Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prośby Matki Bożej z Fatimy

"Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy"

1. Pokuta

"Odwróć się od swoich grzechów! Szczerze wyznaj je Jezusowi w spowiedzi świętej i proś Go o miłosierdzie. Pokutuj za swe winy i wynagrodź krzywdy, które swoim grzechem wyrządziłeś innym. Radykalnie zmień swoje życie: »odstąp od złego, czyń dobrze!«.

Wszystkie Twoje prace, trudy i cierpienia dnia codziennego niech staną się wynagrodzeniem za Twoje grzechy i modlitwą za tych, którzy są jeszcze daleko od Boga".

2. Różaniec

"Odmawiaj codziennie różaniec! Czyń to zwłaszcza w swojej rodzinie! Kto będzie służył Maryi przez odmawianie różańca św., otrzyma wyjątkowe łaski. Różaniec stanie się jego bronią przeciw piekłu. Dusza, która poprzez odmawianie różańca poleci się Maryi, nie zginie. A wszystkich tych, którzy rozpowszechniają różaniec, Maryja będzie wspomagała we wszystkich ich potrzebach. Każdy dziesiątek kończ Modlitwą Anioła z Fatimy, aktem wynagrodzenia: »O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia«".

3. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

"»Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia«. Wynagradzaj Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy niewiary i walki z Bogiem, które są źródłem wszelkiego zła; za zabijanie nienarodzonych dzieci, za zamykanie się małżonków na dar nowego życia, za grzechy antykoncepcji; za wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste: cudzołóstwo, pornografię, homoseksualizm; za okradanie i wykorzystywanie bliźniego; za wszelkiego rodzaju oszczerstwa i fałszywe oskarżenia.

W kolejne pierwsze soboty miesiąca wynagradzaj Maryi za jedną z podanych wyżej zniewag. Przyjmij w tej intencji Jezusa w Komunii św. (spowiedź św. nie jest konieczna, jeśli trwasz w stanie łaski uświęcającej), odmów cząstkę różańca św. i przez piętnaście minut rozmyślaj w zjednoczeniu z Matką Bożą o jednej lub kilku tajemnicach różańca. Rozważanie możesz odprawić w następujący sposób: zaproś Maryję do swej modlitwy, by była miła Bogu i owocna dla zbawienia dusz. Odczytaj fragment Pisma św. dotyczący danej tajemnicy (np. dla tajemnicy pierwszej radosnej - Łk 1, 26-38). Zjednocz się z Maryją w ufnej modlitwie (np. odmawiając Litanię loretańską), a na koniec wzbudź w sobie duchowe postanowienie (np. »będę gorącym sercem miłować Matkę Najświętszą i każdego dnia oddawać Jej cześć« »będę uczyć się od Maryi posłusznego wypełniania woli Bożej, jaką Pan mi ukazuje co dnia« itp.".

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021


   

Wasze komentarze:
 Czesława: 19.01.2017, 13:02
 Matko Boża proszę, o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej mojej Mamy, siłę psychiczną i fizyczną w chorobie oraz Boże błogosławieństwo.
 Kasia : 19.01.2017, 00:55
 Bardzo proszę o modlitwę za Anetę Bączkowską z nawrotem choroby nowotworowej oraz za nienarodzone dziecko Anny Chocian u którego zachodzi prawdopodobieństwo zespołu Downa. Bóg Zapłać za modlitwę. Katarzyna
 Rafał: 12.01.2017, 15:01
 Proszę o pomoc w znalezieniu dziewczyny.
 Joanna: 10.01.2017, 20:58
 Ukochana Mateńko, na wstępie dziękuje Ci "ocalenie mojego zwiazku"i zepchniecie ze złwj drogi mojego chlopaka.Jednak prosze miej go w swohej opiwce nieustannie,otocz go swoim,plaszczem matczynnej milosci,szczególnie teraz w tym ciezkim czasie proby dla,nas kiedy wylwcial do Angli w poszukiwaniu pracy i,lepszego bytu.Matenko,spraw by sie nie załamywal a walczył,natchnij go duchem swietym w waznych rozmowach i sprawach,chron przed Złem,ktore czycha na kazdym rogu,umacnian jego wole w postanowieniu ,daj mi takze aile wspuerania go i czystej miłosci.Pomagaj Mateczko,zawierzam Ci moje egzaminy na studiach,moja obrone,zawierzam Ci moja rozmowe o prace oraz moje,prawo jazdy.Ufam Ci ,wstawiaj sie za,mną,twoja grzeszna córka, Asia
 mama: 10.01.2017, 01:28
 Matenko daj mi sily do przeciwstawianiu sie wszystkim problemom ktore spadly na mnie prosze pomoz znalesc mi prace odpowiedniom do mojej choroby .Matenko prosze o modlitwe .
 mama: 06.01.2017, 13:14
 Mateczko dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opieke nad chora na raka córką i jej małym synkiem zeby dobrze sie rozwijal i zaczął chodzić ,jest lepiej dzięki tobie Mateczko kochana.
 mama: 06.01.2017, 13:14
 Mateczko dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opieke nad chora na raka córką i jej małym synkiem zeby dobrze sie rozwijal i zaczął chodzić ,jest lepiej dzięki tobie Mateczko kochana.
 bezradna: 05.01.2017, 09:21
 Matko, Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwym. Spójrz z miłością na wszystkie moje potrzeby duszy i ciała. Uproś Boga, który udzieli mi łaski, o którą Cię z ufnością proszę: o dar spokojnej pracy, która da mi radość i o pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji zawodowej. Proszę o łaskę wyjścia z kryzysu zawodowego. Amen.
 Twa Czcicielka: 05.01.2017, 09:18
 Proszę o łaskę wyjścia z kryzysu zawodowego. Dopomóż Matko, abym dała radę przetrwać trudny czas w pracy. Błagam o pracę, która dałaby mi radość. Daj mi siłę i zdrowie fizyczne i psychiczne.


 Błagająca: 05.01.2017, 09:17
 Matko pomóż! Uwolnij mnie od zazdrości innych, intryg, plotek innych osób na mój temat. Błagam strzeż mnie od złych ludzi, nieprzyjaciół. Błagam o Boże Miłosierdzie dla mnie i moich nieprzyjaciół.
 koleżanka: 05.01.2017, 09:16
 Proszę o łaskę zdrowia dla mojej koleżanki Patrycji. Boże obdarz ją zdrowiem duszy i ciała. Postaw Boże na jej drodze dobrych lekarzy, którzy pomogą jej uzyskać sprawność i wrócić do zdrowia. Pomóż jej Matko Boża w tym trudny w czasie, oczekiwania na wyniki i diagnozę.
 Rafał: 04.01.2017, 18:13
 Proszę o pomoc w znalezieniu pracy.
 mama: 29.12.2016, 21:41
 prosze o zdrowie dla córki i jej synka .
 Twa Czcicielka: 28.12.2016, 14:11
 Proszę o dar spokojnej pracy oraz aby moje lęki i obawy nie utrudniały mi wykonywania zadań zawodowych. Postaw na mojej drodze dobrych ludzi i życzliwych współpracowników. Proszę o poprawę atmosfery w pracy. Tobie polecam moje trudne sprawy zawodowe.
 Anna: 27.12.2016, 20:08
 Proszę pokornie o pomoc w nauce i błogosławieństwo w dniu zdawania egzaminów zawodowych przez moje wszystkie uczennice. Miej je w swojej Boskiej Opiece. Oddaje je pod Twoją Cudowną Opiekę
 mama: 26.12.2016, 21:25
 Dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opiekę nad chorą córką i jej synkiem Proszę o modlitwę
 Zdzisław: 26.12.2016, 21:07
 Przenajświętsza Matko Boża Proszę o Twoją modlitwę wstawienniczą do Pana naszego Jezusa Chrystusa w intencji prawidłowego rozwoju duchowego, psychicznego i fizycznego mojego nowonarodzonego wnuczka Konrada. Proszę, aby trudny poród, podczas którego przyszedł na świat ok. 5 tygodni temu nie wpłynął w żaden sposób na jego dalszy rozwój i życie. Matko Boża, Twoją modlitwą i opieką uchroń małego Konradka od chorób i nieszczęść, bardzo o to proszę.
 mama: 22.12.2016, 17:16
 Dziekuje za okazane łaski i prosze o dalszą opiekę nad chorą córką i jej synkiem Proszę o modlitwe.
 MARIA PARAFIA ŚW BARTŁOMIEJA Ś: 21.12.2016, 21:32
 Mateczko proszę cie o zdrowie dla mojego męża i dla mje i dla całej rodziny wysłuchaj jak matka dzieci BY SŁAWEK WRÓCI DO KOŚCIOŁA I ZNALAS SOBIE DZIEWCZYNĘ PROSZE MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE PROŚ MARIA
 Cyryl: 19.12.2016, 23:28
 Dziękuję za wsparcie i nadal proszę Cię Matko bądź przy mnie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] (27) [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Brunona KartuzaModlitwa do św. Brunona Kartuza

Litania do św. Brunona KartuzaLitania do św. Brunona Kartuza

Jaką rolę odgrywała Septuaginta w pierwszych wiekach Kościoła?Jaką rolę odgrywała Septuaginta w pierwszych wiekach Kościoła?

Pius XII - Neutralny papieżPius XII - Neutralny papież

4 tydzień ciąży - zmiany w ogranizmie i zachcianki4 tydzień ciąży - zmiany w ogranizmie i zachcianki

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej