Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prośby Matki Bożej z Fatimy

"Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy"

1. Pokuta

"Odwróć się od swoich grzechów! Szczerze wyznaj je Jezusowi w spowiedzi świętej i proś Go o miłosierdzie. Pokutuj za swe winy i wynagrodź krzywdy, które swoim grzechem wyrządziłeś innym. Radykalnie zmień swoje życie: »odstąp od złego, czyń dobrze!«.

Wszystkie Twoje prace, trudy i cierpienia dnia codziennego niech staną się wynagrodzeniem za Twoje grzechy i modlitwą za tych, którzy są jeszcze daleko od Boga".

2. Różaniec

"Odmawiaj codziennie różaniec! Czyń to zwłaszcza w swojej rodzinie! Kto będzie służył Maryi przez odmawianie różańca św., otrzyma wyjątkowe łaski. Różaniec stanie się jego bronią przeciw piekłu. Dusza, która poprzez odmawianie różańca poleci się Maryi, nie zginie. A wszystkich tych, którzy rozpowszechniają różaniec, Maryja będzie wspomagała we wszystkich ich potrzebach. Każdy dziesiątek kończ Modlitwą Anioła z Fatimy, aktem wynagrodzenia: »O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia«".

3. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

"»Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia«. Wynagradzaj Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy niewiary i walki z Bogiem, które są źródłem wszelkiego zła; za zabijanie nienarodzonych dzieci, za zamykanie się małżonków na dar nowego życia, za grzechy antykoncepcji; za wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste: cudzołóstwo, pornografię, homoseksualizm; za okradanie i wykorzystywanie bliźniego; za wszelkiego rodzaju oszczerstwa i fałszywe oskarżenia.

W kolejne pierwsze soboty miesiąca wynagradzaj Maryi za jedną z podanych wyżej zniewag. Przyjmij w tej intencji Jezusa w Komunii św. (spowiedź św. nie jest konieczna, jeśli trwasz w stanie łaski uświęcającej), odmów cząstkę różańca św. i przez piętnaście minut rozmyślaj w zjednoczeniu z Matką Bożą o jednej lub kilku tajemnicach różańca. Rozważanie możesz odprawić w następujący sposób: zaproś Maryję do swej modlitwy, by była miła Bogu i owocna dla zbawienia dusz. Odczytaj fragment Pisma św. dotyczący danej tajemnicy (np. dla tajemnicy pierwszej radosnej - Łk 1, 26-38). Zjednocz się z Maryją w ufnej modlitwie (np. odmawiając Litanię loretańską), a na koniec wzbudź w sobie duchowe postanowienie (np. »będę gorącym sercem miłować Matkę Najświętszą i każdego dnia oddawać Jej cześć« »będę uczyć się od Maryi posłusznego wypełniania woli Bożej, jaką Pan mi ukazuje co dnia« itp.".

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021


   

Wasze komentarze:
 Aleksandra: 01.11.2017, 21:11
 Kochana Mateczko,Matko moja Najlepsza, błagam uproś dla mnie u swego Miłosiernego Syna łaskę pomyślnego przebiegu egzaminu na aplikację w dniu 9 listopada br.Proszę o Dary Ducha Świętego na ten czas.
 mama: 29.10.2017, 08:26
 Proszę o zdrowie dla chorej na raka córki i zdrowie dla jej małego synka Prosze o modlitwę.
 Lila: 27.10.2017, 21:39
 Proszę o błogosławieństwo dla Mai i o zdrowie dla dzieciątka które ma się urodzić.
 mama: 15.10.2017, 13:05
 Proszę o zdrowie dla Barbary i jej synka Proszę o modlitwę.
 Adrianna: 13.10.2017, 17:25
 Mateńko kochana, proszę o uzdrowienie mnie z tej choroby. Proszę o to abym mogła odstawić leki i mogła bez nich normalnie funkcjonować bez lęku i strachu, że znów mi odejmie władzę w nogach i rękach. Pragnę wreszcie pójść do Domu Bożego i przyjąć Ciało Chrystusa przed Ołtarzem. Proszę także o zdrowie, miłość i życie w Miłosierdziu Bożym dla moich bliskich, przyjaciół i nieprzyjaciół.Bóg zapłać za modlitwę.
 Agnieszka: 13.10.2017, 10:30
 Maryjo, Matko Boża Fatimska, błagam w intencji mojego byłego narzeczonego, Ty wiesz jak bardzo go kocham. Błagam aby jego serce znów mnie pokochało i żebyśmy się zeszli. Aby nasz związek rozkwitł, a Pan Bóg dał Nam szansę bycia razem do końca życia.
 ŁUCJA: 12.10.2017, 18:20
 Matko Boska Fatimska ,proszę o uzdrowienie mojej córki Ani z choroby łuszczycowej ,trądzika różowatego i z choroby łuszczycowej .
 ŁUCJA: 12.10.2017, 18:15
 Matko Fatimska proszę o opiekę nad moją rodziną ,proszę o zdrowie i siłę do pokonywania codziennych trudności życia Matko ,proszę wypraszaj u Boga łaski o które gorąco proszę
 beata: 08.10.2017, 22:47
 Kochana Mateczko błagam Cie o pomoc mojej córce podczas studiów medycznych, otaczaj ją codzienną pomocą, rozświetlaj umysł podczas kolokwiów i wejsciówek i dopomóż by się tak łatwo nie załamywała. Pomóż jej Mateczko bardzo Cię o to proszę. To dzięki Twojej pomocy zdała bardzo dobrze maturę i dzięki Tobie dostała się na medycynę. Kochamy Cię Mateczko.


 kornelia: 08.10.2017, 12:25
 modle sie do Ciebie juz nie mam sil
 Barbara: 06.10.2017, 14:12
 Kochana Mateczko proszę o zdrowie dla całej mojej rodziny abyśmy się wszyscy kochali aby zło nie wkraczało między nami ześlij na nas wszelkie błogosławieństwa ,miłość,pomóż nam w sprawach finansowych.
 Niegodna: 04.10.2017, 19:27
 Mateczko najdroższa pokornie proszę błagam pomóż mnie i mojej rodzinie. Bardzo cierpię duchowo. Szydercy nękają nas, ratuj nie zwlekaj Niepokalana! Matko ktora nas znasz z dziećmi swymi bądz.
 wanda: 29.09.2017, 22:23
 Cudowna Mateczko proszę ,o pomoc w moich troskach i kłopotach,oraz szybkiego powrotu do zdrowia.
 t: 28.09.2017, 01:17
 prosze cię matko o uwolnienie Ani od obsesji na punkcie zwierząt
 MARIA PARAFIA ŚW BARTŁOMIEJA Ś: 13.09.2017, 15:44
  NAJ UKOCHANISZA MOJA MATECZKO FATIMSKA PRAGNIEMY Z CAŁEGO SERCA PODZIEKOWAC CI ZA TWE LASKI I ZDROWIE BLAGAM CIE NIE OPOSZCZAJ MNIE IMOJEGO KOCHANEGO MĘŻA KTÓRY LEŻY W SZPITALU JEST, MU BARDZO CIĘSZKO ODYCHAĆI I DUSZNO UZDRÓW GO MATECZKO NASZA KOCHANA PRZYJDZ Z MOCA SWA ZAWSZE KIEDY CIE PROSZE.BARDZO CIE KOCHAM UFAM I BEZGRANICZNIE,POMOZ MI TERAZ BO NIE DAJE SAMA RADY I O MOJE ZDROWI MOJEJ GŁOWY ICAŁEJ MOJEJ RODZINY BŁAGA MARIA
 MARIA PARAFIA ŚW BARTŁOMIEJA Ś: 12.09.2017, 10:01
 mateczko chce ci bardzo podziękowacćza twoją opiecie i proszę cię nie opuszczaj mje dopomusz mi żebym nie płaciła axa 5015,99 by mi to umożyli dopomusz mi mateczko moja kochana błagam Maria
 ewa : 11.09.2017, 08:49
  co mam zrobic nie mam juz sily
 Maria: 11.09.2017, 01:39
 Matko Boża Fatimska poproszę Cię o zdrowie i dobre wyniki z kolonoskopii dla córki Elżbiety. O zdrowie dla córki Aleksandry. O szybki powrót córki Elżbiety do domu rodzinnego mojego który stoi pusty, ziemia zarasta krzakami. Malucha proszę Cię o załatwienie sprawy w sądzie. O uzdrowienie mnie z chorób.
 Maria: 11.09.2017, 01:39
 Matko Boża Fatimska poproszę Cię o zdrowie i dobre wyniki z kolonoskopii dla córki Elżbiety. O zdrowie dla córki Aleksandry. O szybki powrót córki Elżbiety do domu rodzinnego mojego który stoi pusty, ziemia zarasta krzakami. Malucha proszę Cię o załatwienie sprawy w sądzie. O uzdrowienie mnie z chorób.
 ewa: 06.09.2017, 18:47
 modlitwa błagalna o pomoc finansową.ewa
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] (14) [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

NowościLitania do Najświętszego Serca Pana JezusaKult Serca Bożego

Historia kultu Najświętszego Serca JezusaHistoria kultu Najświętszego Serca Jezusa

Historia kultu Najświętszego Serca Jezusabł. Karol Leisner

Religia to światopogląd czy część kultury? Czym jest religiaReligia to światopogląd czy część kultury? Czym jest religia

Nawrócenie Włodzimierza i chrzest RusiNawrócenie Włodzimierza i chrzest Rusi

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej