zmarzniętych, przerażonych i zgnębionych. Panie, otwórz nasze serca, abyśmy potrafili kochać siebie tak jak Ty nas kochasz. O Boże, daj nam, proszę, dar z wszystkich, jakie znamy, najcenniejszy: serce przepełnione miłością do Chrystusa. Amen.

Chcesz moich rąk?

Panie, czy chcesz moich rąk, by spędzić ten dzień pomagając biednym i chorym, którzy ich potrzebują? Panie, daję Ci dzisiaj moje ręce. Panie, czy potrzebujesz moich nóg, aby spędzić ten dzień odwiedzając tych, którzy potrzebują przyjaciela? Panie, dzisiaj oddaję Ci moje nogi. Panie, czy chcesz mego głosu, aby spędzić ten dzień na rozmowie z tymi, którzy potrzebują słów miłości? Panie, dzisiaj daję Ci mój głos. Panie, czy potrzebujesz mojego serca, aby spędzić ten dzień kochając każdego człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem? Panie, dzisiaj daję Ci moje serce.

Poślij mi kogoś spragnionego miłości

Panie, gdy jestem głodna, przyślij mi kogoś, kto potrzebuje pożywienia; gdy chce mi się pić, przyślij mi kogoś spragnionego; gdy jest mi zimno, przyślij mi kogoś do ogrzania; gdy odczuwam przykrości, ofiaruj mi kogoś do pocieszania; gdy mój krzyż staje się ciężki, pozwól mi dzielić krzyż innej osoby; gdy jestem biedna, skieruj mnie do kogoś, kto jest w potrzebie; gdy nie mam czasu, daj mi kogoś, kogo mogłabym wesprzeć przez chwilę; gdy jestem upokorzona, spraw, bym miała kogoś, kogo mogłabym pochwalić; gdy jestem zniechęcona, przyślij mi kogoś, komu mogłabym dodać otuchy; gdy potrzebuję zrozumienia u innych, daj mi kogoś, kto czeka na moją wyrozumiałość; gdy potrzebuję, by ktoś zajął się mną, przyślij mi kogoś, kim ja mogłabym się zająć; gdy myślę tylko o sobie samej, zwróć moją uwagę na kogoś innego. Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali. Daj im dzisiaj, posługując się naszymi rękoma, ich chleb powszedni. Daj im za pośrednictwem naszej wyrozumiałej miłości pokój i radość.
Modlity Matki Teresy

   

Wasze komentarze:
 Marian ..: 02.11.2014, 18:37
 Matko Tereso , wyjednaj mi to o co tak błagam Najlepszego Ojca , Boga Wszechmogącego . Módl się za mnie , kochana , skromna, święta , Matko Tereso ..
 sylwia: 16.10.2014, 16:03
 Matko Tereso miej w opiece mojego brata który choruje na stwardnienie rozsiane,pociesz go o Matko w tym jego nieszczęściu i proszę aby choroba nie postępowała.Amen.
 ELA: 09.10.2014, 10:32
 MATKO TERESO błagam cię o wstawiennictwo u Pana Boga, proszę o opiekę nad moimi córkami, pomóż im Matko, opiekunko chorych i pokrzywdzonych. Błagam Cię też o zdrowie, dla minie, pomóż mi w tych ciężkich chwilach. Bardzo chciałabym być zdrowa, aby pomagać moim dzieciom. Wierzę w Ciebie Matko, już tyle razy mi pomogłaś, wierzę, że teraz też się nami zaopiekujesz.
 kameleon: 05.10.2014, 10:44
 Matko Tereso, proszę o ducha odnowy mojego zycia.
 babcia: 04.10.2014, 07:38
 w święto Archaniołów dopomogłaś ,by Eryk,Karol mieli miłą,dobrą nianię.
 wdzięczna: 20.09.2014, 19:02
 w światowej wagi -znalezieniu najlepszej opiekunki dla wnuków,Eryka i Karolka-błagamy..babcia i rodzice
 otwórz..: 16.07.2014, 12:41
  Nasze serca Matko,abyśmy potrafili kochać coraz więcej.. UWOLNIJ MNIE OD SAMEJ SIEBIE? WYCZUWAM bicie serca Jego. Potrzebę miłości mojej.. Pragnienie uczynienia szczęśliwym Tego Kogo pragnie moja dusza.
 barbara: 03.04.2014, 21:17
 MATKO TERESO ubłagaj uzdrowienia ERYKA i ks.DAMIANA
 +++: 12.03.2014, 12:35
  .. poślij (przyślij) mi Kogoś .. spragnionego miłości! O Matko Tereso z Kalkuty .. czujesz sercem ,moje serce .. Wyproś łaskę .. dla Kogoś i dla mnie. -amen-

 Ela: 02.02.2014, 15:54
 Święta Matko Tereso. Pokornie proszę Cie o opiekę i wstawiennictwo u Pana Boga za moimi córkami, oraz Patrykiem, aby dobry Bóg odmienił ich ciężkie losy. Proszę Cie też o łaskę zdrowia dla mnie, pomóż mi Matko Kochana w moich zmartwieniach. Amen
 matko tereso: 02.02.2014, 15:53
 Matko Tetreso niech szatanodejdzie
 magda: 24.01.2014, 19:52
 Matko to szatan pomoz
 magda: 24.01.2014, 19:12
 Matko to szatan pomoz
 Basia: 19.01.2014, 21:04
 po prostu daje CI Irenę oraz rodzinę Ani
 k.M: 28.12.2013, 20:37
 Matko Tereso proszę usuń wszelkie lęki i strach przed ludźmi z powodu nieśmiałości.Uwolnij mnie od nieśmiałośći proszę Cię abym nie bała sie ludzi i kontaktów z nimi.Postaw na mojej drodze dobrego odpowiedzialnego człowieka który bedzie moim mężem
 kasia: 18.12.2013, 10:48
 Matko Tereso proszę o łaskę zdrowia psychicznego.Uwolnij mnie od lęku,niepokoju,strachu zmartwienia.Proszę o łaski potrzebne dla mnie i mojej rodziny
 matka k: 03.11.2013, 12:40
 MATKO TERESO w staw sie do BOGA za moim synem ulecz go z miłosci do nieopowiedniej kobiety odmien jego los na lepszy postaw na drodze zycia moich synow kobiety rozsadne i bogobojne zeby zalozyli katolickie rodziny mateczko pomoz im i modl sie za nimi JEZU UFAM TOBIE
 bożenka: 02.11.2013, 15:14
 Matko Tereso wyjednaj ratunek dla mnie i moich dzieci.amen
 Jadwiga: 05.09.2013, 19:45
 Pochyl się nade mną o Matko Tereso.podaj mi pomocną dłoń w moich trudnych chorobach,otocz opieką moich najbliższych.Módl się za nami.
 Irena: 07.08.2013, 14:53
 Wspomóż mnie w modlitwach Św Tereso w intencji córki o zdrowie dla niej i dar macierzyństwa
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej